Politika v SR
ZMOS začína zber podpisov

ZMOS začína zber podpisov


Združenie miest a obcí Slovenska, ZMOS predstavil petičnú akciu. Jej cieľom bude iniciovanie referenda za viac volebných obvodov pre voľby do Národnej rady Slovenskej republiky.


https://www.youtube.com/watch?v=_-_sHp9dSMg


ZMOS začína zber podpisov Združenie miest a obcí Slovenska, ZMOS predstavil petičnú akciu. Jej cieľom bude iniciovanie referenda za viac volebných obvodov pre voľby do Národnej rady Slovenskej republiky. https://www.youtube.com/watch?v=_-_sHp9dSMg

iniciatíva je dobrá, otázkou je, koľko volebných obvodov a akých.
Ad. načasovanie tejto petície: odvrátiť pozornosť od DCA, alebo kuť železo za horúca, využijúc nasranosť ľudí na vlastizradcov, z ktorých je väčšina z Bratislavy?
Na pondelok je aj na Dargove nejaká protestná akcia poľnohospodárov.
E.Kukan - kukučka, čo sem nanosila kukačie vajcia EÚ a NATO - dokukal.
Nejak sa to všetko sype naraz...


iniciatíva je dobrá, otázkou je, koľko volebných obvodov a akých. Ad. načasovanie tejto petície: odvrátiť pozornosť od DCA, alebo kuť železo za horúca, využijúc nasranosť ľudí na vlastizradcov, z ktorých je väčšina z Bratislavy? Na pondelok je aj na Dargove nejaká protestná akcia poľnohospodárov. E.Kukan - kukučka, čo sem nanosila kukačie vajcia EÚ a NATO - dokukal. Nejak sa to všetko sype naraz...

iniciatíva je dobrá, otázkou je, koľko volebných obvodov a akých.


ja som si vypočula cca prvých 10 minút...ale na prvý moment mi naskočilo- Kopné právo- všeľudové hlasovanie. niečo v tom zmysle, (no zatiaľ som skeptická). Ako píšeš, je otázne kto tých ľudí bude vyberať. Mali by to byť ľudia z ľudu...kto určí kto je ten správny?.... môžu do toho vstúpiť špekulanti


[quote="pid:57147, uid:112"]iniciatíva je dobrá, otázkou je, koľko volebných obvodov a akých.[/quote] ja som si vypočula cca prvých 10 minút...ale na prvý moment mi naskočilo- Kopné právo- všeľudové hlasovanie. niečo v tom zmysle, (no zatiaľ som skeptická). Ako píšeš, je otázne kto tých ľudí bude vyberať. Mali by to byť ľudia z ľudu...kto určí kto je ten správny?.... môžu do toho vstúpiť špekulanti
Upravené 10. 2. 2022 o 20:25

kto určí kto je ten správny?

volici.


[quote="pid:57158, uid:17"]kto určí kto je ten správny?[/quote] volici.

Moderator

volici.


samozrejme, že voliči, no my (Slovensko) nie sme zrovna tí nepoškvrnení...... kde korupcia je viditeľná aj slepému.....preto som písala o špekulantoch ktorí by sa mohli pokúsiť manipulovať počty hlasov jednotlivým kandidátom.


Samozrejme zatiaľ je to len ohlásená petičná akcia, uvidíme ako sa k tomu ľudia vyjadria....


[quote="pid:57161, uid:10"]volici.[/quote] samozrejme, že voliči, no my (Slovensko) nie sme zrovna tí nepoškvrnení...... kde korupcia je viditeľná aj slepému.....preto som písala o špekulantoch ktorí by sa mohli pokúsiť manipulovať počty hlasov jednotlivým kandidátom. Samozrejme zatiaľ je to len ohlásená petičná akcia, uvidíme ako sa k tomu ľudia vyjadria....

Kaliňák (zo ZMOSu) tlačí túto agendu už dlhšie. A som rád, že od článkov postupne prechádza k činom.


Málokto si uvedomuje, že štát je plus/mínus ZMOS. Bez starostov si vláda ani neprdne. Môže sa aj na hlavu postaviť a ušami odrážať, ale nebude toho, kto by jej nariadenia a tzv. riadenie vykonal. Navyše, starostovia môžu byť často síce hovädá, futbalisti, automechanici a pod., ale nakoniec aj tí najväčší debili v tej funkcii zistia, o čom to celé je, ako to funguje, resp. nefunguje. A keď si to uvedomia, bude pre vládu zle. To uvedomenie je už tu.


Pikoška na záver - štátny tajomník u Remišovej nepozná ani základný slovník regionálneho rozvoja. Netuší, čo je PHSR, čo je základný dokument strategického plánovania. A na rokovaní nemá hanbu opýtať sa, čo to znamená.


Kaliňák (zo ZMOSu) tlačí túto agendu už dlhšie. A som rád, že od článkov postupne prechádza k činom. Málokto si uvedomuje, že štát je plus/mínus ZMOS. Bez starostov si vláda ani neprdne. Môže sa aj na hlavu postaviť a ušami odrážať, ale nebude toho, kto by jej nariadenia a tzv. riadenie vykonal. Navyše, starostovia môžu byť často síce hovädá, futbalisti, automechanici a pod., ale nakoniec aj tí najväčší debili v tej funkcii zistia, o čom to celé je, ako to funguje, resp. nefunguje. A keď si to uvedomia, bude pre vládu zle. To uvedomenie je už tu. Pikoška na záver - štátny tajomník u Remišovej nepozná ani základný slovník regionálneho rozvoja. Netuší, čo je PHSR, čo je základný dokument strategického plánovania. A na rokovaní nemá hanbu opýtať sa, čo to znamená.

Moderátor

Ad. načasovanie tejto petície: odvrátiť pozornosť od DCA, alebo kuť železo za horúca, využijúc nasranosť ľudí na vlastizradcov, z ktorých je väčšina z Bratislavy?


Súvisí to s voľbami do samospráv, ktoré budú v novembri. Kampaň sa už začala a ZMOS začína riešiť veci od podstaty. Vlastne pardón, nezačína, pretože tento proces sa rozbehol už dávnejšie, len teraz sa stal viditeľným aj navonok.


[quote="pid:57147, uid:112"]Ad. načasovanie tejto petície: odvrátiť pozornosť od DCA, alebo kuť železo za horúca, využijúc nasranosť ľudí na vlastizradcov, z ktorých je väčšina z Bratislavy?[/quote] Súvisí to s voľbami do samospráv, ktoré budú v novembri. Kampaň sa už začala a ZMOS začína riešiť veci od podstaty. Vlastne pardón, nezačína, pretože tento proces sa rozbehol už dávnejšie, len teraz sa stal viditeľným aj navonok.

Moderátor

no neviem, ja nevidim ani v tej ponuke na volby do samosprav moc gramotnych ludi.....vacsinou ich volia podla toho, aky maju marketing a kampan. Pozrime na Kosice Trnka (vuc) a Polacek (primator), pozri Nitra Hettes, pozri BA Vallo a Droba. Iste, rychlo sa prejavi aj je jeho skutocna kvalita, ale ked konkurentmi budu obdobni ludia, tak do parlamentu sa dostane este menej kvalifikovanych ludi.


no neviem, ja nevidim ani v tej ponuke na volby do samosprav moc gramotnych ludi.....vacsinou ich volia podla toho, aky maju marketing a kampan. Pozrime na Kosice Trnka (vuc) a Polacek (primator), pozri Nitra Hettes, pozri BA Vallo a Droba. Iste, rychlo sa prejavi aj je jeho skutocna kvalita, ale ked konkurentmi budu obdobni ludia, tak do parlamentu sa dostane este menej kvalifikovanych ludi.
537
7
5
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept