Zahraniční analytici
Činnost Pjakina nemá ve skutečnosti nic společného s KSB a jeho analytika není aplikací KSB

Poirot si poskládá z jednotlivých pravd svoji mozaiku, která mu odpoví, kdo, proč a jak tu vraždu provedl. Zjistil kdo je vrah, proč vraždil a jak vraždil. Toto je istina.


To je nesmysl. Istina je - objektivní všeobjímající pravda, kterou disponuje pouze Bůh, žádný Poirot.


[quote="pid:26462, uid:312"]Poirot si poskládá z jednotlivých pravd svoji mozaiku, která mu odpoví, kdo, proč a jak tu vraždu provedl. Zjistil kdo je vrah, proč vraždil a jak vraždil. Toto je istina.[/quote] To je nesmysl. Istina je - objektivní všeobjímající pravda, kterou disponuje pouze Bůh, žádný Poirot.

To je nesmysl. Istina je - objektivní všeobjímající pravda, kterou disponuje pouze Bůh, žádný Poiro

Asi jsi přehlédl, že jsem napsal, že je to jednoduchý příklad pro pochopení.


[quote="pid:26463, uid:226"]To je nesmysl. Istina je - objektivní všeobjímající pravda, kterou disponuje pouze Bůh, žádný Poiro[/quote] Asi jsi přehlédl, že jsem napsal, že je to jednoduchý příklad pro pochopení.

Istina je - objektivní všeobjímající pravda, kterou disponuje pouze Bůh

aj ty sa mýliš. Aj v prácach KSB
existuje subjektívna pravda - to sú tie pravdy svedkov z Poirota
existuje pravda- istina, ktorú možno pomenovať jediným slovom - skutočnosť - to jest, tak ako sa to stalo, ako to je.
a existuje Božia všeobjímajúca, všezahŕňajúca Pravda - a o jej definíciu popros jardoba.
Pravda-istina je časťou Božej Pravdy a subjektívna pravda jednotlivca je jeho vnímanie pravdy-istiny - objektívnej skutočnosti.


[quote="pid:26463, uid:226"]Istina je - objektivní všeobjímající pravda, kterou disponuje pouze Bůh[/quote] aj ty sa mýliš. Aj v prácach KSB existuje subjektívna pravda - to sú tie pravdy svedkov z Poirota existuje pravda- istina, ktorú možno pomenovať jediným slovom - skutočnosť - to jest, tak ako sa to stalo, ako to je. a existuje Božia všeobjímajúca, všezahŕňajúca Pravda - a o jej definíciu popros jardoba. Pravda-istina je časťou Božej Pravdy a subjektívna pravda jednotlivca je jeho vnímanie pravdy-istiny - objektívnej skutočnosti.

Tak já žasnu. 154 příspěvků. Víte co vás vsechny neustále nutí odepisovat, řešit Pjakina a pravdu a istinu a KOB atd. ? POŘÁD tady předkládate důkazy a teorie a fakty a analýzy a vaše teorie. Pořád dokola . A víte proč? Hlavní zbraní psychologické války je tzv. " gaslihting". Víte co to je ? To je zasévání pochybností do mysli protivníka. Je to psychologická manipulace. Manipulace s lidmi . Tento gaslihting zasévá pochybnosti tak, aby začal pochybovat o svém zdravém úsudku. A začal zkoumat a řešit a pořád dokola.To, co nás nutí neustále na toto odpovídat jé frustrace a bezmoc. Ze nejsme schopni předložit takové důkazy, abychom mohli takovému manipulátorovi správně odpovědět. Myslela jsem, že HOX je provokatér. Svými dalšími dvěma příspěvky do tohoto vlákna mi došlo, že se jedná o vyšší hru ...o gaslihting. Jsem o tom přesvědčená. Je to můj názor. Takže teď už je snadné zjistit kdo řídí Hoxe. A jaký má typ psychiky. Typ člověka to nebude. A všichni pořád přikládají fakta a vyjadřují se a přitom nemají šanci v tomto sporu. Protože je jednoduchá cesta k istine...kdo chce ať Pjakina sleduje a kdo nechce a nevěří mu, ať nesleduje .Hoxi . Nemůžeš se stydět že jsi sem hodit vidle, protože jsi manipulátor.


Tak já žasnu. 154 příspěvků. Víte co vás vsechny neustále nutí odepisovat, řešit Pjakina a pravdu a istinu a KOB atd. ? POŘÁD tady předkládate důkazy a teorie a fakty a analýzy a vaše teorie. Pořád dokola . A víte proč? Hlavní zbraní psychologické války je tzv. " gaslihting". Víte co to je ? To je zasévání pochybností do mysli protivníka. Je to psychologická manipulace. Manipulace s lidmi . Tento gaslihting zasévá pochybnosti tak, aby začal pochybovat o svém zdravém úsudku. A začal zkoumat a řešit a pořád dokola.To, co nás nutí neustále na toto odpovídat jé frustrace a bezmoc. Ze nejsme schopni předložit takové důkazy, abychom mohli takovému manipulátorovi správně odpovědět. Myslela jsem, že HOX je provokatér. Svými dalšími dvěma příspěvky do tohoto vlákna mi došlo, že se jedná o vyšší hru ...o gaslihting. Jsem o tom přesvědčená. Je to můj názor. Takže teď už je snadné zjistit kdo řídí Hoxe. A jaký má typ psychiky. Typ člověka to nebude. A všichni pořád přikládají fakta a vyjadřují se a přitom nemají šanci v tomto sporu. Protože je jednoduchá cesta k istine...kdo chce ať Pjakina sleduje a kdo nechce a nevěří mu, ať nesleduje .Hoxi . Nemůžeš se stydět že jsi sem hodit vidle, protože jsi manipulátor.

To, co nás nutí neustále na toto odpovídat jé frustrace a bezmoc.


Pokud tvrdá kritika na adresu Pjakina, ať již oprávněná nebo neoprávněná, tě naplňuje frustrací a bezmocí, tak si myslím, že dáváš Pjakinovi ve svém životě, jakožto autoritě, příliš velikou důležitost.


[quote="pid:26473, uid:88"]To, co nás nutí neustále na toto odpovídat jé frustrace a bezmoc.[/quote] Pokud tvrdá kritika na adresu Pjakina, ať již oprávněná nebo neoprávněná, tě naplňuje frustrací a bezmocí, tak si myslím, že dáváš Pjakinovi ve svém životě, jakožto autoritě, příliš velikou důležitost.
Upravené 25. 7. 2021 o 21:28

Preto vycitka na Pjakina bola mimo misu, lebo on povedal svoju verziu reality ktoru doteraz nikto nevyvratil

To si vazne sedite na usiach alebo tu panuje nejaka forma magie? Tu jeho verziu vie vyvratit kazdy, kto nie je lenivy a precita si tu cast o hybridnej vojne z dielne VP.


[quote="pid:26458, uid:312"]Preto vycitka na Pjakina bola mimo misu, lebo on povedal svoju verziu reality ktoru doteraz nikto nevyvratil[/quote] To si vazne sedite na usiach alebo tu panuje nejaka forma magie? Tu jeho verziu vie vyvratit kazdy, kto nie je lenivy a precita si tu cast o hybridnej vojne z dielne VP.

Co to je za zvláštní argument? Mě nenaplňuje.frustrací kritika Pjakina...to je ale blbost. Žádnou zvláštní důležitost mu nedávám. Jak můžes vědět čemu dávám důležitost? Frustrace je tady na fóru protože je už 154 příspěvků na rýpnutí Hoxe a na jeho názoru, že podle něj je Pjakin manipulátor. Protože jinak by se stále neobjevovaly.zbytečné reakce pořád dokola a k ničemu. Protože každý má svůj názor a má na to právo. A každý se snaží přesvědčit každého. Tady je frustrace. Hox hodil do pléna svůj názor, zpochybnil Pjakina a vyzval ostatní k témuž. On provedl tento gaslihting. Já nemám důvod být osobně frustrovana. Žiju šťastný naplněný život a mám naprosto vše k životu.


Co to je za zvláštní argument? Mě nenaplňuje.frustrací kritika Pjakina...to je ale blbost. Žádnou zvláštní důležitost mu nedávám. Jak můžes vědět čemu dávám důležitost? Frustrace je tady na fóru protože je už 154 příspěvků na rýpnutí Hoxe a na jeho názoru, že podle něj je Pjakin manipulátor. Protože jinak by se stále neobjevovaly.zbytečné reakce pořád dokola a k ničemu. Protože každý má svůj názor a má na to právo. A každý se snaží přesvědčit každého. Tady je frustrace. Hox hodil do pléna svůj názor, zpochybnil Pjakina a vyzval ostatní k témuž. On provedl tento gaslihting. Já nemám důvod být osobně frustrovana. Žiju šťastný naplněný život a mám naprosto vše k životu.

Je to jen jedno vlákno . Nebude nijak složité , právě to jedno vlákno ignorovat , tzn. neotvírat-nečíst .


Je to jen jedno vlákno . Nebude nijak složité , právě to jedno vlákno ignorovat , tzn. neotvírat-nečíst .

Tady je frustrace.

Možná jsem divný, ale žádnou frustraci kvůli tomuhle vláknu opravdu necítím.


Dodatek: Psala jsi, že ti Pjakin hodně pomohl.
Nu, mnohým z nás pomohl, jako taková přestupní stanice, například i Aeronet.


Znamená to, že nesmíme kritizovat Aeronet, pokud si myslíme, že se autoři mýlí nebo záměrně lžou?


[quote="pid:26479, uid:88"]Tady je frustrace.[/quote] Možná jsem divný, ale žádnou frustraci kvůli tomuhle vláknu opravdu necítím. Dodatek: Psala jsi, že ti Pjakin hodně pomohl. Nu, mnohým z nás pomohl, jako taková přestupní stanice, například i Aeronet. Znamená to, že nesmíme kritizovat Aeronet, pokud si myslíme, že se autoři mýlí nebo záměrně lžou?
Upravené 25. 7. 2021 o 22:09

@Jana z Arku
Zdravia ti.
V podstate súhlasim s tebou, aj s väčšinou tu diskutujúcich. Každý máme právo na názor to máš pravdu. Ja v tom čo napísal Hod skôr vidím jeho snahu aby sme pokročili ďalej. Kritika Pjakina je potrebná. Nesmieme sa stať závislí na jeho prognózach. Zo začiatku je ho dobré sledovať. Pomôže to nájsť smer na vzdelávanie. Časom až sa niečo naučí každý kto ide po ceste samovzdelávania začne porovnávať svoj pohľad na udalosti s názorom iného analytika a je jedno ktorého. Vnútorná mravnosť umožní určitú úroveň chápania. Každý vojde do krízy ktorá mu dá šancu navýšiť mravnosť a začať chápať súvislosti ktoré boli dovtedy ukryté. Bolo ich vidieť len rozum ich odmietal akceptovať. Preto vnímam celé toto vlákno ako veľmi dôležité. Kríza ktorá sa blíži môže spôsobiť nemožnosť sledovania iných analytikov preto je potrebné aby sa čo najviac z nás naučili porozumieť.
S pozdravom Peter.

@Jana z Arku Zdravia ti. V podstate súhlasim s tebou, aj s väčšinou tu diskutujúcich. Každý máme právo na názor to máš pravdu. Ja v tom čo napísal Hod skôr vidím jeho snahu aby sme pokročili ďalej. Kritika Pjakina je potrebná. Nesmieme sa stať závislí na jeho prognózach. Zo začiatku je ho dobré sledovať. Pomôže to nájsť smer na vzdelávanie. Časom až sa niečo naučí každý kto ide po ceste samovzdelávania začne porovnávať svoj pohľad na udalosti s názorom iného analytika a je jedno ktorého. Vnútorná mravnosť umožní určitú úroveň chápania. Každý vojde do krízy ktorá mu dá šancu navýšiť mravnosť a začať chápať súvislosti ktoré boli dovtedy ukryté. Bolo ich vidieť len rozum ich odmietal akceptovať. Preto vnímam celé toto vlákno ako veľmi dôležité. Kríza ktorá sa blíži môže spôsobiť nemožnosť sledovania iných analytikov preto je potrebné aby sa čo najviac z nás naučili porozumieť. S pozdravom Peter.

Tady je frustrace.

Ja tiež necítim frustráciu, ba naopak, keď sa pridal Jardob, Popolvár a Celovek s jeho direktívnymi ale vecnými odpoveďami, ktoré mnoho krát dostanú len mínuska bez argumentácie (česť výnimkám), tak som začal toto vlákno čítať rád.


@Ferry v inom príspevku spomenul ako sa nenechal vyprovokovať schizofrenikom v MHD a ostaľ kľudný. To to je podobný príbeh.

Nikdo Hoxove tvrdenia nevyvrátil a ani Celovekove ohľadom Pjakina.


Hox tu vytvoril docela silný náboj, tak záujem o jeho pripravovaný článok už má grantovaný. S jeho formou nesúhlasím. Ale po dlhej dobe, je toto vlákno, kde sa začali vymienať aj protikladné názory a to je dobre pokiaľ to bude mať civilizovanú formu.


Ja sa stotožňujem z názormi vyššie zmienených ale na druhej strane i poznámka, že pre novováčika môže byť Pjakin prínostný je subjektívna pravda. Nič nie je čiernobiele.


[quote="pid:26479, uid:88"]Tady je frustrace.[/quote] Ja tiež necítim frustráciu, ba naopak, keď sa pridal Jardob, Popolvár a Celovek s jeho direktívnymi ale vecnými odpoveďami, ktoré mnoho krát dostanú len mínuska bez argumentácie (česť výnimkám), tak som začal toto vlákno čítať rád. @Ferry v inom príspevku spomenul ako sa nenechal vyprovokovať schizofrenikom v MHD a ostaľ kľudný. To to je podobný príbeh. Nikdo Hoxove tvrdenia nevyvrátil a ani Celovekove ohľadom Pjakina. Hox tu vytvoril docela silný náboj, tak záujem o jeho pripravovaný článok už má grantovaný. S jeho formou nesúhlasím. Ale po dlhej dobe, je toto vlákno, kde sa začali vymienať aj protikladné názory a to je dobre pokiaľ to bude mať civilizovanú formu. Ja sa stotožňujem z názormi vyššie zmienených ale na druhej strane i poznámka, že pre novováčika môže byť Pjakin prínostný je subjektívna pravda. Nič nie je čiernobiele.

a existuje Božia všeobjímajúca, všezahŕňajúca Pravda - a o jej definíciu popros jardoba.


Prosím tedy Jardoba o definici, s tím jsem se myslím nesetkal... Logicky mi uniká, jaká může existovat z pohledu hierarchie vyšší pravda než "objektivní-skutečnost".


[quote="pid:26465, uid:112"]a existuje Božia všeobjímajúca, všezahŕňajúca Pravda - a o jej definíciu popros jardoba.[/quote] Prosím tedy Jardoba o definici, s tím jsem se myslím nesetkal... Logicky mi uniká, jaká může existovat z pohledu hierarchie vyšší pravda než "objektivní-skutečnost".

Pravda (ve smyslu objektivní realita) je dle KOB jen jedna konkrétní. Žádná "všeobecná pravda" není - tady ten pojem jakési "obecné pravdy" je pro mne pojmem hermetizmu, který slouží o matení jazyků/manipulaci. Nic konkrétního si pod ním nedokáži představit (spojit se životem), zato si dovedu představit manipulativní užití.


Doporučuji:


MIM4.7.2.pdf
http://files.leva-net.webnode.cz/200007075-5d5d25e572/MIM4.7.2.pdf


Pravda (ve smyslu objektivní realita) je dle KOB jen jedna konkrétní. Žádná "všeobecná pravda" není - tady ten pojem jakési "obecné pravdy" je pro mne pojmem hermetizmu, který slouží o matení jazyků/manipulaci. Nic konkrétního si pod ním nedokáži představit (spojit se životem), zato si dovedu představit manipulativní užití. Doporučuji: MIM4.7.2.pdf http://files.leva-net.webnode.cz/200007075-5d5d25e572/MIM4.7.2.pdf

60fea99484bb5
60fea994855f6
pokus o znazornenie: objektivna realita vs. subjektivna realita...
Co sa tyka povodnej Hoxovej kritiky, kazdy nech si sam rozhodne, co bude studovat, koho bude pocuvat, ci uz je to aktualny alebo starsi Pjakin, alebo prace VP SSSR pred alebo aj po juni 2018. Urcite netreba davat "dobre mienene", ci manipulativne rady alebo nebodaj prikazy.


![60fea99484bb5](serve/attachment&path=60fea99484bb5) ![60fea994855f6](serve/attachment&path=60fea994855f6) pokus o znazornenie: objektivna realita vs. subjektivna realita... Co sa tyka povodnej Hoxovej kritiky, kazdy nech si sam rozhodne, co bude studovat, koho bude pocuvat, ci uz je to aktualny alebo starsi Pjakin, alebo prace VP SSSR pred alebo aj po juni 2018. Urcite netreba davat "dobre mienene", ci manipulativne rady alebo nebodaj prikazy.

Pravda (ve smyslu objektivní realita) je dle KOB jen jedna konkrétní.


VP ZSSR kompletne ignoruje Slovanstvo, tak sa nie je čo diviť, že sa pojem istina do KSB nedostal. Ak niekto zamrzne iba pri KSB, nemôže sa čudovať, že mu veľa vecí unikne.


[quote="pid:26541, uid:291"]Pravda (ve smyslu objektivní realita) je dle KOB jen jedna konkrétní.[/quote] VP ZSSR kompletne ignoruje Slovanstvo, tak sa nie je čo diviť, že sa pojem istina do KSB nedostal. Ak niekto zamrzne iba pri KSB, nemôže sa čudovať, že mu veľa vecí unikne.
Nové: Snažím sa nerýpať do ostatných. Zároveň sa snažím nereagovať na kritiku, útoky, ani obviňovanie. Nie preto, že by som sa nedokázal ubrániť, ale preto, aby sa ľudia na fóre cítili príjemnejšie a diskusia sa nezahlcovala nepodstatným balastom.
Upravené 26. 7. 2021 o 14:40

@ jardob
No to som nenapísal ;-)
Predsa tvrdím , že buď je to skutočný VPSSSR ktorému sa proste asi nechce alebo neviem smile no alebo sú to podvodníci (tak ako tvrdí Pjakin) a tým pádom kedže podvodníci asi KSB nechápu tak nemôžu plne v jej duchu nič produkovať z princípu.


@ jardob No to som nenapísal ;-) Predsa tvrdím , že buď je to skutočný VPSSSR ktorému sa proste asi nechce alebo neviem (wasntme) no alebo sú to podvodníci (tak ako tvrdí Pjakin) a tým pádom kedže podvodníci asi KSB nechápu tak nemôžu plne v jej duchu nič produkovať z princípu.
Upravené 26. 7. 2021 o 15:01

VP ZSSR kompletne ignoruje Slovanstvo, tak sa nie je čo diviť, že sa pojem istina do KSB nedostal. Ak niekto zamrzne iba pri KSB, nemôže sa čudovať, že mu veľa vecí unikne.


Tak si sa práve priznal, že si nič nečítal.
Vysvetlenie istiny máš napríklad v publikácii Dialektika a ateizmus: dvě neslučitelné podstaty
http://leva-net.webnode.cz/products/co-je-to-bozie-dopustenie/#_ftn3


Istina sa vyskytuje i v Mrtvej vode a DVTR a ďalších publikáciach...
Čo tu trollíš???


Slovanstvo myslíš to podľa slovanských véd? To je imitačný projekt. Už sa to x-krát preberalo na vode a možno sú k tomu články i na leva nete, ale to ti už hľadať nejdem, tou istinou si ukázal o čo ti ide...


[quote="pid:26546, uid:623"]VP ZSSR kompletne ignoruje Slovanstvo, tak sa nie je čo diviť, že sa pojem istina do KSB nedostal. Ak niekto zamrzne iba pri KSB, nemôže sa čudovať, že mu veľa vecí unikne.[/quote] Tak si sa práve priznal, že si nič nečítal. Vysvetlenie istiny máš napríklad v publikácii Dialektika a ateizmus: dvě neslučitelné podstaty http://leva-net.webnode.cz/products/co-je-to-bozie-dopustenie/#_ftn3 Istina sa vyskytuje i v Mrtvej vode a DVTR a ďalších publikáciach... Čo tu trollíš??? Slovanstvo myslíš to podľa slovanských véd? To je imitačný projekt. Už sa to x-krát preberalo na vode a možno sú k tomu články i na leva nete, ale to ti už hľadať nejdem, tou istinou si ukázal o čo ti ide...

Istina sa vyskytuje i v Mrtvej vode a DVTR a ďalších publikáciach...


Ak je to tak, tak sa ospravedlňujem. Nič to nemení na tom, že VP ZSSR Slovanstvo ignoruje!



Tak si sa práve priznal, že si nič nečítal.



Nevedel som, že Základy sociológie, O imitačne-provokačnej činnosti a Smutné dedičstvo Atlantídy nenapísal VP ZSSR. Teraz to už vďaka tebe budem vedieť. smile


[quote="pid:26552, uid:217"]Istina sa vyskytuje i v Mrtvej vode a DVTR a ďalších publikáciach...[/quote] Ak je to tak, tak sa ospravedlňujem. Nič to nemení na tom, že VP ZSSR Slovanstvo ignoruje! > Tak si sa práve priznal, že si nič nečítal. Nevedel som, že Základy sociológie, O imitačne-provokačnej činnosti a Smutné dedičstvo Atlantídy nenapísal VP ZSSR. Teraz to už vďaka tebe budem vedieť. ;)
Nové: Snažím sa nerýpať do ostatných. Zároveň sa snažím nereagovať na kritiku, útoky, ani obviňovanie. Nie preto, že by som sa nedokázal ubrániť, ale preto, aby sa ľudia na fóre cítili príjemnejšie a diskusia sa nezahlcovala nepodstatným balastom.
Upravené 26. 7. 2021 o 15:10

@Um
čo presne robí kohokoľvek z LevaNetu (ktorí sa nechali Pjakinom vodiť za nos roky podľa autora) spôsobilým na taký záver o védach ?

@Um čo presne robí kohokoľvek z LevaNetu (ktorí sa nechali Pjakinom vodiť za nos roky podľa autora) spôsobilým na taký záver o védach ?
Upravené 26. 7. 2021 o 15:22

Ak je to tak, tak sa ospravedlňujem. Nič to nemení na tom, že VP ZSSR Slovanstvo ignoruje!


Toto je argument... Ako mozte tvrdit o niecom co ste si neprecital ? Podstata zdelenia bola , neobtazujte ma argumentamy, uz som sa rozhodol.


KSB a Dvtr platia celostne, globalne a Vam vadi ze sa nesmeruje na slovanstvo ?


[quote="pid:26555, uid:623"]Ak je to tak, tak sa ospravedlňujem. Nič to nemení na tom, že VP ZSSR Slovanstvo ignoruje![/quote] Toto je argument... Ako mozte tvrdit o niecom co ste si neprecital ? Podstata zdelenia bola , neobtazujte ma argumentamy, uz som sa rozhodol. KSB a Dvtr platia celostne, globalne a Vam vadi ze sa nesmeruje na slovanstvo ?

@Memnon
Zdravia ti.
Skúsim ti odpovedať prečo je potrebné brať ksb s rezervou , rovnako tak aj VP CCCP či Pjakina. Obaja momentálne berú súčasnú históriu ako súbor faktov. Zatiaľ je odmietaná možnosť existencie vyspelých civilizácii pred touto v ktorej žijeme. KSB nás učí chápať tok udalosti vo svete, dáva príručku ktorá pomáha pochopiť prebiehajúce procesy a predvídať možné budúce udalosti. No ak odmietame našu minulosť sme odsúdený si ju zopakovať. KSB (KOB) a VP CCCP nás učia čítať celú mozaiku no ak nebudeme poznať naše skutočné dejiny nebudeme musieť pochopiť kde tá mozaika začína. Práce sú potrebné, je nevyhnutné sa ich učiť no tiež potrebujeme vedieť kto sme a odkiaľ pochádzame, ak to vedieť nebudeme bude oveľa ťažšie pochopiť kam ideme.
S pozdravom Peter.

@Memnon Zdravia ti. Skúsim ti odpovedať prečo je potrebné brať ksb s rezervou , rovnako tak aj VP CCCP či Pjakina. Obaja momentálne berú súčasnú históriu ako súbor faktov. Zatiaľ je odmietaná možnosť existencie vyspelých civilizácii pred touto v ktorej žijeme. KSB nás učí chápať tok udalosti vo svete, dáva príručku ktorá pomáha pochopiť prebiehajúce procesy a predvídať možné budúce udalosti. No ak odmietame našu minulosť sme odsúdený si ju zopakovať. KSB (KOB) a VP CCCP nás učia čítať celú mozaiku no ak nebudeme poznať naše skutočné dejiny nebudeme musieť pochopiť kde tá mozaika začína. Práce sú potrebné, je nevyhnutné sa ich učiť no tiež potrebujeme vedieť kto sme a odkiaľ pochádzame, ak to vedieť nebudeme bude oveľa ťažšie pochopiť kam ideme. S pozdravom Peter.
Upravené 26. 7. 2021 o 16:23

Co se týče Ogara, tak pojem "istina" chápe i když možná jen intuitivně, správně. Nic na tom nemění fakt, že příslušné práce nečetl. O termínu istina, se mluví pod čarou.
Podle mých znalostí z Ruské školy Ruského jazyka, slovo istina se v ruštině vykytuje z dávných dob a znamenalo to, co skutečně existuje, zatím co slovo "pravda" označovalo pohled na to, co skutečně existuje.
exISTUje


Myslím, že hlavním problémem je to, že z našeho jazyka vymizel pojem "istina". Zůstal jen pojem "pravda" a v textech se vyskytují místo pojmů pravda a istina, pojmy subjektivní pravda a objektivní pravda.
Malá poznámka na závěr. Pokud tady někdo odvrhl védy, jako něco neexistující a vymyšlené, jako imitační projekt tak by nám mohl osvětlit, co tady bylo několik tisíc let místo véd.


Co se týče Ogara, tak pojem "istina" chápe i když možná jen intuitivně, správně. Nic na tom nemění fakt, že příslušné práce nečetl. O termínu istina, se mluví pod čarou. Podle mých znalostí z Ruské školy Ruského jazyka, slovo istina se v ruštině vykytuje z dávných dob a znamenalo to, **co skutečně existuje**, zatím co slovo "pravda" označovalo **pohled na to, co skutečně existuje.** exISTUje Myslím, že hlavním problémem je to, že z našeho jazyka vymizel pojem "istina". Zůstal jen pojem "pravda" a v textech se vyskytují místo pojmů pravda a istina, pojmy subjektivní pravda a objektivní pravda. Malá poznámka na závěr. Pokud tady někdo odvrhl védy, jako něco neexistující a vymyšlené, jako imitační projekt tak by nám mohl osvětlit, co tady bylo několik tisíc let místo véd.
Upravené 26. 7. 2021 o 16:55

@Rusofil Alebo to , že pokiaľ sú pravdivé tie niektoré teórie o starobylosti Slovanstva , tak sú védy a celkovo Slov. staršie ako sám GP.
Ostatne konceptuáli z nejakého dôvodu neradi rozoberajú podrobnosti o GP som si všimol.

@Rusofil Alebo to , že pokiaľ sú pravdivé tie niektoré teórie o starobylosti Slovanstva , tak sú védy a celkovo Slov. staršie ako sám GP. Ostatne konceptuáli z nejakého dôvodu neradi rozoberajú podrobnosti o GP som si všimol.

Nič to nemení na tom, že VP ZSSR Slovanstvo ignoruje!


Čo si pod pojmom Slovanstvo predstavuješ?


Myslíš ako našu predkresťanskú kultúru? Ale tá kultúra je podstatou KSB!!! A to je kultúra Súbornosti, ktorá je opakom tlupo-elitátnosti.


súčasnú históriu ako súbor faktov.


Príklady ktoré sú uvedené v tých prácach ti vadia?


Uvediem príklad:
Myslíš že existujú iné prirodzené zlúčeniny vodíka a kyslíka ako H2O a H2O2 a ich jony?
Napríklad H4O?


[quote="pid:26555, uid:623"]Nič to nemení na tom, že VP ZSSR Slovanstvo ignoruje![/quote] Čo si pod pojmom Slovanstvo predstavuješ? Myslíš ako našu predkresťanskú kultúru? Ale tá kultúra je podstatou KSB!!! A to je kultúra Súbornosti, ktorá je opakom tlupo-elitátnosti. [quote="pid:26563, uid:14"]súčasnú históriu ako súbor faktov.[/quote] Príklady ktoré sú uvedené v tých prácach ti vadia? Uvediem príklad: Myslíš že existujú iné prirodzené zlúčeniny vodíka a kyslíka ako H2O a H2O2 a ich jony? Napríklad H4O?

tak sú védy a celkovo Slov. staršie ako sám GP

Souhlasím. Podle DNA genealogie měli faraoni a tudíž se dá předpokládat, že i žreci haploskupinu R1b. Zatím co pravěcí Slované, kteří přišli ze Sibiře celých 4500 let dříve haploskupinu R1a. Rozdíl je v tom, že Slované měli jiný světonázor, mírumilovný, zatímco R1b (dnešní anglosasové) měli světonázor válečný a dobyvačný. Vlastně se toho za těch 4500 let nic moc nezměnilo.


[quote="pid:26577, uid:324"]tak sú védy a celkovo Slov. staršie ako sám GP[/quote] Souhlasím. Podle DNA genealogie měli faraoni a tudíž se dá předpokládat, že i žreci haploskupinu R1b. Zatím co pravěcí Slované, kteří přišli ze Sibiře celých 4500 let dříve haploskupinu R1a. Rozdíl je v tom, že Slované měli jiný světonázor, mírumilovný, zatímco R1b (dnešní anglosasové) měli světonázor válečný a dobyvačný. Vlastně se toho za těch 4500 let nic moc nezměnilo.

A to je kultúra Súbornosti

Jak se kultura súbornosti odlišuje od véd?


[quote="pid:26578, uid:202"]A to je kultúra Súbornosti[/quote] Jak se kultura súbornosti odlišuje od véd?

Alebo to , že pokiaľ sú pravdivé tie niektoré teórie o starobylosti Slovanstva , tak sú védy a celkovo Slov. staršie ako sám GP.


To je v podstate nedôležité. To je "len" na druhej priorite riadenia.


A ak by si sa pozrel aj na starej vode sa riešili takéto otázky.


Nepamätám si konkrétne výstupy ale myslím že jednoduchý výstup je takýto:


  1. verzia vzniku našej kultúry - Po celoplanetárnej katastrofe u nás prebehla kultúrna misia preživších. A naštartovali kultúru súbornosti. Učiteľmi boli bývalí elitári, ktorí pochopili kde bola chyba.
  2. verzia vzniku našej kultúry - Po celoplanetárnej katastrofe na základe našej pamäti uloženej v genoch (sme potomkami hyperborejcov) sme vytvorili súbornú kultúru čiastočne funkčnú (ináč by nás čiastočne neporazili)
  3. verzia vzniku našej kultúry - Po celoplanetárnej katastrofe sme žili v životnom priestor kde sme pochopili aspoň čiastočne Boží zámer z prírody ktorá nás obkolesovala a prirodzene sme tiahli k spravodlivej spoločnosti pretože to je čiastkový Boží cieľ pre Ľudí.

Celo planetárna katastrofa prebehla pred cca 13tis rokmi.


[quote="pid:26577, uid:324"]Alebo to , že pokiaľ sú pravdivé tie niektoré teórie o starobylosti Slovanstva , tak sú védy a celkovo Slov. staršie ako sám GP.[/quote] To je v podstate nedôležité. To je "len" na druhej priorite riadenia. A ak by si sa pozrel aj na starej vode sa riešili takéto otázky. Nepamätám si konkrétne výstupy ale myslím že jednoduchý výstup je takýto: 1. verzia vzniku našej kultúry - Po celoplanetárnej katastrofe u nás prebehla kultúrna misia preživších. A naštartovali kultúru súbornosti. Učiteľmi boli bývalí elitári, ktorí pochopili kde bola chyba. 2. verzia vzniku našej kultúry - Po celoplanetárnej katastrofe na základe našej pamäti uloženej v genoch (sme potomkami hyperborejcov) sme vytvorili súbornú kultúru čiastočne funkčnú (ináč by nás čiastočne neporazili) 3. verzia vzniku našej kultúry - Po celoplanetárnej katastrofe sme žili v životnom priestor kde sme pochopili aspoň čiastočne Boží zámer z prírody ktorá nás obkolesovala a prirodzene sme tiahli k spravodlivej spoločnosti pretože to je čiastkový Boží cieľ pre Ľudí. Celo planetárna katastrofa prebehla pred cca 13tis rokmi.

@Peter Peto

KSB a DVTR je metodologia poznavania. Pracuje s informaciami. Metodologia je teoria a samozrejme, teoria sama o sebe nestaci, ku nej je potrebna prax.
Takze tu nieje mozne sa vymedzovat, pretoze akonahle by sa KSB a DVTR vymedzili, tak by nemohli byt objemnejsou koncepciou ako koncepcia biblicka. A biblicka koncepcia sa presadila aj voci slovanstvu.
Tymto nespochybnujem slovanstvo aby ste ma spravne pochopili. Len si treba uvedomit ze globalna matrica je vacsia ako vymedzena slovanska, nakoniec vsetci sme v prvom rade ludia.


@Peter Peto KSB a DVTR je metodologia poznavania. Pracuje s informaciami. Metodologia je teoria a samozrejme, teoria sama o sebe nestaci, ku nej je potrebna prax. Takze tu nieje mozne sa vymedzovat, pretoze akonahle by sa KSB a DVTR vymedzili, tak by nemohli byt objemnejsou koncepciou ako koncepcia biblicka. A biblicka koncepcia sa presadila aj voci slovanstvu. Tymto nespochybnujem slovanstvo aby ste ma spravne pochopili. Len si treba uvedomit ze globalna matrica je vacsia ako vymedzena slovanska, nakoniec vsetci sme v prvom rade ludia.

mírumilovný,


poznáte príslovie "Já mám lidi rád, len nech ma neserou."


Použitie násilia je nehodné Čeloveka. Pretože ak použije násilie Človek prehral na vyšších prioritách riadeniach (prehral aj v predikcii). Proste blíži sa k hrane Božieho dopustenia.


[quote="pid:26580, uid:312"]mírumilovný,[/quote] poznáte príslovie "Já mám lidi rád, len nech ma neserou." Použitie násilia je nehodné Čeloveka. Pretože ak použije násilie Človek prehral na vyšších prioritách riadeniach (prehral aj v predikcii). Proste blíži sa k hrane Božieho dopustenia.

pokus o znazornenie: objektivna realita vs. subjektivna realita..

Obrázky, které si sem dal jsou sice hezké, ale ani Angličtina, ani Němčina nemají pojem totožný s "istinou". Pokud se podíváš na překlad Bible v Angličtině, nebo Němčině, nebo i v Češtině, všude se mluví jen o "pravdě".
Pokud by chtěl někdo na toto téma mluvit s Američanem, nebo Němcem, neměli by ponětí o čem mluvíte.
Zatím co v Ruské Bibli se tyto dva pojmy striktně odlišují. Jak se odlišují je také zajímavé. Ve Starém zákoně se z 90% mluví jen o pravdě, zatím co v Novém zákoně se mluví skoro ve 100% o istině.
Texty v Bibli obsahují 414 zmínek o pravdě a taktéž 414 zmínek o istině. Ve 3 evangeliích se najde istina 52x. Ve čtvrtém 26x2, tudíž též 52x.
Dále ve Starém zákoně kráčí vedle sebe pravda a právo, zatím co v Novém zákoně kráčí vedle sebe istina a miosrdenství. Ve Starém zákoně. pokud chtěl člověk do nebe, stačila mu pravda, zatím co v Novém zákoně je již nutná istina.
Kdo nečetl Ruskou verzi, těchto rozdílů se vůbec nevšimne.


[quote="pid:26544, uid:135"]pokus o znazornenie: objektivna realita vs. subjektivna realita..[/quote] Obrázky, které si sem dal jsou sice hezké, ale ani Angličtina, ani Němčina nemají pojem totožný s "istinou". Pokud se podíváš na překlad Bible v Angličtině, nebo Němčině, nebo i v Češtině, všude se mluví jen o "pravdě". Pokud by chtěl někdo na toto téma mluvit s Američanem, nebo Němcem, neměli by ponětí o čem mluvíte. Zatím co v Ruské Bibli se tyto dva pojmy striktně odlišují. Jak se odlišují je také zajímavé. Ve Starém zákoně se z 90% mluví jen o pravdě, zatím co v Novém zákoně se mluví skoro ve 100% o istině. Texty v Bibli obsahují 414 zmínek o pravdě a taktéž 414 zmínek o istině. Ve 3 evangeliích se najde istina 52x. Ve čtvrtém 26x2, tudíž též 52x. Dále ve Starém zákoně kráčí vedle sebe pravda a právo, zatím co v Novém zákoně kráčí vedle sebe istina a miosrdenství. Ve Starém zákoně. pokud chtěl člověk do nebe, stačila mu pravda, zatím co v Novém zákoně je již nutná istina. Kdo nečetl Ruskou verzi, těchto rozdílů se vůbec nevšimne.
Upravené 26. 7. 2021 o 17:18

@Memnon
Pustím ti taký balónik. Sidorov túto civilizáciu označil ako Civilizácia Orianská ktorá existovala súbežne s tou na Atlantída. Obe zničené vo vojne po strate mravnosti na Atlantise.
Určite mi rozumieš však.

@Memnon Pustím ti taký balónik. Sidorov túto civilizáciu označil ako Civilizácia Orianská ktorá existovala súbežne s tou na Atlantída. Obe zničené vo vojne po strate mravnosti na Atlantise. Určite mi rozumieš však.

@Peter Peto

Cital som Sidorova, a na prve pocutie to malo aj hlavu aj patu, ale uprimne je to mnoho tazko preukazatelnych tvrdeni. Ale prijmime hypotezu ze vsetko je to pravda.


A za tejto hypotezy, co z toho vyvracia alebo protireci KSB a DVTR ? Ja som nic nenasiel, nenasiel som zatial nic co by bolo nedostatocne pre pracu s informaciami.


Toto je forum pre ludi ktory KSB a DVTR studuju a udivuju ma tu prispevky od ludi ktory ju necitali a napriek tomu je im jasne o com to. A bez pochopenia co je koncepcia, co je matrica, je tazke tomu porozumiet.
Preto som sa, na mna nezvyklo zapojil do diskusie.


@Peter Peto Cital som Sidorova, a na prve pocutie to malo aj hlavu aj patu, ale uprimne je to mnoho tazko preukazatelnych tvrdeni. Ale prijmime hypotezu ze vsetko je to pravda. A za tejto hypotezy, co z toho vyvracia alebo protireci KSB a DVTR ? Ja som nic nenasiel, nenasiel som zatial nic co by bolo nedostatocne pre pracu s informaciami. Toto je forum pre ludi ktory KSB a DVTR studuju a udivuju ma tu prispevky od ludi ktory ju necitali a napriek tomu je im jasne o com to. A bez pochopenia co je koncepcia, co je matrica, je tazke tomu porozumiet. Preto som sa, na mna nezvyklo zapojil do diskusie.

poznáte príslovie "Já mám lidi rád, len nech ma neserou."

Toto není jen nějaká reklama na "holubičí" povahu Slovanů. Jejich světonázor je dokázán jednak vykopávkami, kde do příchodu do Evropy haploskupiny R1b, se vůbec nevyskytují zbraně, a jednak ve způsobu vztahů ke smrti, mrtvým a jejich odevzdání, pochování do jiné dimenze. Pokud by byl zájem, můžu tento bod jejich světonázoru popsat. Z toho je patrné, že jejich světonázor odebrat život jinému člověku bylo něco zavrženíhodného, a násilí použili striktně až při nevyhnutné obraně před novými přišelci.
Do dnešního dne se zachoval v Rusku zvyk, pojmenovat jménem mrtvého spolubojovníka svého syna. Toto téma je ale velice a hluboké, a jen ten, kdo nezná jeho celou hloubku může pochybovat o mírumilovnosti Slovanů. Prostě ze zásady to nebylo možné.


[quote="pid:26589, uid:202"]poznáte príslovie "Já mám lidi rád, len nech ma neserou."[/quote] Toto není jen nějaká reklama na "holubičí" povahu Slovanů. Jejich světonázor je dokázán jednak vykopávkami, kde do příchodu do Evropy haploskupiny R1b, se vůbec nevyskytují zbraně, a jednak ve způsobu vztahů ke smrti, mrtvým a jejich odevzdání, pochování do jiné dimenze. Pokud by byl zájem, můžu tento bod jejich světonázoru popsat. Z toho je patrné, že jejich světonázor odebrat život jinému člověku bylo něco zavrženíhodného, a násilí použili striktně až při nevyhnutné obraně před novými přišelci. Do dnešního dne se zachoval v Rusku zvyk, pojmenovat jménem mrtvého spolubojovníka svého syna. Toto téma je ale velice a hluboké, a jen ten, kdo nezná jeho celou hloubku může pochybovat o mírumilovnosti Slovanů. Prostě ze zásady to nebylo možné.
Upravené 26. 7. 2021 o 17:36

Nic na tom nemění fakt, že příslušné práce nečetl. O termínu istina, se mluví pod čarou.


Mŕtvu vodu a DVTR som nečítal. Čítal som Základy sociológie, O imitačne-provokačnej činnosti a Smutné dedičstvo Atlantídy a tam som to nenašiel.


[quote="pid:26576, uid:312"]Nic na tom nemění fakt, že příslušné práce nečetl. O termínu istina, se mluví pod čarou.[/quote] Mŕtvu vodu a DVTR som nečítal. Čítal som Základy sociológie, O imitačne-provokačnej činnosti a Smutné dedičstvo Atlantídy a tam som to nenašiel.
Nové: Snažím sa nerýpať do ostatných. Zároveň sa snažím nereagovať na kritiku, útoky, ani obviňovanie. Nie preto, že by som sa nedokázal ubrániť, ale preto, aby sa ľudia na fóre cítili príjemnejšie a diskusia sa nezahlcovala nepodstatným balastom.

ale uprimne je to mnoho tazko preukazatelnych tvrdeni.

Jeden z důkazů



[quote="pid:26597, uid:39"]ale uprimne je to mnoho tazko preukazatelnych tvrdeni.[/quote] Jeden z důkazů http://www.suenee.cz/wp-content/uploads/2016/04/Zahada-sosek-reptiloidu-v-Mezopotamii-obr.-5.jpg

Jak se kultura súbornosti odlišuje od véd?


Neviem ktoré myslíš.
Ak myslíš vedy.sk tie som si čítaval, ale už si nepamätám podrobnosti. Dal som si tie informácie do karantény = je to "Imitačno provokačný projekt". K riadeniu spoločenských supersystémov a konceptuálne moci ma nepriblížila veľmi stránka.


Ak myslíš ved.sk http://www.ved.sk/Vedomectvo.htm To je hlavne o inštinktoch a kultúre z minulosti, bez pochopenia detailov Božieho diela na ktoré sa dá použiť novodobá Veda. Zákon času proste neobabreme.


Ale základ je Súbornosť.


[quote="pid:26581, uid:312"]Jak se kultura súbornosti odlišuje od véd?[/quote] Neviem ktoré myslíš. Ak myslíš vedy.sk tie som si čítaval, ale už si nepamätám podrobnosti. Dal som si tie informácie do karantény = je to "Imitačno provokačný projekt". K riadeniu spoločenských supersystémov a konceptuálne moci ma nepriblížila veľmi stránka. Ak myslíš ved.sk http://www.ved.sk/Vedomectvo.htm To je hlavne o inštinktoch a kultúre z minulosti, bez pochopenia detailov Božieho diela na ktoré sa dá použiť novodobá Veda. Zákon času proste neobabreme. Ale základ je Súbornosť.

Ak myslíš vedy.sk tie som si čítaval, ale už si nepamätám podrobnosti.

Pokud odhodíme védy z našich dějin a nedáme místo nich něco jiného, připravili jsme se o tisíciletí našich dějin. Vidíme to na současnosti, kde Slované v historii existují od cca 5.století.
Byl bych rád, kdybych tady dostal odkaz na práce, které se zabývají soubornou společností, o které se tady mluví místo véd. Abych si také mohl přečíst, jak to tedy bylo.


Zajímavé, že Řekům nebyla odebrána jejich mytologie, kterou se dokonce učíme na školách, Italům nebyl odebrán mytologický Romulus a Remus, Britům jejich král Artuš (který mimochodem pocházel z Ruských stepí, ale o tom jsem psal jinde), Indům také nikdo neodebral jejich védy. Jedině Slovanům byla odebrána jejich minulost a nahrazena výmysly západní historiků. No a my se ani nebráníme a ještě si sami lžeme, že žádné védy u nás nebyly, i když jsou takřka shodné s indickými védami.
Petr I. panoval ještě v roce 7523 a najednou z ničeho nic si usmyslel, že novým letopočtem bude rok 1700. Kolik let, že to odstřihl z dějin Ruska a potažmo Slovanů?


[quote="pid:26604, uid:202"]Ak myslíš vedy.sk tie som si čítaval, ale už si nepamätám podrobnosti.[/quote] Pokud odhodíme védy z našich dějin a nedáme místo nich něco jiného, připravili jsme se o tisíciletí našich dějin. Vidíme to na současnosti, kde Slované v historii existují od cca 5.století. Byl bych rád, kdybych tady dostal odkaz na práce, které se zabývají soubornou společností, o které se tady mluví místo véd. Abych si také mohl přečíst, jak to tedy bylo. Zajímavé, že Řekům nebyla odebrána jejich mytologie, kterou se dokonce učíme na školách, Italům nebyl odebrán mytologický Romulus a Remus, Britům jejich král Artuš (který mimochodem pocházel z Ruských stepí, ale o tom jsem psal jinde), Indům také nikdo neodebral jejich védy. Jedině Slovanům byla odebrána jejich minulost a nahrazena výmysly západní historiků. No a my se ani nebráníme a ještě si sami lžeme, že žádné védy u nás nebyly, i když jsou takřka shodné s indickými védami. Petr I. panoval ještě v roce 7523 a najednou z ničeho nic si usmyslel, že novým letopočtem bude rok 1700. Kolik let, že to odstřihl z dějin Ruska a potažmo Slovanů?
Upravené 26. 7. 2021 o 18:08

Toto není jen nějaká reklama na "holubičí" povahu Slovanů.


Neviem či to je to čo popisuje holubičiu povahu. To len nepriatelia hovoria o tej "holubičej" povahe. Pretože veľa ľudí nevie aká to je tá holubičia povaha. Málo ľudí sleduje holuby. Aj aj tie holuby niesu úplne rovnaké.


Nikdy som nemal rád nespravedlnosť medzi ľuďmi.


[quote="pid:26598, uid:312"]Toto není jen nějaká reklama na "holubičí" povahu Slovanů.[/quote] Neviem či to je to čo popisuje holubičiu povahu. To len nepriatelia hovoria o tej "holubičej" povahe. Pretože veľa ľudí nevie aká to je tá holubičia povaha. Málo ľudí sleduje holuby. Aj aj tie holuby niesu úplne rovnaké. Nikdy som nemal rád nespravedlnosť medzi ľuďmi.

Co se týče Ogara, tak pojem "istina" chápe i když možná jen intuitivně, správně. Nic na tom nemění fakt, že příslušné práce nečetl. O termínu istina, se mluví pod čarou.

Jen tak mimochodem a i v srbštině je slovo >istina<
Istina-истина nebo li jako překlad v češtině pravda,zatím co Srbska hymna “Bože pravde”se da překládat jako Spravedlivý Bože a zas spravedlivý v překladu je Праведни-Pravedni,mimochodem v Srbskem překladu bible se taky používá v novém zákonu slovo istina zatím co v starém zákonu slovo pravda.


[quote=&quot;pid:26576, uid:312&quot;]Co se t&yacute;če Ogara, tak pojem &quot;istina&quot; ch&aacute;pe i když možn&aacute; jen intuitivně, spr&aacute;vně. Nic na tom neměn&iacute; fakt, že př&iacute;slu&scaron;n&eacute; pr&aacute;ce nečetl. O term&iacute;nu istina, se mluv&iacute; pod čarou.[/quote] Jen tak mimochodem a i v srb&scaron;tině je slovo &gt;istina&lt; Istina-истина nebo li jako překlad v če&scaron;tině pravda,zat&iacute;m co Srbska hymna &ldquo;Bože pravde&rdquo;se da překl&aacute;dat jako Spravedliv&yacute; Bože a zas spravedliv&yacute; v překladu je Праведни-Pravedni,mimochodem v Srbskem překladu bible se taky použ&iacute;v&aacute; v nov&eacute;m z&aacute;konu slovo istina zat&iacute;m co v star&eacute;m z&aacute;konu slovo pravda.

Nikdy som nemal rád nespravedlnosť medzi ľuďmi.


Pretože si Slovan. A špecifikum Slovanov je práve zmysel pre spravodlivosť.


[quote=&quot;pid:26606, uid:202&quot;]Nikdy som nemal r&aacute;d nespravedlnosť medzi ľuďmi.[/quote] Pretože si Slovan. A &scaron;pecifikum Slovanov je pr&aacute;ve zmysel pre spravodlivosť.
Nové: Snažím sa nerýpať do ostatných. Zároveň sa snažím nereagovať na kritiku, útoky, ani obviňovanie. Nie preto, že by som sa nedokázal ubrániť, ale preto, aby sa ľudia na fóre cítili príjemnejšie a diskusia sa nezahlcovala nepodstatným balastom.
Upravené 26. 7. 2021 o 18:10

Mŕtvu vodu a DVTR som nečítal. Čítal som Základy sociológie, O imitačne-provokačnej činnosti a Smutné dedičstvo Atlantídy a tam som to nenašiel.


Nemáš nastudované, a ani pročtené jádro KOB, ale hlavně, že se v podstatě veřejně oháníš tím, co v materiálech je, a co není, co VP SSSR ignoruje, a co ne.


No, nejsi jediný....


Je smutné, že na fóru, soudě dle názvu určeného diskusi studentů materiálů KOB, se tímto způsobem "diskutuje" nad fundamentální terminologií. Ono je to potom těžké něco řešit, není-li společný jazyk.


Chápání těch pojmů, jak jsou v KOB samozřejmě není absolutní/dogmatické a je otevřené diskusi. Smysluplná diskuse ale vyžaduje nastudování a chápání dané problematiky.


Dále je smutné, jaká zde panuje osobní disciplína mnohých přispěvovatelů, kteří si očividně neuvědomují důsledky takového jednání.


V tomto vlákně se měl diskutovat názor Hoxe a jeho tvrzení ohledně činnosti Pjakina a jeho tvrzení, které byly uvedeny. Hox zvolil, ať už cíleně nebo ne, velmi nevhodnou (diplomaticky řečeno) formu. Ve finále je to ale úplně jedno. Místo adekvátní reakce ve formě odpovědi na daná tvrzení si "každý" musel přihřát polívčičku a napsat svůj názor na autora (a spekulovat nad jeho cíli), podporujíc se mezi sebou, a přitom ignorovat to hlavní.
Jako by nestačil, aby se k dané problematice ohledně formy sdělení vyjádřilo pár prvních a ostatní mohli svůj souhlas/nesouhlas podpořit palcem nahoru/dolů a následně se vyjádřit k timu, zda jsou či nejsou a do jaké míry daná "obvinění" Pjakina opodstatněná a proč, a co z toho pro nás (může) plyne.


Ne, místo diskuse nad daným a poměrně komplexním problémem (údajná antiKOB činnost Pjakina) jsme se dostali k debatě o základní terminologii, kterou má mít každý přispěvovatel v dostatečné míře osvojenou (a pokud s ní nesouhlasí, má to připomínkovat).


Člověk žasne nad tím, jak málo stačilo k vyvolání takového napětí. Není to otázka pouze řídícího manévru (Hox, jeho zámysl a provedení) ale i reakce systému (objektu). Jsou tu desítky komentářů o "všem možném", jen ne o tom hlavním. Diskuse o Životě není jen o "poplácávání se mezi sebou, o nadávání na Západ, zjištěním kdo je a není žid a podporování se v tom, s čím souhlasíme" (přeháním, podstata je jasná). Diskuse o životě je i pravidelná reflexe a kritika věcí již "vyřešených", s cílem dopřesnit a přiblížit tyto kategorie Záměru (vznikne-li nutnost).


[quote=&quot;pid:26599, uid:623&quot;]Mŕtvu vodu a DVTR som neč&iacute;tal. Č&iacute;tal som Z&aacute;klady sociol&oacute;gie, O imitačne-provokačnej činnosti a Smutn&eacute; dedičstvo Atlant&iacute;dy a tam som to nena&scaron;iel.[/quote] Nem&aacute;&scaron; nastudovan&eacute;, a ani pročten&eacute; j&aacute;dro KOB, ale hlavně, že se v podstatě veřejně oh&aacute;n&iacute;&scaron; t&iacute;m, co v materi&aacute;lech je, a co nen&iacute;, co VP SSSR ignoruje, a co ne. No, nejsi jedin&yacute;.... Je smutn&eacute;, že na f&oacute;ru, soudě dle n&aacute;zvu určen&eacute;ho diskusi studentů materi&aacute;lů KOB, se t&iacute;mto způsobem &quot;diskutuje&quot; nad fundament&aacute;ln&iacute; terminologi&iacute;. Ono je to potom těžk&eacute; něco ře&scaron;it, nen&iacute;-li společn&yacute; jazyk. Ch&aacute;p&aacute;n&iacute; těch pojmů, jak jsou v KOB samozřejmě nen&iacute; absolutn&iacute;/dogmatick&eacute; a je otevřen&eacute; diskusi. Smyslupln&aacute; diskuse ale vyžaduje nastudov&aacute;n&iacute; a ch&aacute;p&aacute;n&iacute; dan&eacute; problematiky. D&aacute;le je smutn&eacute;, jak&aacute; zde panuje osobn&iacute; discipl&iacute;na mnoh&yacute;ch přispěvovatelů, kteř&iacute; si očividně neuvědomuj&iacute; důsledky takov&eacute;ho jedn&aacute;n&iacute;. V tomto vl&aacute;kně se měl diskutovat n&aacute;zor Hoxe a jeho tvrzen&iacute; ohledně činnosti Pjakina a jeho tvrzen&iacute;, kter&eacute; byly uvedeny. Hox zvolil, ať už c&iacute;leně nebo ne, velmi nevhodnou (diplomaticky řečeno) formu. Ve fin&aacute;le je to ale &uacute;plně jedno. M&iacute;sto adekv&aacute;tn&iacute; reakce ve formě odpovědi na dan&aacute; tvrzen&iacute; si &quot;každ&yacute;&quot; musel přihř&aacute;t pol&iacute;včičku a napsat svůj n&aacute;zor na autora (a spekulovat nad jeho c&iacute;li), podporuj&iacute;c se mezi sebou, a přitom ignorovat to hlavn&iacute;. Jako by nestačil, aby se k dan&eacute; problematice ohledně formy sdělen&iacute; vyj&aacute;dřilo p&aacute;r prvn&iacute;ch a ostatn&iacute; mohli svůj souhlas/nesouhlas podpořit palcem nahoru/dolů a n&aacute;sledně se vyj&aacute;dřit k timu, zda jsou či nejsou a do jak&eacute; m&iacute;ry dan&aacute; &quot;obviněn&iacute;&quot; Pjakina opodstatněn&aacute; a proč, a co z toho pro n&aacute;s (může) plyne. Ne, m&iacute;sto diskuse nad dan&yacute;m a poměrně komplexn&iacute;m probl&eacute;mem (&uacute;dajn&aacute; antiKOB činnost Pjakina) jsme se dostali k debatě o z&aacute;kladn&iacute; terminologii, kterou m&aacute; m&iacute;t každ&yacute; přispěvovatel v dostatečn&eacute; m&iacute;ře osvojenou (a pokud s n&iacute; nesouhlas&iacute;, m&aacute; to připom&iacute;nkovat). Člověk žasne nad t&iacute;m, jak m&aacute;lo stačilo k vyvol&aacute;n&iacute; takov&eacute;ho napět&iacute;. Nen&iacute; to ot&aacute;zka pouze ř&iacute;d&iacute;c&iacute;ho man&eacute;vru (Hox, jeho z&aacute;mysl a proveden&iacute;) ale i reakce syst&eacute;mu (objektu). Jsou tu des&iacute;tky koment&aacute;řů o &quot;v&scaron;em možn&eacute;m&quot;, jen ne o tom hlavn&iacute;m. Diskuse o Životě nen&iacute; jen o &quot;popl&aacute;c&aacute;v&aacute;n&iacute; se mezi sebou, o nad&aacute;v&aacute;n&iacute; na Z&aacute;pad, zji&scaron;těn&iacute;m kdo je a nen&iacute; žid a podporov&aacute;n&iacute; se v tom, s č&iacute;m souhlas&iacute;me&quot; (přeh&aacute;n&iacute;m, podstata je jasn&aacute;). Diskuse o životě je i pravideln&aacute; reflexe a kritika věc&iacute; již &quot;vyře&scaron;en&yacute;ch&quot;, s c&iacute;lem dopřesnit a přibl&iacute;žit tyto kategorie Z&aacute;měru (vznikne-li nutnost).

@Memnon
KSB DVTR sa držia histórie biblického konceptu. Dôvod je jednoduchý. Koľko percent populácie by s chladnou hlavou priala tézu: všetky náboženstvá sú vymyslené nezmysly s účelom zotročit ľudí. Momentálne je spoločnosť absolútne nepripravená na holú pravdu. Časom sa to zmení len čo bude potlačená moc GP. Ja tvrdím iba že KSB (KOB) a DVTR sú základom toho čo ešte iba vzniká. Je to niečo krehké no až to vyklíči a vyrastie bude to skutočná sloboda v ktorej budeme žiť jeden pre druhého.
S pozdravom Peter.

@Memnon KSB DVTR sa držia hist&oacute;rie biblick&eacute;ho konceptu. D&ocirc;vod je jednoduch&yacute;. Koľko percent popul&aacute;cie by s chladnou hlavou priala t&eacute;zu: v&scaron;etky n&aacute;boženstv&aacute; s&uacute; vymyslen&eacute; nezmysly s &uacute;čelom zotročit ľud&iacute;. Moment&aacute;lne je spoločnosť absol&uacute;tne nepripraven&aacute; na hol&uacute; pravdu. Časom sa to zmen&iacute; len čo bude potlačen&aacute; moc GP. Ja tvrd&iacute;m iba že KSB (KOB) a DVTR s&uacute; z&aacute;kladom toho čo e&scaron;te iba vznik&aacute;. Je to niečo krehk&eacute; no až to vykl&iacute;či a vyrastie bude to skutočn&aacute; sloboda v ktorej budeme žiť jeden pre druh&eacute;ho. S pozdravom Peter.

@Peter Peto

Dovod je jasny, pokial "virtualna historia" predstavuje v informacnom poli pre vacsinu ludi realitu, tak musis s touto realitou pracovat, a postupne narovnavat nerovnovahu.


@Peter Peto Dovod je jasny, pokial &quot;virtualna historia&quot; predstavuje v informacnom poli pre vacsinu ludi realitu, tak musis s touto realitou pracovat, a postupne narovnavat nerovnovahu.

To by som si rad nechal vysvetlit ako sa KSB drzi historie biblickeho konceptu. Tym ze sa drzi faktov, a nie domnienok. Uz aj to Smutne dedicstvo atlantidy nie je celkom metrologicky adekvatne lebo sa odvodzuje od druhotnych parametrov lebo priame dokazy boli zlikvidovane. Alternativnu historiu Fomenka faktologicky vyvratili. Autorsky kolektiv pisal o Hadich valoch, u nas su specene valy ale aka spolocnost ich vybudovala nam ostava ukryte, na zaklade druhotnych aspektov je zrejme ze to boli slovania aj ked to chcu na av pripisat rimanom. Velicko hovoril aj o stavbach na mesiaci, bud mal na to doveryhodny zdroj od vedeckych kolegov alebo armadnych ale v jednej knihe je aj zdroj na cislo sovietskeho cssopisu, kde je to zdokumentovane... moze to byt upravene ale nemusi. Taktiez je vela nezrovnslosti hlavne v juznej afrike o hadich bytostiach. Fenomen Mesiaca je tiez zaujimavy atd... je zrejme ze nie sme prvotna civilizacia, ale na tom sa neda stavat Koncepcia rozvoja, to je akurat senzacia bez posunu. Inak by to vyzeralo, ak by veda tieto fakty cielene neignorovala ci nevysmievala ale to nie je domaca uloha KSB. Autorsky kolektiv podla ich slov si dal za ciel vychovat z ludi Clovekov a s 1.prioritou sa aj tie nizsie budu postupne vyjasnovat, mozno az k forme telepatie a cerpania z noosfery, zo zdroja. No my si dnes nevieme dat rady ani z ustrachanymi ludmi z ruskou, tak o com vyssom sa chceme bavit. Nie sme v rozpravke a prezitie nie je povinne, genocida bielych je na plno rozbehnuta takze by sa mal kazdy zamysliet ci chce skoncit ako indiani ci povodni obyvatelia japonskych ostrovov.


To by som si rad nechal vysvetlit ako sa KSB drzi historie biblickeho konceptu. Tym ze sa drzi faktov, a nie domnienok. Uz aj to Smutne dedicstvo atlantidy nie je celkom metrologicky adekvatne lebo sa odvodzuje od druhotnych parametrov lebo priame dokazy boli zlikvidovane. Alternativnu historiu Fomenka faktologicky vyvratili. Autorsky kolektiv pisal o Hadich valoch, u nas su specene valy ale aka spolocnost ich vybudovala nam ostava ukryte, na zaklade druhotnych aspektov je zrejme ze to boli slovania aj ked to chcu na av pripisat rimanom. Velicko hovoril aj o stavbach na mesiaci, bud mal na to doveryhodny zdroj od vedeckych kolegov alebo armadnych ale v jednej knihe je aj zdroj na cislo sovietskeho cssopisu, kde je to zdokumentovane... moze to byt upravene ale nemusi. Taktiez je vela nezrovnslosti hlavne v juznej afrike o hadich bytostiach. Fenomen Mesiaca je tiez zaujimavy atd... je zrejme ze nie sme prvotna civilizacia, ale na tom sa neda stavat Koncepcia rozvoja, to je akurat senzacia bez posunu. Inak by to vyzeralo, ak by veda tieto fakty cielene neignorovala ci nevysmievala ale to nie je domaca uloha KSB. Autorsky kolektiv podla ich slov si dal za ciel vychovat z ludi Clovekov a s 1.prioritou sa aj tie nizsie budu postupne vyjasnovat, mozno az k forme telepatie a cerpania z noosfery, zo zdroja. No my si dnes nevieme dat rady ani z ustrachanymi ludmi z ruskou, tak o com vyssom sa chceme bavit. Nie sme v rozpravke a prezitie nie je povinne, genocida bielych je na plno rozbehnuta takze by sa mal kazdy zamysliet ci chce skoncit ako indiani ci povodni obyvatelia japonskych ostrovov.

To ze vedizmus nebol tak celkom zivotu adekvatny sme sa bavili neraz, druha vec je ze nie su vedy ako vedy. Ako povedal Sidorov, pochodil som cele Rusko ale nikto nikde o ziadnych inglingoch nepocul.


To ze vedizmus nebol tak celkom zivotu adekvatny sme sa bavili neraz, druha vec je ze nie su vedy ako vedy. Ako povedal Sidorov, pochodil som cele Rusko ale nikto nikde o ziadnych inglingoch nepocul.

No, nejsi jediný....

Přísný, jako vždy.
Já počítám s tím, že diskuse se účastní lidé pravděpodobně se všemi 4-řmi typy psychiky, takže podle toho to vypadá. A tím vzniká prostor pro osobní rozvoj méně zralejších typů.
Jsem vděčný i za odbočky, pokud jsou přínosné. Lépe na nevhodném místě než nikde.
Měl jsem rád tyhle ty přestřelky (občas provázené bany) už na staré vodě. Četl jsem je “jedním dechem”. (tehdy jsem neměl účet)


[quote=&quot;pid:26610, uid:291&quot;]No, nejsi jedin&yacute;....[/quote] Př&iacute;sn&yacute;, jako vždy. J&aacute; poč&iacute;t&aacute;m s t&iacute;m, že diskuse se &uacute;častn&iacute; lid&eacute; pravděpodobně se v&scaron;emi 4-řmi typy psychiky, takže podle toho to vypad&aacute;. A t&iacute;m vznik&aacute; prostor pro osobn&iacute; rozvoj m&eacute;ně zralej&scaron;&iacute;ch typů. Jsem vděčn&yacute; i za odbočky, pokud jsou př&iacute;nosn&eacute;. L&eacute;pe na nevhodn&eacute;m m&iacute;stě než nikde. Měl jsem r&aacute;d tyhle ty přestřelky (občas prov&aacute;zen&eacute; bany) už na star&eacute; vodě. Četl jsem je &ldquo;jedn&iacute;m dechem&rdquo;. (tehdy jsem neměl &uacute;čet)

Ak je to tak, tak sa ospravedlňujem. Nič to nemení na tom, že VP ZSSR Slovanstvo ignoruje!


Zase ta stejná ohraná deska.


Takže například křovák v Africe nesmí studovat KSB nebo co?


Chcete si všichni hrát na svém malém písečku a drtivou většinu ostatních lidí na světě za lidi ani nepovažovat?
Myslel jsem, že doba, kdy se lidé rozdělovali na správné Árijce a ten ostatní dobytek už je pryč.
Bohužel nikoliv...


Vždyť i Rusko je mnohonárodnostní stát, ale to asi některým nemá smysl opakovat...


[quote=&quot;pid:26555, uid:623&quot;]Ak je to tak, tak sa ospravedlňujem. Nič to nemen&iacute; na tom, že VP ZSSR Slovanstvo ignoruje![/quote] Zase ta stejn&aacute; ohran&aacute; deska. Takže např&iacute;klad křov&aacute;k v Africe nesm&iacute; studovat KSB nebo co? Chcete si v&scaron;ichni hr&aacute;t na sv&eacute;m mal&eacute;m p&iacute;sečku a drtivou vět&scaron;inu ostatn&iacute;ch lid&iacute; na světě za lidi ani nepovažovat? Myslel jsem, že doba, kdy se lid&eacute; rozdělovali na spr&aacute;vn&eacute; &Aacute;rijce a ten ostatn&iacute; dobytek už je pryč. Bohužel nikoliv... Vždyť i Rusko je mnohon&aacute;rodnostn&iacute; st&aacute;t, ale to asi někter&yacute;m nem&aacute; smysl opakovat...

K hodnocení je potřeba ujasnit vztah VP SSSR a V.P.Pjakina:


1) Prediktor - poskytuje metodiku
2) Analytici - pomocí této metodiky poskytují popisy probíhajících procesů a jejich vyústění (objektivní i plánované).


Mezi 1) a 2) bude docházet k nějakému tvůrčímu sporu ve smyslu metodika není kvalitní versus analytika nepoužívá správně metodiku. Ten tvůrčí spor je nutný k udržení kvality a růstu a nemůže být dopředu žádná strana považována za správnou.


A do toho vstupuje já-cenritsmus. V práci Mistr a Markéta jsem se dočetl, že i když subjekty docela chápou koncepci, přesto když mají spolupracovat dochází k "žabo myším válkám" (spor například s konceptualcz.cz, který označuje levanet a tuto diskuzi za imitace a přitom "publikujeme" víceméně stejné materiály - z praxe to znám ve smyslu "dva kohouti na jednom smetišti", kdy odděleně pracují dobře ale společně chce mít každý z nich hlavní slovo).


Kriterium je praxe:
Která je výsledkem obou 1) a 2) a mohu říci, že Pjakinovy analýzy jsou pro vytvoření celkového obrázku o probíhajícím globálním procesu "podle koncepce" nejlepší, ze všech existujících analytiků. Dává to do souvislosti s DVTR i s koncepcí a prezentuje uplatnění základních "axiomů" koncepce a k tomu dává osvětlující příklady z minulosti. A predikce jeho analýz je vysoká. Ovšem, aby nedošlo k mýlce, hodnotím ke vztahu uplatnění koncepce, jinak protože je i ozvučovatel koncepce (učitel), zůstává trochu na povrchu a pouze naznačuje a nebo vynechává některé části. V konkrétních podrobných popisech se dozvíme více u dalších analytiků.


Poděkování:
A protože analytiků plně uplatňujících metodiku KSB je zatím co šafránu, díky za ty naše zde (v informačním prostoru Čech a Slovenska).


Poznámka:
U mně a i u dalších (dle diskuze) už nemá V.V.Pjakin říci tolik co dříve, ty základy osvětlil a více méně to stále opakuje s tím, že si přečtu titulky a nějakou užitečnou informaci tam vždy najdu, ale už není tolik zásadní k pochopení hlavních probíhajících procesů. Pro další subjekty co se začínají seznamovat s koncepcí, ale svou práci dělá. A to, že ne všichni z těch co ho poslouchají půjdou dál bylo přeci zcela jasné předem, ale nějaké minimální základy pochytí i tak a informační pole se tak posouvá, aby co se děje pochopila do nějaké míry alespoň část obyvatel a mohla vědomě přijmout správné řídící kroky a zavrhnout chybné.


Závěr:
Mám tedy opačné hodnocení než je uvedeno v názvu tématu.


K hodnocen&iacute; je potřeba ujasnit vztah VP SSSR a V.P.Pjakina: 1) Prediktor - poskytuje metodiku 2) Analytici - pomoc&iacute; t&eacute;to metodiky poskytuj&iacute; popisy prob&iacute;haj&iacute;c&iacute;ch procesů a jejich vy&uacute;stěn&iacute; (objektivn&iacute; i pl&aacute;novan&eacute;). Mezi 1) a 2) bude doch&aacute;zet k nějak&eacute;mu tvůrč&iacute;mu sporu ve smyslu metodika nen&iacute; kvalitn&iacute; versus analytika nepouž&iacute;v&aacute; spr&aacute;vně metodiku. Ten tvůrč&iacute; spor je nutn&yacute; k udržen&iacute; kvality a růstu a nemůže b&yacute;t dopředu ž&aacute;dn&aacute; strana považov&aacute;na za spr&aacute;vnou. A do toho vstupuje j&aacute;-cenritsmus. V pr&aacute;ci Mistr a Mark&eacute;ta jsem se dočetl, že i když subjekty docela ch&aacute;pou koncepci, přesto když maj&iacute; spolupracovat doch&aacute;z&iacute; k &quot;žabo my&scaron;&iacute;m v&aacute;lk&aacute;m&quot; (spor např&iacute;klad s konceptualcz.cz, kter&yacute; označuje levanet a tuto diskuzi za imitace a přitom &quot;publikujeme&quot; v&iacute;cem&eacute;ně stejn&eacute; materi&aacute;ly - z praxe to zn&aacute;m ve smyslu &quot;dva kohouti na jednom smeti&scaron;ti&quot;, kdy odděleně pracuj&iacute; dobře ale společně chce m&iacute;t každ&yacute; z nich hlavn&iacute; slovo). Kriterium je praxe: Kter&aacute; je v&yacute;sledkem obou 1) a 2) a mohu ř&iacute;ci, že Pjakinovy anal&yacute;zy jsou pro vytvořen&iacute; celkov&eacute;ho obr&aacute;zku o prob&iacute;haj&iacute;c&iacute;m glob&aacute;ln&iacute;m procesu &quot;podle koncepce&quot; nejlep&scaron;&iacute;, ze v&scaron;ech existuj&iacute;c&iacute;ch analytiků. D&aacute;v&aacute; to do souvislosti s DVTR i s koncepc&iacute; a prezentuje uplatněn&iacute; z&aacute;kladn&iacute;ch &quot;axiomů&quot; koncepce a k tomu d&aacute;v&aacute; osvětluj&iacute;c&iacute; př&iacute;klady z minulosti. A predikce jeho anal&yacute;z je vysok&aacute;. Ov&scaron;em, aby nedo&scaron;lo k m&yacute;lce, hodnot&iacute;m ke vztahu uplatněn&iacute; koncepce, jinak protože je i ozvučovatel koncepce (učitel), zůst&aacute;v&aacute; trochu na povrchu a pouze naznačuje a nebo vynech&aacute;v&aacute; někter&eacute; č&aacute;sti. V konkr&eacute;tn&iacute;ch podrobn&yacute;ch popisech se dozv&iacute;me v&iacute;ce u dal&scaron;&iacute;ch analytiků. Poděkov&aacute;n&iacute;: A protože analytiků plně uplatňuj&iacute;c&iacute;ch metodiku KSB je zat&iacute;m co &scaron;afr&aacute;nu, d&iacute;ky za ty na&scaron;e zde (v informačn&iacute;m prostoru Čech a Slovenska). Pozn&aacute;mka: U mně a i u dal&scaron;&iacute;ch (dle diskuze) už nem&aacute; V.V.Pjakin ř&iacute;ci tolik co dř&iacute;ve, ty z&aacute;klady osvětlil a v&iacute;ce m&eacute;ně to st&aacute;le opakuje s t&iacute;m, že si přečtu titulky a nějakou užitečnou informaci tam vždy najdu, ale už nen&iacute; tolik z&aacute;sadn&iacute; k pochopen&iacute; hlavn&iacute;ch prob&iacute;haj&iacute;c&iacute;ch procesů. Pro dal&scaron;&iacute; subjekty co se zač&iacute;naj&iacute; seznamovat s koncepc&iacute;, ale svou pr&aacute;ci děl&aacute;. A to, že ne v&scaron;ichni z těch co ho poslouchaj&iacute; půjdou d&aacute;l bylo přeci zcela jasn&eacute; předem, ale nějak&eacute; minim&aacute;ln&iacute; z&aacute;klady pochyt&iacute; i tak a informačn&iacute; pole se tak posouv&aacute;, aby co se děje pochopila do nějak&eacute; m&iacute;ry alespoň č&aacute;st obyvatel a mohla vědomě přijmout spr&aacute;vn&eacute; ř&iacute;d&iacute;c&iacute; kroky a zavrhnout chybn&eacute;. Z&aacute;věr: M&aacute;m tedy opačn&eacute; hodnocen&iacute; než je uvedeno v n&aacute;zvu t&eacute;matu.
Upravené 27. 7. 2021 o 07:49

1) Prediktor - poskytuje metodiku
2) Analytici - pomocí této metodiky poskytují popisy probíhajících procesů a jejich vyústění (objektivní i plánované).
Zvyraznujem tento odsek, pretoze presne toto som chcel napisat aj ja. Napadlo mi to niekedy v sobotu pocas manualnej prace. @Atom +

[quote=&quot;pid:26690, uid:426&quot;]1) Prediktor - poskytuje metodiku 2) Analytici - pomoc&iacute; t&eacute;to metodiky poskytuj&iacute; popisy prob&iacute;haj&iacute;c&iacute;ch procesů a jejich vy&uacute;stěn&iacute; (objektivn&iacute; i pl&aacute;novan&eacute;).[/quote]Zvyraznujem tento odsek, pretoze presne toto som chcel napisat aj ja. Napadlo mi to niekedy v sobotu pocas manualnej prace. @Atom +

Ved podla DVTR ale aj bojovych umeni, ako chces riadit okolie ked nedokazes uriadit sam seba...


Z toho vyplýva, že si DVTR čítal, inak by si si podľa vlastných slov nedovolil napísať. Ako je možné, že si nevedel čo je to istina, keď sa tento pojem v DVTR viackrát vyskytuje? Alebo si ju nečítal?


Zase ta stejná ohraná deska.


Nepodsúvaj mi čo som nenapísal. Aj krovák v Afrike si bude môcť prečítať KSB s odkazmi na Slovanstvo rovnako, ako si ja môžem prečítať KSB s odkazmi na islam. Keď tam môže byť islam, tak tam môže byť aj Slovanstvo, hlavne keď KSB vzniklo v slovanskej krajine slovanskými ľuďmi! Alebo ide len o podporu islamu a jediného pravého náboženstva? To tu už tiež viackrát v minulosti bolo.


[quote=&quot;pid:26193, uid:252&quot;]Ved podla DVTR ale aj bojovych umeni, ako chces riadit okolie ked nedokazes uriadit sam seba...[/quote] Z toho vypl&yacute;va, že si DVTR č&iacute;tal, inak by si si podľa vlastn&yacute;ch slov nedovolil nap&iacute;sať. Ako je možn&eacute;, že si nevedel čo je to istina, keď sa tento pojem v DVTR viackr&aacute;t vyskytuje? Alebo si ju neč&iacute;tal? [quote=&quot;pid:26668, uid:181&quot;]Zase ta stejn&aacute; ohran&aacute; deska.[/quote] Nepods&uacute;vaj mi čo som nenap&iacute;sal. Aj krov&aacute;k v Afrike si bude m&ocirc;cť preč&iacute;tať KSB s odkazmi na Slovanstvo rovnako, ako si ja m&ocirc;žem preč&iacute;tať KSB s odkazmi na islam. Keď tam m&ocirc;že byť islam, tak tam m&ocirc;že byť aj Slovanstvo, hlavne keď KSB vzniklo v slovanskej krajine slovansk&yacute;mi ľuďmi! Alebo ide len o podporu islamu a jedin&eacute;ho prav&eacute;ho n&aacute;boženstva? To tu už tiež viackr&aacute;t v minulosti bolo.
Nové: Snažím sa nerýpať do ostatných. Zároveň sa snažím nereagovať na kritiku, útoky, ani obviňovanie. Nie preto, že by som sa nedokázal ubrániť, ale preto, aby sa ľudia na fóre cítili príjemnejšie a diskusia sa nezahlcovala nepodstatným balastom.
Upravené 27. 7. 2021 o 10:34

Aj krovák v Afrike si bude môcť prečítať KSB s odkazmi na Slovanstvo rovnako, ako si ja môžem prečítať KSB s odkazmi na islam.


Staří Slované svůj boj s biblickou koncepcí prohráli. Kdyby v jejich kultuře nebyla nějaká chyba, tak by neprohráli.


Většina těch, kteří dnes tak rádi mluví o Slovanství chce vlastně zopakovat tu stejnou chybu, kvůli které už jednou s GP prohráli. Proto považuji přehnané lpění na Slovanství za škodlivé.


To co navrhuješ je, aby ti Křováci (a všichni ostatní) udělali stejnou chybu = prohra s GP.


[quote=&quot;pid:26725, uid:623&quot;]Aj krov&aacute;k v Afrike si bude m&ocirc;cť preč&iacute;tať KSB s odkazmi na Slovanstvo rovnako, ako si ja m&ocirc;žem preč&iacute;tať KSB s odkazmi na islam.[/quote] Stař&iacute; Slovan&eacute; svůj boj s biblickou koncepc&iacute; prohr&aacute;li. Kdyby v jejich kultuře nebyla nějak&aacute; chyba, tak by neprohr&aacute;li. Vět&scaron;ina těch, kteř&iacute; dnes tak r&aacute;di mluv&iacute; o Slovanstv&iacute; chce vlastně zopakovat tu stejnou chybu, kvůli kter&eacute; už jednou s GP prohr&aacute;li. Proto považuji přehnan&eacute; lpěn&iacute; na Slovanstv&iacute; za &scaron;kodliv&eacute;. To co navrhuje&scaron; je, aby ti Křov&aacute;ci (a v&scaron;ichni ostatn&iacute;) udělali stejnou chybu = prohra s GP.
Upravené 27. 7. 2021 o 10:50

Staří Slované svůj boj s biblickou koncepcí prohráli. Kdyby v jejich kultuře nebyla nějaká chyba, tak by neprohráli.


  1. Noc Svaroga ti nič nehovorí? A čo Kali Juga, tiež nič? Nedostatkom KSB je okrem iného jej zameranie na hrubohmotný svet. Tým jej uniká jemnohmotný. Aby sme pochopili realitu v celku, potrebujeme poznať a ovládať oboje.
  2. V čom urobili naši predkovia chybu a ako jej predísť? Nesnaží sa aj KSB našliapnuť na rovnaké, alebo dokonca na vlastné hrable? To sú len rečnícke otázky. Narozdiel od väčšiny z vás nie som presvedčený o neomylnosti KSB a vidím v nej určité nedostatky, ktoré podrobujem skúmaniu.
  3. V čom urobili chybu Indiáni v severnej Amerike? Nepodľahli náhodou početnej prevahe, intelektuálnej a technologickej nadradenosti, a nemravnosti nepriateľa (oni boli mravní)? V čom urobili tí indiáni chybu, že si zaslúžili taký osud?

[quote=&quot;pid:26730, uid:388&quot;]Stař&iacute; Slovan&eacute; svůj boj s biblickou koncepc&iacute; prohr&aacute;li. Kdyby v jejich kultuře nebyla nějak&aacute; chyba, tak by neprohr&aacute;li.[/quote] 1. Noc Svaroga ti nič nehovor&iacute;? A čo Kali Juga, tiež nič? Nedostatkom KSB je okrem in&eacute;ho jej zameranie na hrubohmotn&yacute; svet. T&yacute;m jej unik&aacute; jemnohmotn&yacute;. Aby sme pochopili realitu v celku, potrebujeme poznať a ovl&aacute;dať oboje. 2. V čom urobili na&scaron;i predkovia chybu a ako jej pred&iacute;sť? Nesnaž&iacute; sa aj KSB na&scaron;liapnuť na rovnak&eacute;, alebo dokonca na vlastn&eacute; hrable? To s&uacute; len rečn&iacute;cke ot&aacute;zky. Narozdiel od v&auml;č&scaron;iny z v&aacute;s nie som presvedčen&yacute; o neomylnosti KSB a vid&iacute;m v nej určit&eacute; nedostatky, ktor&eacute; podrobujem sk&uacute;maniu. 3. V čom urobili chybu Indi&aacute;ni v severnej Amerike? Nepodľahli n&aacute;hodou početnej prevahe, intelektu&aacute;lnej a technologickej nadradenosti, a nemravnosti nepriateľa (oni boli mravn&iacute;)? V čom urobili t&iacute; indi&aacute;ni chybu, že si zasl&uacute;žili tak&yacute; osud?
Nové: Snažím sa nerýpať do ostatných. Zároveň sa snažím nereagovať na kritiku, útoky, ani obviňovanie. Nie preto, že by som sa nedokázal ubrániť, ale preto, aby sa ľudia na fóre cítili príjemnejšie a diskusia sa nezahlcovala nepodstatným balastom.
Upravené 27. 7. 2021 o 11:06

. Narozdiel od väčšiny z vás nie som presvedčený o neomylnosti KSB a vidím v nej určité nedostatky, ktoré podrobujem skúmaniu.


Analýza chyby, kterou udělali staří Slované (a díky níž prohráli s GP) není nedostatek, ale přednost KSB.


[quote=&quot;pid:26732, uid:623&quot;]. Narozdiel od v&auml;č&scaron;iny z v&aacute;s nie som presvedčen&yacute; o neomylnosti KSB a vid&iacute;m v nej určit&eacute; nedostatky, ktor&eacute; podrobujem sk&uacute;maniu.[/quote] Anal&yacute;za chyby, kterou udělali stař&iacute; Slovan&eacute; (a d&iacute;ky n&iacute;ž prohr&aacute;li s GP) nen&iacute; nedostatek, ale přednost KSB.

K hodnocení je potřeba ujasnit vztah VP SSSR a V.P.Pjakina:

Kromě kroužkovaného palce nahoru dávám i tento slovní palec nahoru.


S drobnou výjimkou

spor například s konceptualcz.cz, který označuje levanet a tuto diskuzi za imitace a přitom "publikujeme" víceméně stejné materiály

K tomu to tématu jsem už jednou slíbil, že se vrátím
Tak tohle je na samostatné vlákno. Mám k tomu usušený starý příspěvek, který jsem nepublikoval. Nechtěl jsem riskovat, že píchnu do sršního hnízda. I když možná prázdného...
;-)
Á, vidím (když se podívám sem https://www.konceptualcz.cz/odkazy-kob-dvtr-koncepce-obecne-bez), že by bylo čím ten starý příspěvek aktualizovat...
:-/


Zatím ještě "sbírám odvahu", páč tak nějak tuším, že dostanu sodu...


[quote=&quot;pid:26690, uid:426&quot;]K hodnocen&iacute; je potřeba ujasnit vztah VP SSSR a V.P.Pjakina:[/quote] Kromě kroužkovan&eacute;ho palce nahoru d&aacute;v&aacute;m i tento slovn&iacute; palec nahoru. S drobnou v&yacute;jimkou [quote=&quot;pid:26690, uid:426&quot;]spor např&iacute;klad s konceptualcz.cz, kter&yacute; označuje levanet a tuto diskuzi za imitace a přitom &quot;publikujeme&quot; v&iacute;cem&eacute;ně stejn&eacute; materi&aacute;ly[/quote] K tomu to t&eacute;matu jsem už jednou sl&iacute;bil, že se vr&aacute;t&iacute;m [quote=&quot;pid:23195, uid:240&quot;]Tak tohle je na samostatn&eacute; vl&aacute;kno. M&aacute;m k tomu usu&scaron;en&yacute; star&yacute; př&iacute;spěvek, kter&yacute; jsem nepublikoval. Nechtěl jsem riskovat, že p&iacute;chnu do sr&scaron;n&iacute;ho hn&iacute;zda. I když možn&aacute; pr&aacute;zdn&eacute;ho... ;-) &Aacute;, vid&iacute;m (když se pod&iacute;v&aacute;m sem https://www.konceptualcz.cz/odkazy-kob-dvtr-koncepce-obecne-bez), že by bylo č&iacute;m ten star&yacute; př&iacute;spěvek aktualizovat... :-/[/quote] Zat&iacute;m je&scaron;tě &quot;sb&iacute;r&aacute;m odvahu&quot;, p&aacute;č tak nějak tu&scaron;&iacute;m, že dostanu sodu...
Upravené 27. 7. 2021 o 11:25

Staří Slované svůj boj s biblickou koncepcí prohráli.

To ano.
Kdyby v jejich kultuře nebyla nějaká chyba, tak by neprohráli.

To je otázka.
Vím, že to zní divně. Ale kromě binární logiky zde máme i vícestavové logiky.


Noc Svaroga, Kali Juga


[quote=&quot;pid:26730, uid:388&quot;]Stař&iacute; Slovan&eacute; svůj boj s biblickou koncepc&iacute; prohr&aacute;li.[/quote] To ano. [quote=&quot;pid:26730, uid:388&quot;]Kdyby v jejich kultuře nebyla nějak&aacute; chyba, tak by neprohr&aacute;li.[/quote] To je ot&aacute;zka. V&iacute;m, že to zn&iacute; divně. Ale kromě bin&aacute;rn&iacute; logiky zde m&aacute;me i v&iacute;cestavov&eacute; logiky. [quote=&quot;pid:26732, uid:623&quot;]Noc Svaroga, Kali Juga[/quote]
Upravené 27. 7. 2021 o 11:41

Z toho vyplýva, že si DVTR čítal, inak by si si podľa vlastných slov nedovolil napísať. Ako je možné, že si nevedel čo je to istina, keď sa tento pojem v DVTR viackrát vyskytuje? Alebo si ju nečítal?


nikto z ludi nemoze hovorit o istine

Doplnil som, ze mozno to dokaze clovek naplneny duchom svatym ale to nie je dokazom ze okrem Boha niekto skutocne disponuje istinou. Navyse ani DVTR pre mna nie je dogmaticke ucenie a kvoli odlisnym zivotnym skusenostiam mam na niektore veci odlisny nazor ako autorsky kolektiv ale to je normalne ak nechcem byt cvicenou opickou. Dokazem si priznat, ze zdaleka vo vsetkom nemusim mat pravdu a to aj v tomto vlakne. Istina je pre mna suhrnom vsetkych premennych a tie clovek nemoze dosiahnut.


Ak mas ZS skutocne precitane tak sa nimi riad a nevytahuj tu trapne a manipulativne tvrdenia. Ani si tu nebudem s nikym merat, ze kto ma kolko knih precitanych. Jedna prelozena kniha moze dat viac ako desat precitanych a preto vzdy pozorne pocuvam co hovoria prekladatelia Jardob, Popolvar, Ludo, Hox a dalsi(neviem kto z ceskej strany este prekladal)ale aj kohokolvek kto zmysluplne hovori podla svojho chapania a intuicie bez vedomosti z hrubych kniziek.


[quote=&quot;pid:26725, uid:623&quot;]Z toho vypl&yacute;va, že si DVTR č&iacute;tal, inak by si si podľa vlastn&yacute;ch slov nedovolil nap&iacute;sať. Ako je možn&eacute;, že si nevedel čo je to istina, keď sa tento pojem v DVTR viackr&aacute;t vyskytuje? Alebo si ju neč&iacute;tal?[/quote] [quote=&quot;pid:26418, uid:252&quot;]nikto z ludi nemoze hovorit o istine[/quote] Doplnil som, ze mozno to dokaze clovek naplneny duchom svatym ale to nie je dokazom ze okrem Boha niekto skutocne disponuje istinou. Navyse ani DVTR pre mna nie je dogmaticke ucenie a kvoli odlisnym zivotnym skusenostiam mam na niektore veci odlisny nazor ako autorsky kolektiv ale to je normalne ak nechcem byt cvicenou opickou. Dokazem si priznat, ze zdaleka vo vsetkom nemusim mat pravdu a to aj v tomto vlakne. Istina je pre mna suhrnom vsetkych premennych a tie clovek nemoze dosiahnut. Ak mas ZS skutocne precitane tak sa nimi riad a nevytahuj tu trapne a manipulativne tvrdenia. Ani si tu nebudem s nikym merat, ze kto ma kolko knih precitanych. Jedna prelozena kniha moze dat viac ako desat precitanych a preto vzdy pozorne pocuvam co hovoria prekladatelia Jardob, Popolvar, Ludo, Hox a dalsi(neviem kto z ceskej strany este prekladal)ale aj kohokolvek kto zmysluplne hovori podla svojho chapania a intuicie bez vedomosti z hrubych kniziek.

Nedostatkom KSB je okrem iného jej zameranie na hrubohmotný svet.

Tohle mi nesedí.


[quote=&quot;pid:26732, uid:623&quot;]Nedostatkom KSB je okrem in&eacute;ho jej zameranie na hrubohmotn&yacute; svet.[/quote] Tohle mi nesed&iacute;.

To je otázka.
Vím, že to zní divně. Ale kromě binární logiky zde máme i vícestavové logiky.


Že udělali staří Slované nějakou chybu je VP SSSR i mě celkem jasné (např. publikace "Psychologický aspekt historie", kde na konci popisují, jak zvítězil mezi Slovanstvem davo-"elitarismus", pak už to byla jen otázka času, kdy ta civilizace prohraje s lepším organizátorem davo-"elitarismu"smile. O tom v čem přesně spočívala již nemají tak úplně jasno (v různých publikacích - pravděpodobně různí autoři - se vyjadřují mírně rozdílně. Jak ji překonat je jen teoreticky naznačeno (vlastně celá KSB je tím teoretickým základem). Za mě je zde prostor pro to, aby někdo na VP SSSR navázal a téma rozpracoval... ale to již není na jednu větu do diskuse, ale minimálně na jednu knihu.


[quote=&quot;pid:26746, uid:240&quot;]To je ot&aacute;zka. V&iacute;m, že to zn&iacute; divně. Ale kromě bin&aacute;rn&iacute; logiky zde m&aacute;me i v&iacute;cestavov&eacute; logiky.[/quote] Že udělali stař&iacute; Slovan&eacute; nějakou chybu je VP SSSR i mě celkem jasn&eacute; (např. publikace &quot;Psychologick&yacute; aspekt historie&quot;, kde na konci popisuj&iacute;, jak zv&iacute;tězil mezi Slovanstvem davo-&quot;elitarismus&quot;, pak už to byla jen ot&aacute;zka času, kdy ta civilizace prohraje s lep&scaron;&iacute;m organiz&aacute;torem davo-&quot;elitarismu&quot;). O tom v čem přesně spoč&iacute;vala již nemaj&iacute; tak &uacute;plně jasno (v různ&yacute;ch publikac&iacute;ch - pravděpodobně různ&iacute; autoři - se vyjadřuj&iacute; m&iacute;rně rozd&iacute;lně. Jak ji překonat je jen teoreticky naznačeno (vlastně cel&aacute; KSB je t&iacute;m teoretick&yacute;m z&aacute;kladem). Za mě je zde prostor pro to, aby někdo na VP SSSR nav&aacute;zal a t&eacute;ma rozpracoval... ale to již nen&iacute; na jednu větu do diskuse, ale minim&aacute;lně na jednu knihu.

Tým jej uniká jemnohmotný.
V kazdej populacii mas tak 30 % co chapu jemnohmotnemu svetu, pretoze na take daco je potrebna urcita uroven osobnostnej kultury a vieri v Stvoritela. Ak by take daco hned nahnali do KSB tak by boli velmi jednoducho oznaceny za sarlatanov. Dalsia vec, aj jemnohmotny svet suvisi so svetom nasim, "hrubohmotnym". Ten suvis sa da vysvetlit pomocou torznych poli a podobnych srandiciek, avsak vsetko je to uroven neprebadana. Bolo par vedcov co sa tym poliam venovali ale tazko im bolo vysvetlit urcite veci. Nasa veda nie je na take uroveni aby vysvetlila ako moze mat vplyv na okolity svet nase myslenie. V minulosti ludia o tom prepojeni medzi svetom duchovnym a materialnym vedeli ovela viac. Takze preto este v KSB nie su take veci, lebo vsetko to ludstvo este len objavuje. Avsak miestami sa spominaju aj take veci - takze KSB nie je uzavreta voci "duchovnym veciam", ako pisem, v tejto oblasti je potrebny vyskum.


V čom urobili naši predkovia chybu a ako jej predísť?
Nie je tato otazka irelevantna ked veris na Kali Jugu?


V čom urobili chybu Indiáni v severnej Amerike?
No keby si cital knihy KSB tak by si sa to docital. Azda Stvoritel stvoril cloveka na to aby zil v stanoch, lovil zvierata, maloval sa? No nie, Stvoritel stvoril cloveka na to aby bol na jeho obraz, aby tvoril veci nove, aby tvoril planety, planetarne systemy, novu prirodu, aby sa hybal dalej vo vyvoji, tak materialnom ako aj duchovnom. Kazda kultura, to je jedno aka je vyspela ci uz v rovine materialnej alebo duchovnej, musi v sebe zahrnat mechanizmy na obranu voci menej vyvinutym jedincom inej kultury. [Ak nie na obranu tak na rychle prenesenie kultury vyvynutejsej na jedinca priselseho z kultury zdegenerovanej, agrtesivnej]. Krasny priklad je kultura nemcov a kultura Slovakov. Pride cigan do nemecka - moze vsetko! Pride cigan na Slovensko - po prvom priestupku ho niekde zbiju "gadzovai" aby si pametal ze "do gadzov sa neskace". Vsimas si ten obranno-vychovny mechanizmus Slovenskej kultury? Bitka + naucenie ako sa ma jedinec spravat v novej kulture. Taky isty problem mohli mat aj indiani, ale oni nedokazali dostatocne rychlo reagovat na cudziu agresivnu kutluru \ rasu ludi. Aj o tom je vyvoj, ak sa neprisposobis dostatocne rychlo na nove podmienky tak zomries. Ak sa dostatocne rychlo nepresunies pod zem po jadrovom vybuchu tak si skoncil.
K tomu sa tiez da spomenut val velkej tartarie.... takze vodcovia reagovali na agresivne kultury zdegenerovanych okolitych narodov tak, ze postavili VAL? A to je co za pristup? Si mysleli, ze dokedy bude val fungovat? Ide o to, ze VAL to je obrana na poslednej urovni riadenia - to znamena, ze vyssie urovne si uz prehral. VAL je vec docasna .... a tak aj bolo. Teraz po vale a tartarii sa daju najst len zrucaniny. Tjs vedome alebo nevedome nedokazali celit vyzvam ako napr jasteri R1B, hnedi indovia atd ..


[quote=&quot;pid:26732, uid:623&quot;]T&yacute;m jej unik&aacute; jemnohmotn&yacute;.[/quote]V kazdej populacii mas tak 30 % co chapu jemnohmotnemu svetu, pretoze na take daco je potrebna urcita uroven osobnostnej kultury a vieri v Stvoritela. Ak by take daco hned nahnali do KSB tak by boli velmi jednoducho oznaceny za sarlatanov. Dalsia vec, aj jemnohmotny svet suvisi so svetom nasim, &quot;hrubohmotnym&quot;. Ten suvis sa da vysvetlit pomocou torznych poli a podobnych srandiciek, avsak vsetko je to uroven neprebadana. Bolo par vedcov co sa tym poliam venovali ale tazko im bolo vysvetlit urcite veci. Nasa veda nie je na take uroveni aby vysvetlila ako moze mat vplyv na okolity svet nase myslenie. V minulosti ludia o tom prepojeni medzi svetom duchovnym a materialnym vedeli ovela viac. Takze preto este v KSB nie su take veci, lebo vsetko to ludstvo este len objavuje. Avsak miestami sa spominaju aj take veci - takze KSB nie je uzavreta voci &quot;duchovnym veciam&quot;, ako pisem, v tejto oblasti je potrebny vyskum. [quote=&quot;pid:26732, uid:623&quot;]V čom urobili na&scaron;i predkovia chybu a ako jej pred&iacute;sť?[/quote]Nie je tato otazka irelevantna ked veris na Kali Jugu? [quote=&quot;pid:26732, uid:623&quot;]V čom urobili chybu Indi&aacute;ni v severnej Amerike?[/quote]No keby si cital knihy KSB tak by si sa to docital. Azda Stvoritel stvoril cloveka na to aby zil v stanoch, lovil zvierata, maloval sa? No nie, Stvoritel stvoril cloveka na to aby bol na jeho obraz, aby tvoril veci nove, aby tvoril planety, planetarne systemy, novu prirodu, aby sa hybal dalej vo vyvoji, tak materialnom ako aj duchovnom. Kazda kultura, to je jedno aka je vyspela ci uz v rovine materialnej alebo duchovnej, musi v sebe zahrnat mechanizmy na obranu voci menej vyvinutym jedincom inej kultury. [Ak nie na obranu tak na rychle prenesenie kultury vyvynutejsej na jedinca priselseho z kultury zdegenerovanej, agrtesivnej]. Krasny priklad je kultura nemcov a kultura Slovakov. Pride cigan do nemecka - moze vsetko! Pride cigan na Slovensko - po prvom priestupku ho niekde zbiju &quot;gadzovai&quot; aby si pametal ze &quot;do gadzov sa neskace&quot;. Vsimas si ten obranno-vychovny mechanizmus Slovenskej kultury? Bitka + naucenie ako sa ma jedinec spravat v novej kulture. Taky isty problem mohli mat aj indiani, ale oni nedokazali dostatocne rychlo reagovat na cudziu agresivnu kutluru \ rasu ludi. Aj o tom je vyvoj, ak sa neprisposobis dostatocne rychlo na nove podmienky tak zomries. Ak sa dostatocne rychlo nepresunies pod zem po jadrovom vybuchu tak si skoncil. K tomu sa tiez da spomenut val velkej tartarie.... takze vodcovia reagovali na agresivne kultury zdegenerovanych okolitych narodov tak, ze postavili VAL? A to je co za pristup? Si mysleli, ze dokedy bude val fungovat? Ide o to, ze VAL to je obrana na poslednej urovni riadenia - to znamena, ze vyssie urovne si uz prehral. VAL je vec docasna .... a tak aj bolo. Teraz po vale a tartarii sa daju najst len zrucaniny. Tjs vedome alebo nevedome nedokazali celit vyzvam ako napr jasteri R1B, hnedi indovia atd ..
Upravené 27. 7. 2021 o 12:09

Tohle mi nesedí.

Hrubohmotný = materiálny; jemnohmotný = duchovný. KSB sa duchovnom zaoberá len okrajovo a väčšinou nepriamo.


Takze preto este v KSB nie su take veci, lebo vsetko to ludstvo este len objavuje.


Takže si potvrdil čo som napísal, že KSB je zameraná na hrubohmotný svet. Ďakujem.


Nie je tato otazka irelevantna ked veris na Kali Jugu?


Ignorovaním sa môžeme dopracovať k nesprávnym záverom. Takže nie, nie je.


Pride cigan na Slovensko - po prvom priestupku ho niekde zbiju "gadzovai" aby si pametal ze "do gadzov sa neskace". Taky isty problem mohli mat aj indiani, ale oni nedokazali dostatocne rychlo reagovat na cudziu agresivnu kutluru \ rasu ludi.


Toto je pravá príčina. Nie to, že žili v súlade s prírodou a nikomu neškodili.


[quote=&quot;pid:26748, uid:240&quot;]Tohle mi nesed&iacute;.[/quote] Hrubohmotn&yacute; = materi&aacute;lny; jemnohmotn&yacute; = duchovn&yacute;. KSB sa duchovnom zaober&aacute; len okrajovo a v&auml;č&scaron;inou nepriamo. [quote=&quot;pid:26750, uid:106&quot;]Takze preto este v KSB nie su take veci, lebo vsetko to ludstvo este len objavuje.[/quote] Takže si potvrdil čo som nap&iacute;sal, že KSB je zameran&aacute; na hrubohmotn&yacute; svet. Ďakujem. [quote=&quot;pid:26750, uid:106&quot;]Nie je tato otazka irelevantna ked veris na Kali Jugu?[/quote] Ignorovan&iacute;m sa m&ocirc;žeme dopracovať k nespr&aacute;vnym z&aacute;verom. Takže nie, nie je. [quote=&quot;pid:26750, uid:106&quot;]Pride cigan na Slovensko - po prvom priestupku ho niekde zbiju &quot;gadzovai&quot; aby si pametal ze &quot;do gadzov sa neskace&quot;. Taky isty problem mohli mat aj indiani, ale oni nedokazali dostatocne rychlo reagovat na cudziu agresivnu kutluru \ rasu ludi.[/quote] Toto je prav&aacute; pr&iacute;čina. Nie to, že žili v s&uacute;lade s pr&iacute;rodou a nikomu ne&scaron;kodili.
Nové: Snažím sa nerýpať do ostatných. Zároveň sa snažím nereagovať na kritiku, útoky, ani obviňovanie. Nie preto, že by som sa nedokázal ubrániť, ale preto, aby sa ľudia na fóre cítili príjemnejšie a diskusia sa nezahlcovala nepodstatným balastom.

Takže si potvrdil čo som napísal, že KSB je zameraná na hrubohmotný svet. Ďakujem.
Myslel som veci o prepojeni sveta hrobohmotneho a jemnohmotneho, nie veci o svete jemnohmotnom. Si precitaj zaklady sociologie 4 alebo "Prid na pomoc mojej neviere". Tam je o duchovnych veciach popisane dost. Az na to ze je pouzity iny slovnik, tjs napr nepouziva sa slovne spojenie "jemnohmotny svet" ale informacne pole.


No ked vies co je Kali Juga, chapes jej podstatu, tak nam vysvetli, preco jej nasi predkovia nepredchadzali podla teba, alebo ako jej predisli, ako sa nanu pripravili.


[quote=&quot;pid:26753, uid:623&quot;]Takže si potvrdil čo som nap&iacute;sal, že KSB je zameran&aacute; na hrubohmotn&yacute; svet. Ďakujem.[/quote]Myslel som veci o prepojeni sveta hrobohmotneho a jemnohmotneho, nie veci o svete jemnohmotnom. Si precitaj zaklady sociologie 4 alebo &quot;Prid na pomoc mojej neviere&quot;. Tam je o duchovnych veciach popisane dost. Az na to ze je pouzity iny slovnik, tjs napr nepouziva sa slovne spojenie &quot;jemnohmotny svet&quot; ale informacne pole. No ked vies co je Kali Juga, chapes jej podstatu, tak nam vysvetli, preco jej nasi predkovia nepredchadzali podla teba, alebo ako jej predisli, ako sa nanu pripravili.

Že udělali staří Slované nějakou chybu je VP SSSR i mě celkem jasné (např. publikace "Psychologický aspekt historie"

S tím souhlas. To nebylo předmětem mého "nebinárního rýpnutí" zde
To je otázka.
Vím, že to zní divně. Ale kromě binární logiky zde máme i vícestavové logiky.


popisují, jak zvítězil mezi Slovanstvem davo-"elitarismus"

Máslo podražilo.
Já jsem narážel na možné příčiny toho vítězství. Počítám s tím, že zde VP SSSR použil zamlčení.
Pokusím se to amatérsky propočítat...
Nějak mi počítadlo nebere, že by se Slovanští žrecové najednou "zkazili" taknějak "sami od sebe". Nebo že by je najednou zničehonic někdo (konkurence) něčím "zkazil". Že by omylem či z náhlé blbosti přehlédli detail, že ignorovat globalizaci nelze bez následků a vydrželi by v tom až do známých "konců".
To si tak pár tisíc let v klidu "žrecují" (a třeba i s chybami, ale žrecují) a najednou zhloupnou nebo je to přestane bavit nebo se nechají něčím zkorumpovat, když předtím pár tisíc let normálně drželi lajnu?
Takže se ptám. Existují vesmírné/přírodní cykly? Existují. Kosmické objekty (na úrovni Galaxie, ale i na vyšší a nižší úrovni hierarchie) prolétávají během tisíců let různými oblastmi, různými fyzikálními poli, která nějak působí a navzájem interagují s těmi, která máme zde na Zemi. A i samotné myšlení a egregory jsou fyzikálně-polní podstaty.
Takže: co když to jejich "zhloupnutí" byl prostě "neodvratný" fyzikální důsledek periodických změn noosféry probíhajících v rámci periodických/cyklických jevů ve Vesmíru? Takže v rámci složeného působení "cyklů" zase jednou nastalo - pravděpodobně dočasné - období, kdy vítězila "mravnost GP". A je možné, že v důsledku týchž periodických jevů, toto vítězení aktuálně končí.
Ultimátním úkolem HNR pro lidstvo by potom bylo naučit se zvládat tyto periodické přírodní jevy bez výkyvů v mravnosti. (Tedy bez zanikání civilizací.)


[quote=&quot;pid:26749, uid:388&quot;]Že udělali stař&iacute; Slovan&eacute; nějakou chybu je VP SSSR i mě celkem jasn&eacute; (např. publikace &quot;Psychologick&yacute; aspekt historie&quot;[/quote] S t&iacute;m souhlas. To nebylo předmětem m&eacute;ho &quot;nebin&aacute;rn&iacute;ho r&yacute;pnut&iacute;&quot; zde [quote=&quot;pid:26746, uid:240&quot;]To je ot&aacute;zka. V&iacute;m, že to zn&iacute; divně. Ale kromě bin&aacute;rn&iacute; logiky zde m&aacute;me i v&iacute;cestavov&eacute; logiky.[/quote] [quote=&quot;pid:26749, uid:388&quot;]popisuj&iacute;, jak zv&iacute;tězil mezi Slovanstvem davo-&quot;elitarismus&quot;[/quote] M&aacute;slo podražilo. J&aacute; jsem nar&aacute;žel na **možn&eacute; př&iacute;činy** toho v&iacute;tězstv&iacute;. Poč&iacute;t&aacute;m s t&iacute;m, že zde VP SSSR použil zamlčen&iacute;. Pokus&iacute;m se to amat&eacute;rsky propoč&iacute;tat... Nějak mi poč&iacute;tadlo nebere, že by se Slovan&scaron;t&iacute; žrecov&eacute; najednou &quot;zkazili&quot; taknějak &quot;sami od sebe&quot;. Nebo že by je najednou zničehonic někdo (konkurence) něč&iacute;m &quot;zkazil&quot;. Že by omylem či z n&aacute;hl&eacute; blbosti přehl&eacute;dli detail, že ignorovat globalizaci nelze bez n&aacute;sledků a **vydrželi** by v tom až do zn&aacute;m&yacute;ch &quot;konců&quot;. To si tak p&aacute;r tis&iacute;c let v klidu &quot;žrecuj&iacute;&quot; (a třeba i s chybami, ale žrecuj&iacute;) a najednou zhloupnou nebo je to přestane bavit nebo se nechaj&iacute; něč&iacute;m zkorumpovat, když předt&iacute;m p&aacute;r tis&iacute;c let norm&aacute;lně drželi lajnu? Takže se pt&aacute;m. Existuj&iacute; vesm&iacute;rn&eacute;/př&iacute;rodn&iacute; cykly? Existuj&iacute;. Kosmick&eacute; objekty (na &uacute;rovni Galaxie, ale i na vy&scaron;&scaron;&iacute; a niž&scaron;&iacute; &uacute;rovni hierarchie) prol&eacute;t&aacute;vaj&iacute; během tis&iacute;ců let různ&yacute;mi oblastmi, různ&yacute;mi fyzik&aacute;ln&iacute;mi poli, kter&aacute; nějak působ&iacute; a navz&aacute;jem interaguj&iacute; s těmi, kter&aacute; m&aacute;me zde na Zemi. A i samotn&eacute; my&scaron;len&iacute; a egregory jsou fyzik&aacute;lně-poln&iacute; podstaty. Takže: co když to jejich &quot;zhloupnut&iacute;&quot; byl prostě &quot;neodvratn&yacute;&quot; fyzik&aacute;ln&iacute; důsledek periodick&yacute;ch změn noosf&eacute;ry prob&iacute;haj&iacute;c&iacute;ch v r&aacute;mci periodick&yacute;ch/cyklick&yacute;ch jevů ve Vesm&iacute;ru? Takže v r&aacute;mci složen&eacute;ho působen&iacute; &quot;cyklů&quot; zase jednou nastalo - pravděpodobně dočasn&eacute; - obdob&iacute;, kdy v&iacute;tězila &quot;mravnost GP&quot;. A je možn&eacute;, že v důsledku t&yacute;chž periodick&yacute;ch jevů, toto v&iacute;tězen&iacute; aktu&aacute;lně konč&iacute;. Ultim&aacute;tn&iacute;m &uacute;kolem HNR pro lidstvo by potom bylo naučit se zvl&aacute;dat tyto periodick&eacute; př&iacute;rodn&iacute; jevy bez v&yacute;kyvů v mravnosti. (Tedy bez zanik&aacute;n&iacute; civilizac&iacute;.)
Upravené 27. 7. 2021 o 13:52

kde na konci popisují, jak zvítězil mezi Slovanstvem davo-"elitarismus", pak už to byla jen otázka času, kdy ta civilizace prohraje s lepším organizátorem davo-"elitarismu"

Hle. To se Ti povedl "konceptuální vtip".
:-)
Připomíná mi to (nejsem si jist kdo to zahlásil poprvé, možná Terry Pratchett):
"Tam, kde se střetává pořádek s chaosem, vítězí chaos, neboť je lépe organizován..."


[quote=&quot;pid:26749, uid:388&quot;]kde na konci popisuj&iacute;, jak zv&iacute;tězil mezi Slovanstvem davo-&quot;elitarismus&quot;, pak už to byla jen ot&aacute;zka času, kdy ta civilizace prohraje s lep&scaron;&iacute;m organiz&aacute;torem davo-&quot;elitarismu&quot;[/quote] Hle. To se Ti povedl &quot;konceptu&aacute;ln&iacute; vtip&quot;. :-) Připom&iacute;n&aacute; mi to (nejsem si jist kdo to zahl&aacute;sil poprv&eacute;, možn&aacute; Terry Pratchett): &quot;Tam, kde se střet&aacute;v&aacute; poř&aacute;dek s chaosem, v&iacute;těz&iacute; chaos, neboť je l&eacute;pe organizov&aacute;n...&quot;

KSB sa duchovnom zaoberá len okrajovo a väčšinou nepriamo.

Ale to je trochu jiná káva než
Nedostatkom KSB je okrem iného jej zameranie na hrubohmotný svet. Tým jej uniká jemnohmotný.


A takto

KSB sa duchovnom zaoberá len okrajovo a väčšinou nepriamo.

je to proto, protože
V kazdej populacii mas tak 30 % co chapu jemnohmotnemu svetu, pretoze na take daco je potrebna urcita uroven osobnostnej kultury a vieri v Stvoritela. Ak by take daco hned nahnali do KSB tak by boli velmi jednoducho oznaceny za sarlatanov.

a protože
... avsak vsetko je to uroven neprebadana ...
... akze preto este v KSB nie su take veci, lebo vsetko to ludstvo este len objavuje.


[quote=&quot;pid:26753, uid:623&quot;]KSB sa duchovnom zaober&aacute; len okrajovo a v&auml;č&scaron;inou nepriamo.[/quote] Ale to je trochu jin&aacute; k&aacute;va než [quote=&quot;pid:26732, uid:623&quot;]Nedostatkom KSB je okrem in&eacute;ho jej zameranie na hrubohmotn&yacute; svet. T&yacute;m jej unik&aacute; jemnohmotn&yacute;.[/quote] A takto [quote=&quot;pid:26753, uid:623&quot;]KSB sa duchovnom zaober&aacute; len okrajovo a v&auml;č&scaron;inou nepriamo.[/quote] je to proto, protože [quote=&quot;pid:26750, uid:106&quot;]V kazdej populacii mas tak 30 % co chapu jemnohmotnemu svetu, pretoze na take daco je potrebna urcita uroven osobnostnej kultury a vieri v Stvoritela. Ak by take daco hned nahnali do KSB tak by boli velmi jednoducho oznaceny za sarlatanov.[/quote] a protože [quote=&quot;pid:26750, uid:106&quot;]... avsak vsetko je to uroven neprebadana ... ... akze preto este v KSB nie su take veci, lebo vsetko to ludstvo este len objavuje.[/quote]

Já jsem narážel na možné příčiny toho vítězství. Počítám s tím, že zde VP SSSR použil zamlčení.
Pokusím se to amatérsky propočítat...


Nechme to teď neukončené (jsme ve vláknu o Pjakinovi). Nastuduj si vznik davo-elitarismu a Psychologický aspekt historie (VP SSSR popisuje, že část žreců se nechala zlákat západní nablýskaností byzantských chrámů - a přešli k novému kultu, část žreců se k tomu chovala lhostejně ... každopádně jako celek nevyslyšeli varování umístěná v Koránu ... ta "chyba" se však stejně stala dříve, ta prohra s biblickou hiearchií byl jen její následek) ... Já to téma někdy otevřu samostatně.


[quote=&quot;pid:26772, uid:240&quot;]J&aacute; jsem nar&aacute;žel na možn&eacute; př&iacute;činy toho v&iacute;tězstv&iacute;. Poč&iacute;t&aacute;m s t&iacute;m, že zde VP SSSR použil zamlčen&iacute;. Pokus&iacute;m se to amat&eacute;rsky propoč&iacute;tat...[/quote] Nechme to teď neukončen&eacute; (jsme ve vl&aacute;knu o Pjakinovi). Nastuduj si vznik davo-elitarismu a Psychologick&yacute; aspekt historie (VP SSSR popisuje, že č&aacute;st žreců se nechala zl&aacute;kat z&aacute;padn&iacute; nabl&yacute;skanost&iacute; byzantsk&yacute;ch chr&aacute;mů - a pře&scaron;li k nov&eacute;mu kultu, č&aacute;st žreců se k tomu chovala lhostejně ... každop&aacute;dně jako celek nevysly&scaron;eli varov&aacute;n&iacute; um&iacute;stěn&aacute; v Kor&aacute;nu ... ta &quot;chyba&quot; se v&scaron;ak stejně stala dř&iacute;ve, ta prohra s biblickou hiearchi&iacute; byl jen jej&iacute; n&aacute;sledek) ... J&aacute; to t&eacute;ma někdy otevřu samostatně.
Upravené 27. 7. 2021 o 13:59

Takže: co když to jejich "zhloupnutí" byl prostě neodvratný fyzikální důsledek periodických změn noosféry probíhajících v rámci periodických/cyklických jevů ve Vesmíru


Ako sa na to pripravili Čelovekovia? Alebo skôr človekovia?


Keby naši žreci rozšírili žreckú moc ("kráľovské" informácie sú moc) do celej spoločnosti, tak by mohli, naši predkovia, odolať pretože výkon súbornej mysle viacerých prvkov supersistému nieje súčtom výkonu jednotlivých prvkov. Výkon je vyšší.


To ale predpokladá, že sa zníži pracnosť na udržanie života všetkých ľudí, aby bol čas na sebavzdelávanie. Zlepší sa ekotechnologia spoločnosti alebo "samoorganizujúce" biotopi, ktoré by mali dostatočný potenciál pri zabezpečení potravín ( jedlí les a pod.......).


Keby Žreci systemizovali žrecké (vedomecké, volchovské) vzdelanie a rozšírili ho do celej slovanskej spoločnosti. Tak myslím, že by sme mohli odolať tlaku okolitého prostredia (kali juga) ako aj tlaku vnútrospoločenskému od GP (ako spoločnosť rátam všetkých ľudí na svete).


Ak by ani potom sme neodolali vábeniu tlupoelitárnosti, celé generácie pilovanú minimálne od Egypta cez Grécko, Rím a západ, bolo by to čudné.


Pretože platí: Pomôž si Čeloveče aj Boh (HNVR) ti pomôže.


[quote=&quot;pid:26772, uid:240&quot;]Takže: co když to jejich &quot;zhloupnut&iacute;&quot; byl prostě neodvratn&yacute; fyzik&aacute;ln&iacute; důsledek periodick&yacute;ch změn noosf&eacute;ry prob&iacute;haj&iacute;c&iacute;ch v r&aacute;mci periodick&yacute;ch/cyklick&yacute;ch jevů ve Vesm&iacute;ru[/quote] Ako sa na to pripravili Čelovekovia? Alebo sk&ocirc;r človekovia? Keby na&scaron;i žreci roz&scaron;&iacute;rili žreck&uacute; moc (&quot;kr&aacute;ľovsk&eacute;&quot; inform&aacute;cie s&uacute; moc) do celej spoločnosti, tak by mohli, na&scaron;i predkovia, odolať pretože v&yacute;kon s&uacute;bornej mysle viacer&yacute;ch prvkov supersist&eacute;mu nieje s&uacute;čtom v&yacute;konu jednotliv&yacute;ch prvkov. V&yacute;kon je vy&scaron;&scaron;&iacute;. To ale predpoklad&aacute;, že sa zn&iacute;ži pracnosť na udržanie života v&scaron;etk&yacute;ch ľud&iacute;, aby bol čas na sebavzdel&aacute;vanie. Zlep&scaron;&iacute; sa ekotechnologia spoločnosti alebo &quot;samoorganizuj&uacute;ce&quot; biotopi, ktor&eacute; by mali dostatočn&yacute; potenci&aacute;l pri zabezpečen&iacute; potrav&iacute;n ( jedl&iacute; les a pod.......). Keby Žreci systemizovali žreck&eacute; (vedomeck&eacute;, volchovsk&eacute;) vzdelanie a roz&scaron;&iacute;rili ho do celej slovanskej spoločnosti. Tak mysl&iacute;m, že by sme mohli odolať tlaku okolit&eacute;ho prostredia (kali juga) ako aj tlaku vn&uacute;trospoločensk&eacute;mu od GP (ako spoločnosť r&aacute;tam v&scaron;etk&yacute;ch ľud&iacute; na svete). Ak by ani potom sme neodolali v&aacute;beniu tlupoelit&aacute;rnosti, cel&eacute; gener&aacute;cie pilovan&uacute; minim&aacute;lne od Egypta cez Gr&eacute;cko, R&iacute;m a z&aacute;pad, bolo by to čudn&eacute;. Pretože plat&iacute;: Pom&ocirc;ž si Čeloveče aj Boh (HNVR) ti pom&ocirc;že.
Upravené 27. 7. 2021 o 14:14

No ked vies co je Kali Juga, chapes jej podstatu, tak nam vysvetli, preco jej nasi predkovia nepredchadzali podla teba, alebo ako jej predisli, ako sa nanu pripravili.


  1. My na to máme výraz Noc Svaroga. Výraz Kali Juga používajú Indovia.
  2. Ako vieš že nepredchádzali a že sa na ňu nepripravili? Keď medveď v zime spí, tak sa asi ťažko ubráni lovcovi, aj keď sa predtým poriadne najedol a ukryl v lese.

[quote=&quot;pid:26765, uid:106&quot;]No ked vies co je Kali Juga, chapes jej podstatu, tak nam vysvetli, preco jej nasi predkovia nepredchadzali podla teba, alebo ako jej predisli, ako sa nanu pripravili.[/quote] 1. My na to m&aacute;me v&yacute;raz Noc Svaroga. V&yacute;raz Kali Juga použ&iacute;vaj&uacute; Indovia. 2. Ako vie&scaron; že nepredch&aacute;dzali a že sa na ňu nepripravili? Keď medveď v zime sp&iacute;, tak sa asi ťažko ubr&aacute;ni lovcovi, aj keď sa predt&yacute;m poriadne najedol a ukryl v lese.
Nové: Snažím sa nerýpať do ostatných. Zároveň sa snažím nereagovať na kritiku, útoky, ani obviňovanie. Nie preto, že by som sa nedokázal ubrániť, ale preto, aby sa ľudia na fóre cítili príjemnejšie a diskusia sa nezahlcovala nepodstatným balastom.
Upravené 27. 7. 2021 o 14:12

Tak myslím, že by sme mohli odolať tlaku okolitého prostredia (kali juga) ako aj tlaku vnútrospoločenskému od GP (ako spoločnosť rátam všetkých ľudí na svete).


Áno, myslíš si to, ale nemusí to byť tak. Podľa mňa tam hrali úlohu aj iné veci, ktoré si nezohľadnil.


[quote=&quot;pid:26787, uid:202&quot;]Tak mysl&iacute;m, že by sme mohli odolať tlaku okolit&eacute;ho prostredia (kali juga) ako aj tlaku vn&uacute;trospoločensk&eacute;mu od GP (ako spoločnosť r&aacute;tam v&scaron;etk&yacute;ch ľud&iacute; na svete).[/quote] &Aacute;no, mysl&iacute;&scaron; si to, ale nemus&iacute; to byť tak. Podľa mňa tam hrali &uacute;lohu aj in&eacute; veci, ktor&eacute; si nezohľadnil.
Nové: Snažím sa nerýpať do ostatných. Zároveň sa snažím nereagovať na kritiku, útoky, ani obviňovanie. Nie preto, že by som sa nedokázal ubrániť, ale preto, aby sa ľudia na fóre cítili príjemnejšie a diskusia sa nezahlcovala nepodstatným balastom.
Upravené 27. 7. 2021 o 14:17

Ako vieš že nepredchádzali a že sa na ňu nepripravili? Keď medveď v zime spí, tak sa asi ťažko ubráni lovcovi, aj keď sa predtým poriadne najedol a ukryl v lese.


Přečti si ty analýzy (Psychologický aspekt historie + všechny zmínky, kde se mluví o tom jak vznikl davo-"elitarismus"smile. Pak diskutuj.


[quote=&quot;pid:26788, uid:623&quot;]Ako vie&scaron; že nepredch&aacute;dzali a že sa na ňu nepripravili? Keď medveď v zime sp&iacute;, tak sa asi ťažko ubr&aacute;ni lovcovi, aj keď sa predt&yacute;m poriadne najedol a ukryl v lese.[/quote] Přečti si ty anal&yacute;zy (Psychologick&yacute; aspekt historie + v&scaron;echny zm&iacute;nky, kde se mluv&iacute; o tom jak vznikl davo-&quot;elitarismus&quot;). Pak diskutuj.

Podľa mňa tam hrali úlohu aj iné veci, ktoré si opomenul.


Tak alebo to bol tlak okolitého prostredia alebo vnútrosocialny.


Čo iného ešte môže byť?


[quote=&quot;pid:26789, uid:623&quot;]Podľa mňa tam hrali &uacute;lohu aj in&eacute; veci, ktor&eacute; si opomenul.[/quote] Tak alebo to bol tlak okolit&eacute;ho prostredia alebo vn&uacute;trosocialny. Čo in&eacute;ho e&scaron;te m&ocirc;že byť?

Ako sa na to pripravili Čelovekovia? Alebo skôr človekovia?

Počítám, že tohle (tj. že se nepřipravili adekvátně a ztratili žrečskou moc) už je pouze důsledek toho, co popisuji zde
Pokusím se to amatérsky propočítat...

Jinak souhlas.


[quote=&quot;pid:26787, uid:202&quot;]Ako sa na to pripravili Čelovekovia? Alebo sk&ocirc;r človekovia?[/quote] Poč&iacute;t&aacute;m, že tohle (tj. že se nepřipravili adekv&aacute;tně a ztratili žrečskou moc) už je pouze důsledek toho, co popisuji zde [quote=&quot;pid:26772, uid:240&quot;]Pokus&iacute;m se to amat&eacute;rsky propoč&iacute;tat...[/quote] Jinak souhlas.
Upravené 27. 7. 2021 o 15:07

Zatím ještě "sbírám odvahu", páč tak nějak tuším, že dostanu sodu...


Jak pracovat s Trockisty v informační prostoru? Mně je znám jeden z mála postupů: zapřahat "silného koně, ale rozvracejícího spřežení s klapkami na očích". To samé řekl jinými slovy již Bohumil. Vlastně tak pracuje i Bůh (informace jsou obdrženy dle morálky) i my všichni poskytujeme informace svým dětem obezřetně (raději ostrý nůž schováme a vyhýbáme se sdělení s tím si nehraj. Je nebezpečné zaměřovat na to pozornost, protože to může dítě naopak motivovat si danou věc vyzkoušet - zakázané ovoce nejvíce chutná - druhá možnost je ho to nechat vyzkoušet pod dozorem, omezit rizika vyzkoušení a sdělit a zajistitit bezpečné návyky pro zacházení - to při bezstrukturním řízení nelze zařídit nebo velice obtížně s využitím již existujících struktur).


Mám takovou drobnou pomůcku, malou indicii (ale má docela vysokou účinnost). Kdo je Trockista? Je to ten kdo více a promyšleněji špiní a pomlouvá konkurenta | soupeře | nepřítele. Jistě ke špinění se často uchyluje "kde kdo", ale Trockista je v tom opravdu dovedný (viz. Neruda: Jak přivedla žebráka na mizinu) a nešpiní prvo-plánovitě, kdy je hned vidět osobní nepřátelství a emoce, ale velmi promyšleně a tak, aby nebyl spojován co protivník pomluveného [ promyšlenost osočování není zřejmá ani na jedné straně VP-SSSR versus Pjakin a tak spor řadím do kategorie já-centrismus versus boha-centrismus, tvůrčí spor autorů metodiky s autory analytiky ].


[quote=&quot;pid:26740, uid:240&quot;]Zat&iacute;m je&scaron;tě &quot;sb&iacute;r&aacute;m odvahu&quot;, p&aacute;č tak nějak tu&scaron;&iacute;m, že dostanu sodu...[/quote] Jak pracovat s Trockisty v informačn&iacute; prostoru? Mně je zn&aacute;m jeden z m&aacute;la postupů: zapřahat &quot;siln&eacute;ho koně, ale rozvracej&iacute;c&iacute;ho spřežen&iacute; s klapkami na oč&iacute;ch&quot;. To sam&eacute; řekl jin&yacute;mi slovy již Bohumil. Vlastně tak pracuje i Bůh (informace jsou obdrženy dle mor&aacute;lky) i my v&scaron;ichni poskytujeme informace sv&yacute;m dětem obezřetně (raději ostr&yacute; nůž schov&aacute;me a vyh&yacute;b&aacute;me se sdělen&iacute; s t&iacute;m si nehraj. Je nebezpečn&eacute; zaměřovat na to pozornost, protože to může d&iacute;tě naopak motivovat si danou věc vyzkou&scaron;et - zak&aacute;zan&eacute; ovoce nejv&iacute;ce chutn&aacute; - druh&aacute; možnost je ho to nechat vyzkou&scaron;et pod dozorem, omezit rizika vyzkou&scaron;en&iacute; a sdělit a zajistitit bezpečn&eacute; n&aacute;vyky pro zach&aacute;zen&iacute; - to při bezstrukturn&iacute;m ř&iacute;zen&iacute; nelze zař&iacute;dit nebo velice obt&iacute;žně s využit&iacute;m již existuj&iacute;c&iacute;ch struktur). M&aacute;m takovou drobnou pomůcku, malou indicii (ale m&aacute; docela vysokou &uacute;činnost). Kdo je Trockista? Je to ten kdo v&iacute;ce a promy&scaron;leněji &scaron;pin&iacute; a pomlouv&aacute; konkurenta | soupeře | nepř&iacute;tele. Jistě ke &scaron;piněn&iacute; se často uchyluje &quot;kde kdo&quot;, ale Trockista je v tom opravdu dovedn&yacute; (viz. Neruda: Jak přivedla žebr&aacute;ka na mizinu) a ne&scaron;pin&iacute; prvo-pl&aacute;novitě, kdy je hned vidět osobn&iacute; nepř&aacute;telstv&iacute; a emoce, ale velmi promy&scaron;leně a tak, aby nebyl spojov&aacute;n co protivn&iacute;k pomluven&eacute;ho [ promy&scaron;lenost osočov&aacute;n&iacute; nen&iacute; zřejm&aacute; ani na jedn&eacute; straně VP-SSSR versus Pjakin a tak spor řad&iacute;m do kategorie j&aacute;-centrismus versus boha-centrismus, tvůrč&iacute; spor autorů metodiky s autory analytiky ].
Upravené 27. 7. 2021 o 23:35

Je to ten kdo více špiní a pomlouvá konkurenta | soupeře | nepřítele.

Tak já du rači skočit do zdi.
:-)


[quote=&quot;pid:26816, uid:426&quot;]Je to ten kdo v&iacute;ce &scaron;pin&iacute; a pomlouv&aacute; konkurenta | soupeře | nepř&iacute;tele.[/quote] Tak j&aacute; du rači skočit do zdi. :-)

Tak já du rači skočit do zdi.
:-)


Určitě lepší než spadnout do jámy lvové. Šance na přežití řádově vyšší.


Odpovídám výjimečně, na to by se mi hodila možnost mít soukromé odpovědi, které by se zobrazovali pouze přispívateli - byla by to možnost vyříkat si osobní věci mimo hlavní diskuzi, což mohou být i žádoucí pochvaly (které ale stejně co ohrazení k osočení ať z nedorozumění nebo záměrně znepřehledňují diskuzi). Odpovědi od @Počtář mají často "zenový nádech" a jsem mnohdy líný zapínat všechny moje procesory k jejich rozluštění a přecházím je bez povšimnutí (s tím, že celkově je hodnotím co velmi přínosné - ty které poberu na první dobrá).

[quote=&quot;pid:26828, uid:240&quot;]Tak j&aacute; du rači skočit do zdi. :-)[/quote] Určitě lep&scaron;&iacute; než spadnout do j&aacute;my lvov&eacute;. &Scaron;ance na přežit&iacute; ř&aacute;dově vy&scaron;&scaron;&iacute;. Odpov&iacute;d&aacute;m v&yacute;jimečně, na to by se mi hodila možnost m&iacute;t soukrom&eacute; odpovědi, kter&eacute; by se zobrazovali pouze přisp&iacute;vateli - byla by to možnost vyř&iacute;kat si osobn&iacute; věci mimo hlavn&iacute; diskuzi, což mohou b&yacute;t i ž&aacute;douc&iacute; pochvaly (kter&eacute; ale stejně co ohrazen&iacute; k osočen&iacute; ať z nedorozuměn&iacute; nebo z&aacute;měrně znepřehledňuj&iacute; diskuzi). Odpovědi od @Počt&aacute;ř maj&iacute; často &quot;zenov&yacute; n&aacute;dech&quot; a jsem mnohdy l&iacute;n&yacute; zap&iacute;nat v&scaron;echny moje procesory k jejich rozlu&scaron;těn&iacute; a přech&aacute;z&iacute;m je bez pov&scaron;imnut&iacute; (s t&iacute;m, že celkově je hodnot&iacute;m co velmi př&iacute;nosn&eacute; - ty kter&eacute; poberu na prvn&iacute; dobr&aacute;).
Upravené 27. 7. 2021 o 19:40
22.05k
331
58
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept