Jazyk životných okolností
Vychova k materializmu

www.mojevideo.sk/video/33e75/ryza_cestoviny_a_kukurica.html


Toto video je velmi poucne a inspiracne. Je velmi zaujimave pozorovat ako sa od mala deti vedu k materialistickej vychove. Je jasne, ze decko ako male je egosita, ktory vsetko hrabe pod seba, ale ked vieme decku vysvetlit, ze darcek to je jeho a ze len ono sa s nim moze hrat, a ze ma darcek ocakavat, tak preco aj deti neucime, ze materialne statky su uplne nepodstatne a podstatne su medziludske vztahy. Tiez k tomu sviatku, na ktory deti cakaju tony darcekov .... moja sestra ma 3 deti, tie dostali darceky asi za 500 E. Sama povedala ze viac ako polku darcekov skryje na pojd. Ale k myslienke ... preco len darceky materialne? Preco nenaucia deti hlavny zaklad, ze materialne statky su v zivote az druhorade, prvorade je to co sa chytit neda! Tiez ked sa pozastavime nad tym darovanim darcekov .... ak si tak zoberieme, tak z toho materializmu sa asi tak 50 % populacie nedokaze dostat, stale len za darcekami letia, spravaju sa ako male deti takmer do konca zivota.


Je toto nevinne darovanie darcekov vobec k niecomu dobre? Ak si zoberieme, ze sa daruje darcek na vychovne ucely na precvicovanie jemnej motoriky atd tak dobre ... dajme tomu. Alebo ak sa daruje knizka (co tiez deti neradi vidia) tak ... ale k comu su barbie, tony auticok a neviem co este???


Ako posledny postreh uvediem, ze v statnom aparate by mali byt ludia, ktorym su materialne statky ukradnute, ktorych materialne statky nedokazu zmenit ani k lepsiemu ani k horsiemu - tjs su to jednotlivci co dosiahli uroven CLOVEKA.


Ale ako taku uroven dosiahnut, ked deti uceime tomuto? Potom necudo, ze tazko je najst ludi vhodnych do riadiacich struktur, ktori by neboli materialisti a nehrabali len pod seba vsetko co im pride do cesty ako male deti.


www.mojevideo.sk/video/33e75/ryza_cestoviny_a_kukurica.html Toto video je velmi poucne a inspiracne. Je velmi zaujimave pozorovat ako sa od mala deti vedu k materialistickej vychove. Je jasne, ze decko ako male je egosita, ktory vsetko hrabe pod seba, ale ked vieme decku vysvetlit, ze darcek to je jeho a ze len ono sa s nim moze hrat, a ze ma darcek ocakavat, tak preco aj deti neucime, ze materialne statky su uplne nepodstatne a podstatne su medziludske vztahy. Tiez k tomu sviatku, na ktory deti cakaju tony darcekov .... moja sestra ma 3 deti, tie dostali darceky asi za 500 E. Sama povedala ze viac ako polku darcekov skryje na pojd. Ale k myslienke ... preco len darceky materialne? Preco nenaucia deti hlavny zaklad, ze materialne statky su v zivote az druhorade, prvorade je to co sa chytit neda! Tiez ked sa pozastavime nad tym darovanim darcekov .... ak si tak zoberieme, tak z toho materializmu sa asi tak 50 % populacie nedokaze dostat, stale len za darcekami letia, spravaju sa ako male deti takmer do konca zivota. Je toto nevinne darovanie darcekov vobec k niecomu dobre? Ak si zoberieme, ze sa daruje darcek na vychovne ucely na precvicovanie jemnej motoriky atd tak dobre ... dajme tomu. Alebo ak sa daruje knizka (co tiez deti neradi vidia) tak ... ale k comu su barbie, tony auticok a neviem co este??? Ako posledny postreh uvediem, ze v statnom aparate by mali byt ludia, ktorym su materialne statky ukradnute, ktorych materialne statky nedokazu zmenit ani k lepsiemu ani k horsiemu - tjs su to jednotlivci co dosiahli uroven CLOVEKA. Ale ako taku uroven dosiahnut, ked deti uceime tomuto? Potom necudo, ze tazko je najst ludi vhodnych do riadiacich struktur, ktori by neboli materialisti a nehrabali len pod seba vsetko co im pride do cesty ako male deti.
491
0
1
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept