Otázky a odpovede
KSB v Československom priestore

Menšia otázka alebo cvičenie pre konceptuálov.


Prečo sa na prvý pohľad javí naša aktuálna situácia v štáte a v spoločnosti úplne najhoršie v porovnaní s okolitými krajinami, ak je na našom území, hneď po Rusku, najviac rozšírená KSB?


Rozmýšľali ste o tom tiež niekto?


Menšia otázka alebo cvičenie pre konceptuálov. Prečo sa na prvý pohľad javí naša aktuálna situácia v štáte a v spoločnosti úplne najhoršie v porovnaní s okolitými krajinami, ak je na našom území, hneď po Rusku, najviac rozšírená KSB? Rozmýšľali ste o tom tiež niekto?

Já teda jsem nad tím také už přemýšlel (nikoliv s ohledem na současnou situaci). Několikrát jsem ve svém okolí zmínil termíny KSB/KOB a nic. Občas použiji termín podpindosník, když se mluví o nějakém politikovi (jestli se někdo chytne). Nikdo v mé sociální bublině o KSB/KOB nikdy neslyšel. Za mě tedy mohu říct, že osobně žádného "konceptuála" neznám. Došel jsem tedy k závěru, že u nás je sice koncepce "hodně" rozšířena ve smyslu jednooký mezi slepými král, tj. nás tu jsou řádově stovky/tisíce "konceptuálů" (každý s jinou úrovní chápání KSB/KOB), což je málo pro statisticky významnou množinu a v okolních zemích je jich prostě ještě méně.


Já teda jsem nad tím také už přemýšlel (nikoliv s ohledem na současnou situaci). Několikrát jsem ve svém okolí zmínil termíny KSB/KOB a nic. Občas použiji termín podpindosník, když se mluví o nějakém politikovi (jestli se někdo chytne). Nikdo v mé sociální bublině o KSB/KOB nikdy neslyšel. Za mě tedy mohu říct, že osobně žádného "konceptuála" neznám. Došel jsem tedy k závěru, že u nás je sice koncepce "hodně" rozšířena ve smyslu jednooký mezi slepými král, tj. nás tu jsou řádově stovky/tisíce "konceptuálů" (každý s jinou úrovní chápání KSB/KOB), což je málo pro statisticky významnou množinu a v okolních zemích je jich prostě ještě méně.

Rusko je pred nami, to si svojou kataklyzmou už prešlo, my sme v závese a prechádzame si ňou teraz. Pred zrodom novej ľudskejšej koncepcii usporiadania života v spoločnosti musí starý systém zaniknúť a to, akým spôsobom sa to deje, je závislé od mravnosti všetkých zúčastnených na danom procese. My sme v skutočnosti vo formovaní novej koncepcie usporiadania života spoločnosti pred ostatnými okolitými krajinami. Puk-kvet-plod-semeno-klik rastlina a tak ďalej ... jedno musí degradovať, aby to nové malo miesto sa rozvíjať. To sa deje u nás a ostatných to ešte len čaká.


Rusko je pred nami, to si svojou kataklyzmou už prešlo, my sme v závese a prechádzame si ňou teraz. Pred zrodom novej ľudskejšej koncepcii usporiadania života v spoločnosti musí starý systém zaniknúť a to, akým spôsobom sa to deje, je závislé od mravnosti všetkých zúčastnených na danom procese. My sme v skutočnosti vo formovaní novej koncepcie usporiadania života spoločnosti pred ostatnými okolitými krajinami. Puk-kvet-plod-semeno-klik rastlina a tak ďalej ... jedno musí degradovať, aby to nové malo miesto sa rozvíjať. To sa deje u nás a ostatných to ešte len čaká.
Upravené 12. 10. 2021 o 10:27

U Slovakov si myslim ze je to preto, lebo nikdy neprijali kulturu zapadu ani umele nabozenstvo. Preco? Pretoze obe spomenute veci su nepouzitelne v zivote. A zivot na Slovensku nikdy lahky nebol. Mame tu hory vsade, clovek sa musel stale obracat. Tu zima, tu hora, tu tazka praca na poli, tu kadejaki otrokari. Sme maly stat, nikdy sme nemohli vyskakovat ... stale nas bili. Koho bijes, ten je v strehu, ten stale dava pozor, ten si vsimne, ze plazivo mu podsuvas rozne fasisticke praktiky. Tento fenomen sa na nasom uzemi da pozorovat po starocia. Proste okolie vytvorilo Slovaka takym ako je teraz. Je huzevnaty, podozrievavy, mudry, sikovny. A ked chce GP u nas aplikovat kulturu zapadu, tak vysledok GP okomentuje ublubenou ruskou vetou "Chceli sme pre Slovakov len to 'najlepsie' (rozumej zotrocit, vyhladit, podmanit si) a dopadlo to ako stale (Slovaci si poohybali system tak aby mohli dalej existovat)". Krasne to teraz vidno na korone .... ludia im seru na kadejake farbickovanie, tupe predpisy atd ... ano su aj taky co bezhlavo pocuvaju, ale vacsina sa zaobera realnymi vecami a nie hupostami okolo kovidu. A mozno prave preto aky je Slovak, sa tu aj tak miestami chytila KSB.


U Slovakov si myslim ze je to preto, lebo nikdy neprijali kulturu zapadu ani umele nabozenstvo. Preco? Pretoze obe spomenute veci su nepouzitelne v zivote. A zivot na Slovensku nikdy lahky nebol. Mame tu hory vsade, clovek sa musel stale obracat. Tu zima, tu hora, tu tazka praca na poli, tu kadejaki otrokari. Sme maly stat, nikdy sme nemohli vyskakovat ... stale nas bili. Koho bijes, ten je v strehu, ten stale dava pozor, ten si vsimne, ze plazivo mu podsuvas rozne fasisticke praktiky. Tento fenomen sa na nasom uzemi da pozorovat po starocia. Proste okolie vytvorilo Slovaka takym ako je teraz. Je huzevnaty, podozrievavy, mudry, sikovny. A ked chce GP u nas aplikovat kulturu zapadu, tak vysledok GP okomentuje ublubenou ruskou vetou "Chceli sme pre Slovakov len to 'najlepsie' (rozumej zotrocit, vyhladit, podmanit si) a dopadlo to ako stale (Slovaci si poohybali system tak aby mohli dalej existovat)". Krasne to teraz vidno na korone .... ludia im seru na kadejake farbickovanie, tupe predpisy atd ... ano su aj taky co bezhlavo pocuvaju, ale vacsina sa zaobera realnymi vecami a nie hupostami okolo kovidu. A mozno prave preto aky je Slovak, sa tu aj tak miestami chytila KSB.

Nemyslím, že to má priamy súvis s rozšírením a prekladmi KSB z ruštiny, to je skôr naopak - je tu rozšírená KSB preto, lebo sme iní ako okolité štáty. Preto je obrovský tlak z nadštátneho riadenia schopné ČS kádre fyzicky odstrániť, spoločensky udupať, zaviesť libero-fašizmus a cez židomédiá oslavovať úplne vytretých podpindosníkov, mimovládkarov, tuponovinárov a primitívnu spodinu politiky a podnikania. V takejto situácii je logické, že spoločnosť sa snaží hľadať východisko z tohto marazmu a pátrať po príčinách takéhoto stavu - a KSB je východisko.


Nemyslím, že to má priamy súvis s rozšírením a prekladmi KSB z ruštiny, to je skôr naopak - je tu rozšírená KSB preto, lebo sme iní ako okolité štáty. Preto je obrovský tlak z nadštátneho riadenia schopné ČS kádre fyzicky odstrániť, spoločensky udupať, zaviesť libero-fašizmus a cez židomédiá oslavovať úplne vytretých podpindosníkov, mimovládkarov, tuponovinárov a primitívnu spodinu politiky a podnikania. V takejto situácii je logické, že spoločnosť sa snaží hľadať východisko z tohto marazmu a pátrať po príčinách takéhoto stavu - a KSB je východisko.

Měla by vzniknout skupina v rámci Čs prostoru, která se bude zabývat našimi dějinami a reáliemi z pohledu KSB. Pak by se to určitě zlepšilo.


Měla by vzniknout skupina v rámci Čs prostoru, která se bude zabývat našimi dějinami a reáliemi z pohledu KSB. Pak by se to určitě zlepšilo.

@Terth. - dovolím si oponovat velmi provokativně - Právě proto ! Koncepce není postavena na přáních a deklaracich, ale na co nejkomplexnějším a nejmasovějším společenském prožitku.A čím je od husitství charakteristická česká společnost ? kličkovanou ala Švejk . Proto tady a proto teď. My neztrácíme, ale my získáváme náskok s rozbitou hubou a potrhanými kaťaty. Asi tak...
Slováci mají předstih v tom, že se vzepřeli ve čtyřiačtyřicátém , i když také dostali v rámci přesilovky po hubě. My si živíme malá městská povstání těsně pře kapitulací stejného nepřítele. Stačí ?

@Terth. - dovolím si oponovat velmi provokativně - Právě proto ! Koncepce není postavena na přáních a deklaracich, ale na co nejkomplexnějším a nejmasovějším společenském prožitku.A čím je od husitství charakteristická česká společnost ? kličkovanou ala Švejk . Proto tady a proto teď. My neztrácíme, ale my získáváme náskok s rozbitou hubou a potrhanými kaťaty. Asi tak... Slováci mají předstih v tom, že se vzepřeli ve čtyřiačtyřicátém , i když také dostali v rámci přesilovky po hubě. My si živíme malá městská povstání těsně pře kapitulací stejného nepřítele. Stačí ?
Upravené 12. 10. 2021 o 16:17

Tady je třeba upozornit, že KSB původně byla určena na konceptuální vzdělávání elit a řídících kádrů. Tohle pokoutné šíření mezi lidmi je velmi sympatické, ale z dlouhodobého přínosu bohužel nefunkční.


Tady je třeba upozornit, že KSB původně byla určena na konceptuální vzdělávání elit a řídících kádrů. Tohle pokoutné šíření mezi lidmi je velmi sympatické, ale z dlouhodobého přínosu bohužel nefunkční.

dlouhodobého přínosu bohužel nefunkční


Aj skúsiš vysvetliť, že prečo?


[quote="pid:37210, uid:402"]dlouhodobého přínosu bohužel nefunkční[/quote] Aj skúsiš vysvetliť, že prečo?

Napríklad v mojom okolí som stretol viacerých, ktorým keď som spomenul KBS, tak presne vedeli o čom to je a šírim opatrne medzi kamošmi a niektorí sa toho chytajú...samozrejme väčšina je spiacia, ale vnímam neustále zvyšovanie prebúdzania...


Napríklad v mojom okolí som stretol viacerých, ktorým keď som spomenul KBS, tak presne vedeli o čom to je a šírim opatrne medzi kamošmi a niektorí sa toho chytajú...samozrejme väčšina je spiacia, ale vnímam neustále zvyšovanie prebúdzania...

@jajaja- to fakt hovoříš o Koncepci společenské bezpečnosti ? Kteří tvůrci ji napsali pro konceptuální vzdělávání elit a řídících kádrů? Kdyby žil starej Zaznobin, tak Tě vezme holí po hlavě, abys procitnul...

@jajaja- to fakt hovoříš o Koncepci společenské bezpečnosti ? Kteří tvůrci ji napsali pro konceptuální vzdělávání elit a řídících kádrů? Kdyby žil starej Zaznobin, tak Tě vezme holí po hlavě, abys procitnul...

ano mluvím
vždyt jako první s tím šli do ruský dumy po rozpadu SSSR a dle mého názoru by to mělo být součástí VŠ učiva
nebo mi něco uniká? já přeci neříkám že by nestálo za to se tím zabývat pro laiky
ale sezením doma a čtením tlustých knih ještě nikdo ničeho nedosáhl tak to prostě je


ano mluvím vždyt jako první s tím šli do ruský dumy po rozpadu SSSR a dle mého názoru by to mělo být součástí VŠ učiva nebo mi něco uniká? já přeci neříkám že by nestálo za to se tím zabývat pro laiky ale sezením doma a čtením tlustých knih ještě nikdo ničeho nedosáhl tak to prostě je

Měla by vzniknout skupina v rámci Čs prostoru, která se bude zabývat našimi dějinami a reáliemi z pohledu KSB. Pak by se to určitě zlepšilo.


a co vytvořit vzor, model, kostru budoucnosti? Začít tvořit mozaiku spravedlivé společnosti(řízené ze zdroje - radostné tvoření), aby se mohla myšlenka dále vyvíjet a uvádět aktualizace ze(stromu)poznání do praxe - rozšiřovat se a nabalovat lidi, protože uvidí, že jim žádná skupina nemůže jít po krku jestli se dostane k moci jejich myšlenka práva sepsaných dějin, bude lidská, řízená ze zdroje.
Napadá mě asi milion otázek jak by se řešili věci v nové společnosti ve srovnání s dneškem od jednotlivce až po soužití národů.
Jak by se změnili naše životy v této nové budoucnosti, co by jsme ztratili a co získali? Mě v jednoduchých počtech vychází rovnováha, velké snížení osobní zátěže pro životní prostředí(GP by tleskal), ale ne z donucení, ale pochopením, poznáním.
KSB je teorie řízení, ale praxe vychází docela určitě z více komponent. Když teď vytvoříš skupinu zabývající se našimi dějinami a reáliemi z pohledu KSB asi nebude panovat jednota názoru(jak je vidět) a v dlouhodobém horizontu to nebude fungovat.


[quote="pid:37200, uid:402"]Měla by vzniknout skupina v rámci Čs prostoru, která se bude zabývat našimi dějinami a reáliemi z pohledu KSB. Pak by se to určitě zlepšilo.[/quote] a co vytvořit vzor, model, kostru budoucnosti? Začít tvořit mozaiku spravedlivé společnosti(řízené ze zdroje - radostné tvoření), aby se mohla myšlenka dále vyvíjet a uvádět aktualizace ze(stromu)poznání do praxe - rozšiřovat se a nabalovat lidi, protože uvidí, že jim žádná skupina nemůže jít po krku jestli se dostane k moci jejich myšlenka práva sepsaných dějin, bude lidská, řízená ze zdroje. Napadá mě asi milion otázek jak by se řešili věci v nové společnosti ve srovnání s dneškem od jednotlivce až po soužití národů. Jak by se změnili naše životy v této nové budoucnosti, co by jsme ztratili a co získali? Mě v jednoduchých počtech vychází rovnováha, velké snížení osobní zátěže pro životní prostředí(GP by tleskal), ale ne z donucení, ale pochopením, poznáním. KSB je teorie řízení, ale praxe vychází docela určitě z více komponent. Když teď vytvoříš skupinu zabývající se našimi dějinami a reáliemi z pohledu KSB asi nebude panovat jednota názoru(jak je vidět) a v dlouhodobém horizontu to nebude fungovat.

Zaujimava je tiez otazka: "Maju ludia dostatocny mravnostny zaklad aby im mohol Stvoritel otvorit cestu ku KSB?" Vieme dobre, ze vsetky znalosti dostava clovek od Stvoritela. Cim je clovek duchovne viac vyvinuty, cim je jeho mravnost vyssia, tym mu je viac znalosti uvolnenych pre pochopenie. Tak to vyzera, ze aj pre studium KSB musi mat clovek istu mravnost .... lebo vela ludom som KSB ponukol a veru, ze ich to ani trochu nezaujimalo - Stvoritel povedal "Nedavaj mu take! On este take ovocie nemoze, lebo by katastrofu natvoril." - na to dotycny len na mna kyvol rukou a hodil knihu do kuta.


Zaujimava je tiez otazka: "Maju ludia dostatocny mravnostny zaklad aby im mohol Stvoritel otvorit cestu ku KSB?" Vieme dobre, ze vsetky znalosti dostava clovek od Stvoritela. Cim je clovek duchovne viac vyvinuty, cim je jeho mravnost vyssia, tym mu je viac znalosti uvolnenych pre pochopenie. Tak to vyzera, ze aj pre studium KSB musi mat clovek istu mravnost .... lebo vela ludom som KSB ponukol a veru, ze ich to ani trochu nezaujimalo - Stvoritel povedal "Nedavaj mu take! On este take ovocie nemoze, lebo by katastrofu natvoril." - na to dotycny len na mna kyvol rukou a hodil knihu do kuta.
Upravené 12. 10. 2021 o 13:22

@jajajaja - sypeš další perly.Uniká Ti toho hodně.Kdo je to "laik"? Má šanci být odborníkem? A sezením ve škole a čtením nejprve slabikáře a posléze i matiky jsme každý z nás "ničeho nedosáhli"? Myslím, že bys to měl zkusit a přečíst si třeba jeden z dílů Zrcadel.....Já jsem přišel do všech diskusí po přečtení stovek a možná tisíců stránek nejen prací ze souboru Koncepce . Kde ? Za sezení doma... Vzpamatuj se.

@jajajaja - sypeš další perly.Uniká Ti toho hodně.Kdo je to "laik"? Má šanci být odborníkem? A sezením ve škole a čtením nejprve slabikáře a posléze i matiky jsme každý z nás "ničeho nedosáhli"? Myslím, že bys to měl zkusit a přečíst si třeba jeden z dílů Zrcadel.....Já jsem přišel do všech diskusí po přečtení stovek a možná tisíců stránek nejen prací ze souboru Koncepce . Kde ? Za sezení doma... Vzpamatuj se.

Tak to vyzera, ze aj pre studium KSB musi mat clovek istu mravnost .... lebo vela ludom som KSB ponukol a veru, ze ich to ani trochu nezaujimalo - Stvoritel povedal "Nedavaj mu take! On este take ovocie nemoze, lebo by katastrofu natvoril."

Tohle mi připomnělo obrázek optického klamu, který jsem viděl v knihách KSB a který teď nemůžu najít, tohle si k tomu pamatuju:
TEORIE ŘÍZENÍ NENÍ URČENA KAŽDÉMU, JAKO POJISTKU PROTI ZNEUŽITÍ MÁ SVÉ KLÍČE


  1. Malé dítě neuvidí na obrázku optického klamu prádla na šňůře dámu v punčochách a jestli přeci ano, tak nepochopí význam touhy, která se projevuje až v dospívání. To znamená nejen umět rozpoznat optický klam, ale také umět vnímat další rovinu, učit se skládat obraz z více částí a tvořit mozaiku. Získávat rozlišení.

[quote="pid:37228, uid:106"]Tak to vyzera, ze aj pre studium KSB musi mat clovek istu mravnost .... lebo vela ludom som KSB ponukol a veru, ze ich to ani trochu nezaujimalo - Stvoritel povedal "Nedavaj mu take! On este take ovocie nemoze, lebo by katastrofu natvoril."[/quote] Tohle mi připomnělo obrázek optického klamu, který jsem viděl v knihách KSB a který teď nemůžu najít, tohle si k tomu pamatuju: TEORIE ŘÍZENÍ NENÍ URČENA KAŽDÉMU, JAKO POJISTKU PROTI ZNEUŽITÍ MÁ SVÉ KLÍČE 1. Malé dítě neuvidí na obrázku optického klamu prádla na šňůře dámu v punčochách a jestli přeci ano, tak nepochopí význam touhy, která se projevuje až v dospívání. To znamená nejen umět rozpoznat optický klam, ale také umět vnímat další rovinu, učit se skládat obraz z více částí a tvořit mozaiku. Získávat rozlišení.

Re: Sin Le Noble
Čo si druhý ego..jajajaja? smile
Boletus má pravdu.
Nič také tam neni.
Si skamufloval slová z niekoľkých viet dokopy mimo kontext
a ešte si ich aj dezinterpretoval.
Ide z tvojej strany o zámer?
Podvedome, či vedome?


KSB/DVTR je určená pre každého,
ale je chránená proti zneužitiu ním.


I lyžička je pre každého,
ale keď ňou chceš vylúpiť oko,
tak táto konkrétna ťa kopne


Re: Sin Le Noble Čo si druhý ego..jajajaja? :) Boletus má pravdu. Nič také tam neni. Si skamufloval slová z niekoľkých viet dokopy mimo kontext a ešte si ich aj dezinterpretoval. Ide z tvojej strany o zámer? Podvedome, či vedome? KSB/DVTR je určená pre každého, ale je chránená proti zneužitiu ním. I lyžička je pre každého, ale keď ňou chceš vylúpiť oko, tak táto konkrétna ťa kopne

samozřejmě že je pro každého
mně ale konkrétně chybí větší strukturovanost a větší snaha propagovat koncepci na venek
já ve vašich postojích vidím spíš alibismus nic ve zlém


samozřejmě že je pro každého mně ale konkrétně chybí větší strukturovanost a větší snaha propagovat koncepci na venek já ve vašich postojích vidím spíš alibismus nic ve zlém

Re: Sin Le Noble
Čo si druhý ego..jajajaja?
Boletus má pravdu.
Nič také tam neni.
Si skamufloval slová z niekoľkých viet dokopy mimo kontext
a ešte si ich aj dezinterpretoval.
Ide z tvojej strany o zámer?
Podvedome, či vedome?

Klid příteli, nejsem trdlo co si nevidí do pusy a škodí dobré věci. Dělám to vědomě, je to moje nepřenositelná životní zkušenost, takhle mi to bylo kdysi vysvětleno jako dítěti se zámky a klíči pro pochopení Koncepce Společné Bezpečnosti. Ten obrázek mám spojený s knihami KSB a DVTŘ a pojmem Istiny, ale nikde v příspěvku nepíšu, že je v těch knihách, které máme k dispozici, jestli to tak vyznělo, zamyslím se nad svým projevem. Hledám...


[quote="pid:37247, uid:710"]Re: Sin Le Noble Čo si druhý ego..jajajaja? Boletus má pravdu. Nič také tam neni. Si skamufloval slová z niekoľkých viet dokopy mimo kontext a ešte si ich aj dezinterpretoval. Ide z tvojej strany o zámer? Podvedome, či vedome?[/quote] Klid příteli, nejsem trdlo co si nevidí do pusy a škodí dobré věci. Dělám to vědomě, je to moje nepřenositelná životní zkušenost, takhle mi to bylo kdysi vysvětleno jako dítěti se zámky a klíči pro pochopení Koncepce Společné Bezpečnosti. Ten obrázek mám spojený s knihami KSB a DVTŘ a pojmem Istiny, ale nikde v příspěvku nepíšu, že je v těch knihách, které máme k dispozici, jestli to tak vyznělo, zamyslím se nad svým projevem. Hledám...

sezením doma a čtením tlustých knih ještě nikdo ničeho nedosáhl tak to prostě je

S tímto s tebou nesouhlasím, naopak, čtením získáváš informace a díky nim se člověk kalitativně posunuje blíž k Bohu a Jeho předurčení. Ta změna je důležitá u každého jedince, čas zde nehraje roli, akorát někteří nejdřív musí rýt hubou v Zemi. Na hrubou díru, hrubá záplata.


[quote="pid:37223, uid:402"]sezením doma a čtením tlustých knih ještě nikdo ničeho nedosáhl tak to prostě je[/quote] S tímto s tebou nesouhlasím, naopak, čtením získáváš informace a díky nim se člověk kalitativně posunuje blíž k Bohu a Jeho předurčení. Ta změna je důležitá u každého jedince, čas zde nehraje roli, akorát někteří nejdřív musí rýt hubou v Zemi. Na hrubou díru, hrubá záplata.

Chápem, že sa vám to nepáči, ale jajajaja upozorňuje na fakt, ktorý sa snažíte prehliadať a zľahčovať. Tým faktom je, že KSB je záležitosťou pár stoviek nadšencov bez reálneho vplyvu a moci.


Snažíte sa KSB postaviť na miesto, ktoré mu zatiaľ nepatrí a možno ani nikdy patriť nebude. Využívame ho hlavne na to, aby sme sa zorientovali a neskočili na lep napríklad propagátorom genetickej manipulácie. Že meníme informačné pole? Čiastočne, ale nedostatočne. Protivník tiež nespí, naopak aktivizuje všetky svoje zdroje. My ešte stále ťaháme za kratší koniec a nevyzerá to, že by sme to prostredníctvom KSB v dohľadnej dobe zmenili, pretože stále iba diskutujeme a nič nerobíme. Myslím si, že z KSB treba vychádzať, ale netreba pri ňom zostať. Niektoré vaše vízie budúcnosti sú totiž neprijateľné a znamenali by našu likvidáciu. Dogmatici to nechcú vidieť. Alebo toho nie sú schopní kvôli nedostatočnej mravnosti. Pretože nie je mravné starať sa o nepriateľov, ktorí nás chcú zničiť. Mravné je starať sa a chrániť v prvom rade svojich. To, čo je prijateľné a z určitého pohľadu nutné pre Rusko, môže byť a je neprijateľné pre nás.


Chápem, že sa vám to nepáči, ale jajajaja upozorňuje na fakt, ktorý sa snažíte prehliadať a zľahčovať. Tým faktom je, že **KSB je záležitosťou pár stoviek nadšencov bez reálneho vplyvu a moci**. Snažíte sa KSB postaviť na miesto, ktoré mu zatiaľ nepatrí a možno ani nikdy patriť nebude. Využívame ho hlavne na to, aby sme sa zorientovali a neskočili na lep napríklad propagátorom genetickej manipulácie. Že meníme informačné pole? Čiastočne, ale nedostatočne. Protivník tiež nespí, naopak aktivizuje všetky svoje zdroje. My ešte stále ťaháme za kratší koniec a nevyzerá to, že by sme to prostredníctvom KSB v dohľadnej dobe zmenili, pretože stále iba diskutujeme a nič nerobíme. Myslím si, že z KSB treba vychádzať, ale netreba pri ňom zostať. Niektoré vaše vízie budúcnosti sú totiž neprijateľné a znamenali by našu likvidáciu. Dogmatici to nechcú vidieť. Alebo toho nie sú schopní kvôli nedostatočnej mravnosti. Pretože nie je mravné starať sa o nepriateľov, ktorí nás chcú zničiť. Mravné je starať sa a chrániť v prvom rade svojich. To, čo je prijateľné a z určitého pohľadu nutné pre Rusko, môže byť a je neprijateľné pre nás.
Nové: Snažím sa nerýpať do ostatných. Zároveň sa snažím nereagovať na kritiku, útoky, ani obviňovanie. Nie preto, že by som sa nedokázal ubrániť, ale preto, aby sa ľudia na fóre cítili príjemnejšie a diskusia sa nezahlcovala nepodstatným balastom.
Upravené 12. 10. 2021 o 15:39

@Ogar Valach - zůstanu u toho, že Ti doporučím mluvit v jednotném a ne množném čísle. Tedy o Tvém a ne Našem hodnocení , co je Koncepce a jaký má pro koho smysl. Jinak se k dalšímu nebudu vyjadřovat , jen s tím nesouhlasím.

@Ogar Valach - zůstanu u toho, že Ti doporučím mluvit v jednotném a ne množném čísle. Tedy o Tvém a ne Našem hodnocení , co je Koncepce a jaký má pro koho smysl. Jinak se k dalšímu nebudu vyjadřovat , jen s tím nesouhlasím.

Zdravia všetkým.
Hlavný problém s KSB a KOB je osobné rozhodnutie každého jednotlivca či je ochotný učiť sa a zmeniť sa. To je hlavný kameň úrazu KSB KOB. Nie je možné to vyučovať ako povinný predmet. Tieto informácie sú bezcenné pre každého bez morálnych hodnôt a zásad.
Takže je zbytočne sa hádať aké má táto koncepcia zastúpenie vo vládach.
S pozdravom Peter.


Zdravia všetkým. Hlavný problém s KSB a KOB je osobné rozhodnutie každého jednotlivca či je ochotný učiť sa a zmeniť sa. To je hlavný kameň úrazu KSB KOB. Nie je možné to vyučovať ako povinný predmet. Tieto informácie sú bezcenné pre každého bez morálnych hodnôt a zásad. Takže je zbytočne sa hádať aké má táto koncepcia zastúpenie vo vládach. S pozdravom Peter.

řídící elity nebyly schopny pochopit KSB

Nebyly schopny nebo nechtěly?
Mně jde o to, že bychom se měli snažit konceptuálně vzdělávat kádrové rezervy politických stran. Tady to komentování tady nic reálně změnit nemůže, kdo tvrdí opak lže si do kapsy. Třeba dělá Boletusovi dobře, že je zde jakýmsi guruem, já nevím, ale mně je úplně jedno, kdo si tady co o mně myslí, já bych rád konceptuálně gramotnou politickou reprezentaci. To si myslím, že by mělo být cílem každého vlastence.


A ještě k tomu volání po českých reáliích a dějinách. Vezmu třeba "Sad roste sám", jsou tam popisovány události, o kterých jsem nikdy neslyšel, neznám jejich pozadí, kontexty apod. Mnohem víc by mi dal popis událostí a reálií, jichž kontexty a pozadí znám, a to není jen u mně, ale u většiny lidí, kteří se kdy setkají s KSB. Mrzí mě, že zdejší komunista preferuje pasivní čerpání znalostí, které zpracovali jiní, před nějakou alespon primitivní vlastní akcí.


[quote="pid:37252, uid:292"]řídící elity nebyly schopny pochopit KSB[/quote] Nebyly schopny nebo nechtěly? Mně jde o to, že bychom se měli snažit konceptuálně vzdělávat kádrové rezervy politických stran. Tady to komentování tady nic reálně změnit nemůže, kdo tvrdí opak lže si do kapsy. Třeba dělá Boletusovi dobře, že je zde jakýmsi guruem, já nevím, ale mně je úplně jedno, kdo si tady co o mně myslí, já bych rád konceptuálně gramotnou politickou reprezentaci. To si myslím, že by mělo být cílem každého vlastence. A ještě k tomu volání po českých reáliích a dějinách. Vezmu třeba "Sad roste sám", jsou tam popisovány události, o kterých jsem nikdy neslyšel, neznám jejich pozadí, kontexty apod. Mnohem víc by mi dal popis událostí a reálií, jichž kontexty a pozadí znám, a to není jen u mně, ale u většiny lidí, kteří se kdy setkají s KSB. Mrzí mě, že zdejší komunista preferuje pasivní čerpání znalostí, které zpracovali jiní, před nějakou alespon primitivní vlastní akcí.

zůstanu u toho, že Ti doporučím mluvit v jednotném a ne množném čísle


Prepáč, teba som nemyslel. Ty nerobíš ani toľko. Spokojný?


KSB a KOB


Aký je v tom podľa teba rozdiel? Pretože u nás sa používa skratka KSB a v Rusku KOB, ale inak je to to isté.


To si myslím, že by mělo být cílem každého vlastence.


Udieraš klinec po hlavičke. Pre mnohých je ťažké si priznať, že diskutovanie na internete nemá takmer žiadny zmysel.


[quote="pid:37275, uid:57"]zůstanu u toho, že Ti doporučím mluvit v jednotném a ne množném čísle[/quote] Prepáč, teba som nemyslel. Ty nerobíš ani toľko. Spokojný? [quote="pid:37279, uid:14"]KSB a KOB[/quote] Aký je v tom podľa teba rozdiel? Pretože u nás sa používa skratka KSB a v Rusku KOB, ale inak je to to isté. [quote="pid:37280, uid:402"]To si myslím, že by mělo být cílem každého vlastence.[/quote] Udieraš klinec po hlavičke. Pre mnohých je ťažké si priznať, že diskutovanie na internete nemá takmer žiadny zmysel.
Nové: Snažím sa nerýpať do ostatných. Zároveň sa snažím nereagovať na kritiku, útoky, ani obviňovanie. Nie preto, že by som sa nedokázal ubrániť, ale preto, aby sa ľudia na fóre cítili príjemnejšie a diskusia sa nezahlcovala nepodstatným balastom.
Upravené 12. 10. 2021 o 17:18

KSB je záležitosťou pár stoviek nadšencov bez reálneho vplyvu a moci.


Snažíte sa KSB postaviť na miesto, ktoré mu zatiaľ nepatrí a možno ani nikdy patriť nebude.


Tady s tebou nesouhlasím Ogare, ale díky za tvoje příspěvky, protože nutí klást otázky a za to díky, pokračuj....
Co si pamatuji kupecké počty statistiky tohoto fóra + další projekty analytiků vidím velký posun ve vnímání společnosti, něco se propsalo do noosféry, je to vidět také na projevu, občas si toho všimnu u V. Klause st., ale pořád tomu chybí rozměr, opírá se pouze o mravnost elit, které mají dál řídit, ostatní lidé prozřou teprve utrpením, to je po spirále dolů, naším - tedy i tvým úkolem může být posun po spirále nahoru při tvorbě nové spravedlivé společnosti, teorie podle koncepce KSB, která by se rozvinula v praxi tak, aby nebylo možné si navzájem lhát, pak se hodně věcí stane absurdních a vymizí, společnost se posouvá po spirále nahoru.


Jak by si jednal Ty na Dukle? Vzdal to nebo bojoval?(měli málo všeho a přesila byla obrovská), ta podobnost není náhodná.


Já děkuji všem, kteří tady tomu dávají život i těm, kteří to občas koupí nebo nevidí tu práci všech na cestě k Člověku.
K. Kryl zpívá v Darwinovi kam tě může zavést bezmoc, ale možná se mýlím a máš vlastní recept na progres.
https://www.youtube.com/watch?v=I17iIBV2HPg


Ve filmu Hej rup! vidíš potenciál růstu z ničeho, peklo nebude, ráj se vrací
https://www.youtube.com/watch?v=bLgj39QdU64


[quote="pid:37265, uid:623"]KSB je záležitosťou pár stoviek nadšencov bez reálneho vplyvu a moci. Snažíte sa KSB postaviť na miesto, ktoré mu zatiaľ nepatrí a možno ani nikdy patriť nebude.[/quote] Tady s tebou nesouhlasím Ogare, ale díky za tvoje příspěvky, protože nutí klást otázky a za to díky, pokračuj.... Co si pamatuji kupecké počty statistiky tohoto fóra + další projekty analytiků vidím velký posun ve vnímání společnosti, něco se propsalo do noosféry, je to vidět také na projevu, občas si toho všimnu u V. Klause st., ale pořád tomu chybí rozměr, opírá se pouze o mravnost elit, které mají dál řídit, ostatní lidé prozřou teprve utrpením, to je po spirále dolů, naším - tedy i tvým úkolem může být posun po spirále nahoru při tvorbě nové spravedlivé společnosti, teorie podle koncepce KSB, která by se rozvinula v praxi tak, aby nebylo možné si navzájem lhát, pak se hodně věcí stane absurdních a vymizí, společnost se posouvá po spirále nahoru. Jak by si jednal Ty na Dukle? Vzdal to nebo bojoval?(měli málo všeho a přesila byla obrovská), ta podobnost není náhodná. Já děkuji všem, kteří tady tomu dávají život i těm, kteří to občas koupí nebo nevidí tu práci všech na cestě k Člověku. K. Kryl zpívá v Darwinovi kam tě může zavést bezmoc, ale možná se mýlím a máš vlastní recept na progres. https://www.youtube.com/watch?v=I17iIBV2HPg Ve filmu Hej rup! vidíš potenciál růstu z ničeho, peklo nebude, ráj se vrací https://www.youtube.com/watch?v=bLgj39QdU64

Mám takovej pocit, že se v tom trochu někteří zamotávají. Pro mě je KSB zdravý sedlácký rozum, trochu vytuněný diskrétní matikou a s dostatečnou dehermetizací. Mám po celým světě dost známých a přátel, co o tlustý knihy z produkce ruskýho kolektivu ani nezavadili a přitom některé algoritmy "lidskosti" tam uvedené jsou přirozenou součástí jejich kultury života.
Pouhým čtením tlustých knih opravdu nic nezměníme. Bylo by už na čase přestat plkat o pindosech, nebo jiných hovadinách a začít makat nejen na své vlastní obživě. Chybí praxe a je nejvyšší čas, což ukázaly i volby.
Komouši poprvé od roku 89 nejsou ve vládě...jak symbolický. Pro mě se teprve teď uzavřel celý cyklus, kdy jsme měli jistou možnost evolučního skoku prostřednictvím našeho tvůrčího potenciálu a svobodné vůle. Od teď je to už objektivní nutnost. Oddechovej čas vypršel, přichází návrat do ringu ...smile


Mám takovej pocit, že se v tom trochu někteří zamotávají. Pro mě je KSB zdravý sedlácký rozum, trochu vytuněný diskrétní matikou a s dostatečnou dehermetizací. Mám po celým světě dost známých a přátel, co o tlustý knihy z produkce ruskýho kolektivu ani nezavadili a přitom některé algoritmy "lidskosti" tam uvedené jsou přirozenou součástí jejich kultury života. Pouhým čtením tlustých knih opravdu nic nezměníme. Bylo by už na čase přestat plkat o pindosech, nebo jiných hovadinách a začít makat nejen na své vlastní obživě. Chybí praxe a je nejvyšší čas, což ukázaly i volby. Komouši poprvé od roku 89 nejsou ve vládě...jak symbolický. Pro mě se teprve teď uzavřel celý cyklus, kdy jsme měli jistou možnost evolučního skoku prostřednictvím našeho tvůrčího potenciálu a svobodné vůle. Od teď je to už objektivní nutnost. Oddechovej čas vypršel, přichází návrat do ringu ...:)

Vedi.Vini......

Upravené 12. 10. 2021 o 17:05

Tomu docela věřím. A čím primitivnější akce by to byla, tím z hlediska tvých cílů by bylo lépe, že ?


Primitívna v zmysle jednoduchá, nie v zmysle obmedzená. Zámerne nevidíš rozdiel?


Co si pamatuji kupecké počty statistiky tohoto fóra + další projekty analytiků vidím velký posun ve vnímání společnosti, něco se propsalo do noosféry, je to vidět také na projevu, občas si toho všimnu u V. Klause st., ale pořád tomu chybí rozměr, opírá se pouze o mravnost elit, které mají dál řídit, ostatní lidé prozřou teprve utrpením, to je po spirále dolů, naším - tedy i tvým úkolem může být posun po spirále nahoru při tvorbě nové spravedlivé společnosti, teorie podle koncepce KSB, která by se rozvinula v praxi tak, aby nebylo možné si navzájem lhát, pak se hodně věcí stane absurdních a vymizí, společnost se posouvá po spirále nahoru.


  1. Štatistiky treba vedieť aj čítať a na to je potrebné poznať metodiku. To, čo sa na prvý pohľad môže zdať ako obrovský úspech, môže byť v skutočnosti len podpriemer.
  2. V spoločnosti posun je, ale nielen vďaka KSB. Niečo sa zapísalo aj do noosféry, to je pravda. Tieto veci nespochybňujem. Poukazujem na to, že sa celková situácia stále zhoršuje, takže sa KSB šíri a zapisuje nedostatočne rýchlo a silno. Z toho vyplýva, že to nie je žiadne zázračné a spásonosné učenie, na zavedenie a víťazstvo ktorého stačí len diskutovať na fóre.

Jak by si jednal Ty na Dukle? Vzdal to nebo bojoval?(měli málo všeho a přesila byla obrovská), ta podobnost není náhodná.


Lenže tu sa nebojuje, ale iba diskutuje či sa bojovať ide alebo stačí iba samotná diskusia.


Pro mě je KSB zdravý sedlácký rozum, trochu vytuněný diskrétní matikou a s dostatečnou dehermetizací.


Škoda, že takto zrozumiteľne nepíšeš častejšie. Je rozumné čo píšeš.


[quote="pid:37287, uid:292"]Tomu docela věřím. A čím primitivnější akce by to byla, tím z hlediska tvých cílů by bylo lépe, že ?[/quote] Primitívna v zmysle jednoduchá, nie v zmysle obmedzená. Zámerne nevidíš rozdiel? [quote="pid:37288, uid:641"]Co si pamatuji kupecké počty statistiky tohoto fóra + další projekty analytiků vidím velký posun ve vnímání společnosti, něco se propsalo do noosféry, je to vidět také na projevu, občas si toho všimnu u V. Klause st., ale pořád tomu chybí rozměr, opírá se pouze o mravnost elit, které mají dál řídit, ostatní lidé prozřou teprve utrpením, to je po spirále dolů, naším - tedy i tvým úkolem může být posun po spirále nahoru při tvorbě nové spravedlivé společnosti, teorie podle koncepce KSB, která by se rozvinula v praxi tak, aby nebylo možné si navzájem lhát, pak se hodně věcí stane absurdních a vymizí, společnost se posouvá po spirále nahoru.[/quote] 1. Štatistiky treba vedieť aj čítať a na to je potrebné poznať metodiku. To, čo sa na prvý pohľad môže zdať ako obrovský úspech, môže byť v skutočnosti len podpriemer. 2. V spoločnosti posun je, ale nielen vďaka KSB. Niečo sa zapísalo aj do noosféry, to je pravda. Tieto veci nespochybňujem. Poukazujem na to, že sa celková situácia stále zhoršuje, takže sa KSB šíri a zapisuje nedostatočne rýchlo a silno. Z toho vyplýva, že to nie je žiadne zázračné a spásonosné učenie, na zavedenie a víťazstvo ktorého stačí len diskutovať na fóre. [quote="pid:37288, uid:641"]Jak by si jednal Ty na Dukle? Vzdal to nebo bojoval?(měli málo všeho a přesila byla obrovská), ta podobnost není náhodná.[/quote] Lenže tu sa nebojuje, ale iba diskutuje či sa bojovať ide alebo stačí iba samotná diskusia. [quote="pid:37294, uid:190"]Pro mě je KSB zdravý sedlácký rozum, trochu vytuněný diskrétní matikou a s dostatečnou dehermetizací.[/quote] Škoda, že takto zrozumiteľne nepíšeš častejšie. Je rozumné čo píšeš.
Nové: Snažím sa nerýpať do ostatných. Zároveň sa snažím nereagovať na kritiku, útoky, ani obviňovanie. Nie preto, že by som sa nedokázal ubrániť, ale preto, aby sa ľudia na fóre cítili príjemnejšie a diskusia sa nezahlcovala nepodstatným balastom.
Upravené 12. 10. 2021 o 17:19

sezením doma a čtením tlustých knih ještě nikdo ničeho nedosáhl tak to prostě je

A čo iné si robil, keď si študoval na VŠ. A chceš povedať, že štúdiom na VŠ nikto nič nedosiahol?


[quote="pid:37223, uid:402"]sezením doma a čtením tlustých knih ještě nikdo ničeho nedosáhl tak to prostě je[/quote] A čo iné si robil, keď si študoval na VŠ. A chceš povedať, že štúdiom na VŠ nikto nič nedosiahol?

Štatistiky treba vedieť aj čítať a na to je potrebné poznať metodiku. To, čo sa na prvý pohľad môže zdať ako obrovský úspech môže byť len podpriemer.

pro někoho je sklenice poloplná, pro někoho poloprázdná. Číst můžeš se strachem nebo pochopením.
https://www.youtube.com/watch?v=zQ82GKpFL_M


Jestli mi něco ve statistikách uniklo, rád se poučím. Já vidím z nadhledu úplně jiný obraz Ogare, růst po spirále nahoru a to je ten postup, který ty nevidíš.
V devadesátých mi někdo popsal etapy zločinu, jak se budou měnit a že v budoucnosti už nebudeme bojovat ostrejma jak je známe, znělo to divně, dneska je to realita.
Cyklicky se objevují stejná témata a výzvy z dějin, jen kulisy se mění, to taky nevidíš?


[quote="pid:37295, uid:623"]Štatistiky treba vedieť aj čítať a na to je potrebné poznať metodiku. To, čo sa na prvý pohľad môže zdať ako obrovský úspech môže byť len podpriemer.[/quote] pro někoho je sklenice poloplná, pro někoho poloprázdná. Číst můžeš se strachem nebo pochopením. https://www.youtube.com/watch?v=zQ82GKpFL_M Jestli mi něco ve statistikách uniklo, rád se poučím. Já vidím z nadhledu úplně jiný obraz Ogare, růst po spirále nahoru a to je ten postup, který ty nevidíš. V devadesátých mi někdo popsal etapy zločinu, jak se budou měnit a že v budoucnosti už nebudeme bojovat ostrejma jak je známe, znělo to divně, dneska je to realita. Cyklicky se objevují stejná témata a výzvy z dějin, jen kulisy se mění, to taky nevidíš?

A čo iné si robil, keď si študoval na VŠ. A chceš povedať, že štúdiom na VŠ nikto nič nedosiahol?


Nepýtaš sa síce mňa, ale skúsim. Po piatich rokoch existencie tohto fóra je čas začať pracovať. Študovali sme už dosť dlho. Prax je vraj kritériom pravdy. Ja zatiaľ vidím hlavne teóriu.


Já vidím z nadhledu úplně jiný obraz Ogare, růst po spirále nahoru a to je ten postup, který ty nevidíš.


Pozeráme sa na to isté, ale narozdiel od teba to nepovažujem za dostatočné. Zatiaľ prehrávame. Tebe to možno stačí, mne nie. Podľa mňa je najvyšší čas posunúť sa od kecania k praktickým činom.


[quote="pid:37302, uid:6"]A čo iné si robil, keď si študoval na VŠ. A chceš povedať, že štúdiom na VŠ nikto nič nedosiahol?[/quote] Nepýtaš sa síce mňa, ale skúsim. Po piatich rokoch existencie tohto fóra je čas začať pracovať. Študovali sme už dosť dlho. Prax je vraj kritériom pravdy. Ja zatiaľ vidím hlavne teóriu. [quote="pid:37306, uid:641"]Já vidím z nadhledu úplně jiný obraz Ogare, růst po spirále nahoru a to je ten postup, který ty nevidíš.[/quote] Pozeráme sa na to isté, ale narozdiel od teba to nepovažujem za dostatočné. Zatiaľ prehrávame. Tebe to možno stačí, mne nie. Podľa mňa je najvyšší čas posunúť sa od kecania k praktickým činom.
Nové: Snažím sa nerýpať do ostatných. Zároveň sa snažím nereagovať na kritiku, útoky, ani obviňovanie. Nie preto, že by som sa nedokázal ubrániť, ale preto, aby sa ľudia na fóre cítili príjemnejšie a diskusia sa nezahlcovala nepodstatným balastom.
Upravené 12. 10. 2021 o 17:39

Nepýtaš sa síce mňa, ale skúsim. Po piatich rokoch existencie tohto fóra je čas začať pracovať. Študovali sme už dosť dlho. Prax je vraj kritériom pravdy. Ja zatiaľ vidím hlavne teóriu.

Ak iba sleduješ fórum, ťažko môžeš mať prehľad o všetkom, čo robia ľudia. Je to podobné, ako keď chodíš po lese a smutne konštatuješ, že dubákov nikde. Ale to čo takýto "hubár" nevidí, je to všetko, čo sa deje pod zemou, rozrastajúce sa podhubie. A potom príde obdobie jarných dažďov, a huby sa zrazu začnú objavovať po celom lese.


Hádam si nikto nemyslí, že ľudia sa tu na fóre budú chváliť tým, čo všetko robia v rámci KSB vo svojom voľnom čase, že budú tu hovoriť o svojich projektoch a pod... To ani náhodou. To nie je cieľom tohto fóra.
Buď ľudia kecajú alebo makajú. Oboje sa nedá efektívne robiť.
A ak niekto túži po rýchlych riešeniach? Vieme svoje o kvalite rýchlych riešení...
Všetko ide tak, ako má...


[quote="pid:37307, uid:623"]Nepýtaš sa síce mňa, ale skúsim. Po piatich rokoch existencie tohto fóra je čas začať pracovať. Študovali sme už dosť dlho. Prax je vraj kritériom pravdy. Ja zatiaľ vidím hlavne teóriu.[/quote] Ak iba sleduješ fórum, ťažko môžeš mať prehľad o všetkom, čo robia ľudia. Je to podobné, ako keď chodíš po lese a smutne konštatuješ, že dubákov nikde. Ale to čo takýto "hubár" nevidí, je to všetko, čo sa deje pod zemou, rozrastajúce sa podhubie. A potom príde obdobie jarných dažďov, a huby sa zrazu začnú objavovať po celom lese. Hádam si nikto nemyslí, že ľudia sa tu na fóre budú chváliť tým, čo všetko robia v rámci KSB vo svojom voľnom čase, že budú tu hovoriť o svojich projektoch a pod... To ani náhodou. To nie je cieľom tohto fóra. Buď ľudia kecajú alebo makajú. Oboje sa nedá efektívne robiť. A ak niekto túži po rýchlych riešeniach? Vieme svoje o kvalite rýchlych riešení... Všetko ide tak, ako má...

Nepýtaš sa síce mňa, ale skúsim. Po piatich rokoch existencie tohto fóra je čas začať pracovať. Študovali sme už dosť dlho. Prax je vraj kritériom pravdy. Ja zatiaľ vidím hlavne teóriu.


Tak se ujmi kormidla, co ti brani?


Jednou za cas se tu objevi takovy chytrak a je to jak pres kopirak: Znalosti a chapani na nule, zato prehrsel aktivismu a ruznych vyzev a pritom paradoxne tve komentare uplne krici "Vysvetlete mi nekdo, co se to deje, ja v tom uplne plavu".


Takze Ogare, jak sam rikas, nejvyssi cas prejit k aktivnim cinum. Zacnes nebo budes cekat, az ti nekdo ukaze, co ze to vlastne mas delat, protoze jsi uplne, ale uplne ztraceny?


Po poslednim takovem navalu chytraku jako jsi ty jsem na cas opustil forum, ted uz me ale nerozhodite.


[quote="pid:37307, uid:623"]Nepýtaš sa síce mňa, ale skúsim. Po piatich rokoch existencie tohto fóra je čas začať pracovať. Študovali sme už dosť dlho. Prax je vraj kritériom pravdy. Ja zatiaľ vidím hlavne teóriu.[/quote] Tak se ujmi kormidla, co ti brani? Jednou za cas se tu objevi takovy chytrak a je to jak pres kopirak: Znalosti a chapani na nule, zato prehrsel aktivismu a ruznych vyzev a pritom paradoxne tve komentare uplne krici "Vysvetlete mi nekdo, co se to deje, ja v tom uplne plavu". Takze Ogare, jak sam rikas, nejvyssi cas prejit k aktivnim cinum. Zacnes nebo budes cekat, az ti nekdo ukaze, co ze to vlastne mas delat, protoze jsi uplne, ale uplne ztraceny? Po poslednim takovem navalu chytraku jako jsi ty jsem na cas opustil forum, ted uz me ale nerozhodite.

Dlouho zde na fóru nejsem, ale jestli smím také přispět. Co dává (dala) KSB mně? Jiný pohled na svět, na procesy ve světě (zde nepíši, že všemu ve světě rozumím, to v žádném případě), snažím se být lepším člověkem. Čím více čtu a vzdělávám se, tím více vím, že nic nevím. Něco jako takový rozšířený ZDRAVÝ SELSKÝ ROZUM).
A jestli na Slovensku a v ČR je KSB nejvíce rozšířená hned po Rusku, neznamená, že musí hned a okamžitě a viditelně přinášet plody ovoce. Co ale tak nějak matně tuším (domnívám se), KSB by se měla šířit dobrovolně, nenásilně. Asi bude pracovat a šířit se pomalým tempem, ne raketovou rychlostí. Aspoň ze začátku. Poté může šíření KSB přecházet na exponenciální křivku. Kdo ví, jak bude rozšířena za 50, 100 let? Ale nejsem si jist, jestli společnost jako celek je v tuto dobu schopna a ochotna na vědomé i nevědomé úrovni přijmout studium KSB (např. v zaměstnání i okolí: Babiš a Zeman jsou absolutní zlo; jsou to voliči SPOLU; EU je ráj, jsem suverénní a nezávislý stát,... – co dodat). Ta učení, ideologie a názory, co se zde po staletí šířily, jsou v lidech na podvědomé úrovni zakódovány, zakořeněny. Generace za generací byly k něčemu vychovávány a učeny. To se asi nedá na povel změnit. K tomu musí člověk dospět (někteří i přímo natlouct si hubu, aby se začali dívat okolo sebe). No a kdo ví, třeba k tomu spousta lidí letošní zimu dospěje. Nějak se tu vytváří energetická krize, nedostatek elektřiny, plynu, atd. A teď mě potěšil příspěvek od TauRuse (První informační nástřel ze strany USA o rozdělení sfér vlivu mezi USA, Ruskem a Čínou podle vzoru Jalty 1945; díky za překlad). Tak si zároveň říkám, jestli to náhodou nesouvisí se setkáním Putin – Biden a nakonec i s „povolebním dramatem“ v ČR. Asi bude letošní zimu některým lidem pořádná zima a některým zase pořádné horko. Třeba několik lidí tuto zimu začne na svět hledět jinýma očima.


Dlouho zde na fóru nejsem, ale jestli smím také přispět. Co dává (dala) KSB mně? Jiný pohled na svět, na procesy ve světě (zde nepíši, že všemu ve světě rozumím, to v žádném případě), snažím se být lepším člověkem. Čím více čtu a vzdělávám se, tím více vím, že nic nevím. Něco jako takový rozšířený ZDRAVÝ SELSKÝ ROZUM). A jestli na Slovensku a v ČR je KSB nejvíce rozšířená hned po Rusku, neznamená, že musí hned a okamžitě a viditelně přinášet plody ovoce. Co ale tak nějak matně tuším (domnívám se), KSB by se měla šířit dobrovolně, nenásilně. Asi bude pracovat a šířit se pomalým tempem, ne raketovou rychlostí. Aspoň ze začátku. Poté může šíření KSB přecházet na exponenciální křivku. Kdo ví, jak bude rozšířena za 50, 100 let? Ale nejsem si jist, jestli společnost jako celek je v tuto dobu schopna a ochotna na vědomé i nevědomé úrovni přijmout studium KSB (např. v zaměstnání i okolí: Babiš a Zeman jsou absolutní zlo; jsou to voliči SPOLU; EU je ráj, jsem suverénní a nezávislý stát,... – co dodat). Ta učení, ideologie a názory, co se zde po staletí šířily, jsou v lidech na podvědomé úrovni zakódovány, zakořeněny. Generace za generací byly k něčemu vychovávány a učeny. To se asi nedá na povel změnit. K tomu musí člověk dospět (někteří i přímo natlouct si hubu, aby se začali dívat okolo sebe). No a kdo ví, třeba k tomu spousta lidí letošní zimu dospěje. Nějak se tu vytváří energetická krize, nedostatek elektřiny, plynu, atd. A teď mě potěšil příspěvek od TauRuse (První informační nástřel ze strany USA o rozdělení sfér vlivu mezi USA, Ruskem a Čínou podle vzoru Jalty 1945; díky za překlad). Tak si zároveň říkám, jestli to náhodou nesouvisí se setkáním Putin – Biden a nakonec i s „povolebním dramatem“ v ČR. Asi bude letošní zimu některým lidem pořádná zima a některým zase pořádné horko. Třeba několik lidí tuto zimu začne na svět hledět jinýma očima.

Vida , co vše běh času vyplavuje na povrch . Všímejte si , tam kde údajně prohráváme , se vytvořil prostor pro zatlačení . Proč se zajímat o KSB a DVTŘ , ted je potřeba vyběhnout ven a honem něco udělat . Plnou měrou se prokázalo , pro jaké procesy kdo pracuje . Pokud se blbec dostal k řízení žebřináku s nákladem hnoje , tak ti chytřejší mu dopřejí , at si nafláká při bouračce . Sice něco rozláme , ale co už , My si to opravíme a poté blbce odstavíme do kouta . Ale až teprve tehdy , kdy ostatní v praxi pochopí , že ten blbec je opravdu blbec .
Jsem rád , že toto vlákno vzniklo . Leckterá štvavá vysílačka přešla do intenzivní činnosti . Pokud shledáváte těžkým studiem KSB , potom nechápete , že to není o biflování stran , ale o požití mrtvé vody . To nejhroznější s čím se člověk vyrovnává , je ztráta sama sebe . Není jednoduché a snadno přijatelné zjištění , že to co člověk budoval a v rámci svého chápání s čím byl spokojen , je jen hnůj , který je potřeba vysypat na úrodnou půdu a teprve poté vypěstovat rostlinu , která poroste a pokvete k užitku všech .Mrtvá voda má umrtvit to nefunkční , co Nás brzdí a teprve poté , když zombie přestala být zombií , je možné pozřít živou vodu a pokračovat v nastavené cestě .
Nedávno jsem se podíval na film , Příběh opravdového člověka . Naposledy jsem ho viděl coby kluk a odnesl jsem si pochopení toho , že opravdovým člověkem byl Meresjev , pro to co dokázal . Ale chyba lávky , tím opravdovým člověkem je ten , kdo druhého podržel a přivedl ho na jeho cestu života . Meresjev se stal opravdovým člověkem až teprve tehdy , kdy toto pochopil a začal na tuto cestu přivádět ostatní . A to je právě to , co KSB připravuje . Dláždí cestu lidem , aby po té , co se zbaví toho , co jim visí jako koule na noze , mohli použít křídla a touto cestou se vydat .
Proto je to pro mnohé neuskutečnitelné a právě proto se budou snažit ostatní udržet za každou cenu stranou , od nové vody . Pro vlastní slabost a neúplnost .


Vida , co vše běh času vyplavuje na povrch . Všímejte si , tam kde údajně prohráváme , se vytvořil prostor pro zatlačení . Proč se zajímat o KSB a DVTŘ , ted je potřeba vyběhnout ven a honem něco udělat . Plnou měrou se prokázalo , pro jaké procesy kdo pracuje . Pokud se blbec dostal k řízení žebřináku s nákladem hnoje , tak ti chytřejší mu dopřejí , at si nafláká při bouračce . Sice něco rozláme , ale co už , My si to opravíme a poté blbce odstavíme do kouta . Ale až teprve tehdy , kdy ostatní v praxi pochopí , že ten blbec je opravdu blbec . Jsem rád , že toto vlákno vzniklo . Leckterá štvavá vysílačka přešla do intenzivní činnosti . Pokud shledáváte těžkým studiem KSB , potom nechápete , že to není o biflování stran , ale o požití mrtvé vody . To nejhroznější s čím se člověk vyrovnává , je ztráta sama sebe . Není jednoduché a snadno přijatelné zjištění , že to co člověk budoval a v rámci svého chápání s čím byl spokojen , je jen hnůj , který je potřeba vysypat na úrodnou půdu a teprve poté vypěstovat rostlinu , která poroste a pokvete k užitku všech .Mrtvá voda má umrtvit to nefunkční , co Nás brzdí a teprve poté , když zombie přestala být zombií , je možné pozřít živou vodu a pokračovat v nastavené cestě . Nedávno jsem se podíval na film , Příběh opravdového člověka . Naposledy jsem ho viděl coby kluk a odnesl jsem si pochopení toho , že opravdovým člověkem byl Meresjev , pro to co dokázal . Ale chyba lávky , tím opravdovým člověkem je ten , kdo druhého podržel a přivedl ho na jeho cestu života . Meresjev se stal opravdovým člověkem až teprve tehdy , kdy toto pochopil a začal na tuto cestu přivádět ostatní . A to je právě to , co KSB připravuje . Dláždí cestu lidem , aby po té , co se zbaví toho , co jim visí jako koule na noze , mohli použít křídla a touto cestou se vydat . Proto je to pro mnohé neuskutečnitelné a právě proto se budou snažit ostatní udržet za každou cenu stranou , od nové vody . Pro vlastní slabost a neúplnost .
Upravené 12. 10. 2021 o 19:25

Ještě jenom dodám co jsem zapomněl. Domnívám se, že KSB se bude drát ze s podu nahoru, ne že jí budou Jelity z vrchu vnucovat lidem dole.


Ještě jenom dodám co jsem zapomněl. Domnívám se, že KSB se bude drát ze s podu nahoru, ne že jí budou Jelity z vrchu vnucovat lidem dole.

Tak se ujmi kormidla, co ti brani?


Myslel som si, že KSB je o kolektíve, nie o jednotlivcovi. Už som nabádal na to, aby sme niečo začali realizovať, ale neuchytilo sa to. Teraz si na rade ty, aby si sa ukázal.


Znalosti a chapani na nule, zato prehrsel aktivismu a ruznych vyzev a pritom paradoxne tve komentare uplne krici "Vysvetlete mi nekdo, co se to deje, ja v tom uplne plavu".


Zaujímavé je, že toto kričia hlavne dogmatici na tých, ktorí sa vymykajú ich šablónovitému mysleniu.


Po poslednim takovem navalu chytraku jako jsi ty jsem na cas opustil forum, ted uz me ale nerozhodite.


Dojal si ma, ale zatlačil som slzu. smile


[quote="pid:37316, uid:678"]Tak se ujmi kormidla, co ti brani?[/quote] Myslel som si, že KSB je o kolektíve, nie o jednotlivcovi. Už som nabádal na to, aby sme niečo začali realizovať, ale neuchytilo sa to. Teraz si na rade ty, aby si sa ukázal. [quote="pid:37316, uid:678"]Znalosti a chapani na nule, zato prehrsel aktivismu a ruznych vyzev a pritom paradoxne tve komentare uplne krici "Vysvetlete mi nekdo, co se to deje, ja v tom uplne plavu".[/quote] Zaujímavé je, že toto kričia hlavne dogmatici na tých, ktorí sa vymykajú ich šablónovitému mysleniu. [quote="pid:37316, uid:678"]Po poslednim takovem navalu chytraku jako jsi ty jsem na cas opustil forum, ted uz me ale nerozhodite.[/quote] Dojal si ma, ale zatlačil som slzu. :(
Nové: Snažím sa nerýpať do ostatných. Zároveň sa snažím nereagovať na kritiku, útoky, ani obviňovanie. Nie preto, že by som sa nedokázal ubrániť, ale preto, aby sa ľudia na fóre cítili príjemnejšie a diskusia sa nezahlcovala nepodstatným balastom.
Upravené 12. 10. 2021 o 19:26

@Ogar Valach

Tým faktom je, že KSB je záležitosťou pár stoviek nadšencov bez reálneho vplyvu a moci.


Příteli, takto bych to neklasifikoval. Možná se to tak dneska tváří, ale historie je podstatně jiná. Ve svých počátcích to byla záležitost profesionálů s vysokým a dobrým vzděláním i letitou praxí ve vedení (čehokoliv) a jejich vliv byl podle jejich služební (někdy i stranické) pozice. Samozřejmě, že bez nadšení a jisté míry osobní odvahy riskovat, umění svoji myšlenku či ideu prodat tak, aby Tě to nestálo krk tvůj a celé rodiny.


@Ogar Valach [quote="pid:37265, uid:623"]Tým faktom je, že KSB je záležitosťou pár stoviek nadšencov bez reálneho vplyvu a moci.[/quote] Příteli, takto bych to neklasifikoval. Možná se to tak dneska tváří, ale historie je podstatně jiná. Ve svých počátcích to byla záležitost profesionálů s vysokým a dobrým vzděláním i letitou praxí ve vedení (čehokoliv) a jejich vliv byl podle jejich služební (někdy i stranické) pozice. Samozřejmě, že bez nadšení a jisté míry osobní odvahy riskovat, umění svoji myšlenku či ideu prodat tak, aby Tě to nestálo krk tvůj a celé rodiny.

@Karlos, myslel som u nás. Inak súhlasím.

@Karlos, myslel som u nás. Inak súhlasím.
Nové: Snažím sa nerýpať do ostatných. Zároveň sa snažím nereagovať na kritiku, útoky, ani obviňovanie. Nie preto, že by som sa nedokázal ubrániť, ale preto, aby sa ľudia na fóre cítili príjemnejšie a diskusia sa nezahlcovala nepodstatným balastom.

Keďže KSB má pozitívny cieľ a ideu,je to jeden z lúčov svetla.A keďže svetlo preniká do temnoty,tak ju odhaľuje,činí ju viditeľnou,identifikovateľnou,oddeliteľnou,extrahovateľnou a spoznateľnou.


Keďže KSB má pozitívny cieľ a ideu,je to jeden z lúčov svetla.A keďže svetlo preniká do temnoty,tak ju odhaľuje,činí ju viditeľnou,identifikovateľnou,oddeliteľnou,extrahovateľnou a spoznateľnou.

Meresjev se stal opravdovým člověkem až teprve tehdy , kdy toto pochopil a začal na tuto cestu přivádět ostatní . A to je právě to , co KSB připravuje . Dláždí cestu lidem , aby po té , co se zbaví toho , co jim visí jako koule na noze , mohli použít křídla a touto cestou se vydat .


S prominutím, zatraceně dobře vyjádřeno ...


[quote="pid:37329, uid:185"]Meresjev se stal opravdovým člověkem až teprve tehdy , kdy toto pochopil a začal na tuto cestu přivádět ostatní . A to je právě to , co KSB připravuje . Dláždí cestu lidem , aby po té , co se zbaví toho , co jim visí jako koule na noze , mohli použít křídla a touto cestou se vydat .[/quote] S prominutím, zatraceně dobře vyjádřeno ...

@val - dobrý příměr. Zásadní nepochopení smyslu využití KSB spočívá právě v tom očekávání, že je to další z doktrín , která bude do lidí (společnosti) tlačena. A ono je to přesně naopak. Jen plně sebe-si-vědomé lidi si prostě najde a osloví je a vše už závisí jen na nich. Sebe-si-nevědomé prostě nenajde ,asi ví proč.
Sebe-si vědomý není sebevědomý.

@val - dobrý příměr. Zásadní nepochopení smyslu využití KSB spočívá právě v tom očekávání, že je to další z doktrín , která bude do lidí (společnosti) tlačena. A ono je to přesně naopak. Jen plně sebe-si-vědomé lidi si prostě najde a osloví je a vše už závisí jen na nich. Sebe-si-nevědomé prostě nenajde ,asi ví proč. Sebe-si vědomý není sebevědomý.

tak ju odhaľuje
...zviditeľňuje a vyplavuje na povrch súčasti,prvky,povahu a prirodzenosť temnoty a pôsobí aj ako katalyzátor procesu


[quote="pid:37343, uid:191"]tak ju odhaľuje[/quote]...zviditeľňuje a vyplavuje na povrch súčasti,prvky,povahu a prirodzenosť temnoty a pôsobí aj ako katalyzátor procesu

že opravdovým člověkem byl Meresjev , pro to co dokázal .


Když jsem tu knihu jako dítě četla (určitě to bylo ještě na základce), tak mě asi nejvíce zasáhlo, že po všem co prožil, po té bolesti, po těch potížích, aby opět mohl začít létat, šel s tím Němcem do toho čelního souboje, kde záleželo, kdo ztratí nervy a mohlo prostě dojít i k čelnímu nárazu.


To samé zděšení jsem cítila, když jsem v nějakém válečném filmu viděla, jak se jeden z vojáků vrhnul na kulometné hnízdo, aby ho zakryl svým tělem a jeho spolubojovníci ho mohli zneškodnit. Vím, že jsem si říkala (už nevím jestli v duchu nebo rodičům), že takhle přece už neuvidí ani jak ta válka dopadla... Tak nějak mi přišlo normální, pokud ho zasáhne kulka v boji, to je prostě o štěstí a náhodě, ale jít uvědoměle na smrt...


A co formuje dnešní děti? Simpsonovi?


[quote="pid:37329, uid:185"]že opravdovým člověkem byl Meresjev , pro to co dokázal .[/quote] Když jsem tu knihu jako dítě četla (určitě to bylo ještě na základce), tak mě asi nejvíce zasáhlo, že po všem co prožil, po té bolesti, po těch potížích, aby opět mohl začít létat, šel s tím Němcem do toho čelního souboje, kde záleželo, kdo ztratí nervy a mohlo prostě dojít i k čelnímu nárazu. To samé zděšení jsem cítila, když jsem v nějakém válečném filmu viděla, jak se jeden z vojáků vrhnul na kulometné hnízdo, aby ho zakryl svým tělem a jeho spolubojovníci ho mohli zneškodnit. Vím, že jsem si říkala (už nevím jestli v duchu nebo rodičům), že takhle přece už neuvidí ani jak ta válka dopadla... Tak nějak mi přišlo normální, pokud ho zasáhne kulka v boji, to je prostě o štěstí a náhodě, ale jít uvědoměle na smrt... A co formuje dnešní děti? Simpsonovi?

Re: Irena
Máša a Medveď a Hra o tróny,
alebo Vlk a teliatko?


Re: Irena Máša a Medveď a Hra o tróny, alebo Vlk a teliatko?

A co formuje dnešní děti? Simpsonovi?
Nedávno jsem viděl nové rodinné animáky a řekl bych, že směr řízení je už nastaven lépe. Snad to bude brzy viditelnější i v životě.


Vím, že jsem si říkala (už nevím jestli v duchu nebo rodičům), že takhle přece už neuvidí ani jak ta válka dopadla... Tak nějak mi přišlo normální, pokud ho zasáhne kulka v boji, to je prostě o štěstí a náhodě, ale jít uvědoměle na smrt...

Obětoval se, pro dítě zatím uzamčené téma, obraz hrdiny(Jung), cykly lidské zralosti navázané na věk 11, 22, 33....Zajímavé je, jak je to téma oběti v čase stále připomínáno v umění a tvorbě, nejdřív jsem měl jako dítě stejný pocit - odmítnout takovou cenu zaplatit, pak přijde přijetí a pochopení, ale dodnes v tom nemám úplně jasno(pokud vezmu GP, určitě bych s těmi informacemi sebeobětování pracoval a zařadil do řízení).
Mám podobný zážitek otázky oběti z dětství. Byl jsem tehdy u tety na návštěvě a vyslechl příběh o Ježíši, visel dobitej na chodbě a mě zajímalo, proč má někdo takovou věc doma. Odpověď byla: V Ježíši přišel Bůh mezi nás a stal se jedním z nás, aby vzal na sebe naše viny i kříže a šel s nimi na Kalvárii(kopec kde ho přibili na kříž, kterej si on sám přinesl). Obětoval svůj život, abychom my mohli žít. Nechápal jsem...


[quote="pid:37429, uid:125"]A co formuje dnešní děti? Simpsonovi?[/quote]Nedávno jsem viděl nové rodinné animáky a řekl bych, že směr řízení je už nastaven lépe. Snad to bude brzy viditelnější i v životě. [quote="pid:37429, uid:125"]Vím, že jsem si říkala (už nevím jestli v duchu nebo rodičům), že takhle přece už neuvidí ani jak ta válka dopadla... Tak nějak mi přišlo normální, pokud ho zasáhne kulka v boji, to je prostě o štěstí a náhodě, ale jít uvědoměle na smrt...[/quote] Obětoval se, pro dítě zatím uzamčené téma, obraz hrdiny(Jung), cykly lidské zralosti navázané na věk 11, 22, 33....Zajímavé je, jak je to téma oběti v čase stále připomínáno v umění a tvorbě, nejdřív jsem měl jako dítě stejný pocit - odmítnout takovou cenu zaplatit, pak přijde přijetí a pochopení, ale dodnes v tom nemám úplně jasno(pokud vezmu GP, určitě bych s těmi informacemi sebeobětování pracoval a zařadil do řízení). Mám podobný zážitek otázky oběti z dětství. Byl jsem tehdy u tety na návštěvě a vyslechl příběh o Ježíši, visel dobitej na chodbě a mě zajímalo, proč má někdo takovou věc doma. Odpověď byla: V Ježíši přišel Bůh mezi nás a stal se jedním z nás, aby vzal na sebe naše viny i kříže a šel s nimi na Kalvárii(kopec kde ho přibili na kříž, kterej si on sám přinesl). Obětoval svůj život, abychom my mohli žít. Nechápal jsem...

Boh neni idiot.
Nepotrebuje a odmieta, nechce obete.
Od nikoho.
"potreba..nevyhnutnosť" obetí je signál strašných, fatálnych chýb v minulosti.
Anilen čas sa nemá "obetovať", ale hlavne dlhodobo
objektívne celkovo pre vśetkých zmysluplnej činnosti VENOVAŤ.
ROZLÍŠIŤ tých cca. 5% naozaj dôleźitých vecí v živote,
bo ostatné sa porieši "samo"


Uctievanie Ježiša na kríži je jednoznačný satanizmus.
To neni kresťanstvo.
Pseudokresťanovi to ale samozrejme
nemožno takto priamo hneď povedať.
Tak, ako na týranú ovcu musíte s pomocou opatrne, bo vás kusne


Boh neni idiot. Nepotrebuje a odmieta, nechce obete. Od nikoho. "potreba..nevyhnutnosť" obetí je signál strašných, fatálnych chýb v minulosti. Anilen čas sa nemá "obetovať", ale hlavne dlhodobo objektívne celkovo pre vśetkých zmysluplnej činnosti VENOVAŤ. ROZLÍŠIŤ tých cca. 5% naozaj dôleźitých vecí v živote, bo ostatné sa porieši "samo" Uctievanie Ježiša na kríži je jednoznačný satanizmus. To neni kresťanstvo. Pseudokresťanovi to ale samozrejme nemožno takto priamo hneď povedať. Tak, ako na týranú ovcu musíte s pomocou opatrne, bo vás kusne

Boh neni idiot.
Kdesi na dálné Rusi v období vlastenecké války. Během jedné zapomenuté zimní operace vojín Ovečkin přikryl skokem na kulometnou střílnu svojí četu a tak umožnil zdárné dokončení operace. Politruk Petuchin před nastoupenou četou dlouze pohovořil o Ovečkinovi i jeho ideálech a zdůraznil, že hrdinně obětoval život se slovy .."za stranu a národ". Četař Kapanatze mrknul na politruka Petuchina a pošeptal radistovi stojícímu vedle v řadě "...... já jsem teda slyšel jak Ovečkin křičí zasraný náledí"


Hra o tróny
To by mě zajímalo, jak a proč se mezi dvěma ruskými animáči objevila Hra.....smile


[quote="pid:37506, uid:710"]Boh neni idiot.[/quote] Kdesi na dálné Rusi v období vlastenecké války. Během jedné zapomenuté zimní operace vojín Ovečkin přikryl skokem na kulometnou střílnu svojí četu a tak umožnil zdárné dokončení operace. Politruk Petuchin před nastoupenou četou dlouze pohovořil o Ovečkinovi i jeho ideálech a zdůraznil, že hrdinně obětoval život se slovy .."za stranu a národ". Četař Kapanatze mrknul na politruka Petuchina a pošeptal radistovi stojícímu vedle v řadě "...... já jsem teda slyšel jak Ovečkin křičí zasraný náledí" [quote="pid:37466, uid:710"]Hra o tróny[/quote] To by mě zajímalo, jak a proč se mezi dvěma ruskými animáči objevila Hra.....:)

Vedi.Vini......

Upravené 13. 10. 2021 o 17:41

Re Archal: Zasrané náledí
Obdivujete námety typu sliniečkárskeho ultrafašistu Svěráka
a jeho milované "čonkinovské" 90.-léta v Rusku,
keď tam kolektívny Západ raboval a vraždil
horšie ako dnes v Afrike
a Rusi zomierali po miliónoch??!
Presnejšie: Ste len ďalší genocídno-neoliberálny multikultinacista?


Re: Hra o Tróny
A čo majú podľa vás príbehovo Máša a Hra o tróny spoločné
a v čom sa rozprávka Vlk a teliatko pozitívne od nich odlišuje?


Re Archal: Zasrané náledí Obdivujete námety typu sliniečkárskeho ultrafašistu Svěráka a jeho milované "čonkinovské" 90.-léta v Rusku, keď tam kolektívny Západ raboval a vraždil horšie ako dnes v Afrike a Rusi zomierali po miliónoch??! Presnejšie: Ste len ďalší genocídno-neoliberálny multikultinacista? Re: Hra o Tróny A čo majú podľa vás príbehovo Máša a Hra o tróny spoločné a v čom sa rozprávka Vlk a teliatko pozitívne od nich odlišuje?

Tak, ako na týranú ovcu musíte s pomocou opatrne, bo vás kusne

Pozorně jsem si přečetl celý příspěvek a s většinou souhlasím.
Uctívání Ježíše na kříži je symbol utrpení(je to citelné i pro malé dítě), ale jak říct někomu, že to co uctívá je(jak píšeš satanismus) a neztratit blízkého člověka?
Já mám k té týrané ovci trochu jiný příměr, abych zachoval rovnováhu mezi námi, a tím je: Dovol mu být tím čím je. Příklady táhnou, jdi tak, aby řeč souhlasila se životem, další se přidá.
Je rozdíl mezi symbolem Ježíše, otiskem Člověka napojeného na HNR, v radostném tvoření a uctíváním něčeho/někoho. O přiblížení k tomu prvnímu by jsme měli usilovat, to druhé rozpustit, třeba Jungovou analýzou(smrt hrdiny).
Myslím, že skok na kulomet není oběť Satanovi, ale projev ryzí Lásky a cesta Člověka, ve své oběti neviděl konec, ale cestu, svobodu, kterou si vybral už dávno předtím než mohl vědět, že tady jeho cesta na Zemi končí. Tyto příklady touhy po svobodě a ukončení bezpráví pomohly vyhrát válku, daly odvahu těm, co už nemohli nebo pochybovali.


[quote="pid:37506, uid:710"]Tak, ako na týranú ovcu musíte s pomocou opatrne, bo vás kusne[/quote] Pozorně jsem si přečetl celý příspěvek a s většinou souhlasím. Uctívání Ježíše na kříži je symbol utrpení(je to citelné i pro malé dítě), ale jak říct někomu, že to co uctívá je(jak píšeš satanismus) a neztratit blízkého člověka? Já mám k té týrané ovci trochu jiný příměr, abych zachoval rovnováhu mezi námi, a tím je: Dovol mu být tím čím je. Příklady táhnou, jdi tak, aby řeč souhlasila se životem, další se přidá. Je rozdíl mezi symbolem Ježíše, otiskem Člověka napojeného na HNR, v radostném tvoření a uctíváním něčeho/někoho. O přiblížení k tomu prvnímu by jsme měli usilovat, to druhé rozpustit, třeba Jungovou analýzou(smrt hrdiny). Myslím, že skok na kulomet není oběť Satanovi, ale projev ryzí Lásky a cesta Člověka, ve své oběti neviděl konec, ale cestu, svobodu, kterou si vybral už dávno předtím než mohl vědět, že tady jeho cesta na Zemi končí. Tyto příklady touhy po svobodě a ukončení bezpráví pomohly vyhrát válku, daly odvahu těm, co už nemohli nebo pochybovali.

@Archal - škoda, občas Ti ujedou nohy a pak se objeví ,co se objeví...I dobrá polívka se dá přesolit. Myslíš, že díky těm zasraným náledím ztratili Sověti cca 28 milionů lidí ? Němci, Amíci i Anglání velmi dobře vědí, že od nich by se nikdo ničeho podobného nedočkal, proto asi tyto vtipné anekdoty...

@Archal - škoda, občas Ti ujedou nohy a pak se objeví ,co se objeví...I dobrá polívka se dá přesolit. Myslíš, že díky těm zasraným náledím ztratili Sověti cca 28 milionů lidí ? Němci, Amíci i Anglání velmi dobře vědí, že od nich by se nikdo ničeho podobného nedočkal, proto asi tyto vtipné anekdoty...

Obětoval svůj život, abychom my mohli žít. Nechápal jsem...

"Poďte a naučte sa, čo to znamená: Milosrdenstvo chcem, a nie obetu!"


[quote="pid:37470, uid:641"]Obětoval svůj život, abychom my mohli žít. Nechápal jsem...[/quote] "Poďte a naučte sa, čo to znamená: Milosrdenstvo chcem, a nie obetu!"

a co vytvořit vzor, model, kostru budoucnosti? Začít tvořit mozaiku spravedlivé společnosti(řízené ze zdroje - radostné tvoření), aby se mohla myšlenka dále vyvíjet a uvádět aktualizace ze(stromu)poznání do praxe - rozšiřovat se a nabalovat lidi, protože uvidí, že jim žádná skupina nemůže jít po krku jestli se dostane k moci jejich myšlenka práva sepsaných dějin, bude lidská, řízená ze zdroje.
Napadá mě asi milion otázek jak by se řešili věci v nové společnosti ve srovnání s dneškem od jednotlivce až po soužití národů.
Jak by se změnili naše životy v této nové budoucnosti, co by jsme ztratili a co získali? Mě v jednoduchých počtech vychází rovnováha, velké snížení osobní zátěže pro životní prostředí(GP by tleskal), ale ne z donucení, ale pochopením, poznáním.


Praxe je kritériem pravdy, začni v malém.


[quote="pid:37227, uid:641"]a co vytvořit vzor, model, kostru budoucnosti? Začít tvořit mozaiku spravedlivé společnosti(řízené ze zdroje - radostné tvoření), aby se mohla myšlenka dále vyvíjet a uvádět aktualizace ze(stromu)poznání do praxe - rozšiřovat se a nabalovat lidi, protože uvidí, že jim žádná skupina nemůže jít po krku jestli se dostane k moci jejich myšlenka práva sepsaných dějin, bude lidská, řízená ze zdroje. Napadá mě asi milion otázek jak by se řešili věci v nové společnosti ve srovnání s dneškem od jednotlivce až po soužití národů. Jak by se změnili naše životy v této nové budoucnosti, co by jsme ztratili a co získali? Mě v jednoduchých počtech vychází rovnováha, velké snížení osobní zátěže pro životní prostředí(GP by tleskal), ale ne z donucení, ale pochopením, poznáním.[/quote] Praxe je kritériem pravdy, začni v malém.

KSB je záležitosťou pár stoviek nadšencov bez reálneho vplyvu a moci.


Nic jsi zatím nepochopil.


[quote="pid:37265, uid:623"]KSB je záležitosťou pár stoviek nadšencov bez reálneho vplyvu a moci.[/quote] Nic jsi zatím nepochopil.

Mrzí mě, že zdejší komunista preferuje pasivní čerpání znalostí, které zpracovali jiní, před nějakou alespon primitivní vlastní akcí.


Krtek zjistil, že je třeba hrabat, no pane jó.


[quote="pid:37280, uid:402"]Mrzí mě, že zdejší komunista preferuje pasivní čerpání znalostí, které zpracovali jiní, před nějakou alespon primitivní vlastní akcí.[/quote] Krtek zjistil, že je třeba hrabat, no pane jó.

Bolo tu spomenuté že nemá byť ksb učená všeobecne. Ale to je v skutočnosti nezmysel.


Deti a nácť ročný musia pochopiť, že aké dve základné koncepcie spoločenského (spoločná činnosť) života môžu existovať.


KSB by mala byť namiesto občianskej náuky na prvom a druhom stupni základnej školy vo forme základov sociologie. Je potrebné aby ozmyslene pochopili aké sú druhy rozmýšľania (jednoduché, s medzi pamäťov,...), aké máme v kultúre programy napríklad odovzdávané cez rozprávky a veľa ďalšieho.


Bolo tu spomenuté že nemá byť ksb učená všeobecne. Ale to je v skutočnosti nezmysel. Deti a nácť ročný musia pochopiť, že aké dve základné koncepcie spoločenského (spoločná činnosť) života môžu existovať. KSB by mala byť namiesto občianskej náuky na prvom a druhom stupni základnej školy vo forme základov sociologie. Je potrebné aby ozmyslene pochopili aké sú druhy rozmýšľania (jednoduché, s medzi pamäťov,...), aké máme v kultúre programy napríklad odovzdávané cez rozprávky a veľa ďalšieho.
Upravené 13. 10. 2021 o 22:05

Praxe je kritériem pravdy, začni v malém.

Já na tom dělám, kostru jsem připravil, lístečky začal sbírat, na strom věším a jednou možná bude mít i korunu, nebo taky ne, jsem takový plájbój - hraju si. Postavil jsem kostru eshopu(kromě jiného), ale zastavila mě otázka: Co je cílem? smile a teď babo raď, já narazil na termín spravedlivá společnost.
Mám tedy na tebe malý dotaz Davide. Budoucnost je naše společné království, jak bude vypadat? Stačí mi střípek, pak se snad pohnu dál


[quote="pid:37585, uid:216"]Praxe je kritériem pravdy, začni v malém.[/quote] Já na tom dělám, kostru jsem připravil, lístečky začal sbírat, na strom věším a jednou možná bude mít i korunu, nebo taky ne, jsem takový plájbój - hraju si. Postavil jsem kostru eshopu(kromě jiného), ale zastavila mě otázka: Co je cílem? :) a teď babo raď, já narazil na termín spravedlivá společnost. Mám tedy na tebe malý dotaz Davide. Budoucnost je naše společné království, jak bude vypadat? Stačí mi střípek, pak se snad pohnu dál

To samé zděšení jsem cítila, když jsem v nějakém válečném filmu viděla, jak se jeden z vojáků vrhnul na kulometné hnízdo, aby ho zakryl svým tělem a jeho spolubojovníci ho mohli zneškodnit.


Asi to nenapíšu přesně, ale četl jsem něco v tom smyslu, že největší hrdinství je, když se zachráněný nikdy nedozvi, že byl zachraňován.


[quote="pid:37429, uid:125"]To samé zděšení jsem cítila, když jsem v nějakém válečném filmu viděla, jak se jeden z vojáků vrhnul na kulometné hnízdo, aby ho zakryl svým tělem a jeho spolubojovníci ho mohli zneškodnit.[/quote] Asi to nenapíšu přesně, ale četl jsem něco v tom smyslu, že největší hrdinství je, když se zachráněný nikdy nedozvi, že byl zachraňován.

Hádam si nikto nemyslí, že ľudia sa tu na fóre budú chváliť tým, čo všetko robia v rámci KSB vo svojom voľnom čase, že budú tu hovoriť o svojich projektoch a pod...


Alebo v pracovnej dobe, lebo sú tu aj taký, ktorí vedú tu firmy, riadia podniky a obnovujú výrobu...


[quote="pid:37312, uid:6"]Hádam si nikto nemyslí, že ľudia sa tu na fóre budú chváliť tým, čo všetko robia v rámci KSB vo svojom voľnom čase, že budú tu hovoriť o svojich projektoch a pod...[/quote] Alebo v pracovnej dobe, lebo sú tu aj taký, ktorí vedú tu firmy, riadia podniky a obnovujú výrobu...

Moderátor

Upravené 13. 10. 2021 o 22:33

Nechápu, kde se tu takováto témata berou. A ještě se tu dočtu takových názorů, že nevěřím vlastním očím... smile
Vážení předkladatelé takovýchto témat - ono opravdu stačí nebýt líný a číst a poslouchat. Před týdnem tu bylo v záložce "Nestor" dané video, které vysvětluje vše, o čem se tu "debatí". Ono fakt stačí si to poslechnout a nejlépe několikrát - než ze sebe vypustit "kaly" a plácat se v bahně dohadů o KSB. Prosím - požadované začíná cca od 8 minuty:
https://rutube.ru/video/37674113ca740b46e688e5535e315a10/


Někdo to video našel, někdo v originále vyposlechl, někdo přeložil do češtiny, někdo opatřil titulky, někdo umístil na web - a stále je to málo k tomu, aby někdo shlédl?!
Co jako chcete a čekáte - že vám to někdo ještě předžvýká a udělá z toho rešerše? Na úkor svého vlastního vývoje bude do nekonečna opakovat tisíckrát přemleté? No to snad ne... smile


Kdyby si totiž ten, co napsal už samotné "téma", aspoň poslechl základní teze, takhle divně by se neptal. A kdo sem vnesl to hloupé slovo "konceptuálové"? Copak je KSB nějaké sdružení, spolek, kroužek či dokonce sekta? Nebo dokonce politická strana?
Stotisíckrát tu bylo řečené a prodiskutované, že KSB používá každý z nás, kdo kdy cosi vedl a řídil. Tedy - skutečně a s vlastní odpovědností - ne "liberálně", kde šéf přehodí řešení na podřízené, ovšem prezentuje jako svou vlastní práci. KSB se dokonce používá i v obyčejném životě. Ostatně - Nestor to zájemcům poví mnohem líp.


Nechápu, kde se tu takováto témata berou. A ještě se tu dočtu takových názorů, že nevěřím vlastním očím... :( Vážení předkladatelé takovýchto témat - ono opravdu stačí nebýt líný a číst a poslouchat. **Před týdnem tu bylo v záložce "Nestor" dané video, které vysvětluje vše, o čem se tu "debatí".** Ono fakt stačí si to poslechnout a nejlépe několikrát - než ze sebe vypustit "kaly" a plácat se v bahně dohadů o KSB. Prosím - požadované začíná cca od 8 minuty: https://rutube.ru/video/37674113ca740b46e688e5535e315a10/ Někdo to video našel, někdo v originále vyposlechl, někdo přeložil do češtiny, někdo opatřil titulky, někdo umístil na web - **a stále je to málo k tomu, aby někdo shlédl?!** Co jako chcete a čekáte - že vám to někdo ještě předžvýká a udělá z toho rešerše? Na úkor svého vlastního vývoje bude do nekonečna opakovat tisíckrát přemleté? No to snad ne... :( Kdyby si totiž ten, co napsal už samotné "téma", aspoň poslechl základní teze, takhle divně by se neptal. **A kdo sem vnesl to hloupé slovo "konceptuálové"? ** Copak je KSB nějaké sdružení, spolek, kroužek či dokonce sekta? Nebo dokonce politická strana? Stotisíckrát tu bylo řečené a prodiskutované, že KSB používá každý z nás, kdo kdy cosi vedl a řídil. Tedy - skutečně a s vlastní odpovědností - ne "liberálně", kde šéf přehodí řešení na podřízené, ovšem prezentuje jako svou vlastní práci. KSB se dokonce používá i v obyčejném životě. Ostatně - Nestor to zájemcům poví mnohem líp.

Lin , nerozčiluj se . Vezměme to z druhé strany . Co vedlo k tomuto útoku štvavých vysílaček na KSB ?
Úspěšné uvedení videa s Nestorem , do prostoru Česko-Slovenského vnímání . Nejde o Nestora , jde o jeho uliční výklad KSB , který je napsán jazykem učence , což velkému množství lidem dělá potíže . A to je problém , protože zatímco tlusté knihy pochopit znamená přizpůsobit své myšlení způsobem , který většinově nepoužívám s příměrem k délce života , Nestorův projev toto obchází a umožnuje vnímat většině pomocí jejich běžné mluvy a tím i způsobem myšlení .
To proto vosy vylétají z hnízda a začínají bodat i za tu cenu , že se tak klasifikují .
Došlo k velkolepému překlopení statistiky . Spodek pyramidy má snadno pochopitelný hotový recept , jak lehce dohonit i převýšit znalosti vrcholů pyramidy .
Jinak řečeno , davo-elitární systém chcípá na úbytě .


Lin , nerozčiluj se . Vezměme to z druhé strany . Co vedlo k tomuto útoku štvavých vysílaček na KSB ? Úspěšné uvedení videa s Nestorem , do prostoru Česko-Slovenského vnímání . Nejde o Nestora , jde o jeho uliční výklad KSB , který je napsán jazykem učence , což velkému množství lidem dělá potíže . A to je problém , protože zatímco tlusté knihy pochopit znamená přizpůsobit své myšlení způsobem , který většinově nepoužívám s příměrem k délce života , Nestorův projev toto obchází a umožnuje vnímat většině pomocí jejich běžné mluvy a tím i způsobem myšlení . To proto vosy vylétají z hnízda a začínají bodat i za tu cenu , že se tak klasifikují . Došlo k velkolepému překlopení statistiky . Spodek pyramidy má snadno pochopitelný hotový recept , jak lehce dohonit i převýšit znalosti vrcholů pyramidy . Jinak řečeno , davo-elitární systém chcípá na úbytě .

nerozčiluj se

Já se fakt rozčílila. smile


[quote="pid:37600, uid:185"]nerozčiluj se[/quote] Já se fakt rozčílila. :)

V Ježíši přišel Bůh mezi nás a stal se jedním z nás, aby vzal na sebe naše viny i kříže a šel s nimi na Kalvárii(kopec kde ho přibili na kříž, kterej si on sám přinesl). Obětoval svůj život, abychom my mohli žít. Nechápal jsem...

Pokud Ježíš vykoupil lidstvo svou obětí na kříži, proč dnes lidstvo žije tak, jak žije? A přijde další vykupitel, aby učinil totéž? A stále dokola? Mě to nedává smysl. Navíc, každý si svůj kříž nese sám.
Jeho kázání a život byly prodchnuty opravdovou láskou, svými skutky v životě předváděl jak dosáhnout Království Božího. Hlásal změnu paragigmatu. A to bylo hodně nebezpečné pro ztrátu moci církve, kdyby se takový "virus" rozšířil.
Jeho ukřižování a vzkříšení by mohlo ukazovat na naši nesmrtelnost.
"Nic nevzniká ani nezaniká, vše jen je a mění to formy."


[quote="pid:37470, uid:641"]V Ježíši přišel Bůh mezi nás a stal se jedním z nás, aby vzal na sebe naše viny i kříže a šel s nimi na Kalvárii(kopec kde ho přibili na kříž, kterej si on sám přinesl). Obětoval svůj život, abychom my mohli žít. Nechápal jsem...[/quote] Pokud Ježíš vykoupil lidstvo svou obětí na kříži, proč dnes lidstvo žije tak, jak žije? A přijde další vykupitel, aby učinil totéž? A stále dokola? Mě to nedává smysl. Navíc, každý si svůj kříž nese sám. Jeho kázání a život byly prodchnuty opravdovou láskou, svými skutky v životě předváděl jak dosáhnout Království Božího. Hlásal změnu paragigmatu. A to bylo hodně nebezpečné pro ztrátu moci církve, kdyby se takový "virus" rozšířil. Jeho ukřižování a vzkříšení by mohlo ukazovat na naši nesmrtelnost. "Nic nevzniká ani nezaniká, vše jen je a mění to formy."

Pokud Ježíš vykoupil lidstvo svou obětí na kříži, proč dnes lidstvo žije tak, jak žije? A přijde další vykupitel, aby učinil totéž? A stále dokola? Mě to nedává smysl. Navíc, každý si svůj kříž nese sám.

Souhlas, já to slyšel jako dítě a jediný co mě zajímalo, proč někdo uctívá trpícího, proč památka na tu bolest? Mít to pořád na očích?


Jinak ten "Nestor" je fakt dobrej, díky Lin.
Podle toho co vysvětloval o PFŘ a 7-mi bodech bych ti mohl odpovědět na čem asi jsme:
Už víme, že nám někdo pígluje manželku, tak seženeme informace a zvolíme míru. Informace zatím sbíráme a míru budeme hledat až najdeme shodu. Je to proces samořízení a později možná přejde v řízený. Není potřeba se rozčilovat a začít někoho omezovat v tématech, mě to třeba pomohlo. Rozumím těm, kteří chtějí něco společně dělat nebo reptají a pochybují, je to společná prostor a nikdy nevíš co vzejde ze spolupráce několika lidí, nikdo nečeká, že se přidají všichni, ale rozvoji snad nikdo bránit nechce. Nebo máš pocit, že někde jinde ztrácíme čas?


[quote="pid:37607, uid:412"]Pokud Ježíš vykoupil lidstvo svou obětí na kříži, proč dnes lidstvo žije tak, jak žije? A přijde další vykupitel, aby učinil totéž? A stále dokola? Mě to nedává smysl. Navíc, každý si svůj kříž nese sám.[/quote] Souhlas, já to slyšel jako dítě a jediný co mě zajímalo, proč někdo uctívá trpícího, proč památka na tu bolest? Mít to pořád na očích? Jinak ten "Nestor" je fakt dobrej, díky Lin. Podle toho co vysvětloval o PFŘ a 7-mi bodech bych ti mohl odpovědět na čem asi jsme: Už víme, že nám někdo pígluje manželku, tak seženeme informace a zvolíme míru. Informace zatím sbíráme a míru budeme hledat až najdeme shodu. Je to proces samořízení a později možná přejde v řízený. Není potřeba se rozčilovat a začít někoho omezovat v tématech, mě to třeba pomohlo. Rozumím těm, kteří chtějí něco společně dělat nebo reptají a pochybují, je to společná prostor a nikdy nevíš co vzejde ze spolupráce několika lidí, nikdo nečeká, že se přidají všichni, ale rozvoji snad nikdo bránit nechce. Nebo máš pocit, že někde jinde ztrácíme čas?

Dnes sa ti podarilo toto

Jáááúúú.


[quote="pid:37569, uid:6"]Dnes sa ti podarilo toto[/quote] Jáááúúú.

Nechápu, kde se tu takováto témata berou.

Ale chápeš.
Chápeš to Ty, chápu to já, chápe to Putinovec
Co vedlo k tomuto útoku štvavých vysílaček na KSB ?
...
To proto vosy vylétají z hnízda a začínají bodat i za tu cenu , že se tak klasifikují .

chápou to i mnozí další.
Máme tady skupinu “stejných”.
A víc nenapíšu, páč bych zase dostal po dršce.
;-)


[quote="pid:37597, uid:203"]Nechápu, kde se tu takováto témata berou.[/quote] Ale chápeš. Chápeš to Ty, chápu to já, chápe to Putinovec [quote="pid:37600, uid:185"]Co vedlo k tomuto útoku štvavých vysílaček na KSB ? ... To proto vosy vylétají z hnízda a začínají bodat i za tu cenu , že se tak klasifikují .[/quote] chápou to i mnozí další. Máme tady skupinu “stejných”. A víc nenapíšu, páč bych zase dostal po dršce. ;-)

Napr. Koránické Vnuknutie Božie píše o smrti Krista jasne:
"A NEzabili ho, im iba zdalo sa to.."
Vtedajśí spravodajci tam (na pokyn Pilátusa) pravdepodobne niekoho podsunuli namiesto neho.
Viď emotívny príklad Žofrého v Angelike smile


Myslím v Jeremiášovi sa píše:
"A Boh si svojich ochrániť dokáže.."
(Myšlienku záchrannú, riešenie im pošle)


..druhá varianta je, že Jeźiš niekde chybu, chyby zrobil.
(Veď neraz v evanjeliách vínko popíjali,
čo "vysielačku"..a tak i prijímanie správ Zhora deformuje..)


Napr. Koránické Vnuknutie Božie píše o smrti Krista jasne: "A NEzabili ho, im iba zdalo sa to.." Vtedajśí spravodajci tam (na pokyn Pilátusa) pravdepodobne niekoho podsunuli namiesto neho. Viď emotívny príklad Žofrého v Angelike :) Myslím v Jeremiášovi sa píše: "A Boh si svojich ochrániť dokáže.." (Myšlienku záchrannú, riešenie im pošle) ..druhá varianta je, že Jeźiš niekde chybu, chyby zrobil. (Veď neraz v evanjeliách vínko popíjali, čo "vysielačku"..a tak i prijímanie správ Zhora deformuje..)

Dnes sa ti podarilo toto: https://t.me/funXD_yumor_prikoly/27111
Dneska při sbírání vořechů jsem se ještě jednou trochu zamyslel. Vychází mi z toho furt to samý. Z pohledu tvého jsem se praštit do koulí, aby se z pohledu mého někdo jiný třeba mohl chytit za rypák.
Maresjev, Kosmoděmjanskaja, Čapájev, Stachanovci.....atd. Literární fikce jinak reálných lidí mě vždy v této ideologický kadenci dost rajcovala......smile


[quote="pid:37569, uid:6"]Dnes sa ti podarilo toto: https://t.me/funXD_yumor_prikoly/27111[/quote] Dneska při sbírání vořechů jsem se ještě jednou trochu zamyslel. Vychází mi z toho furt to samý. Z pohledu tvého jsem se praštit do koulí, aby se z pohledu mého někdo jiný třeba mohl chytit za rypák. Maresjev, Kosmoděmjanskaja, Čapájev, Stachanovci.....atd. Literární fikce jinak reálných lidí mě vždy v této ideologický kadenci dost rajcovala......:)

Vedi.Vini......

že opravdovým člověkem byl Meresjev , pro to co dokázal .


v knihe ak si dobre pamatam, bol Meresjev inspirovany v nemocnici od dostojnika v tazkych bolestiach ktore nedaval na javo a pre vsetkych bol autoritou. Meresjev sa dostal do depresii ale po tomto vzore sa chcel aj on stat "skutocnym Clovekom", pre ktoreho je obecne dobro prednejsie ako vlastne nestastie. Ono je to v podstate zakladnou crtou ruskeho naroda, presny opak zapadneho ale aj vychodneho individualizmu.


Myslel som si, že KSB je o kolektíve, nie o jednotlivcovi. Už som nabádal na to, aby sme niečo začali realizovať, ale neuchytilo sa to. Teraz si na rade ty, aby si sa ukázal.

co ti hovori strukturne a bezstrukturne riadenie?
co si zacal realizovat?


Neviem kde cakate zazraky? Liberalne vysoke skoly neschopne vychovat profesionalne kadre - hlavne ze teraz placu ze pre nich nebudu dolariky... co ste zasiali to spapate. Dav ktoremu staci potlacit negativnu realitu omamnymi latkami a primitivnou zabavou. Tlak na psychiku je silny a silnie kazdym dnom, ludia aj intuitivne chapu kde je problem ale nedokazu ho pomenovat a riesit prave kvoli mentalemu nastaveniu, ze KSB je moc zlozite pre bezneho cloveka a vsetko za nas spravi Fico a Uhrik... cim viac ludi bude teoriu riadenia ovladat, tym viac sa bude tlacit na nizsich uradnikov, cim viac z nich to pochopi tym tazsie manevrovanie bude mat vyssia elita a tak v jednom kolotoci. Nikto nepovedal, ze KSB sa v spolocnosti stane normou a vybudujeme kralovstvo Bozie na Zemi... varianty su rozne ale beznadejne to nevidim. Kazdy svojou troskou prispejeme do celkoveho chodu procesov, ako tie vcely v uli ci mravce v mravenisku... ale cim viac vedome to budeme robit, tym menej budeme pracovat v cudzom koncepte.


" Najlepšie a najtrvácnejšie zmeny sú tie, ktoré pochádzajú zo zlepšenia mravov, bez akýchkoľvek násilných otrasov. "


[quote="pid:37329, uid:185"]že opravdovým člověkem byl Meresjev , pro to co dokázal .[/quote] v knihe ak si dobre pamatam, bol Meresjev inspirovany v nemocnici od dostojnika v tazkych bolestiach ktore nedaval na javo a pre vsetkych bol autoritou. Meresjev sa dostal do depresii ale po tomto vzore sa chcel aj on stat "skutocnym Clovekom", pre ktoreho je obecne dobro prednejsie ako vlastne nestastie. Ono je to v podstate zakladnou crtou ruskeho naroda, presny opak zapadneho ale aj vychodneho individualizmu. [quote="pid:37331, uid:623"]Myslel som si, že KSB je o kolektíve, nie o jednotlivcovi. Už som nabádal na to, aby sme niečo začali realizovať, ale neuchytilo sa to. Teraz si na rade ty, aby si sa ukázal.[/quote] co ti hovori strukturne a bezstrukturne riadenie? co si zacal realizovat? Neviem kde cakate zazraky? Liberalne vysoke skoly neschopne vychovat profesionalne kadre - hlavne ze teraz placu ze pre nich nebudu dolariky... co ste zasiali to spapate. Dav ktoremu staci potlacit negativnu realitu omamnymi latkami a primitivnou zabavou. Tlak na psychiku je silny a silnie kazdym dnom, ludia aj intuitivne chapu kde je problem ale nedokazu ho pomenovat a riesit prave kvoli mentalemu nastaveniu, ze KSB je moc zlozite pre bezneho cloveka a vsetko za nas spravi Fico a Uhrik... cim viac ludi bude teoriu riadenia ovladat, tym viac sa bude tlacit na nizsich uradnikov, cim viac z nich to pochopi tym tazsie manevrovanie bude mat vyssia elita a tak v jednom kolotoci. Nikto nepovedal, ze KSB sa v spolocnosti stane normou a vybudujeme kralovstvo Bozie na Zemi... varianty su rozne ale beznadejne to nevidim. Kazdy svojou troskou prispejeme do celkoveho chodu procesov, ako tie vcely v uli ci mravce v mravenisku... ale cim viac vedome to budeme robit, tym menej budeme pracovat v cudzom koncepte. " Najlepšie a najtrvácnejšie zmeny sú tie, ktoré pochádzajú zo zlepšenia mravov, bez akýchkoľvek násilných otrasov. "

Liberalne vysoke skoly neschopne vychovat profesionalne kadre - hlavne ze teraz placu ze pre nich nebudu dolariky


Dobře je to vidět na našich Pirátech. Místo osobního řidiče, tramvaj, a na internetu shánějí práci.


[quote="pid:37745, uid:252"]Liberalne vysoke skoly neschopne vychovat profesionalne kadre - hlavne ze teraz placu ze pre nich nebudu dolariky[/quote] Dobře je to vidět na našich Pirátech. Místo osobního řidiče, tramvaj, a na internetu shánějí práci.

Ďakujem všetkým, ktorí sa vyjadrili k téme. Otázkou som nemal v úmysle nikoho provokovať, skôr sa zamyslieť.


Vraví sa, že všetko prebieha najlepším možným spôsobom vzhľadom na morálku a chápanie každého jedinca v spoločnosti. KSB v sebe nesie kľúč k zvyšovaniu aj morálky aj chápania procesov v spoločnosti.
Otázka smerovala k tomu - v čom a či vôbec sa už stihla viditeľne prejaviť sila KSB v spoločnosti. Lebo ako som písal, na prvý pohľad to, aspoň u nás, vyzerá oveľa horšie než v okolitých krajinách, kde KSB nie je rozšírená skoro vôbec.


konceptuáli - ľudia venujúci sa KSB. Neviem ako ináč ich nazvať.


Ďakujem všetkým, ktorí sa vyjadrili k téme. Otázkou som nemal v úmysle nikoho provokovať, skôr sa zamyslieť. Vraví sa, že všetko prebieha najlepším možným spôsobom vzhľadom na morálku a chápanie každého jedinca v spoločnosti. KSB v sebe nesie kľúč k zvyšovaniu aj morálky aj chápania procesov v spoločnosti. Otázka smerovala k tomu - v čom a či vôbec sa už stihla viditeľne prejaviť sila KSB v spoločnosti. Lebo ako som písal, na prvý pohľad to, aspoň u nás, vyzerá oveľa horšie než v okolitých krajinách, kde KSB nie je rozšírená skoro vôbec. konceptuáli - ľudia venujúci sa KSB. Neviem ako ináč ich nazvať.
12
6.2k
126
36
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept