Zdravie a záhrada
Spravne dychani

Na KOB-FORUM.EU
Je vynikajici clanek od CLOVEKA...
Doporucuji vsem ....
ps. zatimco vetsina lidi dycha jako "psi"" kratce a melce...tak opak je pravdou...spravne se ma dychat dlouze a hluboce......


Vetsina lidi venuje nejvetsi pozornost co jedi, kontroluji E-cka, kalorie atd popr co popijeji........ale dle meho nazoru je nejdulezitejsi dychani .....
Kazde rano a vecer pred usnutim se pri otevrenem okne ..v zime v lete 3x zhluboka nadechnu ...zadrzim dech.. a vydechnu...
Ja zacal //na zaklade snad nejakeho clanku// asi pred 5 lety a citim se i v 75 letech skvele...delnas


Na KOB-FORUM.EU Je vynikajici clanek od CLOVEKA... Doporucuji vsem .... ps. zatimco vetsina lidi dycha jako "psi"" kratce a melce...tak opak je pravdou...spravne se ma dychat dlouze a hluboce...... Vetsina lidi venuje nejvetsi pozornost co jedi, kontroluji E-cka, kalorie atd popr co popijeji........ale dle meho nazoru je nejdulezitejsi dychani ..... Kazde rano a vecer pred usnutim se pri otevrenem okne ..v zime v lete 3x zhluboka nadechnu ...zadrzim dech.. a vydechnu... Ja zacal //na zaklade snad nejakeho clanku// asi pred 5 lety a citim se i v 75 letech skvele...delnas

https://www.buteyko.sk/index.php


nejde len o to spravne dychat ale aj o mnozstvo ktore prudi do organizmu. sauna a masaze sice uvolnia bloky a toxiny ale bez namahaveho pohybu a zvyseneho prisunu vzduchu sa nikdy neprekrvia vsetky casti tela a hlavne teda kostrove svaly, ktore su zodpovedne aj za krvny obeh a lymfaticky obeh. beh ci plavanie je univerzalny pohyb, u mna nemozu chybat ani kliky, drepy a cviky na hrazde s vlastnou vahou. boj na zemi je tiez vyborny sposob ako precvicit cele telo. len si treba davat pozor na plynule dychanie, nenapinat sa ked to nie je potrebne lebo z toho vznikaju najvacsie fyzicke bloky - aj z psychickych blokov.


https://www.buteyko.sk/index.php nejde len o to spravne dychat ale aj o mnozstvo ktore prudi do organizmu. sauna a masaze sice uvolnia bloky a toxiny ale bez namahaveho pohybu a zvyseneho prisunu vzduchu sa nikdy neprekrvia vsetky casti tela a hlavne teda kostrove svaly, ktore su zodpovedne aj za krvny obeh a lymfaticky obeh. beh ci plavanie je univerzalny pohyb, u mna nemozu chybat ani kliky, drepy a cviky na hrazde s vlastnou vahou. boj na zemi je tiez vyborny sposob ako precvicit cele telo. len si treba davat pozor na plynule dychanie, nenapinat sa ked to nie je potrebne lebo z toho vznikaju najvacsie fyzicke bloky - aj z psychickych blokov.

Honza(Člověk) napsal zdánlivě nepolitický příspěvek, ale to jen na první pohled. Mám radost , že se profiluje další osmělený autor článků. K tématu : útok na lidi začíná omezováním základní fyziologické potřeby (nutnosti) - přísunem a využitím kyslíku z prostředí. Omezování může končit dokonavě - omezením.Definitivním. Třeba blokací v organizmu zásahem do krevního oběhu. Pak můžeme dýchat, jak jen chceme, a není nám to nic platné.


Honza(Člověk) napsal zdánlivě nepolitický příspěvek, ale to jen na první pohled. Mám radost , že se profiluje další osmělený autor článků. K tématu : útok na lidi začíná omezováním základní fyziologické potřeby (nutnosti) - přísunem a využitím kyslíku z prostředí. Omezování může končit dokonavě - omezením.Definitivním. Třeba blokací v organizmu zásahem do krevního oběhu. Pak můžeme dýchat, jak jen chceme, a není nám to nic platné.

Dýchanie ma chráni počas celého tohto cirkusu. Najmä ak mi respirátor vyložene škodil a musel som pracovať v rúšku.
Vyložene sa musím pousmiať nad kolegyňami v respirátoroch, ako v nich rozprávajú a následne sa prevelice čudujú, prečo im odchádza hlas.


Hnev na opatrenia som vymenil za prechádzky v lese, šport a dychové cvičenia, takže plne platí, že všetko zlé je na niečo dobré. Neochorel som ani keď pracujem v školstve, kde o chorobnosť skutočne nie je núdza. Minule sme mali s deckami tému šport, tak som im dal pokus, či vládzu vydržať minútu len s ôsmymi nádychmi. Ale prevelice sa čudovali, že mne stačilo len 5 nádychov. Že pán učiteľ, šak dýchajte, nieže nám tu odpadnete... 😀


Dýchanie ma chráni počas celého tohto cirkusu. Najmä ak mi respirátor vyložene škodil a musel som pracovať v rúšku. Vyložene sa musím pousmiať nad kolegyňami v respirátoroch, ako v nich rozprávajú a následne sa prevelice čudujú, prečo im odchádza hlas. Hnev na opatrenia som vymenil za prechádzky v lese, šport a dychové cvičenia, takže plne platí, že všetko zlé je na niečo dobré. Neochorel som ani keď pracujem v školstve, kde o chorobnosť skutočne nie je núdza. Minule sme mali s deckami tému šport, tak som im dal pokus, či vládzu vydržať minútu len s ôsmymi nádychmi. Ale prevelice sa čudovali, že mne stačilo len 5 nádychov. Že pán učiteľ, šak dýchajte, nieže nám tu odpadnete...

Moderátor

pán učiteľ, šak dýchajte, nieže nám tu odpadnete... 😀

vďaka za to, že ideš príkladom. ja cvičím suzukiho no v dospelosti som si spomenul pri ucení sa na vzpierani prave suzukiho, ze ved toto nás učil Borčo na telocviku na základnej škole. A cez pozitívnu myšlienku spojenú s našou malou telocvičňou,, sa mi robilo s mysľou oveľa lepšie a vysledky sa dostavili rychlejšie.


takže dufam, ze Tvoji študenti budú mať podobný zážitok, keď znova o temu zakopnú, alebo ešte lepšie, keď ich zaujmeš natoľko, že sa dychom začnú zaoberať denne. K tomu ešte polodrepy, neskôr kliky a stretching, aby ostali mladí nielen duchom, ale aj telom.
vďaka za spríjemnenie nedele touto myšlienkou


[quote="pid:58536, uid:127"]pán učiteľ, šak dýchajte, nieže nám tu odpadnete...

vďaka za spríjemnenie nedele touto myšlienkou


Toto je výhoda učenia jazykov, preberáš bežné témy a môžeš ich robiť zaujímavými práve takýmto spôsobom. Dá sa to aj na iných predmetoch, ale v jazykoch je to ľahšie, rozširovať rozhľad deťom.


Deti to vnímajú. Už v dvoch triedach sa ma zvedaví chlapci opýtali, prečo na otázku "ako sa mám" odpovedám veselo a vždy s odpoveďou Dobre. A že prečo ma nikdy nevideli nahnevať sa. Dostali krátke vysvetlenie (v podstate som rozvinul len jedno slovenské porekadlo), na ktoré mi jeden žiak povedal, že niečo podobné už tuším počul od svojho trénera...


[quote="pid:58559, uid:183"]vďaka za spríjemnenie nedele touto myšlienkou[/quote] Toto je výhoda učenia jazykov, preberáš bežné témy a môžeš ich robiť zaujímavými práve takýmto spôsobom. Dá sa to aj na iných predmetoch, ale v jazykoch je to ľahšie, rozširovať rozhľad deťom. Deti to vnímajú. Už v dvoch triedach sa ma zvedaví chlapci opýtali, prečo na otázku "ako sa mám" odpovedám veselo a vždy s odpoveďou Dobre. A že prečo ma nikdy nevideli nahnevať sa. Dostali krátke vysvetlenie (v podstate som rozvinul len jedno slovenské porekadlo), na ktoré mi jeden žiak povedal, že niečo podobné už tuším počul od svojho trénera...

Moderátor

Upravené 20. 2. 2022 o 12:01

Co rád dělám je, že když si mohu vybrat, jestli výtahem nebo po schodech, tak z 95% chodím iba po schodoch.
Až si říkám, jak vytrvalé bych asi měl nohy, kdybych bydlel ve 13. poschodí. :-))


https://www.youtube.com/watch?v=ZmPAcd5dLBI


Co rád dělám je, že když si mohu vybrat, jestli výtahem nebo po schodech, tak z 95% chodím iba po schodoch. Až si říkám, jak vytrvalé bych asi měl nohy, kdybych bydlel ve 13. poschodí. :-)) https://www.youtube.com/watch?v=ZmPAcd5dLBI
723
7
7
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept