Videá, filmy, knihy
Více informací o čínské síti Tik-Tok

Musím říci, že se sice pohybuji běžně na internetu, takže snad nějakou představu mám, ale ty informace a hlavně úryvky, ukázky z té sítě Tik Tok mne dost šokovaly. Myslím, že ti, kteří umí rusky neztratí čas, když si poslechnou tento pořad Место встречи, kde se o tom vedou debaty.


https://www.youtube.com/watch?v=OwFViXvHzrc


Překvapilo mne, že ty děti dokonce soustřeďují do samostatných domů, kde bez rodiny, jenom ve společnosti stejně "potrhlých" vrstevníků tráví čas a vymýšlí si co největší koniny, aby šokovaly a přitáhly pozornost. Je to podle mne obdoba takových těch připitomělých pořadů, kde zavřou pár lidí v jednom domě a uvádí je do konfliktních situací, aby přitáhli pozornost lidí. Jenže zatímco na tohle se dívají dospělí, kteří přece jen už mají nějaké ty životní zkušenosti a síta, aby to odfiltrovali a v takové míře je to neovlivňovalo, ty děti jsou nepopsané listy, Tabula rasa a to, co se jim tam otiskne při pohledu na tyto "novodobé modly", navíc v tom klipovitém podání... No, ani si neumím představit ty konečné důsledky pro jejich psychiku. Ostatně ta dívka ve studiu je toho pěkným dokladem. A to je již "zletilá". Ona ta dospělá žena přítomná ve studiu tou svou vizáží (namalovaným obličejem) za ní ostatně nezůstává moc pozadu. A teď si představte, jak bude vypadat tato dívenka v jejím věku. Už teď má rty jako kapr... To je prostě neštěstí.
A co se týče politických důsledků a zneužívání této sítě pro politiku, tak už jen z těch debat je zaměření této sítě zcela očividné. Všechno, co je protistátní je in a jakmile se snad někdo vyjádří umírněněji, či dokonce pozitivně, je ostrakizován a vyštípán jako bílá vrána. Co se týče těch počtů zhlédnutí, je směšné, jak se tím lidé nechají řídit, vždyť je tak snadné tato čísílka podle požadavku snižovat, či naopak zvyšovat. Jakmile výběrovým řízením projde nějakých opravdu potrhlý týpek, snadno ovlivnitelný, tak mu prostě navýší počty zhlédnutí, dostanou ho do trendu a on už jen papouškuje, co mu jeho manažeři připraví a navíc je přesvědčen, že na to přišel sám, vždyť stačí, že mu jednou něco nakukají, navýší mu počty zhlédnutí a on už v tom bude pokračovat sám s ještě větším úsilím, vždyť to mělo ÚSPĚCH! Je to tak průhledné... Bohužel ne pro ty děti a dokonce ani pro některé dospělé ve studiu.


Musím říci, že se sice pohybuji běžně na internetu, takže snad nějakou představu mám, ale ty informace a hlavně úryvky, ukázky z té sítě Tik Tok mne dost šokovaly. Myslím, že ti, kteří umí rusky neztratí čas, když si poslechnou tento pořad Место встречи, kde se o tom vedou debaty. https://www.youtube.com/watch?v=OwFViXvHzrc Překvapilo mne, že ty děti dokonce soustřeďují do samostatných domů, kde bez rodiny, jenom ve společnosti stejně "potrhlých" vrstevníků tráví čas a vymýšlí si co největší koniny, aby šokovaly a přitáhly pozornost. Je to podle mne obdoba takových těch připitomělých pořadů, kde zavřou pár lidí v jednom domě a uvádí je do konfliktních situací, aby přitáhli pozornost lidí. Jenže zatímco na tohle se dívají dospělí, kteří přece jen už mají nějaké ty životní zkušenosti a síta, aby to odfiltrovali a v takové míře je to neovlivňovalo, ty děti jsou nepopsané listy, Tabula rasa a to, co se jim tam otiskne při pohledu na tyto "novodobé modly", navíc v tom klipovitém podání... No, ani si neumím představit ty konečné důsledky pro jejich psychiku. Ostatně ta dívka ve studiu je toho pěkným dokladem. A to je již "zletilá". Ona ta dospělá žena přítomná ve studiu tou svou vizáží (namalovaným obličejem) za ní ostatně nezůstává moc pozadu. A teď si představte, jak bude vypadat tato dívenka v jejím věku. Už teď má rty jako kapr... To je prostě neštěstí. A co se týče politických důsledků a zneužívání této sítě pro politiku, tak už jen z těch debat je zaměření této sítě zcela očividné. Všechno, co je protistátní je in a jakmile se snad někdo vyjádří umírněněji, či dokonce pozitivně, je ostrakizován a vyštípán jako bílá vrána. Co se týče těch počtů zhlédnutí, je směšné, jak se tím lidé nechají řídit, vždyť je tak snadné tato čísílka podle požadavku snižovat, či naopak zvyšovat. Jakmile výběrovým řízením projde nějakých opravdu potrhlý týpek, snadno ovlivnitelný, tak mu prostě navýší počty zhlédnutí, dostanou ho do trendu a on už jen papouškuje, co mu jeho manažeři připraví a navíc je přesvědčen, že na to přišel sám, vždyť stačí, že mu jednou něco nakukají, navýší mu počty zhlédnutí a on už v tom bude pokračovat sám s ještě větším úsilím, vždyť to mělo ÚSPĚCH! Je to tak průhledné... Bohužel ne pro ty děti a dokonce ani pro některé dospělé ve studiu.
1.01k
0
1
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept