Zdravie a záhrada
Zapareniny

Prosím o radu.


Jedno z dvojčiat má škaredú zapareninu.


Teda podľa mňa, videla to detská dr., pre ňu to ešte stále nebolo hrozné, videla horšie. Aj ja v pôrodnici na inom dieťati, ale toto je moje a pre mňa je to des.


Pri staršej mi stačila nechtíková weleda.
Pri druhom dvojčati viacmenej tiež, po inom som takmer nesiahala.
Všetko osvedčené aj nové mi zlyhalo /zinková masť, rybacia, bionect, imazol, panthenol, cbd olej/. Ak aj nastalo zlepšenie, po čase zas horšie. Dr. mi predpísala ialugen, čo je podobné ako bionect a tiež nepomáha.
V podstate všetkým 3 sa zapareniny objavujú pri raste zubov, dvojčatám teraz idú 4 stoličky naraz obom.


Dnes som to zo zúfalstva umyla repíkom a natrela propolisovou masťou.


Ak toto nepomôže, ja už neviem ...


Prosím o radu. Jedno z dvojčiat má škaredú zapareninu. Teda podľa mňa, videla to detská dr., pre ňu to ešte stále nebolo hrozné, videla horšie. Aj ja v pôrodnici na inom dieťati, ale toto je moje a pre mňa je to des. Pri staršej mi stačila nechtíková weleda. Pri druhom dvojčati viacmenej tiež, po inom som takmer nesiahala. Všetko osvedčené aj nové mi zlyhalo /zinková masť, rybacia, bionect, imazol, panthenol, cbd olej/. Ak aj nastalo zlepšenie, po čase zas horšie. Dr. mi predpísala ialugen, čo je podobné ako bionect a tiež nepomáha. V podstate všetkým 3 sa zapareniny objavujú pri raste zubov, dvojčatám teraz idú 4 stoličky naraz obom. Dnes som to zo zúfalstva umyla repíkom a natrela propolisovou masťou. Ak toto nepomôže, ja už neviem ...

Ta mast je dobrá prevence, ale při již běžícím problému dávat mastné přípravky je myslím kontraproduktivní. Zásyp pokožku vysuší, oddělí odumřelé buňky a nastartuje tvorbu nových buněk. Koloidní sira působí jako dezinfekce.
Všiml jsem si, že Zorka používala na léčbu jenom mastná léčiva. Nepomohlo to. Proto je zapotřebí léčbu změnit.


Ta mast je dobrá prevence, ale při již běžícím problému dávat mastné přípravky je myslím kontraproduktivní. Zásyp pokožku vysuší, oddělí odumřelé buňky a nastartuje tvorbu nových buněk. Koloidní sira působí jako dezinfekce. Všiml jsem si, že Zorka používala na léčbu jenom mastná léčiva. Nepomohlo to. Proto je zapotřebí léčbu změnit.
Upravené 14. 1. 2022 o 21:56

Ďakujem za rady, pozrela som ten zásyp, našla som ho v nejakej diskusii a bolo tam presne toto, čo spomínal @Rusofil - vysušiť, až neskôr začať mastiť. Dúfam, že to zoženiem v kamennej predajni.

Ďakujem za rady, pozrela som ten zásyp, našla som ho v nejakej diskusii a bolo tam presne toto, čo spomínal @Rusofil - vysušiť, až neskôr začať mastiť. Dúfam, že to zoženiem v kamennej predajni.

jenom mastné léčiva

Som si myslel, že taký púder bežne používa každá mama...a niekedy treba aj dieťa nechať "naholo" trochu poležať, nech sa mu to tam "vyvetrá" smile


[quote="pid:52693, uid:312"]jenom mastné léčiva[/quote] Som si myslel, že taký púder bežne používa každá mama...a niekedy treba aj dieťa nechať "naholo" trochu poležať, nech sa mu to tam "vyvetrá" :)

Dúfam, že to zoženiem v kamennej predajni.


Zori malo by to byt normalne v drogerke, vlastne ja sol to tiež dosť používala napr na potenie nôh. Alebo lekáreň možno skôr:


https://www.mojalekaren.sk/sulfothion-zasyp-so-sirou-100g/


[quote="pid:52694, uid:679"]Dúfam, že to zoženiem v kamennej predajni.[/quote] Zori malo by to byt normalne v drogerke, vlastne ja sol to tiež dosť používala napr na potenie nôh. Alebo lekáreň možno skôr: https://www.mojalekaren.sk/sulfothion-zasyp-so-sirou-100g/

Som si myslel, že taký púder bežne používa každá mama


nie detsky puder a tento sú 2 rozdielne:-)


[quote="pid:52695, uid:335"]Som si myslel, že taký púder bežne používa každá mama[/quote] nie detsky puder a tento sú 2 rozdielne:-)

ondřejova mast, koloidní stříbro, ted mne napadlo skusit potřít aloe vera..nebo mast sudocrem


ondřejova mast, koloidní stříbro, ted mne napadlo skusit potřít aloe vera..nebo mast sudocrem

@Pentuer
Doteraz /3 roky/ som taký problém neriešila/.
Ako som písala, objavuje sa to so zubami, inak je pokoj. No a 4 stoličky naraz, to kým vyjde u oboch, asi ošediviem úplne /už šediviem pomaly 3 týždne smile /.
Teraz je tých prípravkov dosť veľa a keď sa 1 osvedčí, druhý nehľadám. Lenže nastala iná situácia. A ani dr. mi nevedela poradiť - hlavne že som bola v poradni, že áno smile /tam obyčajne dosiahnem iba zvýšenie tlaku smile /

@rybana ďakujem.
Aloe mi tiež napadlo, len to nemám pri tomto konkrétnom dieťati odvahu použiť - je najcitlivejšie a aloe môže spôsobovať aj alergické reakcie.
Koloidné striebro by som skôr odobrila.

Niektoré tie masti možno vyskúšam v budúcnosti. Ale, dúfam, nebude treba.


@Pentuer Doteraz /3 roky/ som taký problém neriešila/. Ako som písala, objavuje sa to so zubami, inak je pokoj. No a 4 stoličky naraz, to kým vyjde u oboch, asi ošediviem úplne /už šediviem pomaly 3 týždne :D /. Teraz je tých prípravkov dosť veľa a keď sa 1 osvedčí, druhý nehľadám. Lenže nastala iná situácia. A ani dr. mi nevedela poradiť - hlavne že som bola v poradni, že áno :D /tam obyčajne dosiahnem iba zvýšenie tlaku :D / @rybana ďakujem. Aloe mi tiež napadlo, len to nemám pri tomto konkrétnom dieťati odvahu použiť - je najcitlivejšie a aloe môže spôsobovať aj alergické reakcie. Koloidné striebro by som skôr odobrila. Niektoré tie masti možno vyskúšam v budúcnosti. Ale, dúfam, nebude treba.

Niektoré tie masti možno vyskúšam v budúcnosti. Ale, dúfam, nebude treba.
Ještě bych poradil nedávat dětem plíny ani kalhotky a nechat je doma běhat na volno. Pokožka musí dýchat.
Když se podíváte na staré filmy, dětičky běhaly jen v košilkách.


[quote="pid:52706, uid:679"]Niektoré tie masti možno vyskúšam v budúcnosti. Ale, dúfam, nebude treba.[/quote]Ještě bych poradil nedávat dětem plíny ani kalhotky a nechat je doma běhat na volno. Pokožka musí dýchat. Když se podíváte na staré filmy, dětičky běhaly jen v košilkách.

Tady občas nakupuju různé suroviny, mají tam i hotové masti, na tohle by asi pomohla sírová, mají myslím i sírovou se zinkem. Při nákupu surovin to vyjde o něco levněji.
https://www.likochem.cz/


Tady občas nakupuju různé suroviny, mají tam i hotové masti, na tohle by asi pomohla sírová, mají myslím i sírovou se zinkem. Při nákupu surovin to vyjde o něco levněji. https://www.likochem.cz/

@Joe JumperUp našla som tie hotové masti, rýchly zbežný pohľad na stránku - zaujímavá a inšpiratívna.

@Joe JumperUp našla som tie hotové masti, rýchly zbežný pohľad na stránku - zaujímavá a inšpiratívna.

Máme síce len jedno mrňa zatiaľ, ale pri podobnom prípade sme zmenili plienky a pomohlo. Tiež sa prikláňam k názoru že treba hľadať príčinu.


  1. Dochádza k mechanickému oderu? Ak áno najprv vetrať. Pot vyriešiť zasypom a po čase masť. Plienku max na noc a von.
  2. Nastala nejaká zmena stravy? Aj vzduch treba zhodnotiť (vetrať a viac chodiť na dedinu). U nášho sme spozorovali prakticky okamžitú reakciu na ananás (masť tiež moc nepomohla). Do času by som skúsil diétu zásaditou lokálnou poživňou (prospeje to celej rodine). Vynechať exotiku, múčne produkty a konzervaty. Len ovocie, zelenina a mäso ak vôbec tak s mierou.

Symptom (resp lokalita) nie je obvykle príčinou a potlačenie akurát vyústi v presmerovanie do iného orgánu/procesu. Treba dieťa poznať a hľadať cestu k zdraviu celostne.


Držím palce.


Máme síce len jedno mrňa zatiaľ, ale pri podobnom prípade sme zmenili plienky a pomohlo. Tiež sa prikláňam k názoru že treba hľadať príčinu. 1. Dochádza k mechanickému oderu? Ak áno najprv vetrať. Pot vyriešiť zasypom a po čase masť. Plienku max na noc a von. 2. Nastala nejaká zmena stravy? Aj vzduch treba zhodnotiť (vetrať a viac chodiť na dedinu). U nášho sme spozorovali prakticky okamžitú reakciu na ananás (masť tiež moc nepomohla). Do času by som skúsil diétu zásaditou lokálnou poživňou (prospeje to celej rodine). Vynechať exotiku, múčne produkty a konzervaty. Len ovocie, zelenina a mäso ak vôbec tak s mierou. Symptom (resp lokalita) nie je obvykle príčinou a potlačenie akurát vyústi v presmerovanie do iného orgánu/procesu. Treba dieťa poznať a hľadať cestu k zdraviu celostne. Držím palce.

dětský krém Rybilka, Sudocrem , Ondřejova mast


  • ale na tie detské je dobrá Rybilka a nechat potom dieta prevetrat prdelku :) chvilku bez plienky . To je nočná mora každej maminky..každý večer sa dietatko kupe . Olejíčkuje a zrazu zaparenina...

dětský krém Rybilka, Sudocrem , Ondřejova mast - ale na tie detské je dobrá Rybilka a nechat potom dieta prevetrat prdelku :) chvilku bez plienky . To je nočná mora každej maminky..každý večer sa dietatko kupe . Olejíčkuje a zrazu zaparenina...

Zas na druhou stranu bych to s přehnanou hygienou a aplikací mnoha přípravků nepřeháněl. Jak už bylo zmíněno, co nejvíce nechat na vzduchu a před zabalením zasypat obyčejným dětským zásypem, třeba tímto:
https://www.benu.cz/aviril-detsky-zasyp-s-azulenem-sypacka-100-g
Je to starý, československý, lety osvědčený pudr. A pokud by nepomohl ten, tak potom ten výše uvedený zásyp se sírou:
https://pece-o-nohy.heureka.cz/sulfothion-zasyp-se-sirou-100-g


Zas na druhou stranu bych to s přehnanou hygienou a aplikací mnoha přípravků nepřeháněl. Jak už bylo zmíněno, co nejvíce nechat na vzduchu a před zabalením zasypat obyčejným dětským zásypem, třeba tímto: https://www.benu.cz/aviril-detsky-zasyp-s-azulenem-sypacka-100-g Je to starý, československý, lety osvědčený pudr. A pokud by nepomohl ten, tak potom ten výše uvedený zásyp se sírou: https://pece-o-nohy.heureka.cz/sulfothion-zasyp-se-sirou-100-g

Zas na druhou stranu bych to s přehnanou hygienou a aplikací mnoha přípravků
Tam je problém zakopán v tom, že masti udržují pokožku vlhkou. Pokud není problém, tak ok, ale při vzniku zapařeniny jde o to, aby se pokožka vysušila, jelikož vlhké prostředí je živnou půdou baktérií, které zánět způsobují.


[quote="pid:52804, uid:826"]Zas na druhou stranu bych to s přehnanou hygienou a aplikací mnoha přípravků[/quote]Tam je problém zakopán v tom, že masti udržují pokožku vlhkou. Pokud není problém, tak ok, ale při vzniku zapařeniny jde o to, aby se pokožka vysušila, jelikož vlhké prostředí je živnou půdou baktérií, které zánět způsobují.

Tam je problém zakopán v tom, že masti udržují pokožku vlhkou. Pokud není problém, tak ok, ale při vzniku zapařeniny jde o to, aby se pokožka vysušila


Přesně tak. Proto bych nechal děcka s "holou prdelí" co to jde (v zimě je to asi složitější než v létě) a před zabalením do plen zasypat tím pudrem. Myslím, že by to mohlo pomoci.


[quote="pid:52805, uid:312"]Tam je problém zakopán v tom, že masti udržují pokožku vlhkou. Pokud není problém, tak ok, ale při vzniku zapařeniny jde o to, aby se pokožka vysušila[/quote] Přesně tak. Proto bych nechal děcka s "holou prdelí" co to jde (v zimě je to asi složitější než v létě) a před zabalením do plen zasypat tím pudrem. Myslím, že by to mohlo pomoci.

@Zora, keď som bábätká kúpala, vždy som priliala do vaničky odvar z kamiliek a po kúpeli som vždy natierala Pityol masť - ten je o.i. na nemokvajúce zapareniny (veľmi dobré odporúčanie lekárky). So zapareninami sme tak nikdy problém nemali.
Ešte doplním - s púdrom opatrne, pokožka nemôže dýchať. Ja som ho nepoužívala. Kamilky a Pityol fungovali vynikajúco.

@Zora, keď som bábätká kúpala, vždy som priliala do vaničky odvar z kamiliek a po kúpeli som vždy natierala Pityol masť - ten je o.i. na nemokvajúce zapareniny (veľmi dobré odporúčanie lekárky). So zapareninami sme tak nikdy problém nemali. Ešte doplním - s púdrom opatrne, pokožka nemôže dýchať. Ja som ho nepoužívala. Kamilky a Pityol fungovali vynikajúco.
Upravené 16. 1. 2022 o 20:40

Ďakujem vám všetkým.


V piatok večer, ako som písala, som použila repíkový odvar na umytie a potom som dala propolisovú masť, čo nebola zlá voľba, dala som ju aj v sobotu ráno.
/Propolis je prírodné antibiotikum, ale propolis, med a aloe sú pri ročnom dieťati tak trochu risk, hoci sú prírodného pôvodu. Doktor, ktorý mi vyoperoval žlčník, liečil nehojace sa rany po chirurgických zákrokoch špeciálnym medom. Preto mi to napadlo, mne osobne však na pooperačné rany stačil bionect, ktorý obsahuje kyselinu hyaluránovú, nedám na ten krém dopustiť./


Ten môj nápad s repíkom som zopakovala aj v sobotu večer a myslím si, že dobre som urobila.
Potom som zasypala púdrom so sírou, dnes som ho použila ešte 3x.


Musím povedať, že už prvá aplikácia priniesla výraznú zmenu a to hrozné začervenanie konečne zmizlo a ukazuje sa pôvodná farba.


Sulfothion je parádna vec za necelých 40 kč, tu 1,39 eur, ja som ho kúpila v Dr. Max, zrejme by mal byť aj v Benu.


@Rusofil, veľká vďaka.

Dúfam, že ďalšie zuby nás už takto nepotrápia - ale takto je to určite lepšie ako s teplotami.




Tú stránka, na ktorú dal odkaz @Joe JumperUp , som pozrela veľmi rýchlo, ale určite ju ešte popozerám, lebo majú tam napr. prášok MSM /kĺby, alergie, trávenie .../ , ktorý ja kupujem v kapsulovej forme, zaujal ma aj magnéziový olej, ktorý sa vtiera do pokožky /kŕče/. Isto sa tam dá nájsť veľa zaujímavých vecí na rôzne problémy.

Kamilky si určite kúpim. Vždy na ne zabúdam, odkedy som tie posledné dala svokre po kovide, keď mala problémy s trávením.


Aj plienky som kúpila viac eko ako tie predtým, začala som s vodovými utierkami.


Čo sa týka stravy, na mäso veľmi nie sme - teda ja a deti. Celkovo nejaké "exotiky" v jedle nepreferujem.


Vyzerá to tak, že pôvodný pityol sa už nevyrába, čo je asi škoda. https://www.pilulka.sk/neo-phytiol-mast-na-osetrenie-pokozky-30-g


Ďakujem vám všetkým. V piatok večer, ako som písala, som použila repíkový odvar na umytie a potom som dala propolisovú masť, čo nebola zlá voľba, dala som ju aj v sobotu ráno. /Propolis je prírodné antibiotikum, ale propolis, med a aloe sú pri ročnom dieťati tak trochu risk, hoci sú prírodného pôvodu. Doktor, ktorý mi vyoperoval žlčník, liečil nehojace sa rany po chirurgických zákrokoch špeciálnym medom. Preto mi to napadlo, mne osobne však na pooperačné rany stačil bionect, ktorý obsahuje kyselinu hyaluránovú, nedám na ten krém dopustiť./ Ten môj nápad s repíkom som zopakovala aj v sobotu večer a myslím si, že dobre som urobila. Potom som zasypala púdrom so sírou, dnes som ho použila ešte 3x. Musím povedať, že už prvá aplikácia priniesla výraznú zmenu a to hrozné začervenanie konečne zmizlo a ukazuje sa pôvodná farba. Sulfothion je parádna vec za necelých 40 kč, tu 1,39 eur, ja som ho kúpila v Dr. Max, zrejme by mal byť aj v Benu. @Rusofil, veľká vďaka. Dúfam, že ďalšie zuby nás už takto nepotrápia - ale takto je to určite lepšie ako s teplotami. ------------ Tú stránka, na ktorú dal odkaz @Joe JumperUp , som pozrela veľmi rýchlo, ale určite ju ešte popozerám, lebo majú tam napr. prášok MSM /kĺby, alergie, trávenie .../ , ktorý ja kupujem v kapsulovej forme, zaujal ma aj magnéziový olej, ktorý sa vtiera do pokožky /kŕče/. Isto sa tam dá nájsť veľa zaujímavých vecí na rôzne problémy. Kamilky si určite kúpim. Vždy na ne zabúdam, odkedy som tie posledné dala svokre po kovide, keď mala problémy s trávením. Aj plienky som kúpila viac eko ako tie predtým, začala som s vodovými utierkami. Čo sa týka stravy, na mäso veľmi nie sme - teda ja a deti. Celkovo nejaké "exotiky" v jedle nepreferujem. Vyzerá to tak, že pôvodný pityol sa už nevyrába, čo je asi škoda. https://www.pilulka.sk/neo-phytiol-mast-na-osetrenie-pokozky-30-g

@Rusofil, veľká vďaka
Jsem rád, že to pomohlo. Ty vodové utierky, nemyslíš tím kupované vlhčené ubrousky, že ne? S vlhčenými ubrousky by byla na místě opatrnost, hlavně s parfémovanými, u dětí vyvolávají alergie. Nejlépe je použít obyčejnou vodu. Žádnou kupovanou chemii. Přeji hodně zdraví.

[quote="pid:52953, uid:679"]@Rusofil, veľká vďaka[/quote]Jsem rád, že to pomohlo. Ty vodové utierky, nemyslíš tím kupované vlhčené ubrousky, že ne? S vlhčenými ubrousky by byla na místě opatrnost, hlavně s parfémovanými, u dětí vyvolávají alergie. Nejlépe je použít obyčejnou vodu. Žádnou kupovanou chemii. Přeji hodně zdraví.

pôvodný pityol sa už nevyrába
Toto je pôvodný Pytiol, ktorý poznám
https://www.mojalekaren.sk/pityol-ung-der-1x30g/


[quote="pid:52953, uid:679"]pôvodný pityol sa už nevyrába[/quote]Toto je pôvodný Pytiol, ktorý poznám https://www.mojalekaren.sk/pityol-ung-der-1x30g/

Ja odporúčam sudokrém a ak nie tak zásyp Aviril.


Ja odporúčam sudokrém a ak nie tak zásyp Aviril.

@Atevi, to som našla, len je pri tom napísané, že produkt je dlhodobo nedostupný a termín distribúcie je neznámy.

@Atevi, to som našla, len je pri tom napísané, že produkt je dlhodobo nedostupný a termín distribúcie je neznámy.

Pytiol se přestal vyrábět z důvodu nerentability. Toto byl oficiální důvod. Neoficiální, podle mě, dobré léčebné výsledky, za nízkou cenu.
Cílem dnešní medicíny je léčit, ne vyléčit. To je vidět i na chování doktorky v poradni.


Pytiol se přestal vyrábět z důvodu nerentability. Toto byl oficiální důvod. Neoficiální, podle mě, dobré léčebné výsledky, za nízkou cenu. Cílem dnešní medicíny je léčit, ne vyléčit. To je vidět i na chování doktorky v poradni.
931
24
10
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept