Egregoriálno-matričné riadenie
Aktuální možnosti využití symboliky našich otců v boji na vyšších prioritách

Dobrý večer dámy a pánové, druzi,
Zakládám toto téma z jednoho prostého důvodu. Chtěl bych znovu rozběhnout debatu na téma spojené s mezimořím, Československem a kalichem.


V podstatě v ksb komunitě i mimo ní se znovu tak trochu oprašuje myšlenka sjednocení Československa. Informace jsou k tomu různé a co se ČSR týče tak většina vlasteneckých komunit a různých skupin jsou vlastně zabředlí v propagačně-imitační činnosti.. a k tomu moc nefungují.
Nechci se tak ani zaměřovat na mezimoří z pohledu strůjců projektu a variant uskutečnění dle jejich představ.


Jde o uskutečnitelné scénáře, které by byly v souladu s našimi zájmy.


Tam první věc je, že aby jsme byli schopni hájit co nejlépe své zájmy v novém uskupení je potřeba být 1. kdo s tím začne a sjednotit Čechy a Slováky.


Tady bych se chtěl Slovenských bratrů a sester zeptat - je to z vašeho pohledu nyní vůbec možné? Je Hlinkův odkaz vykořeněn z aktivního veřejného života? Jsou s tím v podstatě Slováci v pohodě, když by se dostalo všech poct a výsad státu? A z vašeho pohledu naše spol.? Zkrátka jestli je vůle, pochopení proč je to nutnost a hlavně jestli je to ve společnosti vůbec možné?


pak je tam dalších několik podmínek a předpoklad, to prozatím vynechám věřme že bůh nám přeje..


Kde začít? To si asi říkali ty dobře to myslící, ale nic nechápající spolky okolo ČSR.


No a mě v souvislostí s tím napadla jedna věc. Vím že by ta první fáze byla vlastně předem prohraný boj... Ale jde o to, že můžeme převzít řízení toho procesu ukrajinizace, resp. prozatím udělat takový krizový manévr.


Vlastně nejde o nic originálního - všichni viděli ty přelepené vlajky a ulice. Což zde s vámi chci probrat. Jde o to, co kdyby tu ulice a vlajky nebyli přelepené tou stávající vlajkou našich republik, ale najednou by se všude objevovala červená a bílá, nebo lépe červené pole se zlatým kalichem? Co kdyby se to začalo objevovat naráz i u nás i u vás na Slovensku?Co kdyby k tomu na jůťube najednou byly videjka, s drzími ukrajincemi prosazujících si své "práva", a spontánně zformovaným šikem našinců zpívajíc: Moje barva, červená a bílá, moje heslo poctivost a síla!
Nebo cokoliv jiného ducha povznášejícího a předky oslavujícího..


V podstatě marketingově jsem si jist, že to není problém začít propagovat když se zaktivuje naše komunita, tak se to určitě k lidem dostane.


Chtěl jsem to jinak napsat a lépe sémanticky podat, ale nakonec myslím že takhle pro začátek stačí, místním nebude snad dělat problém pochopit. Jestli je to nápad hoden akce uvidíme - v podstatě vás žádám o názor.


Z mého pohledu je to jedinečná příležitost, ale naráží to na aktuální stav subjektu řízení. Co zažili komunismus a mají reálné zkušenosti z jiného uspořádání společnosti, tak ti nám bohužel odchází, mláďata dospívají pomaleji, jestli vůbec a v produktivním věku naprostá většina i kdyby tak nějak byli probuzeni, co se alespoň nějakých věcí týče, tak jsou vlastně ignoranti, nebo zcela pohlceni ideologií jednoho, či více, z mnoha egregorů, které slibují lepšočlověšství.
A tím se konečně dostávám k hlavní věci - symbolika tedy alespoň co se 1. fáze týče. V podstatě jsou tu 2 možnosti:
červená a bílá - červená barva štítu našich otců, bílá starý český lev
Kdyby neexistovalo Polsko byla by to mnohem lepší kombinace, i tak je silný pojící moment to, že i Češi i Slováci vždycky měli červený štít a Slováci také měli červenou a bílou - akorát jsem nedohledal žádný přímo bojový prapor. Navíc nemáte nic jako mi máme mi bílého lva, ale máte a měli jste kříž.. bílý. Takže to by šlo, dokonce jak kdyby to bylo připravené.. Lev s křížem v zubech vcelku slušně připravená nadpřirozená bytost.


A pak za mě dlouhodoběji lepší, ale možná aktuálně hůře prosaditelná.
Červené pole a zlatý kalich - již ty barvy jsou silnější, ale také kompozice, žádné půlení a pruhování, prostě a jednoduše štít našich otců a kalich symbolizující boj za pravdu a rovnocennost všeho lidu. Co jsem se bavil s pár Slovákama, tak kupodivu by ani necítili nějakou křivdu a chápou to, ale samozřejmě jsem se nebavil zrovna s ignorantem nebo čápem..


Je při nynějším stavu spol. vhodné vytahovat symbol kalichu našich otců, symbol rovnosti všeho lidu, nebo je riziko diskreditace, fake news, a nějaké imitační činnosti příliš velké,a naše základna a zdrojový a lidský potenciál příliš slabý, na to riskovat ztrátu takového symbolu do budoucna?


Možná zbytečné starosti, jenže nevím jak to pravděpodobnostně alespoň odhadnout, natož dopočítat se čísel, které se dají použít co se davu a jeho aktivizace a nasměrování.. Což chci napravit..


Jasně už dneska jsem mohl založit nějaké stránky, skupiny a vyzývat lidi pojďte ukázat, že si naší země vážíme.. Ale tím se aktivuje ta část obyvatelstva, kterou nejvíce potřebujeme, nebude lepší např. vyčkávat s projevy sounáležitosti až se aktivují a pobijí mezi sebou všechny ty šakalí smečky a kluby rváčů, ekohňupů apod. počkat až se pobijí, nechají pozavírat atd. a pak teprve se začalo povolávat to skutečné vlastenecké jádro? Což vlastně znamená čekat, než tomu bouchnou saze..


Za mě by se asi nemělo otálet, tenhle proces, pokud si dáme práci, bude mít jeden nádherný jev: bude mít samospád a samořízení opravného charakteru, ze zdola. Mohlo by to vypadat podobně jako s rouškama - ženský začnou doma vystřihávat kalichy, chlapi je půjdou lepit a nepůjdou nikdy samy! teda asi taky klidně, ale chápete mě.. No baby se sejdou poklábosejí a místo drbů budou poslouchat samy od sebe staré písně a vyprávět si babské recepty na zdraví a na krásu. Děcka po sobě půjdou házet hadrákama s husitskýma palisádama.. A všichni ucítí tu národní hrdost, tu slávu našich předků, to naše Slovanství!
Možná bláhový sen, ale jestli jsem se něco v tom prohnilým světě obchodu naučil, tak je to: Beze snu není cíl, který by stál za to.. A bez cíle si předem ztracen.


Nevím jak vy, já teda to beru tak, že:
Moje barva, červená a bílá,
moje heslo poctivost a síla!
A můj odkaz jesť: ne pro vlast mřít,
ale pro ni pracovat žít!


Dobrý večer dámy a pánové, druzi, Zakládám toto téma z jednoho prostého důvodu. Chtěl bych znovu rozběhnout debatu na téma spojené s mezimořím, Československem a kalichem. V podstatě v ksb komunitě i mimo ní se znovu tak trochu oprašuje myšlenka sjednocení Československa. Informace jsou k tomu různé a co se ČSR týče tak většina vlasteneckých komunit a různých skupin jsou vlastně zabředlí v propagačně-imitační činnosti.. a k tomu moc nefungují. Nechci se tak ani zaměřovat na mezimoří z pohledu strůjců projektu a variant uskutečnění dle jejich představ. Jde o uskutečnitelné scénáře, které by byly v souladu s našimi zájmy. Tam první věc je, že aby jsme byli schopni hájit co nejlépe své zájmy v novém uskupení je potřeba být 1. kdo s tím začne a sjednotit Čechy a Slováky. Tady bych se chtěl Slovenských bratrů a sester zeptat - je to z vašeho pohledu nyní vůbec možné? Je Hlinkův odkaz vykořeněn z aktivního veřejného života? Jsou s tím v podstatě Slováci v pohodě, když by se dostalo všech poct a výsad státu? A z vašeho pohledu naše spol.? Zkrátka jestli je vůle, pochopení proč je to nutnost a hlavně jestli je to ve společnosti vůbec možné? pak je tam dalších několik podmínek a předpoklad, to prozatím vynechám věřme že bůh nám přeje.. Kde začít? To si asi říkali ty dobře to myslící, ale nic nechápající spolky okolo ČSR. No a mě v souvislostí s tím napadla jedna věc. Vím že by ta první fáze byla vlastně předem prohraný boj... Ale jde o to, že můžeme převzít řízení toho procesu ukrajinizace, resp. prozatím udělat takový krizový manévr. Vlastně nejde o nic originálního - všichni viděli ty přelepené vlajky a ulice. Což zde s vámi chci probrat. Jde o to, co kdyby tu ulice a vlajky nebyli přelepené tou stávající vlajkou našich republik, ale najednou by se všude objevovala červená a bílá, nebo lépe červené pole se zlatým kalichem? Co kdyby se to začalo objevovat naráz i u nás i u vás na Slovensku?Co kdyby k tomu na jůťube najednou byly videjka, s drzími ukrajincemi prosazujících si své "práva", a spontánně zformovaným šikem našinců zpívajíc: Moje barva, červená a bílá, moje heslo poctivost a síla! Nebo cokoliv jiného ducha povznášejícího a předky oslavujícího.. V podstatě marketingově jsem si jist, že to není problém začít propagovat když se zaktivuje naše komunita, tak se to určitě k lidem dostane. Chtěl jsem to jinak napsat a lépe sémanticky podat, ale nakonec myslím že takhle pro začátek stačí, místním nebude snad dělat problém pochopit. Jestli je to nápad hoden akce uvidíme - v podstatě vás žádám o názor. Z mého pohledu je to jedinečná příležitost, ale naráží to na aktuální stav subjektu řízení. Co zažili komunismus a mají reálné zkušenosti z jiného uspořádání společnosti, tak ti nám bohužel odchází, mláďata dospívají pomaleji, jestli vůbec a v produktivním věku naprostá většina i kdyby tak nějak byli probuzeni, co se alespoň nějakých věcí týče, tak jsou vlastně ignoranti, nebo zcela pohlceni ideologií jednoho, či více, z mnoha egregorů, které slibují lepšočlověšství. A tím se konečně dostávám k hlavní věci - symbolika tedy alespoň co se 1. fáze týče. V podstatě jsou tu 2 možnosti: červená a bílá - červená barva štítu našich otců, bílá starý český lev Kdyby neexistovalo Polsko byla by to mnohem lepší kombinace, i tak je silný pojící moment to, že i Češi i Slováci vždycky měli červený štít a Slováci také měli červenou a bílou - akorát jsem nedohledal žádný přímo bojový prapor. Navíc nemáte nic jako mi máme mi bílého lva, ale máte a měli jste kříž.. bílý. Takže to by šlo, dokonce jak kdyby to bylo připravené.. Lev s křížem v zubech vcelku slušně připravená nadpřirozená bytost. A pak za mě dlouhodoběji lepší, ale možná aktuálně hůře prosaditelná. Červené pole a zlatý kalich - již ty barvy jsou silnější, ale také kompozice, žádné půlení a pruhování, prostě a jednoduše štít našich otců a kalich symbolizující boj za pravdu a rovnocennost všeho lidu. Co jsem se bavil s pár Slovákama, tak kupodivu by ani necítili nějakou křivdu a chápou to, ale samozřejmě jsem se nebavil zrovna s ignorantem nebo čápem.. Je při nynějším stavu spol. vhodné vytahovat symbol kalichu našich otců, symbol rovnosti všeho lidu, nebo je riziko diskreditace, fake news, a nějaké imitační činnosti příliš velké,a naše základna a zdrojový a lidský potenciál příliš slabý, na to riskovat ztrátu takového symbolu do budoucna? Možná zbytečné starosti, jenže nevím jak to pravděpodobnostně alespoň odhadnout, natož dopočítat se čísel, které se dají použít co se davu a jeho aktivizace a nasměrování.. Což chci napravit.. Jasně už dneska jsem mohl založit nějaké stránky, skupiny a vyzývat lidi pojďte ukázat, že si naší země vážíme.. Ale tím se aktivuje ta část obyvatelstva, kterou nejvíce potřebujeme, nebude lepší např. vyčkávat s projevy sounáležitosti až se aktivují a pobijí mezi sebou všechny ty šakalí smečky a kluby rváčů, ekohňupů apod. počkat až se pobijí, nechají pozavírat atd. a pak teprve se začalo povolávat to skutečné vlastenecké jádro? Což vlastně znamená čekat, než tomu bouchnou saze.. Za mě by se asi nemělo otálet, tenhle proces, pokud si dáme práci, bude mít jeden nádherný jev: bude mít samospád a samořízení opravného charakteru, ze zdola. Mohlo by to vypadat podobně jako s rouškama - ženský začnou doma vystřihávat kalichy, chlapi je půjdou lepit a nepůjdou nikdy samy! teda asi taky klidně, ale chápete mě.. No baby se sejdou poklábosejí a místo drbů budou poslouchat samy od sebe staré písně a vyprávět si babské recepty na zdraví a na krásu. Děcka po sobě půjdou házet hadrákama s husitskýma palisádama.. A všichni ucítí tu národní hrdost, tu slávu našich předků, to naše Slovanství! Možná bláhový sen, ale jestli jsem se něco v tom prohnilým světě obchodu naučil, tak je to: Beze snu není cíl, který by stál za to.. A bez cíle si předem ztracen. Nevím jak vy, já teda to beru tak, že: Moje barva, červená a bílá, moje heslo poctivost a síla! A můj odkaz jesť: ne pro vlast mřít, ale pro ni pracovat žít!
Upravené 4. 4. 2022 o 00:51

Moje barva, červená a bílá,

Není ten kalich na rudé vlajce žlutý?


[quote="pid:66343, uid:671"]Moje barva, červená a bílá,[/quote] Není ten kalich na rudé vlajce žlutý?

No záleží jaké zdroje co říkají a také z jakého data. V podstatě nejspíš úplně původně byl kalich červený na černém poli. Pak byly nějaké verze, které se používaly ve válkách, o kterých s jistotou dnes bohužel nedopátráme nic moc.. A pak je tzv. Jenský kodex, v němž je zobrazen červený praporec se zlatým kalichem.


No záleží jaké zdroje co říkají a také z jakého data. V podstatě nejspíš úplně původně byl kalich červený na černém poli. Pak byly nějaké verze, které se používaly ve válkách, o kterých s jistotou dnes bohužel nedopátráme nic moc.. A pak je tzv. Jenský kodex, v němž je zobrazen červený praporec se zlatým kalichem.
Upravené 4. 4. 2022 o 00:45

Zdravím vás p. Joshua Bartez . Vašu novu tému mám chápať tak, že aký máme názor na to keby sa zasa Česko aj Slovensko spojili v jeden štát ? Máte nejaké indície že by sme sa mali zasa spojiť ? Raz sa hovorí že by sme sa mali spojiť a zasa sa hovorí že nie, že mi Slováci ideme pod vplyv Maďarov. Ja som rozhodne za samostatné Slovensko. Spolužitie s Českom nám nejak nefungovalo , ale to bola chyba politikov kde nebola vola sa dohodnúť. Teraz sú naše vzťahy ČR a SR super. Ale!! Ak by mal niekto plán rozbiť SR a dať nás pod Maďarsko ( aj keď som po otcovi napoly Maďar, - otec pochádzal z Maďarska a po mame karpatský nemec ) tak by som bol radšej ak by sme sa SR spojili s ČR . Pre Slovákov by to bola lepšia alternatíva, kde ako národ ma šancu na vlastný rozvoj ako jazykový aj kultúrni. Lebo s Maďarmi neviem či by nebol postupný zánik slovenského národa. A ja som za slovenský národ a za slobodnú SR. Ale ČR a SR by musela byť funkčná federácia s jasne danými kompetenciami národných republík - rovní s rovným. A najlepšia alternatíva by bola konfederácia SR a ČR. Ďakujem


Zdravím vás p. Joshua Bartez . Vašu novu tému mám chápať tak, že aký máme názor na to keby sa zasa Česko aj Slovensko spojili v jeden štát ? Máte nejaké indície že by sme sa mali zasa spojiť ? Raz sa hovorí že by sme sa mali spojiť a zasa sa hovorí že nie, že mi Slováci ideme pod vplyv Maďarov. Ja som rozhodne za samostatné Slovensko. Spolužitie s Českom nám nejak nefungovalo , ale to bola chyba politikov kde nebola vola sa dohodnúť. Teraz sú naše vzťahy ČR a SR super. Ale!! Ak by mal niekto plán rozbiť SR a dať nás pod Maďarsko ( aj keď som po otcovi napoly Maďar, - otec pochádzal z Maďarska a po mame karpatský nemec ) tak by som bol radšej ak by sme sa SR spojili s ČR . Pre Slovákov by to bola lepšia alternatíva, kde ako národ ma šancu na vlastný rozvoj ako jazykový aj kultúrni. Lebo s Maďarmi neviem či by nebol postupný zánik slovenského národa. A ja som za slovenský národ a za slobodnú SR. Ale ČR a SR by musela byť funkčná federácia s jasne danými kompetenciami národných republík - rovní s rovným. A najlepšia alternatíva by bola konfederácia SR a ČR. Ďakujem
Upravené 4. 4. 2022 o 21:04

@ Stefan .....ahoj bratko,
jsi zajimavy krizenec...
ja som cehun & moravien & slovak""a tuna v Montreale francuzi hadaji, ci som Syrien, Egyptien, ci Iranien ked pozeraju moju vizas .....ale ked otvorim papulu tak hovori ....mozno si jugo-slav ... etc..??
well, ja delim lidi na dobre a spatne...


i Kdyz zijem v zapadnej teritorii, moje srdce je u vas,,,,,
Rusi/ukrajinci , Rumuni/ Uzbeci/ Kyrgizi/ kazachi, ci jini.... ma oslobodili a zachovali pri zivote tak to su moji bratia....
to ze jste sa s cechmi rozdelili to je v poriadku... a nemyslim si, ze by jste sa mali opet spojit,... i tak jste male entiy a budete iba okopavat kotniky
hegemonov.....
CZ + SK budu vzdycky soucasti nejakeho vetsiho uskupeni.. ja verim na spolupraci s rusmi ....ale nesmime byt vypocitave ""filcky "" a prebihat z vychodu na zapad a opacne... tak to nefunguje..
jednou se rozhodni a potom nekolik stoleti zustan verny...= budes sa mit dobre,.....
= das a dostanes......

keď som po otcovi napoly Maďar, - otec pochádzal z Maďarska a po mame karpatský nemec


@ Stefan .....ahoj bratko, jsi zajimavy krizenec... ja som cehun & moravien & slovak""a tuna v Montreale francuzi hadaji, ci som Syrien, Egyptien, ci Iranien ked pozeraju moju vizas .....ale ked otvorim papulu tak hovori ....mozno si jugo-slav ... etc..?? well, ja delim lidi na dobre a spatne... i Kdyz zijem v zapadnej teritorii, moje srdce je u vas,,,,, Rusi/ukrajinci , Rumuni/ Uzbeci/ Kyrgizi/ kazachi, ci jini.... ma oslobodili a zachovali pri zivote tak to su moji bratia.... to ze jste sa s cechmi rozdelili to je v poriadku... a nemyslim si, ze by jste sa mali opet spojit,... i tak jste male entiy a budete iba okopavat kotniky hegemonov..... CZ + SK budu vzdycky soucasti nejakeho vetsiho uskupeni.. ja verim na spolupraci s rusmi ....ale nesmime byt vypocitave ""filcky "" a prebihat z vychodu na zapad a opacne... tak to nefunguje.. jednou se rozhodni a potom nekolik stoleti zustan verny...= budes sa mit dobre,..... = das a dostanes......[quote="pid:66457, uid:799"]keď som po otcovi napoly Maďar, - otec pochádzal z Maďarska a po mame karpatský nemec[/quote]

Zdravím p. delnas. Plne s vami súhlasím. Nie som za to aby nás Rusi ovládali, ale ako píšete som za spoluprácu s Rusmi. Som za jeden Európsky dom od Vladivostoku po Lisabon ako svojho času o tom hovoril Gorbačov. Tu v Európe by sme sa už mali prestať deliť na západ a východ, na Slovanoch, Germánoch, Frankoch. Mali by sme cela Európa spolupracovať ako jeden celok, budovať národne identity a sa vzájomne rešpektovať. USA by som poslal preč lebo oni nás tu rozoštvávajú. Nie som proti USA, som tiež za priateľstvo a spoluprácu s nimi, ale nech sa do nás nestarajú.


Zdravím p. delnas. Plne s vami súhlasím. Nie som za to aby nás Rusi ovládali, ale ako píšete som za spoluprácu s Rusmi. Som za jeden Európsky dom od Vladivostoku po Lisabon ako svojho času o tom hovoril Gorbačov. Tu v Európe by sme sa už mali prestať deliť na západ a východ, na Slovanoch, Germánoch, Frankoch. Mali by sme cela Európa spolupracovať ako jeden celok, budovať národne identity a sa vzájomne rešpektovať. USA by som poslal preč lebo oni nás tu rozoštvávajú. Nie som proti USA, som tiež za priateľstvo a spoluprácu s nimi, ale nech sa do nás nestarajú.

Ste si istý , že český lev je český ?
Nevidím dôvod na kombináciu červená-biela. Jednak Poľsko, jednak GP.
Slováci s ČSR nebudú mať problém pokiaľ budú Česi schopní pochopiť , že oni bez nás neznamenajú rovnako nič ako my bez nich.
Vy ste totiž vždy tak trochu mali pocit že nám robíte láskavosť tým ČSR a ČSSR.


P.S hlavným mestom by mala byť Bratislava.


Ste si istý , že český lev je český ? Nevidím dôvod na kombináciu červená-biela. Jednak Poľsko, jednak GP. Slováci s ČSR nebudú mať problém pokiaľ budú Česi schopní pochopiť , že oni bez nás neznamenajú rovnako nič ako my bez nich. Vy ste totiž vždy tak trochu mali pocit že nám robíte láskavosť tým ČSR a ČSSR. P.S hlavným mestom by mala byť Bratislava.
Upravené 6. 4. 2022 o 21:06

Slováci s ČSR nebudú mať problém pokiaľ

Súhlasím s komentárom až na to hl.mesto.Ja by som zvolila Brno.


[quote="pid:66726, uid:324"]Slováci s ČSR nebudú mať problém pokiaľ[/quote] Súhlasím s komentárom až na to hl.mesto.Ja by som zvolila Brno.

Nič sa nedeje náhodne a všetko má svoj význam a zmysel.

Zdravím vás. Už keď spolu tak urobene, konfederáciu a spoločne hlavné mesto Holíč a Hodonín. Čo vy na to? Robim srandu. Ale možno by to nebola zlá myšlienka.


Zdravím vás. Už keď spolu tak urobene, konfederáciu a spoločne hlavné mesto Holíč a Hodonín. Čo vy na to? Robim srandu. Ale možno by to nebola zlá myšlienka.

@camellia2019 Prečo Brno pre boha ?
Z historického a symbolického hľadiska je to bezvýznamné sídlo oproti Bratislave.
Okrem toho už dva krát bolo hlavné mesto české mesto , je načase aby to tentokrát bolo slovenské.
Bude to aj dobrý test , pokiaľ česi nebudú schopní spraviť tento ústupok tak aspoň budeme vedieť že celá myšlienka ČSR nemá šancu na dlhodobú existenciu.

@camellia2019 Prečo Brno pre boha ? Z historického a symbolického hľadiska je to bezvýznamné sídlo oproti Bratislave. Okrem toho už dva krát bolo hlavné mesto české mesto , je načase aby to tentokrát bolo slovenské. Bude to aj dobrý test , pokiaľ česi nebudú schopní spraviť tento ústupok tak aspoň budeme vedieť že celá myšlienka ČSR nemá šancu na dlhodobú existenciu.
Upravené 7. 4. 2022 o 19:53

P.S hlavným mestom by mala byť Bratislava.
Bratislava nemá dobrou polohu. Hlavní město by nemělo, ze strategického hlediska, nikdy být hraničním městem. Ten samý případ byl Peterburg. Poloha pro hlavní město naprosto nevyhovující.


[quote="pid:66726, uid:324"]P.S hlavným mestom by mala byť Bratislava.[/quote]Bratislava nemá dobrou polohu. Hlavní město by nemělo, ze strategického hlediska, nikdy být hraničním městem. Ten samý případ byl Peterburg. Poloha pro hlavní město naprosto nevyhovující.
Upravené 7. 4. 2022 o 21:22

Prečo Brno pre boha ?

Hm.Boha s tohoto vynechajte,ten s našou debatou nemá nič spoločnésmile .
Prečo?Lebo Morava.Patrí tiež k naším dejinám.Či?Moravania vždy tvrdili a tvrdia to stále že oni niesú Češi ale Moravania.A kde sa dvaja hádajú,nech zvíťazí tretí.Napriek tomu že som Slovenka,nikdy sa mi nepáčila Bratislava.Bola od nepamäti všeliaká,ale nikdy nie slovenskáJa by som si zvolila za hl.m.Slovenska B.Bystricu.No a ešte dodám že podľa mňa ak sa máme spojiť tak len ako konfederácia.Poprípade federácia.Tak ako to už spomenul @Štefan f.vyššie.Aby sa nikto necítil ukryvdený ako doteraz.
spoločne hlavné mesto Holíč a Hodonín.

Súhlasím s vaším názorom.To už je jedno ktoré Moravské mesto ale nech je Moravské.Brno je tam najväčšie preto som ho menovala.


[quote="pid:66875, uid:324"]Prečo Brno pre boha ?[/quote] Hm.Boha s tohoto vynechajte,ten s našou debatou nemá nič spoločné;) . Prečo?Lebo Morava.Patrí tiež k naším dejinám.Či?Moravania vždy tvrdili a tvrdia to stále že oni niesú Češi ale Moravania.A kde sa dvaja hádajú,nech zvíťazí tretí.Napriek tomu že som Slovenka,nikdy sa mi nepáčila Bratislava.Bola od nepamäti všeliaká,ale nikdy nie slovenskáJa by som si zvolila za hl.m.Slovenska B.Bystricu.No a ešte dodám že podľa mňa ak sa máme spojiť tak len ako konfederácia.Poprípade federácia.Tak ako to už spomenul @Štefan f.vyššie.Aby sa nikto necítil ukryvdený ako doteraz. [quote="pid:66849, uid:799"]spoločne hlavné mesto Holíč a Hodonín.[/quote] Súhlasím s vaším názorom.To už je jedno ktoré Moravské mesto ale nech je Moravské.Brno je tam najväčšie preto som ho menovala.

Nič sa nedeje náhodne a všetko má svoj význam a zmysel.

Za mě klidně Bratislava nebo i klidně Brno (představa hlavního města na Slovensku mi vůbec nevadí). Bratislavu jsem samozřejmě navštívil a město na mě působilo celkem příjemným dojmem (jediné, co mi vadilo, tak byla ta více proudá silnice mezi hradem a zbytkem starého města, takové zvláštně nepříjemné oddělení, ale klidně). HLAVNĚ ať to není Praha. Čím dále budou státní instituce od "pražské okultní společnosti", tím lépe.


Za mě klidně Bratislava nebo i klidně Brno (představa hlavního města na Slovensku mi vůbec nevadí). Bratislavu jsem samozřejmě navštívil a město na mě působilo celkem příjemným dojmem (jediné, co mi vadilo, tak byla ta více proudá silnice mezi hradem a zbytkem starého města, takové zvláštně nepříjemné oddělení, ale klidně). HLAVNĚ ať to není Praha. Čím dále budou státní instituce od "pražské okultní společnosti", tím lépe.

Za mě klidně Bratislava nebo i klidně Brno


Prahu, Brno určitě ne. Navrhuji Olomouc, za mě ideální.


[quote="pid:66921, uid:473"]Za mě klidně Bratislava nebo i klidně Brno[/quote] Prahu, Brno určitě ne. Navrhuji Olomouc, za mě ideální.

Ještě poznámku sem doplním. Měli bychom budovat řídící systém pro ČSR, kde je společná vláda pro celé území. Vytvořit si samostatnou vládu pro ČR a SR je dobrovolné zavedení Overtonova okna pro opětovné rozdělení (použiji příměří, které používá VVPj: Co je národ, který má dvě hlavy/vlády? => Bestie).


Ještě poznámku sem doplním. Měli bychom budovat řídící systém pro ČSR, kde je společná vláda pro celé území. Vytvořit si samostatnou vládu pro ČR a SR je dobrovolné zavedení Overtonova okna pro opětovné rozdělení (použiji příměří, které používá VVPj: Co je národ, který má dvě hlavy/vlády? => Bestie).

Praha i Bratislava jako hlavní města přitahují příslušné klany a "potřebné" typy lidí. Nejinak tomu bude i kdekoliv jinde.
Co se týká symboliky - taky pochybuju, že lev a červeno bílá jsou původně naše symboly - jsou to symboly přidělené našemu území GP po jeho ovládnutí (od Přemyslovců). Současně dorazily i určité i řídící klany - chápu to jako jejich symboly. Proti tomu rudá vlajka a kalich jsou v Čechách jasným symbolem národního boje za spravedlivou společnost (Husitství). Za SK už tady návrhy toho co by mělo být na vlajce symbolem Slovenska také padly - viz. vlajka Matúše Čáka Trenčianského (rudá se zlatým dvouramenným křížem), ale i jiné.


Praha i Bratislava jako hlavní města přitahují příslušné klany a "potřebné" typy lidí. Nejinak tomu bude i kdekoliv jinde. Co se týká symboliky - taky pochybuju, že lev a červeno bílá jsou původně naše symboly - jsou to symboly přidělené našemu území GP po jeho ovládnutí (od Přemyslovců). Současně dorazily i určité i řídící klany - chápu to jako jejich symboly. Proti tomu rudá vlajka a kalich jsou v Čechách jasným symbolem národního boje za spravedlivou společnost (Husitství). Za SK už tady návrhy toho co by mělo být na vlajce symbolem Slovenska také padly - viz. vlajka Matúše Čáka Trenčianského (rudá se zlatým dvouramenným křížem), ale i jiné.

Co je národ, který má dvě hlavy/vlády? => Bestie).
"Urod" se překládá jako "zrůda".


[quote="pid:66927, uid:473"]Co je národ, který má dvě hlavy/vlády? => Bestie).[/quote]"Urod" se překládá jako "zrůda".

P. Camellia 2019, plne s vami súhlasím. Ja som vždy tvrdil že hlavne mesto mala byť Banská Bystrica. Bratislava mohla byť len ako administratívne centrum.


P. Camellia 2019, plne s vami súhlasím. Ja som vždy tvrdil že hlavne mesto mala byť Banská Bystrica. Bratislava mohla byť len ako administratívne centrum.

Len doplním. Banská Bystrica mi príde taká čistá, nepoškvrnena taká rýdzo Slovenská. A je to pekne mesto medzi horami. Slovenčina sa tam páči aj keď mne sa veľmi páči Liptovčina. Bratislava mi príde taká veľmi multikultúrna, taká pošpinená a nebolo nikdy čisto slovenské mesto aj keď historický význam mala ako korunovačné mesto, na čo som hrdý. Je aj celkom pekná ale na Košice nemá, ale to je môj pohľad.


Len doplním. Banská Bystrica mi príde taká čistá, nepoškvrnena taká rýdzo Slovenská. A je to pekne mesto medzi horami. Slovenčina sa tam páči aj keď mne sa veľmi páči Liptovčina. Bratislava mi príde taká veľmi multikultúrna, taká pošpinená a nebolo nikdy čisto slovenské mesto aj keď historický význam mala ako korunovačné mesto, na čo som hrdý. Je aj celkom pekná ale na Košice nemá, ale to je môj pohľad.
1.76k
18
10
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept