Zobraziť kategórie

Koncepcia sociálnej bezpečnosti – základ lepšej, dlhodobo udržateľnej spoločnosti

Každý v miere svojho chápania pracuje pre seba a svojich blízkych a v miere svojho nechápania pracuje na tých, ktorí chápu a rozumejú viac.

951
4

Předmět: Jaroslav Foldyna-Projev k návrhu státního rozpočtu ČR


Vážené poslankyně, vážení poslanci, dámy a pánové,
v poměrně obsáhlém státním rozpočtu na letošní rok 2022 jsem se detailněji podíval na prostředky, které jsou v rozpočtové kapitole ministerstva zahraničních věcí určeny na tzv. „Příspěvky mezinárodním organizacím a peněžní dary vybraným institucím do zahraničí.“
Co všechno tedy vláda České republiky nutí českého daňového poplatníka financovat?


Namátkou:
Rada Evropy Cena Václava Havla Akční plán pro Ukrajinu
Rádio Svobodná Evropa
Asijsko evropská nadace, Svěřenecký fond pro Afriku, Svěřenecký fond pro Kolumbii, Smlouva o Antarktidě
University of California (jsem rád, že podporujeme americké školství), Akční plán OECD pro cíle udržitelného rozvoje
Dále Češi, Moravané a Slezané musí zaplatit, a teď mě dobře poslouchejte:
Rozvoj brokolicového řetězce v arménském regionu Lori s účastí žen
Vybudování vodního systému a kapkového zavlažování plantáže s organickými fíky v Bosně a Hercegovině
Podporu oživení řemeslného lovu měkkýšů a komunitární turistiky v Ekvádoru Hudbu pro Etiopii
Česká kola pro gambijské školy
Zlepšení dovedností dívek zemědělských oblastí v krejčovství a vyšívání na stroji v Indii
To vše v celkové hodnotě: 1 760 174 042 Kč !
Jaký užitek z toho všeho má český občan?
Co má například česká švadlena, která každý den bojuje o přežití své živnosti, z toho, že jí z jejích daní vyrábí český stát v Indii konkurenci? Nic. Za její peníze jí český stát vyrábí problémy.
Co mají čeští školáci z toho, že jejich rodiče koupí kola školákům v Gambii? Nemají z toho v lepším případě nic, respektive mají o něco chudší rodiče, v horším případě jim sem přijedou Gambičané osobně poděkovat a už tady zůstanou.
Co mají čeští podnikatelé v cestovním ruchu z toho, že podpoří cestovní ruch v Ekvádoru? Problémy.
Co je nám do toho, jakou muziku poslouchají v Etiopii? Nic! Co je nám do pěstování brokolice v Arménii? Nic!
Co je nám do pěstování fíků v Bosně? Nic!
Co je nám do amerického školství? Nic!
Ptali jste se lidí, jestli za tohle všechno chtějí utrácet svoje peníze? Ptali jste se? Ne, neptali jste se nikoho. Nikoho se na nic neptáte. Chcete se okázale dojímat vlastní šlechetností, chcete se za to plácat po zádech, chcete se tím chlubit v Bruselu a kdovíkde ještě, ale účet za to nutíte platit někoho jiného. Nutíte za to platit lidi této země.
Vážené kolegyně a kolegové, chováte se jako ta nejhorší feudální vrchnost, která státní peníze používala k vlastním rozmarům bez ohledu na potřeby lidí Jen místo honosných sídel, i když ani na těch se nešetří, si stavíte pomníky vlastní falešné ušlechtilosti – to je jediný rozdíl. To už ale není možné dál tolerovat.
Výběr daní probíhá pod pohrůžkou “násilí” daného zákonem a toto násilí je legitimní jen v případě, kdy vybrané peníze slouží k pokrytí potřeb plátců daní, tedy českých občanů. Používat tyto prostředky k čemukoli jinému, je aktem arogance, papalášství a někdo by možná mohl říci, že až gangsterství. Takže, tady je návod, jak během pár vteřin ušetřit 2 miliardy. Neposílejte je na hlouposti, jako je hudba v Etiopii.
Nejde ale jen o miliardy z rozpočtu ministerstva zahraničí. Podobným způsobem se hospodaří prakticky všude. Utrácíte za válku v Mali a blouzníte něco o tom, že jde o bezpečí našich občanů. Nejde. Bezpečí Čechů, Moravanů a Slezanů nezajistíte pobíháním po Africe a hledáním teroristů, kteří mají teroristický útok teprve spáchat, ale obranou evropských hranic. Jenže vy místo toho děláte pravý opak – vy dáváte peníze českých občanů organizacím, které do Evropy dováží osoby právě z oblastí, kde se rekrutují teroristé a nájezdníci, kteří se svým úmyslem obsadit Evropu, mnohdy ani netají To jsou další miliardy. Přestaňte to dělat. Přestaňte vyhazovat peníze daňových poplatníků za věci, které nejsou v jejich zájmů. Přestaňte z peněz živnostníků a zaměstnanců podporovat velké korporace, přestaňte vyhazovat peníze za pokusy měnit počasí, přestaňte vyhazovat peníze za vynalézání nových pohlaví, přestaňte platit agentury pro začleňování kdekoho kdekam, které nikdy, nikoho nikam nezačlenily. Přestaňte se chovat jako feudální vrchnost! Pak si totiž nejen budeme moci dovolit snížit DPH a spotřební daně na energie, pohonné hmoty a základní potraviny tak, aby ceny těchto komodit byly pro naše lidi únosné, ale získáme něco ještě cennějšího. Získáme důvěru běžných občanů.


Skutečnost je totiž taková, že lidé nás politiky dnes nevidí, jako správce země, ale jako svoje uzurpátory. Nevidí nás, jako někoho, koho si platí, aby zastupoval jejich zájmy, ale jako nepřítele, kterému jsou, pod hrozbou “násilí”, nuceni dávat svoje peníze, a ještě se tvářit, že jim to nevadí. Vidí nás jako nepřítele, kterého se bojí a zároveň ho nenávidí. To je realita, Takový stav je ovšem pro zemi mnohem nebezpečnější než schodek rozpočtu, či jakýkoli jiný problém ekonomického charakteru. Je to stav eroze společností, je to stav eroze národa a země, kdy se po staletí soudržná entita rozpadá na malé kousky, které samy nemohou ve světě obstát. Vím, že přesně to je cílem některých, kdo zde v sále sedí, ale vás ostatní naléhavě žádám: udělejme všechno pro to, abychom tento stav změnili. Začněme pracovat pro lidi této země a pro nikoho jiného, protože to je podstatou demokracie. Pokud to neuděláme, tak se naše společnost rozpadne a následně rozpustí v tavícím kotli progresivistického šílenství. A to by nám historie neodpustila.


Ani celá armáda těch, kteří mluví, nezmůže jednoho, který jedná.
My platíme vždy draze za nové zkušenosti, protože nevyužíváme těch starých.
--- http://klikni8.tiscali.cz


Posledný príspevok od Quilgen  ·  12. 3. 2022 o 15:38
2.1k
32

Vraciam sa k skratke: VP SSSR. Téma niekoľkokrát pertraktovaná, z rôznych uhlov diskutovaná. Verím, že viacerí skratku chápete správne, ale stále sa najdú jedinci, ktorí to prekladajú ako: VP ZSSR. Česi tú chybu nerobia, lebo prekladajú ako VP SSSR, ale si myslím, že pod touto skratkou, podobne sko my Slováci vidia ten istý obraz a to: vnútorný prediktor Zväzu sovietskych socialistických republík - len Česi majú "Svazu". Ak to niektorí z vás chápu takto, tak je to nesprávne.
Skratka po Rusky znamená: Внутренний Предиктор Соборной Социально Справедливой России.
Do Slovenčiny preložené: Vnútorný prediktor "Соборной" sociálne spravodlivého Ruska.
Náročky som nepreložil slovo Соборной, nech si obraz utvorí každý z vás sám. Význam tohto slova je následovný:


Собо́рность — понятие в русской религиозной философии, означающее свободное духовное единение людей как в церковной жизни, так и в мирской общности, общение в братстве и любви. Термин не имеет аналогов в других языках.


Sabornosť - je koncept v Ruskej náboženskej filozofii, ktorý znamená slobodnú duchovnú jednotu ľudí v cirkevnom živote aj vo svetskom spoločenstve, spoločenstvo v bratstve a láske. Tento výraz nemá v iných jazykoch žiadne analógie.


Духовное явление, а не просто коллективизм.


форма человеческого сообщества в рамках которой совершается становление богочеловека и богочеловечества.


соборность означает безусловную зависимость индивида не от коллектива нации или общины а от духовных начал жизни.


Duchovný fenomén, nielen kolektivizmus.


Forma ľudskeho spoločenstva, v rámci ktorého sa formuje Boh-človek a Boho-človečenstvo.


Соборность, (sabornosť ) znamená bezpodmienečnú závislosť jednotlivca nie na kolektíve, národe, alebo spoločenstve, ale na duchovných princípoch života.


Tu som proložil obrázok, ktorý poukazuje na rozdiel medzi "davo-elitárnou" koncepciou a koncepciou "Соборность" Ruského sveta. Neviem, či sa obrázok objaví, ak nie, prepáčte, asi nie som až tak dobrý ( PC ).


Posledný príspevok od Michaela1  ·  12. 3. 2022 o 00:48
1.4k
10
Ferry zverejnil(a) 21. 4. 2021 o 21:20
Mimo kategórií
Lev Klikov

Ked sa mi najde cas tak popocuvam Leva. Docela zaujimavo rozprava prvu pol hodinu.


https://www.youtube.com/watch?v=YnR6L1kjUZc


Tento krat hovoril o tom aky je rozdiel medzi umelym intelektom a intelektom cloveka, medzi systemom umelym a systemom zivym. Umely intelekt sa vytvara odpozorovanim intelektu cloveka, ziveho intelektu a potom sa spravi "hlupa kopia".
Najviac ma zaujala veta "Umely system nema schopnost samoorganizacie".
Principy riadenia v umelom systeme sa uz olisuju od principov tvorenia (bozskych principov).
Zivy system je autonomny, sam sa riadi. Napriklad ak pestujete kevety, tak vy neriadite to ako rastie kvet, polejete ho sice, presadite, ale procesy v rastline prebiehaju bez vasho zasahu a ak sa o kevet nebudete starat pol roka a bude mat vodu, tak prezije. Kdezto umely system stale potrebuje vasu pozornost, sataci jedna nepozornost a uz sa daco pokazi.
Ciel umeleho intelektu - bezhranicna moc.
(Ano je to po rusky .... ucte sa rusky )


Posledný príspevok od JankaS  ·  11. 3. 2022 o 12:41
1.2k
12

Západní země se chystají vypracovat plán na obnovu Ukrajiny. Novinářům to v úterý sdělil britský premiér Boris Johnson po londýnském setkání s premiéry zemí Visegrádské skupiny (Maďarsko, Polsko, Slovensko a Česká republika).


Uvádí se, že jedním ze zdrojů financování současného plánu může být konfiskace a prodej londýnského majetku sankcionovaných oligarchů spojených s vedením Ruska.


Velká Británie a země Visegrádu plánují posílit spolupráci v oblasti kybernetické bezpečnosti a boje proti dezinformačním kampaním, uvádí se v prohlášení zveřejněném v úterý Johnsonovou kanceláří.
zde


Y
Posledný príspevok od Quilgen  ·  10. 3. 2022 o 20:31
892
3
delnas zverejnil(a) 9. 3. 2022 o 00:23
Naši analytici
???

Gen.Pelz: Co předcházelo Ukrajině
7.3.22


Bulharsko:
Chronologie válek od doby vzniku Ukrajiny jako samostatného státu. Pokud to půjde takto dál, připravte si peněženky, možná ne jen to. Velký reset, ale zcela jiný nežli ten, o kterém se stále mluví. Též něco o historii moci médií jako prostředku vlády. V Evropě to začalo roku 325 za panování římského císaře Konstantina. Změna garnitury "císařů" započala rokem 1789. Výměna byla ukončena s koncem 1. světové války.
Zajímavý článek - viz odkaz níže. Nejvíce mě zaujal experiment s fotkama válečných hrůz Srbska, které autor umístil na sociální síť a neřekl, že jsou ze Srbska. Reakce ovcí byla předvídatelná a úsměvná. Kdyby to nebylo tragické.
Zdroj: https://www.necenzurujeme.cz/ibrahim-zardos/3002/gen-pelz-co...


???
Posledný príspevok od tibku  ·  10. 3. 2022 o 18:23
296
0

Vzhledem k rozsáhlosti materiálů zakládám nové vlákno, do kterého prosím vkládat příspěvky a dokumenty, potvrzující přípravy útoku na DLR a LLR ze strany Ukrajiny. Domnívám se, že důkazy ještě přibudou.


Podle tajných dokumentů nalezených ruskými vojáky byla pro ofenzívu pečlivě vytvořena speciální bojová skupina.


Ruští vojáci se zmocnili tajných dokumentů velení Národní gardy Ukrajiny, které jednoznačně naznačují, že Kyjev ve velmi blízké budoucnosti plánoval útočnou operaci na Donbasu. Zejména 4. operační brigáda měla dokončit bojovou koordinaci do 28. února. Navíc bylo zakázáno posílat na frontu nemotivované bojovníky.


Tajný rozkaz velitele Národní gardy Ukrajiny, který se dostal do rukou ruského vojenského personálu, potvrzuje, že kyjevský režim prováděl skryté přípravy na útočnou operaci na Donbasu. K tomu byla od konce ledna pečlivě vytvořena speciální bojová skupina.


„Plán přípravy jedné z úderných skupin pro útočné operace v zóně tzv. „operace spojených sil“ na Donbasu byl podrobně zpracován. Dokument schvaluje organizační a personální strukturu praporově-taktické skupiny 4. operační brigády Národní gardy, organizaci její komplexní podpory a přeřazení k 80. samostatné výsadkové útočné brigádě Ukrajiny,“ uvedl Igor Konašenkov, oficiální zástupce ruské ministerstvo obrany.


Personál bojové skupiny byl rekrutován ze všech územních útvarů Národní gardy Ukrajiny. Jejich vedoucí byli seznámeni s dokumentem, co říkají podpisy na papírech.Jednotka musela projít odpovídajícím výcvikem. Zejména do 5. února 2022 zorganizovat přepravu vojenské techniky 4. operační brigády po železnici z místa trvalého nasazení do oblasti Mezinárodního střediska pro udržování míru a bezpečnosti ve Stariči a odtud do oblasti bojových misí.Vesnice Stariči, Lvovská oblast. Takzvané Centrum pro udržení míru a bezpečnost je oficiální název vojenského cvičiště Javoriv. Právě sem se po mnoho let dovážejí tisíce zbraní NATO a podle standardu „NATO“ západní instruktoři cvičí jak Ozbrojené síly Ukrajiny, tak i v Rusku zakázané národní prapory, které jsou součástí struktury Národní Gardy.Únor byl ve Stariči vyhrazen pro bojovou koordinaci nové taktické skupiny praporu a 80. samostatné letecké útočné brigády, známé také tím, že ji cvičila americká a britská armáda.


„Jde o výcvik praporů a taktických skupin, které nyní operují i ​​na jihu. To se týká nejen ozbrojených sil Ukrajiny, ale také jednotek Národní gardy. To je to, co dělají,“ komentuje vojenský expert Vasilij Dandykin.


Válečný zajatec, rodák z Charkovské oblasti, řekl, že v centru studoval z nudy – nebyla práce, rodina.


„Trénovali jsme s cizinci na cvičišti. Měli jsme litevské instruktory, ostatní jednotky, pokud vím, měly Kanaďany. Učili nás, jak správně obsazovat domy. Jiní cvičili na tancích, jiní na protiletadlových dělech. Tým se již připravoval na prohlídku ofenzivy. Mělo se to stát 8. března nebo dříve než 8. března nebo 8. března,“ řekl.


Takzvaná „Operace společných sil“ v ​​Donbasu je bývalá ATO, která změnila svůj název v roce 2018 za Porošenka. O vážnosti záměrů vojenského vedení Ukrajiny svědčí načasování a to, posily pro Národní gardu na frontě na Donbasu.


„Do 23. ledna vytvořit prapor-taktické uskupení 4. operační brigády a přijímat zbraně, střelivo a vojenskou techniku; také převzít pod operační kontrolu bojovou skupinu odstřelovačů sestávající ze dvou dvojic odstřelovačů a skupinu palebné podpory až 30 vojáků; manévrovatelnou skupinu rádio-elektronické rozvědky,“ stojí v dokumentu.


Zveřejněné tajné dokumenty také osvětlují kritéria, podle kterých byli vybíráni budoucí účastníci kyjevské ofenzívy.


„Celých pět bodů čtvrtého odstavce je věnováno problematice pečlivého výběru personálu, vyšetření všemi psychology a zajištění jejich vysoké motivace. K tomu bylo nařízeno zabězpečit národní gardisty „vizuální agitací, informačními a propagandistickými materiály, vlajkami a tiskařskými produkty,“ řekl Konašenkov, mluvčí ruského ministerstva obrany.


Národní gardy, které nebyly připraveny riskovat a které vykazovaly "neuspokojivé" výsledky psychologických testů, bylo zakázáno vysílat na místo plnění "bojových speciálních úkolů". Tajný dokument z 22. ledna podepsal Mykola Balan, velitel Národní gardy Ukrajiny. O necelý týden později byl propuštěn ze služby - poté, co branec zastřelil své kolegy ze samopalu v Dněpru na závodě Južmaš. Zemřelo pět lidí. Sám Balan řekl, že zůstane ve službách Ukrajiny, ale už ne v armádě. Jeho rozkaz znamenal dokončení nacionalistického výcviku dne 28. února.


„Speciální vojenská operace ruských ozbrojených sil, vedená od 24. února, zabránila a zmařila rozsáhlou ofenzívu úderných skupin ukrajinských jednotek na Luganskou a Doněckou lidové republiky, které nebyly v březnu tohoto roku pod kontrolou Kyjeva, zdůraznil Konašenkov.


Výzkum dokumentace pokračuje. A jestliže důkazy o přípravě operace k útoku na Donbas ukrajinskými nacionalisty na začátku března jsou již nevyvratitelné, nyní je otázkou, do jaké míry do toho bylo zapojeno NATO.
https://www.youtube.com/watch?v=HRNaoDh__L0


792
2

KOŠICE čelia humanitárnej KATASTROFE. Tvrdá kritika primátora Jaroslava Polačeka.


Mesto Košice začína pod náporom utečencov z Ukrajiny čeliť humanitárnej katastrofe. Vyhlásil to košický primátor Jaroslav Polaček. Pri riešení situácie podľa neho chýba riadiaca jednotka zo strany štátu smerom na samosprávu, efektívna podpora, informovanie či manažovanie.


https://www.youtube.com/watch?v=QCnOGblwaU4&t=328s


Posledný príspevok od Lin  ·  10. 3. 2022 o 11:54
302
1
kata zverejnil(a) 9. 3. 2022 o 12:30
Zahraničná politika
India

NAÍ DILLÍ, 9. marca. /TASS/. India podpísala dohodu so Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO) o založení Globálneho centra WHO pre tradičnú medicínu (WHO GCTM) v Gudžaráte. Oznámila to v stredu v tlačovej správe vláda republiky.


Kabinet premiéra Narendru Modiho podpísaním dohody medzi vládou Indie a Svetovou zdravotníckou organizáciou schválil založenie Globálneho centra pre tradičnú medicínu WHO v Džamnagare v štáte Gudžarát.


"Bude to prvé a jediné centrum tradičnej medicíny na svete," zdôraznila kancelária premiéra. Bude fungovať v spolupráci s príslušným indickým ministerstvom ajurvédy, jogy a naturopatie, Yunani, Siddha a homeopatie.


Podľa WHO tradičná medicína zahŕňa metódy liečby založené na využití liečivých vlastností rastlín, zvierat a minerálnych zdrojov, ako aj duchovnú a manuálnu terapiu a rôzne fyzické cvičenia. V mnohých krajinách vrátane Ruska sa tento typ lieku nazýva tradičná alebo alternatívna medicína.
Úlohou budúceho centra, ako zdôraznila indická vláda, bude „propagácia tradičnej medicíny vo svete, poskytovanie kvalitného, ​​bezpečného a efektívneho prístupu k jej liečebným metódam, vývoj noriem a metodológie a zhromažďovanie údajov o nich“.


Iniciatíva na vytvorenie takéhoto centra vznikla na Ajurvédskych dňoch v novembri 2020, na ktorých sa zúčastnil generálny riaditeľ WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus. Indický premiér tento nápad vtedy privítal a uviedol, že „Globálne centrum tradičnej medicíny WHO sa stane centrom svetového wellness, kde sa bude vykonávať výskum, vzdelávanie a informovanosť o prístupoch tohto druhu medicíny.“


https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/14010441


Posledný príspevok od goulem  ·  9. 3. 2022 o 12:33
1k
5

Ani střední třída nezvládne platit trojnásobné ceny plynu, míní energetik
https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/gavor-energie-rozhovor-plyn-extremni-ceny.A220307_151559_ekonomika_vebe


Otázka zní: „Jste ochotní kvůli českým sankcím na Rusko platit cenu 120 000 Kč (a možná ještě daleko více) ročně za vytápění 3-pokojového bytu ?“


Z diskuze:
https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/gavor-energie-rozhovor-plyn-extremni-ceny.A220307_151559_ekonomika_vebe/diskuse


Petr Strnad
A teď zásadní otázka: kdo inkasuje ty nepřiměřené zisky. Rusko to není. Tam jsou stálé kontrakty. Zveřejněte jména těch, kdo profitují!!!
+165/−2


Richard Šlapka 78939
To je dobrý. Plyn proudí normálně, ale "trh se bojí" a cena bez faktického důvodu letí nahoru.... Trh se bojí. 8-o
+140/−1


Michal Diviš 31831
Takze plyn proudi stale stejne za stale stejne ceny, ale zdrazuje se, tomu nejak nerozumim.
+117/−1


Luděk Peleška 72909
To má ještě jeden aspekt. Pokud dojde k zastavení dodávek plynu úplně, Německý trh s elektřinou zřejmě padne, protože Němci v rámci Green Dealu vyrábějí z plynu elektřinu a odstavili ohromnou kapacitu jaderných elektráren. Už několikrát bylo Německo blízko black outu. Přitom v devadesátých letech trvalo nahození New Yorku dva týdny! Německo by asi vtáhlo i Evropu do BO. Jaderky už nahodit nejde. Ve Švédsku v prosinci odstavili jaderku, v lednu se ptala vláda ( byly tam neskutečné mrazy) za jak dlouho lze ji znovu najet a dostali odpověď rok! Nebylo už palivo, nebyly revize, lidé propuštěni atd. Jsme v totální .... a díky Němcům visíme na Rusku jako nikdy v mnulosti!
+92/−1


Martin Doktor 59876
ještě nedávno diskutéři tvrdili jak si připlatí za plyn jen když potrestají rusko, a ted jej vytrestají ještě víc. nebudou kupovat žádný plyn protože na něj nebude mít nikdo.
+63/0


Tomáš Macejka 61277
Maďaři byli konzervativní a i proto vuli Bruselu se na nějakou burzu vykašlali a nakoupili na několik let do předu z dnešního pohledu za úplně směšnou cenu. To jen my musíme udělat vše co bruselskym na očích vidíme a i u nás levne vyrobenou elektřinu kupovat přes burzu v Lipsku 10x dráž. Takto prosím české vlády háji zájmy České republiky. Neustále dělají pravý opak toho co by měly.
+100/−5


Radek Beranek 84458
Evropa má možnost, jak problém krátkodobě tlumit - sáhnout ke "špinavým" zdrojům energie.
+59/−1


Martina Levá 6689
Ale kdo inkasuje ty peníze za ten plyn, Ruskob to asi není. Takhle uměle zvyšovat ceny je nechutné, stejně jako s ropou.
+44/0


Karel Ludwig 70921
EU už má plán. A proto se bude dovážet uhlí z Austrálie. EU je prostě geniální.
+36/0


Petr Bartoš 36857
Zadna valka, to lidska hamiznost zene ceny plynu a benzinu nahoru. A to je na tom nejhorsi...
+35/0


Robert Máslo 11177
Rozhodně bych nerušil žádnou těžbu uhlí a naopak bych zrušil ten nesmyslný zákon, co chce od září zakázat domácnostem některé typy uhelných kotlů.
+47/−2


Vladimír Fibiger 54114
Přestaňte se střílet do vlastní nohy a zrušte zákaz používánímstarých kotlů. Uhlí sice taky narostlo, ale jedná se o zdroj energie kterého máme minimálně na desítky let. Zrušte konce těžby a řeči o tom do doby kdy se situace nesrovná. Stát bude pomáhat cíleně, ale postihuje to všechny, protože na energiích závisí svšechno. Ještě že opravdu zima končí.
+74/−6


Jaroslav Burda 63138
Rusko nabízelo dodávky plynu za pevnou cenu. EU si vydupala spotovou cenu. Revanšistické Maďarsko uzavřelo vlastní dohodu a dnes nakupuje za čtvrtinu naší ceny. EU, která to zmršila teď brečí, že je to špatně. Chtělo by to napsat, kdo na té krvavé válce nejvíc vydělává a kde ty peníze končí.
+39/−1


Posledný príspevok od Buran  ·  8. 3. 2022 o 15:07
286
0
Yori zverejnil(a) 8. 3. 2022 o 14:41
Mimo kategórií
Y

Celkem 1370 vojáků bylo australskými úřady zapojeno k boji proti záplavám a evakuaci obětí živlu na východním pobřeží země. Informovalo o tom 4. března na svém webu australské ministerstvo obrany.
Jde o území států Nový Jižní Wales a Queensland. Pomoc si vyžádaly úřady zmíněných regionů. Na likvidaci následků povodní se podílejí také desítky kusů vojenské techniky.
Do města Brisbane zamířilo 530 vojáků s cílem zorganizovat pátrací a záchranné práce v jeho okolí a přilehlých obcích. Dalších 230 vojáků je ve městě Lismore, které zcela zaplavilo. Vojáci musí evakuovat zbývající obyvatele a dokončit zpevnění břehů místní řeky.
Jak bylo oznámeno na REGNUM, 3.března premiér státu Nový Jižní Wales Dominic Perrott řekl, že více než půl milionu lidí v regionu dostaly od soudnich organu prikaz o evakuaci z důvodu povodní a rychlý vzestup hladiny řek v Austrálii.
https://www.youtube.com/watch?v=D2s2Mh8sjhg


Y
624
3

7 . augusta o 23:35 moskovského času spustili gruzínske jednotky paľbu z viacerých odpaľovacích raketových systémov na hlavné mesto Južného Osetska a kasárne ruských mierových síl na jeho predmestí. Gruzínsko-osetská vojna vstúpila do nezvratnej fázy a po niekoľkých hodinách sa zmenila na rusko-gruzínsku vojnu, ktorá vošla do dejín pod názvom päťdňová vojna.


Málokto vie, ale v tom čase gruzínsko-osetská vojna trvala už piaty deň. Za začiatok vojny sa považuje 8. 8. 2008, ale v skutočnosti sa začala v noci z 1. na 2. augusta, keď gruzínske špeciálne jednotky súčasne spustili paľbu na Cchinval z ostreľovacích zbraní. Zahynulo 6 ľudí a zranilo sa 16. Išlo o prvé obete od gruzínsko-osetskej vojny v roku 2004. Vojny, o ktorých, mimochodom, málokto vie. Vtedy gruzínske jednotky utrpeli pre seba veľmi bolestivú porážku a trvalo im štyri roky, kým zozbierali mocnú vojenskú silu na pomstu.


Od 2. augusta vstúpila eskalácia konfliktu do horúcej fázy, hoci bola ešte zvratná. V regiónoch Južného Osetska sa rozpútali nepriateľské akcie, z ktorých najzúrivejšie boli bitky o výšinu pri dedine Nul, kontrola nad ktorou umožnila Gruzíncom zablokovať „cestu života“, ktorá spája Cchinval s Ruskou federáciou. .


Už 2. augusta bola v Južnom Osetsku ohlásená evakuácia detí do ruského Severného Osetska. Skutočnosť, že 8. august, a nie 2. august, sa považuje za začiatok vojny, umožnila niektorým rusofóbnym osobnostiam špekulovať, že vojnu začalo Rusko. Ako, Oseti sa pripravovali na vojnu, takže deti vopred evakuovali.


„Päťdňová vojna“ bola prvou a, vďaka Bohu, aj poslednou skúškou pre najnovšiu ruskú armádu mimo krajiny. A túto skúšku zvládla so cťou.


Večná pamiatka hrdinom a civilistom, ktorí zomreli pred piatimi rokmi v tejto vojne.
Zdroj
Film "Stratený deň vojny" o vojne 08.08.08


V predvečer 4. výročia 5-dňovej vojny za nezávislosť Južného Osetska sa na internete objavil dokumentárny film juhoosetských dokumentaristov venovaný vojne „080808“. Filmová produkcia: Alfa studio, Tver, 2012


Namiesto predslovu k filmu je zachytený úryvok z Putinovho rozhovoru zo 7. augusta 2012 venovaný tomuto smútočnému dátumu a tomuto filmu.


https://www.stena.ee/blog/film_online/080808-%C2%ABpoteryannyj-den-vojny%C2%BB-dok-film


https://www.youtube.com/watch?v=O_fkMM0T1i0


Medvedev o filme
https://www.youtube.com/watch?v=OHnSp1BGog0


Posledný príspevok od Lin  ·  8. 3. 2022 o 09:14
3.2k
29

Takže české daňové poplatníky stál dosud tento skvělý hrdý a mocný úder putinovské Sberbank 28 miliard Kč a 5-milionové a prozápadní Slovensko toto hrdé vyjádření nesouhlasu s "ruským vpádem na Ukrajinu" zabolí ještě víc.


https://vlkovobloguje.wordpress.com/2022/03/03/konec-sberbank-v-eu-a-v-cesku-a-na-slovensku-specialne/


Dobře to vedou ti naši prozápadní demokrati, aby si udělali dobré oko u svých loutkovodičů, kteří je nakonec s velkým pohrdáním kopnou do brusele.


Posledný príspevok od zuzka  ·  7. 3. 2022 o 20:51
2.8k
14

Vzhledem k zlomovým událostem, které právě probíhají, se domnívám, že není od věci, mít postoje vrchnosti na jednom místě. V budoucnu to ušetří čas při hledání.


Na úvod namátkou vkládám toto video:
https://www.youtube.com/watch?v=xrV3m3UXp1I


Posledný príspevok od Joe JumperUp  ·  6. 3. 2022 o 23:48
3.7k
38

Toto video nemá chybu. Tomáš Lukavec, odborník na neuromarketing, tu jednoduchým jazykom vysvetľuje ako funguje neuromarketing. Keď sa pozrieme na to, čo robia médiá posledné dva roky, tak je to neuveriteľná zhoda práve s touto psychologicko-obchodnou praktikou založenou na vede a výskume ľudského podvedomia.


https://www.youtube.com/watch?v=mHCmiDZQjgY


Posledný príspevok od dasa  ·  6. 3. 2022 o 16:36
5k
41

Šéf britského ministerstva obrany pôjde na rokovania do Moskvy

Sky News: Premiér Johnson dá pokyn ministrovi obrany Wallaceovi, aby odcestoval do Moskvy


Britský premiér Boris Johnson poverí ministra obrany Bena Wallacea, aby išiel na rokovania do Moskvy. Informuje o tom kanál Sky News.


Podľa kanála sa očakáva, že Johnson poverí Wallacea, aby prijal ponuku ruského ministra obrany Sergeja Šojgu na rokovanie v Moskve.


Rokovania môžu prebehnúť v najbližších dňoch, no kanál neuviedol presný dátum. V správe sa tiež uvádza, že Johnson považuje situáciu na hranici s Ukrajinou za „extrémne nebezpečnú“, pričom denne dostáva informácie o udalostiach, ktoré sa tam odohrávajú.


Britské ministerstvo zahraničia už skôr uviedlo, že ruské úrady plánujú v Kyjeve uväzniť „lojálneho, proruského vodcu“. Britské ministerstvo okrem toho uviedlo, že ruské spravodajské služby údajne udržiavajú kontakty s mnohými bývalými ukrajinskými politikmi, ktorí zastávali vysoké funkcie za exprezidenta Janukovyča. Britskí diplomati však neposkytli dôkazy pre tieto vyhlásenia.


https://lenta.ru/news/2022/01/23/britain/


Posledný príspevok od Berenika  ·  5. 3. 2022 o 18:01
6k
78

Desítky sestřelených letadel, stovky zajatých pilotů a týdenní smutek - přesně před 70 lety, 12. dubna 1951, se Američané na obloze nad Korejí utkali se skutečně silným nepřítelem. Americké letectvo zaútočilo na sovětská esa, která během několika minut porazila leteckou armádu bombardérů Superfortress B-29.


https://cz.sputniknews.com/nazory/2021041213471965-neco-takoveho-nelze-zapomenout-jak-sovetska-letecka-esa-zpusobila-katastrofu-v-americkem-vojenskem/


Posledný príspevok od Nasredin  ·  5. 3. 2022 o 11:23
3.2k
29

V Atlantském oceánu už od středy hoří nákladní loď Felicity Ace plná luxusních vozů Porsche a Volkswagen. Dvaadvacetičlenná posádka se včas evakuovala, plameny se ale stále nedaří dostat pod kontrolu


Nákladní loď mířila z německého Emdenu do Davisvillu na Rhode Islandu v USA. V době vypuknutí požáru se nacházela poblíž portugalských Azorských ostrovů a tamní pobřežní hlídka tak pomáhala s evakuací.


Mluvčí společnosti Porsche uvedl, že na palubě je zhruba 1100 aut jejich značky. Volkswagenů je na lodi 3965. Na palubě by se měly nacházet také luxusní vozy Lamborghini či Bentley.


https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/clanek/na-trajektu-se-tremi-stovkami-lidi-plujicim-z-recka-do-italie-vypukl-pozar-40387561


Posledný príspevok od Buran  ·  3. 3. 2022 o 08:07
270
0
delnas zverejnil(a) 2. 3. 2022 o 21:19
Zahraničná politika
UK

Ukraine's Regime Is Now Kidnapping Fathers for Military "Service"
War and Foreign Policy
02/28/2022Ryan McMaken


Zvyraznete a dejte to do prohlizece.....


Zatimco v cesku vam "uprdeni tajtrdlici"" zaviraji domeny tak tady v USA muzete cist neco jineho......


UK
2.4k
13
Yori zverejnil(a) 4. 10. 2021 o 22:50
Ekonomika
Y

Kontroverzní plynovod "Nord Stream 2" v Baltském moři bude naplněn plynem. Dnes začalo plnění první linky, uvedl Nord Stream 2 AG. Počáteční plnění je nezbytné před zahájením skutečné přepravy plynu. Rusko dokončilo přibližně 1230 kilometrů dlouhe potrubi před několika týdny.
Společnost Nord Stream 2 AG neposkytla žádné informace o plánovaném datu uvedení do provozu. Odborníci očekávají, že plyn by mohl být dodán novým plynovodem ještě v říjnu. V letošním roce plánuje Gazprom čerpat 5,6 miliardy metrů krychlových plynu přes "Nord Stream 2".
Certifikace německých úřadů však stále chybí pro uvedení do provozu.
Mezinárodní Agentura pro Energii (IEA) nedávno vyzvala Rusko, aby dodávalo více zemního plynu do Evropy s cílem zmírnit aktuální nedostatek a související zvýšení cen. Velkoobchodní cena zemního plynu se od začátku roku více než ztrojnásobila.
https://orf.at/#/stories/3231100/


Y
Posledný príspevok od JankaS  ·  2. 3. 2022 o 17:27
9.4k
73

Změna informačního pole, vedoucí k vystoupení z EU
Doporučuji si přečíst ten článek a pak i diskuzi.


Ceny elektřiny i plynu lámou nové, dosud nepředstavitelné rekordy. Energie budou v příštích měsících dražší, než se čekalo. Zasáhne to všechny.


Článek
Emisní povolenky tento týden překonaly nový cenový rekord, padla hranice 90 eur za tunu oxidu uhličitého v ovzduší. Od začátku roku jsou povolenky na trojnásobku.


Taková čísla nikdo nečekal. „Byl jsem přesvědčen, že trh si najde rovnováhu někde na 50 eurech za povolenku, pak na 70 eurech. Ale dneska jsme na 90 a může to jít výš,“ říká analytik skupiny Sev.en Energy Radek Jirků. Stovka může padnout ještě letos. A například analytik Lawson Steele z hamburského bankovního domu Berenberg tvrdí, že cena povolenky do konce roku vystoupá až na 110 eur za tunu emisí.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-firmy-masakr-na-trhu-s-energiemi-chystejte-si-penezenky-nadeje-na-obrat-neni-183049


Čtenáři se rychle zorientovali v tématu, kdo jím chce brát peníze z peněženek.


Posledný príspevok od JankaS  ·  1. 3. 2022 o 16:39
344
0

V souvislosti s biologickými laboratořemi na Ukrajině, jsem si dlouho nemohl vzpomenout, kde že jsem ten scénář v podání USA a teroristů četl, viděl. Pak jsem si vzpomněl, jako dítě jsem na Playstation hrál hru SYPHON FILTER. A jedna z misí v roli tajného agenta, byla likvidace laboratoří na vir, která byla maskovaná za klášter, a světe div se, bylo to na Ukrajině, připomínám, že se psal rok cca 98.


https://cs.wikipedia.org/wiki/Syphon_Filter


334
0

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-kauzy-uradum-se-prihlasil-nejhledanejsi-cesky-zlocinec-po-11-letech-na-uteku-189837


Podle informací Seznam Zpráv je devětačtyřicetiletý Stanislav
Seidl zadržen na policejní stanici v Plateau na předměstí Dakaru. Od Seidlova přítele, který ho v sobotu navštívil, je zpráva, že je na cele se čtyřmi lidmi, spí na podlaze, nemá přístup k čisté vodě, jídlu ani hygieně. V neděli musel být podle tohoto zdroje Stanislav Seidl převezen do nemocnice, protože močil krev.


Význam franc. slova "plateau"


tác, podnos, plató
plateau-repas tác s jídlem v letadle, nemocnici ap.
miska u váhy
převodník u bicyklu
plošinový vůz železniční
talíř, kotouč u gramofonu
deska stolu
rovina, plošina
pódium, jeviště, scéna v divadle ap.
5k
26
dasa zverejnil(a) 4. 10. 2021 o 17:38
Videá, filmy, knihy
Irena preklady

Co je vlastně zač ten GLOBÁLNÍ PREDIKTOR aneb Plná funkce řízení


dakujeme za titulky Irena
https://rutube.ru/video/37674113ca740b46e688e5535e315a10/
615b1f79a7252
Video s titulky zde:


Ulož to (pokud máte někdo problémy dostat se tam přes odkaz, zkuste si dát vyhledávání podle názvu: Jak prožít poslední dny před zhroucením Světového řádu aneb Zákon času od Nestora_Titulky_CZ) titulky p. IRENA
https://uloz.to/tamhle/LivIYmDsa0wr#!ZGtkLmR2AzDjLmLmAQLkLGt0BGAyZKW3ZTS5ZHESHay6HmR4AN==
https://vk.com/videos351663392
https://kob-forum.eu/2021/10/04/co-je-vlastne-zac-ten-globalni-prediktor-aneb-plna-funkce-rizeni-od-nestora/


Posledný príspevok od Oco  ·  28. 2. 2022 o 15:12
1.2k
5
Mourek zverejnil(a) 25. 2. 2022 o 13:46
Ekonomika

Lidé, firmy i samosprávy ruší účty u „české“ Sberbank, pro banku to může znamenat konec
https://www.mesec.cz/clanky/lide-firmy-i-samospravy-rusi-u-sberbank-ucty-pro-banku-to-muze-znamenat-konec/


Myslím, že to rušení účtů zase tak dramatické nebude, každopádně Internetové bankovnictví jim včera ještě fungovalo, dnes se již nelze přihlásit “ Omlouváme se, Sberbank Online je momentálně nedostupný, na opravě intenzivně pracujeme.”.


Posledný príspevok od goulem  ·  28. 2. 2022 o 14:43
1.3k
7

https://abc7chicago.com/hammer-attack-subway-new-york-robbery-nina-rothschild/11602825/


Nina Rotschild, seniorna zdravotna vedkyna pre zdravotne oddelenie mesta New York bola brutalne napadnuta bezdomovcom s kladivom, dostala 13 uderov do hlavy, ked sa jej snazil ukradnut kabelku. Stalo sa to tesne po 11:20 PM (takze asi 11:22PM)


Utok prezila, je v kritickom stave.


Posledný príspevok od Oracle_911  ·  27. 2. 2022 o 22:14
11.5k
116

Subjektivně to na mne působí tak, že se nám tady občas objevuje takový nešvar.
Totiž přikládání neadekvátní váhy produkci tzv. "pana VK".
Sem bych rád umísťoval rozbory těch článků aeronetu, které budou obsahovat větší než malé množství aeronetovštiny, neboli imitačně-provokačního obsahu.
Dlouho jsem váhal nad založením tohoto tématu i nad jeho jménem.
Pokud se objeví pochybnosti o prospěšnosti tohoto vlákna, tak ho klidně zruším.


Ale aby to nevypadalo, že jsem jenom aeroneto-bijec, přikládám sérii 3 aeronetích článků, které podle mého názoru vybočují z běžné aeronetovštiny.


"Německý orloj české politiky – I. část"
https://aeronet.cz/news/nemecky-orloj-ceske-politiky-i-cast-zmapovali-jsme-alarmujici-prorustani-chapadel-moci-berlina-a-nemecke-lobbisticke-chobotnice-do-nejvyssich-struktur-ceske-politiky-ale-i-na-vsech-urovnich/


"Německý orloj české politiky – II. část"
https://aeronet.cz/news/nemecky-orloj-ceske-politiky-ii-cast-nemecka-neziskovka-ackermann-gemeinde-a-jeji-propojeni-na-cloveka-v-tisni-kdu-csl-cssd-ods-a-podivne-transfery-penez-od-politiku-do-neziskovek/


"Německý orloj české politiky – III. část"
https://aeronet.cz/news/nemecky-orloj-ceske-politiky-iii-cast-extremisticka-sudetonemecka-organizace-witikobund-a-jeji-chapadla-v-cesku-nemecko-spustilo-plan-na-germanizaci-ceskych-a-moravskych-zemi/


Poznámka1:
K výše zmíněným článků se vrátím ještě samostatným komentářem, protože těmito články - z čistě technického hlediska - aeronet o sobě odhalil víc, než by mu mělo být milé.


Poznámka2:
Postupně bych sem vkládal sériál indicií, které by vypovídaly o podstatě tohoto "vlasteneckého", "proruského", "alternativního" a "nezávislého" zpravodajského serveru.


Posledný príspevok od Ladič  ·  27. 2. 2022 o 10:42
6.5k
58
Uzavretá

Oddanosť spoluarchitektovi Veľkého resetu pápežovi Františkovi až za hrob. Člen Rádu nemeckých rytierov Čarnogurský nemá názor na Plandémiu, ani ju nepovažuje za prekurzor k Veľkému resetu
Čarnogurský sa vyjadril odmietavo k poznámke moderátorky, že súčasná rímsko-katolícka cirkev pod vedením pápeža Františka opäť, tak ako tomu bolo v histórii, kolaboruje s mocenskými štruktúrami. Obhajoval pritom šokujúce výzvy hlavy katolíckej cirkvi aj viacerých jej pohlavárov, aby sa ľudia dali očkovať. Ako vysvetlil, keď prezentovaná väčšina vedcov deklaruje potrebu očkovania, tak cirkev podľa neho tento názor rešpektuje a preto vyzýva ľudí dať si experimentálny roztok. Zároveň sa vyslovil skepticky k tvrdeniam, že súčasná Plandémia súvisí s Veľkým resetom. V rozhovore pre ZVTV taktiež priznal, že sa nechal očkovať Pfizerom, aby mohol cestovať...
https://www.infovojna.sk/article/video-oddanost-spoluarchitektovi-velkeho-resetu-papezovi-frantiskovi-az-za-hrob-clen-radu-nemeckych-rytierov-carnogursky-nema-nazor-na-plandemiu-ani-ju-nepovazuje-za-prekurzor-k-velkemu-resetu


Posledný príspevok od Oco  ·  27. 2. 2022 o 08:28
505
0
delnas zverejnil(a) 26. 2. 2022 o 23:01
Mimo kategórií
Rossia

Ahoj , vsichni...
I kdyz mate plne stranky analyz o Ukrajine atd....
Tady vam davam vyrok jednoho ruskeho herce...
ktery to tak nejak vsechno shrnuje "a vysvetluje....
Dáte-li po hubě Evropanovi, rozbrečí se a uteče.
Pokud Američanovi, tak se rozbrečí a dá vás k soudu.
Ale pokud Rusovi... - pak vězte, že vaše problémy teprve začínají"


472
1

Online dnes, 8.16 Uhr (Update: 14.53 Uhr)
Stovky zachraneny, jsou i nezvestni
Téměř všech 300 lidí na palubě osobní lodi "Euroferry Olympia", na ktere horelo na cestě mezi Igoumenitsou na severozápadem Řecka a Brindisi ve východní Itálii, je v bezpečí. Přinejmenším 2 lidé byli uvězněni v garážových palubách. Několik lidí se pohřešuje.
Trajekt byl podle italských médií zcela evakuován, oznámila v pátek Italská lodní společnost Grimaldi Lines. Záchranáři s zadrženými zřejmě komunikovali a snažili se je osvobodit, informovala v pátek ráno Řecká televize ERT s odvoláním na pobřežní stráž. Kromě toho se pohřešuje deset z 290 (11) cestujících a členů posádky.
V přístavu Korfu, kam dorazilo nejméně 278 zachráněných cestujících a členů posádky, byly seznamy cestujících porovnány se jmény lidí.
Několik řidičů nákladních vozidel mezi pasažéry hovořilo o kolegach, kteří měli strávit noc ve svých kabinách v garážích pod palubou.
Palivo neuniklo
Loď má být stabilní a neztratila žádné palivo, informovala Italská tisková agentura ANSA s odvoláním na Grimaldi Group, ke které patří značka Grimaldi Lines, která zase provozuje trajekt "Euroferry Olympia". Záchranářům vyšlo vstříc poměrně klidné počasí, které v pátek v regionu panovalo.
Není jasné, zda na lodi byli i černí pasažéři – cestu ze západního Řecka do Itálie už léta využívají migranti a uprchlíci, kteří se skrývají v nákladních automobilech a pod nimi, aby se přes Itálii dostali do střední a severní Evropy.
Několik clunu a lodí přijelo na pomoc
K incidentu došlo u severního pobřeží ostrova Korfu, který leží mezi Řeckem a Albánií. Podle pobřežní stráže kapitán po vypuknutí požáru vyzval cestující, aby loď okamžitě opustili.
Řecké orgány vyslaly tři hlídkové čluny a tři remorkéry pobřežní stráže na osobní loď plující pod italskou vlajkou. Do akce se zapojily i tři vrtulníky.
Několik lodí a lodí přijelo na pomoc
K incidentu došlo u severního pobřeží ostrova Korfu, který leží mezi Řeckem a Albánií. Podle pobřežní stráže kapitán po vypuknutí požáru vyzval cestující, aby loď okamžitě opustili.
Řecké orgány vyslaly 3 hlídkové čluny a 3 remorkéry pobřežní stráže na osobní loď plující pod italskou vlajkou. Do akce se zapojily i 3 vrtulníky.
Příčina požáru zatím není známa, vyšetřování zahájila Řecká pobřežní stráž. Požár vypukl náhle kolem 4: 30 (místního času; 3: 30 SEČ). Podle listu The Greek Reporter vypukl požár na palubě trajektu, pravděpodobně ho způsobil nákladní automobil. Na televizních záběrech byla celá loď v plamenech.
Zraněný, 42letý člen posádky, byl na Korfu převezen hlídkovým člunem pobřežní stráže a převezen do nemocnice. V televizi bylo vidět, jak muže při příjezdu na Korfu podpírali hasiči. Podle médií měl muž potíže s dýcháním.
Cely clanek zde.


Y
Posledný príspevok od Zora  ·  26. 2. 2022 o 15:17
478
1

Informace z PL: Čeští totalitní nacisté nechali zablokovat alternativní informační zdroje


Novinář Filip Rožánek oznámil, že v českém internetovém prostoru se stalo něco, co čekal málokdo. „Sdružení CZ.NIC, národní správce domény .cz, přistoupilo ke zcela mimořádnému kroku – po konzultaci s bezpečnostními složkami státu zablokovalo provoz domén Aeronet, Protiproud, Ceskobezcenzury, Voxpopuliblog, Prvnizpravy, Czechfreepress, Exanpro a Skrytapravda,“ napsal na twitteru.


Zdroj:
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Osm-webu-vypnuto-Po-konzultaci-s-bezpecnostnimi-slozkami-694072


P.S. Na pluralitních PL dosud nevídané: u této zprávy je diskuze zablokována. Zřejmě výstrahu dostaly i PL. Čili v Česku je ode dneška zaveden digitální fašismus.


Posledný príspevok od Ludvík  ·  25. 2. 2022 o 17:41
354
1

Z predchádzajúcej konštrukcie bombardéra Tu-160 zostal len trup a výplň je úplne nová. Podľa odborníkov bude bojová účinnosť Tu-160M2 2,5-krát vyššia ako u Tu-160.
VLADIMIR VASILIEV , 27. január 2022 , 16:35 — REGNUMAmerický časopis The National Interest 13. januára 2022 uverejnil článok s názvom „Späť do budúcnosti: Rusko oživuje strategický bombardér Tu-160 z čias studenej vojny“.


Materiál v americkej publikácii vyšiel v súvislosti s prvým letom prvého novo vyrobeného strategického bombardéra Tu-160M ​​​​. Let sa uskutočnil 12. januára 2022, preletel vo výške 600 metrov a trval 30 minút. Boli vykonané manévre na testovanie stability a ovládateľnosti lietadla vo vzduchu.


Americký článok do značnej miery prerozpráva to, čo bolo uvedené v ruských oficiálnych zdrojoch, najmä správy na webovej stránke Tupolev PJSC. Autor publikácie Caleb Larson zároveň vyvodzuje skeptické závery, ktoré s realitou nemajú veľa spoločného.


Tu je citát: „Kým Rusko nevyrieši problémy s dizajnom PAK DA [Sľubný letecký komplex pre diaľkové letectvo], nový a vylepšený Tu-160M ​​bude dočasným riešením.


Hoci opätovné spustenie Tu-160 je v ruských médiách vítané ako veľký triumf, realita je o niečo menej ružová: napriek tomu, že Tu-160 je vybavený novým motorom a digitálne vylepšený, v skutočnosti zostáva Studený. Dizajn z vojnovej éry, ktorý vstúpil do služby v 21. storočí . "


Začnime pekne po poriadku. Projekt strategického bombardovacieho bombardéra Tu-160 sa teraz vyvíja dvoma smermi: modernizácia bojových vozidiel na úroveň Tu-160M ​​​​a výroba nových - Tu-160M ​​​​(v mnohých zdrojoch má označenie Tu-160M2). Tento projekt je nezávislý a nijako nesúvisí s načasovaním vzniku PAK DA a jeho časový rámec je obmedzený len termínmi prevádzky rôznych modifikácií lietadla Tu-160.


V dôsledku modernizácie bojových bombardérov Tu-160 na úroveň Tu-160M ​​sa ich životnosť predĺži na 45-50 rokov. Pripomínam, že prvé bojové vozidlá tejto značky vstúpili do letectva ZSSR v roku 1987. S ich postupným vyraďovaním z prevádzky by sa teda malo počítať približne od roku 2032-2037.


Ministerstvo obrany Ruskej federácie má v súčasnosti zmluvu s výrobcami lietadiel na výstavbu nových 10 kusov Tu-160M2. Tieto lietadlá budú mať životnosť približne 45-50 rokov. Ak teda prvý model vstúpi do služby pre diaľkové letectvo ruských leteckých síl v roku 2023, vyradenie týchto bojových vozidiel z prevádzky sa začne približne v rokoch 2078-2083. Tieto argumenty úplne popierajú tézu Caleba Larsona o „dočasnom riešení“.


Teraz si prejdime tézu, že Tu-160M2 „zostáva dizajnom z obdobia studenej vojny, ktorý vznikol v dvadsiatom prvom storočí“.


Treba poznamenať, že sovietsky Tu-160 je jedinečné bojové vozidlo: najväčšie nadzvukové lietadlo v histórii vojenského letectva a lietadlo s variabilnou geometriou krídel, najťažšie bojové lietadlo na svete s najvyššou maximálnou vzletovou hmotnosťou medzi bombardéry. Maximálna rýchlosť Tu-160 je 2230 kilometrov za hodinu a cestovná rýchlosť je 850 kilometrov za hodinu. Maximálna vzletová hmotnosť dosahuje 275 ton. Maximálny letový dosah bez tankovania vo vzduchu je 13 950 kilometrov.


Konštruktéri tohto lietadla v ňom položili obrovský modernizačný potenciál. Ak hovoríme o Tu-160M2, potom v novom stroji bolo aktualizovaných a modernizovaných 80% systémov a zariadení. V skutočnosti z predchádzajúcej konštrukcie bombardéra Tu-160 zostal len trup a výplň je úplne nová. Podľa odborníkov bude bojová účinnosť Tu-160M2 2,5-krát vyššia ako u Tu-160.


Treba predpokladať, že autor publikácie v časopise The National Interest pod „dizajnom éry studenej vojny“ má na mysli aj absenciu použitia stealth technológií (technológií na zníženie viditeľnosti) v Tu-160M2. Podotýkam, že ruské systémy protivzdušnej obrany vidia americké stíhačky F-22 a F-35, ako aj tajný bombardér B-2A.


Okrem toho, ak hovoríme o účele bombardovacieho bombardéra Tu-160M2, potom jeho úlohou, rovnako ako úlohou jeho predchodcu Tu-160, je ničiť objekty vo vzdialených geografických oblastiach a hlboko v tyle kontinentálnych divadiel vojenských operácií. vrátane pomoci jadrových zbraní.


Vo svojich vnútorných priestoroch môže bombardér Tu-160M2, podobne ako Tu-160, niesť 12 Kh-101 (102) strategických riadených striel. Raketa Kh-101 je konvenčne vyzbrojený variant rakety s hmotnosťou hlavice 400 kg. A raketa X-102 je riadená strela s termonukleárnou hlavicou s kapacitou 250 kiloton alebo 1 megatona. Kruhová pravdepodobná odchýlka od cieľa vo vzdialenosti 5500 km je v rozmedzí od 5 do 10 metrov.


Letový dosah týchto rakiet umožňuje ich odpálenie bez vstupu do oblasti pokrytia protivzdušnej obrany a stíhacieho lietadla nepriateľa. V súlade s tým neexistuje žiadna striktná potreba technológie na redukciu stealth.


Preto je článok v americkom časopise The National Interest z 13. januára 2022 s názvom „Späť do budúcnosti: Rusko oživuje strategický bombardér Tu-160 z čias studenej vojny“ veľmi povrchný a neodráža skutočný stav vecí. Treba predpokladať, že hlavnou úlohou autora publikácie bolo bagatelizovať úspech Ruska pri vytváraní leteckej techniky s vysokým bojovým potenciálom.


 1. januára 2022

Vladimír Vasiliev


zdroj: https://regnum.ru/news/polit/3489597.html
Любое использование материалов допускается только при наличии гиперссылки на ИА REGNUM.


Posledný príspevok od jelenovipivonelej  ·  25. 2. 2022 o 14:30
456
0

Historie se opakuje: 25.2.2022 Osvobození Chersonu od nacistů slavnou Sovětskou armádou ...Zdroj:
https://colonelcassad.livejournal.com/7465085.html


P.S.
Čtu, že se ruská vojska nepostupují, jak by měly. Cítím, že je třeba navázat na slavnou tradici (matrici). Toto není válka mezi Ruskem a Ukrajinou, mezi Rusy a Ukrajinci. Toto je válka proti nacismu. Přišel čas odložit vlasovskou vlajku a VŠECHNY ruské tanky ozdobit vlajkou Vítězství.


6.3k
104

Začátek zde:
https://ksbforum.eu/index.php?u=/topic/4414/o-kob-a-nejen-o-%C4%8Dinnosti-fondu-konceptu%C3%A1ln%C3%ADch-technologi%C3%AD


15.12.2018 jsme uviděli video Vojtěnkova z kanálu Poznavatělnoje TV, dlouhodobého spolupracovníka Velička, se kterým byla natočená série "Hovoru o životě". Video mělo název "Proč chcipla KOBa?", na konci kterého se svítil, jako namaštěný lívanec Veličko.
Než přejdeme k obsahu videa, chtěl bych zdůraznit pár věci.


 • video bylo zveřejněno přesně měsíc po vazbě Jefimova (15.11),
 • KOBA - byla mimo jiné přezdívka Stalina.

Vojtěnkov v rychlosti přečetl z papíru značně dehonestační vůči KSB a konceptuálnímu hnutí text, který se tvářil, jako návod k akci (руководство к действию). V uvodu Vojtěnkov vysvětlil, že slovo "sdochla" nemáme vnímat, jako chcipla, ale jako "sfoukla se". Jako, že se KSB sfoukla. Jenomže je to jen interpretace Vojtěnkova. "Sdochla" má jednoznačný význam "chcípla".Pár let jsem nebyl schopný dokoukat toto video s Vojtěnkovem do konce, protože ve mně vyvolávalo nepřekonatelný odpor. Až teď jsem našel přepis toho videa a prozkoumal text, ve kterém byly do oči bijící věci.https://mediamera.ru/post/26228

V úvodu ukázka lingvistické úrovně toho textu:"Toto video nebylo vytvořeno za účelem naházet na KOBu špínu a po/zlomyslnit, ale proto, abychom prozkoumali chyby.Proto, vážení přívrženci učení KOB, nespěchejte házet hovinka, jak to dělají opičky, ale zkuste pochopit řečené, jak to mají dělat člověky."Takže, Vojtěnkov našel v KSB řadu chyb, které s námi chce probrat a upozorňuje, že tí, kdo ho budou kritizovat (házet na něj hovínka), nejsou člověky, ale opičky.Tak copak Vojtěnkov vytyká KSB?

 • složitý jazyk, který je těžké vnímat,
 • chybí jedna jednoduchá kniha podle KSB,
 • nevhodné termíny a názvy (zde asi má na mysli pojmový aparát),
 • neexistuje praxe a reálné skutky,
  • nepoužitelnost metodologie KSB v životě mas,
  • neexistuje jednotný výklad a program,
  • neexistuje výběr a třídění kádru,
  • neexistuje struktura a realizace praxi,
  • neexistuje příprava střídání lídrů,
  • co bude s KOBou,
  • jak udělat skutečnou sílu z KOB-ovcí.

(Kdo umí rusky, doporučuji přečíst celý text. Já ho maximálně zestručním a vypíchnu jen některé věci.)Dále sleduje výklad, co jest KSB, jaké problémy řeší, jaké znalosti obsahuje. V podstatě je to užitečné učení, ale obsahuje řadu chyb a bla-bla-bla. Dále sleduje taková zajímavá poznámka: "ne každá pravdivá znalost je pro dav užitečná, ne každá lež je pro společnost škodlivá".Nicméně, Vojtěnkov konstatuje, že v jádru KSB pomohla hodně lidém a pro společnost byla užitečná, jen kdyby s ní ještě trochu zapracovali a dále bod po bodu vyjmenovává a rozvádí ty chyby, které jsem uvédl v úvodu, se svými návrhy na jejích korekci. Zastavím se jen u některých, protože jsem zjistil, že některé návrhy Vojtěnkova už se začaly realizovat:

 • chybí jedna jednoduchá kniha podle KSB. Nejraději slabá, která by obsahovala výcuc všeho a byla srozumitelná.A ejhle, v březnu 2019 vychází prezentace pro meditaci od VP SSSR, která má název "Dvě koncepce peněz: možnosti rozvoje společnosti na základě každé z ních". https://www.vodaspb.ru/index.php?dn=down&to=open&id=522

Samotná prezentace sice není úroveň VP SSSR, je to odvar z toho, co už bylo dříve napsáno v jednodušší, obrázkové podobě, ale budíž. Co mě praštilo do oči nejvíce byla úvodní slova k prezentaci: "Толстые книги» читать долго. Картинки позволяют показать многое быстрее; тезисы позволяют указать на многое кратко, но всё равно придётся прочувствовать жизнь и поразмышлять…" ( Tlusté knihy číst dlouho. Obrázky dovoluji ukázat mnohem rychleji, téze dovolí ukázat na mnohé krátce, ale stejně budete muset procítit život a popřemýšlet...) "Tlusté knihy číst dlouho" - skutečně? To je od VP SSSR něco nového. Porovnejte s Pjakinovým: "Čtěte tlusté knihy!"Co to bylo? pokus na podprahové úrovni přesvědčit čtenáře, že tenké knihy jsou lepší? Vypadá to na realizaci doporučení Vojtěnkova nebo někoho, kdo je za ním napsat jednu tenkou knihu o KSB .

O Pjakinovi v projevu Vojtěnkova také byla řeč."Existuje nějaký kobovský výkladatel-věštec.Sedí na periferii Ruska, ale ukazuje se, že globální politice plně rozumí.Které, asi hloupí, se nevyznají ani vrcholní manažeři ze zahraničí. (jaká úcta k zahraničním manažérům!) Oni do globální politiky sice nevstupují, i když jí tvoří, ale on přestože nemá žádný vliv, vše chápe.Tento věštec je někdy sám proti sobě.V jednom videu řekne jedno, ve druhém opak.Nebo udělá předpověď a ta se nesplní.Myslím, že žádná jeho předpověď se v životě nenaplnila.Když ho loví na vlastních rozporech, nebo nenaplněné předpovědi, bez mrknutí okem, odpoví, že žádný rozpor neexistuje, a tlačí vysvětlující řeč na půl hodiny, v níž ještě více vše zamotá.Co je to za nesmysl? Kdy na základě jednoho učení je tolik různých názorů? A neustálé nevyzpytatelné prognózy? A zmatek ve vlastních závěrech? Nevzbuzuje žádnou důvěru." - jak vidíte, samá zdravá a vskutku objektivní kritika. Říkám to samozřejmě ironicky."Proto musí být stanovena politika, co a jak hovořit.O těchto pravidlech nemusíte říkat masám kobovců, proč by berani měli vědět, na čem se pastevci dohodli? Ale jednotné směrníce, co mají říkat různí kobovští kazatelé, musí být.Jinak stádo nepochopí, kam má jít, když jeden pastýř mluví jedno a druhý něco jiného.To znamená, že by měl existovat nějaký společný program a strategie, nějaké koryto, ve kterém by měly vysílat mluvící hlavy, aniž by vylézaly z břehu.Ale pro různé kobovské kazatele nebyly vytvořeny žádné základy a předpisy.Což vedlo k rozpadu stáda. Pokud by Veličko, Jefimov, Zaznobin dávali své požehnání jedním a zatracovali jiné žvanily, tak jenom díky takové "čistke" by už bylo zformováno jedno pojmové pole nejen na úrovní definicí, ale i na úrovni chápání a realizace ve skutečném životě"."Dávali své požehnání jedním a zatracovali jiné žvanily" - Tak to se už dnes děje, ve vztahu k Pjakinovi určitě. Existuje několik platforem, které vytvořili lidé blízcí k Veličko, které propírají Pjakina více - méně pravidelně. Přitom, nejvíce nelichotivých epitetů mu dává sám Veličko - "lhář, drbna, intrikán, člověk s démonickým typem psychiky, rozvráceč KSB, který vytvořil totalitní sektu ze svých příznívců a tak dále a tak dále." To všchno pán Veličko napsal v diskuzi pod videem "otázek-odpovědí" Pjakinovým "ovcím" a v jiných projevech.https://www.planet-kob.ru/articles/9610/kommentarii-velichko-na-vo-pyakina

Přitom ještě nedávno pán Veličko měl na Pjakina kladný názor. Video je z konce prosince 2016https://www.youtube.com/watch?v=9DA6pfTRjnM

Vždyť třeba tu terminologii, kterou mu vytýká ve své zápisce pod značkou VP SSSR "O činnosti fondu konceptuálních technologií Altaj", Pjakin používal i v roce 2016 i před ním. Termíny, jako "státní elita USA", "globální elita" Pjakin používal i před tím kladným hodnocením. Proč to nebylo zásadní chybou tehdy a začalo tolik vadit teď? Nebo ještě jeden Pjakinův výraz "centrum koncentrace řízení", který Veličko zkritizoval ve své zápisce, nebyl nikdy Pjakinem myšlen, jako centrum koncentrace se vším všudy, i s konceptuální moci. Bylo to vždy myšleno, jako centrum koncentrace výrobních, finančních atd. prostředku, a který se stával instrumentem pro prosazování globalizace v rukou GP a v rámci koncepce GP.A ještě jedna řečnícká. Jak mohl Pjakin vytvořit totalitní sektu ze svých příznívců, když totalitní sekta á priori predpokládá strukturu s pevnou hierarchií, ve které neuposlechnutí je trestáno. To jako vážně?Takže tak nějak Pjakin pase své hloupé stádo, které na slovo poslouchá svého guru, protože nikdo v něm nečte"tlusté knihy" a když nějaká ovce odbočí z cesty, tak je svým pastevcem tvrdě ztrestána. Hmm. hezky. Někdy stačí si předstacit obrázek. A kdy své stádo Pjakin stačil vytvořit? za ty tři roky, které uběhly mezi kladným a záporným hodnocením?. Já zde ještě nechám odkaz na fragment zápisky, kterou musel VP SSSR předčasně zveřejnit na vyslovenou žádost slovenského konceptuála o 10 dní dříve, než celek. To je teprve počteníčko, kde jak se říká slova mluví samy za sebe.https://www.vodaspb.ru/index.php?dn=down&to=open&id=521

Vráťme se ještě k "našemu" Vojtěnkovovi a jeho pamfletu "Proč chcípla KOBa?", kde rozvijí myšlenku nutnosti vytvoření struktury v KSB:

"Proto, po zasetí a vyklíčení výhonků KOBy ve společnosti, bylo třeba začít vytvářet strukturu.Vytřídit kazatelé, kteří káží na základě KOBy.Jedním dát požehnání a vysvětlut, co a jak hovořit a v jakém se držet korytě. .Jiné umlčet a zakázat třeštět jménem KOBy.Kroužky také protřídit a mezi jejími vedoucími provést odběr. Dokonce není třeba jezdit po celé zemí, stačí je sebrat na jednom místě.V Pětěrburgu nebo Moskvě.A taktéž dostat hodnocení od lidí přes internet. A národ by poslouchal, protože kobovci, jako ostatní,. jsou stejné ovce které vnímají autoritám. Ačkoli příznivci KOBy se domnívají, že jsou chytřejší."

Takže, co vlastně navrhuje Vojtěnkov? - Vytvoření struktury na způsob řadu. Jak se po tom máme koukat na práci VP SSSR "O etice a její roli v životě", kde se zavádí nový pojem "mafie", jakozpůsob komunikace lidí- nositelů zájmů - a jejích činnost v realizaci zájmů na základě:Dinamického přerozdělování povinností, podmíněného skutečnostmi, faktickými znalostmi a zručnosti účatníků, jejích potenciálem, etikou, zahrnující do sebe připravenost delat pro systém, co je nutné. dinamického zapojení nových a vyloučení dřívějších účastníků a pretendentů systémem, podmíněného skutečnostmi, faktickými znalostmi a zručnosti účatníků, jejích potenciálem, etikou,neexistence nebo minimum dokumentace, standardní formy které jsou málokdy zadány a určeny současnými potřeby a možnostmi účastníků.https://www.vodaspb.ru/index.php?dn=down&to=open&id=510

Jak sám Veličko vysvětluje, proč zavádí nový pojem "mafie" do KSB?Slovo „mafie“ se v textu práce používá i proto, že většinou lidí je vnímáno automaticky-intuitivně ve smyslu principů, na základě kterých se ve společnosti budují sociální struktury s dynamickým přerozdělováním pravomocí, povinností a zdrojů, a slovo „soubornost“ za prvé vyžaduje vysvětlení na mnoho stránek, a za druhé, v jevu soubornosti se realizují tytéž principy realizace činnosti na základě dynamického přerozdělování pravomocí, povinností a zdrojů, jako i v „mafiích“, s jednou výjimkou, o které už byla řeč dříve – soubornost vytvářejí lidé přebývající v lidském typu psychiky v procesu kolektivní činnosti v interakci s okolním prostředím;http://leva-net.webnode.cz/products/o-cinnosti-fondu-konceptualnich-technologii-altaj-po-18-cervnu-2018/Jestli slovo je kódem (klíčem) k obrazu, tak ve mně a domnívám se, že i ve většině, slovo "mafie" automaticky nevytvoří obraz struktury s dinamickým přerozdělováním pravomoci, povinnosti a zdrojů tj. pocitově neutrální obraz, ale negativní obraz kriminální struktury s hierarchickým uspořádáním. Jak se slovo v nás ozve, jaké pocity vyvolá v souvislosti s našimi kulturními zvyklostmi, takový bude náš vztah k němu á priori. Jestli Veličko napíše, že mafie je skoro totéž, co "sobornost", tak i kdyby o tom napsal traktáty a vynadal mi do tupců, kteří nejsou schopní exstragovat smysl, vložený do slova autorem, já jeho výklad nepřijmu.Co nám říká akademický slovník o slově "mafie"?Mafia ( ital . ) - zločinecká komunita , která se zformovala na Sicílii ve druhé polovině 19. století a následně rozšířila svou činnost na velká , ekonomicky rozvinutá města ve Spojených státech a některých dalších zemích . Jde o sdružení („ rodina “) zločineckých skupin, které mají společnou organizaci , strukturu a kodex chování ( omerta ). Každá skupina " pracuje ", vyžaduje ůvypalné" , na určitém území: v oblasti velkého města , v malém městě nebo v celém regionu země .

V současné době , termín „ mafie “ je často používán jako zobecnění pro označení jakékoliv etnické kriminální skupiny , zcela nebo částečně opakující organizaci a strukturu sicilské mafie Cosa Nostra ( např. , Působí také v Itálii - Kamorra , Ndrangeta a Sacred Crown Unita ;Mexické mafie , irská mafie , a jiní .).

https://dic.academic.ru/dic.nsf/ruwiki/299355

Každý, kdo uslyší slovo "mafie" si představí přiblížně to, o čem píše ruský akademický slovník, přitom ten pojem může rozšířit o politickou, vědeckou, soudní atd. mafií. Ale jedno zůstane společné - negativní pocitové zabarvení. Jak se v srdci ozve...

Zaznobin, 1999, Čeljabinsk, 2:27:36

https://www.youtube.com/watch?v=F5IO6Ong37g

“Сидим на Кондратьевских чтениях… Обнимаю демонстративно за плечи (Абалкина). Вот товарищу Кузнецову нужно дать слово… Нет сейчас нужно дать слово. А вот это надо читать, если вы это не прочитаете, я НЕ гарантирую (неразборчиво) вам вашей безопасности. Потому, что я не представитель какой-то мафии, Я ПРЕДСТАВИТЕЛЬ КОНЦЕПТУАЛЬНОЙ ВЛАСТИ.

Sedíme na Kondratjevských čteních...Demonstrativně objímám ramena (Abalkina). Tady je třeba dát slovo Kuzněcovovi...Ne, teď mu musíte dát slovo. Já negarantuji (nesrozumtelně) vám vaší bezpečnost. Protože nejsem představitelem nějaké mafie. JSEM PŘEDSTAVITELEM KONCEPTUÁLNÍ MOCI".

Znamená to, že už v roce 1999 mezi představiteli VP SSSR byl prodiskutován pojem "mafie" a bylo jednoznačné pochopení, že tento pojem je nepoužitelný ke skupině VP SSSR a ke stejně smyšlejícím lidem v konceptuálním hnutí.

O "mafií" ještě bude řeč v pokračování, teď bych chtěl shrnout manévr "Proč chcípla KOBa?" s Vojtěnkovem.

Manévr byl uskutečněn přesně na den, měsíc po zatčení Jefimova. Ta data 15.11 a 15.12. mají určitou vypovídací hodnotu.

Manévru se účastnil Veličko na konci videa. Kdo z nich byl objektem a kdo subjektem v tomto manévru?

Mohlo jít o ohlašení změny kurzu v koncepci. Mohlo jít o vzkaz od někoho, který ozřejmil Vojtěnkov Veličkovi, shoda s datem arestu Jefimova by tomu napovídala. Nebo to mohl být testovací balónek na přípravenost konceptuálního prostředí k jinému manévru.

Kdyby Veličko se nenechal natočit na konci tohoto videa, projev Vojtěnkova by sice vzbudil nevoli, ale rychle by se na něj zapomnělo. Jenže někdo potřeboval, aby to video shlédlo co nejvíce lidí a aby se o něm mluvilo, co nejdéle. A aby vyvolalo co nejvíce emocí, proto ten dehonestační jazyk a rádoby nesmyslná doporučení. Rádoby, protože, jak vidím, ta doporučení už se realizují.

Veličko na konci videa příliš často mrká, i když se snaží působit bodře. Vojtěnkov při setkání s Veličkem ze začátku je hodně nejistý. Komentář Velička k projevu je ve smyslu - Každý může říct svůj názor na KSB a VP SSSR, vše bude dobré, s Artjomem budeme i nadále spolupracovat.

Umí si někdo představit, že by se podobné frašky zúčastnil Zaznobin? Já ne...

Jsem dalek od mysli, že vše se seběhlo samo sebou. Vojtěnkov sám vymyslil pamflet, jeho název, sám načasoval jeho zveřejnění a Veličko jen tak, z plezíru se toho zúčastnil. Obzvlášť, když vezmu do úvahy obsah toho pamfletu a to, co následovalo po něm v konceptuálním hnutí.

Pokračování příště...

V tomto vstupu vám předložím rozbor manévru "mafie" z pohledu DVTR, který jsem našel na konceptuálních stránkách: https://mediamera.ru/post/31059

Rozbor je částečně upraven a zkrácen. Autorem je nick HUMAN

Nyní rozeberme „manévr s mafií“, nikoli z pohledu domněnek skupiny lidí „O etice“, nebo „Základy sociologie“, protože mluvit o etice v nepřátelské prostředí není něco, co nedává smysl, ale prostě život ohrožující...A sociologii jako vědu zatím nepotřebujeme, protože víme, že stávající společnost byla vytvořena podle biblického konceptu a se spravedlivou „sociologikou“ nás tam nikdo neposlouchá, ale přejděme k DVTR (teorie řízení), která funguje v jakémkoli prostředí !

Není to proto, že bych nerespektoval výše uvedená díla a práci těch, kteří je vytvořili, ale proto, že musíte použít tu nejúčinnější zbraň a nezabývat se iluzemi řízení ...

Co tedy znamená řídicí manévr „zavedení nového pojmu “ mafie „ **do biblického konceptuálního sociálního prostředí?

Definujme faktor konceptiálního prostředí:

 1. slušné a čestné lidi, kteří přijali KOB jako ideál .
 2. většina konceptuálů postrádá dovednosti skutečného řízení v sociálním prostředí biblického konceptu3.kvůli obtížnému vnímání DVTR mnozí začínají své studium materiálů VP SSSR jinými, srozumitelnějšími díly
 3. každý, kdo nezačal studovat s DVTR, má ideál (vektor cílů ), ale neví, jak se k němu "dostat"
 4. protože neznají DVTR, používají pro dosažení vektora cílu nástroje, techniky, které jim byly vštěpovány od narození při pobytu ve společnosti „biblického konceptu“
 5. použití existujících řídicích technik (sdělování informací, pamatujte, že řízení je informační proces), nutí konceptuály, kteří nestudovali DVTR, učinit morální volbu, protože KSB vyžaduje lidské vztahy a biblické řídicí techniky existující ve společnosti říkají, že v k dosažení hlavního cíle „ lze použít vše“
 6. V „boji proti sobě samotnému“ mnoha konceptuálům zůstává volba „lze použit vše“, protože až „dosáhneme lidskosti, začneme si žít“, čímž se vynuluje, zničí se sám jejich původní vektor cílu: dosáhnout lidského typu psychiky na planetě Země...
 7. Ti, kteří aktivně „dosahují lidskosti“ (agresivní chování v životě a na internetu), si sami nevšimnou, jak se stávají fanatiky posedlými "fixní" myšlenkou/ideí, samotným procesem, a de facto se stávají „psycho-trockisty“ . ..

Přejdeme k manévru new VP SSSR „mafie jako nová forma sociálního zřízení“.

Začnu tedy příkladem, abyste pochopili, co lze a co nelze dělat při řízení v sociálních supersystémech.

Říkám vám tedy a píšu vám: 让 我们 明天 去 圣彼得堡 的 掩 ble 车间 (Ràng wǒmen míngtiān qù shèngbǐdébǎo de yǎntǐ chējiān), rozumíte tomu, co jsem řekl?

Nemůžete mi rozumět, pokud nebudete mluvit a číst zjednodušenou čínštinu!

O čem mluví tento příklad?O tom, že pro řízení v sociálním prostředí potřebujete používat zvukové a psané kódování PŘIJATÉ v tomto prostředí a osvojené ještě před vaším manévrem , jinak vám nikdo nebude rozumět a nebude provádět vaše řízení !!!

Co znamená manévr "mafie" v prostředí, kde před vaším manévrem již existovaly stabilní představy o tomto verbálním a zvukovém kódu, který má dva účely:

 1. dát nové pojmy pro tento termín;
 2. přimět lidi (protože staronový termín má pozitivní emocionální zabarvení) k vytváření mafií a ... být tolerantnější k existujícím zločineckým mafiím ...

Nyní prozkoumáme faktory životního prostředí při zavádění nového pojmu do stávajícího konceptiálního prostředí.


Prostředí, čestných a slušných lidí, je rozděleno do dvou podmíněných skupin: „přijato“ a „nepřijato“ ...


Nebudeme mluvit o vektoru cíle VP SSSR (do roku 2018 ), tj. o dosažení lidského typu psychiky na planetě , protože skupina VP SSSR už není homogenní a tráví svůj volný čas tím, že, "likviduje“ nesouhlasné a ... veškerou energii konceptuální společnosti vytvořenou Zaznobinem splachuje do záchodu!


Kromě toho o polovinu se snižuje „kritická masa“ konceptuální společnosti! Ti, kteří studovali DVTR, vědí, že v sociálním prostředí fungují POUZE statistické zákony (zákonitosti) a teprve po dosažení "kritického množství“ se spouští automatická synchronizace...


Nebudeme se zde bavit o dobře míněných radách typu "vidíš, jak se dva psi perou - obejdi" atp. pro nové účastníky konceptuálního hnutí, kteří se právě seznámili s díly VP SSSR a mají ještě nezralý ideální pohled na hnutí.


A pokud vezmeme do úvahy psycho-trockismus (definovali jsme ho jako skutečný faktor v konceptuálním prostředí mezi fanatiky), který nikam nezmizel, na odkazu Zaznobina můžeme narýsovat tlustý kříž ... pouze a díky jedinému manévru !!!!


Může někdo něco namítnout?


Ano, mimochodem, tento manévr není v historii novinkou a nazývá se „Babylonská věž“. Nebo když si vzpomeneme na starořeckou mytologii a Jásona , kde mu radila starověká arménská princezna, jak se vypořádat s „novými výhonky“ z dračích zubů, tomu se říká "hoď kamenem, jakmile semena vzejdou" (konceptuální semena) ... ( zde je video na toto téma , od 11. minuty)


https://www.youtube.com/watch?v=j7KTbPcn1uU


Shrnutí.


A teď si odpovězte na otázku, ten, kdo napsal poznámku o mafii, četl DVTR?! Je to z neznalosti materiálů, pod značkou (VP SSSR) kterých vystupuješ , nebo ze zlého úmyslu?!


Záměrem ale není kohokoli odhalovat. Přejděte do druhé fáze konceptuálního myšlení, odmítněte idoly, přemýšlejte hlavou ..., i když je to nezvyklé, ... a konečně si nastudujte DVTR !!!


Matouš 12:25 B21
Ježíš ale znal jejich myšlenky, a tak jim řekl: „Každé království rozděleno samo proti sobě zpustne a žádné město nebo dům rozdělený proti sobě neobstojí".


P.S. Autor po tomto textu doplnil svůj rozbor mimo jiné ještě o věci právního charakteru.
V minulosti se nejednou stálo, že materiály KSB byly předmětem šetření na "extremismus". Některé z ních byly zakázány kvůli banálním věcem.
Autor klade otázku, jestli při případném soudním přelíčení Veličko bude schopen obhájit svoje pojetí termínu "mafie", jako neutrální a dokáže přesvědčit soudce, že nenabádá k extremismu?


Posledný príspevok od Ogar Valach  ·  24. 2. 2022 o 15:10
787
6

Pandemická pomoc sa končí, o dva týždne ju nahradí kurzarbeit
Pandemická pomoc sa končí, od marca ju nahradí trvalý kurzarbeit. V prípade mimoriadnej situácie preplatí štát firme časť mzdy zamestnanca, ktorý ostane doma.
https://tvnoviny.sk/domace/clanok/144796-pandemicka-pomoc-sa-konci-o-dva-tyzdne-ju-nahradi-kurzarbeit


Posledný príspevok od Kryštof30  ·  24. 2. 2022 o 09:13
2.6k
19

Putin řekl, že zbraň, která nemá obdoby, byla zařazena do bojové služby!


Ruský prezident Vladimir Putin během svého pozdravného projevu ke Dni obránce vlasti oznámil, že nejmocnější zbraň byla uvedena do bojové služby.


Ruský vůdce poznamenal, že tato zbraň nemá na celém světě obdoby.


"Budeme pokračovat ve vývoji pokročilých zbraňových systémů, včetně hypersonických a takových, které jsou založeny na nových fyzikálních principech, abychom rozšířili využití pokročilých digitálních technologií a umělé inteligence," řekl prezident.


Takové komplexy označil za zbraň budoucnosti, která výrazně zvyšuje potenciál ozbrojených sil. Zároveň dodal, že Rusko bude pokračovat ve zdokonalování a vybavování armády a námořnictva, protože „mezinárodní situace není jednoduchá“.


Pro klidný život a "stabilní, progresivní rozvoj" Ruska je podle prezidenta nutné zajistit obranyschopnost země. Putin to označil za nejdůležitější státní úkol.


https://lenta.ru/news/2022/02/23/oruzhie/?utm_source=yxnews&utm_medium=desktop


Připomínám, že Putin nikdy nemlátí prázdnou slámu a nevymýšlí si, jak je to zvykem u "demokratů" na Západě... Naposledy s podobnými informacemi přišel v roce 2018 a už se všichni mohli přesvědčit o tom, že se nejednalo o žádné animáky, jak to tenkrát na Západě komentovali...


https://vk.com/video/@irenaaneri?z=video351663392_456239064%2Fpl_351663392_-2

Posledný príspevok od Peter Peto  ·  24. 2. 2022 o 05:46
2.3k
16

Boris Johnson sa zaviazal zvýšiť výhody Brexitu pre Britov


Premiér Boris Johnson sa zaviazal zvýšiť výhody odchodu Británie z Európskej únie do roku 2022.


“Presne pred rokom, v tento deň, sme vstúpili do nového vzťahu s EÚ... Toto bol len začiatok, odvtedy je našou misiou maximalizovať výhody Brexitu, aby sme mohli prosperovať ako moderný, dynamický a nezávislá krajina,“ hovorí v novoročnom príhovore politik.


Krajina podľa neho po vystúpení z EÚ nahradila voľný pohyb medzi inými štátmi migračným režimom podľa bodového systému a vykonala najrýchlejšiu očkovaciu kampaň.


„V budúcom roku vláda pôjde ďalej a rýchlejšie, aby splnila svoje sľuby o brexite a využila obrovský potenciál našich nových slobôd,“ povedal Johnson.


Európska únia a Veľká Británia už skôr ukončili prechodné obdobie o brexite - do platnosti vstúpila dohoda o obchode a spolupráci medzi stranami.


https://russian.rt.com/world/news/944917-velikobritaniya-brexit-vygoda


Posledný príspevok od Quilgen  ·  23. 2. 2022 o 20:36
577
3
Zora zverejnil(a) 23. 2. 2022 o 15:54
Ekonomika

Volkswagen rokuje s čínskym Huawei o kúpe divízie autonómneho riadenia
Transakcia má byť v hodnote jednej miliardy eur.
https://ekonomika.sme.sk/c/22843460/volkswagen-rokuje-s-cinskym-huawei-o-kupe-divizie-autonomneho-riadenia.html?ref=temacl


Požiar na lodi plnej luxusných áut vyjde Volkswagen draho. Experti vypočítali sumu
Vyčíslená škoda počíta s poškodením alebo stratením všetkých prevážaných vozidiel. Samotný Volkswagen sa k odhadom zatiaľ nevyjadril.
https://auto.hnonline.sk/automobilky/22280272-poziar-na-lodi-plnej-luxusnych-aut-vyjde-volkswagen-draho-experti-vypocitali-sumu


Posledný príspevok od JankaS  ·  23. 2. 2022 o 18:09
327
0

Jeden z najväčších zamestnávateľov na krajnom východe Slovenska začal vo veľkom prepúšťať
Na krajnom východe prišlo o prácu 150 ľudí. Nárast cien energií totiž skomplikoval situáciu talianskej spoločnosti so sídlom v Humennom. 300 % nárast cien energií znamená pre firmu obrovské zvýšenie nákladov. Vedenie pripúšťa ďalšie prepúšťanie, či dokonca koniec závodu.
https://www.noviny.sk/slovensko/663619-jeden-z-najvacsich-zamestnavatelov-na-krajnom-vychode-slovenska-zacal-vo-velkom-prepustat


1.1k
7
Počtář zverejnil(a) 19. 3. 2021 o 10:03
Zahraniční analytici
Campbell

Jan Campbell.
Analytik a publicista.
Německé občanství, Česká národnost, Anglické jméno, starý, zkušený, záhadný, vzdělaný, sečtělý, často zmiňuje Čínu, často zmiňuje Rusko (v tomto pořadí).
Jeho články vycházející např. na parlamentnilisty.cz (Valenta) a vasevec.cz (Provozovatel: “Společnost Willyho Brandta a Bruna Kreiskyho”, tzv. “Paroubkův server”, další “kmenoví” přispěvatelé - Zbyněk Fiala, Eman Pluhař, Richard Seeman, Jiří Vyvadil).


Do listopadu 2014 řídil poradenskou firmu Campbell Concept UG Bonn a působil jako odborný asistent na podnikohospodářské fakultě VŠE. I nadále pokračuje ve vedení diplomových prací a hostuje na univerzitách v zahraničí. Mimo jiné vedl koordinační kancelář EU programu Tacis a působil jako poradce Evropské unie u dvou předsedů vlád Republiky Kyrgyzstán. V životopisu také uvádí, že profesionálně působil v řadě zemí včetně Británie, Itálie, Švýcarska, Malajsie, SSSR, Kyrgyzstánu, Kazachstánu, Ruska, Česka a Spolkové republiky Německo. V Rusku obdržel čestný titul profesora Uralské státní agrární university. Zahraniční člen Ruské Akademie přírodních věd. Na Slovensku se stal nositelem ceny Zlatý Biatec za rok 2014 za „prezentaci zcela nových pohledů na minulé i současné události v domácích a zahraničních médiích, ale zejména v jeho odborné praxi v celé řadě nadnárodních i národních veřejných i soukromých organizacích“.


Zde nevím, jestli sčítat nebo odčítat. Jeho články jsou psané těžkopádnou češtinou (Česky ovšem mluví bezvadně) a jaksi šroubovaným/komplikovaným slohem. Obtížně srozumitelné. Často plné nejasných symbolických odkazů. Překlepům se znatelně nevyhýbá. Článkem je třeba se únavně doslova prokousat. Počítám, že jeho články mají na PL nízkou čtenost (na PL často počet komentářů nula). Na VV vysokou? (Komentářů nula, přečteno 1774x a podobné numera.) Nečtu ho rád. Ale jeho články si mne přitahují.


Camp-Bell ~ táborový zvon


Posledný príspevok od openeyes  ·  23. 2. 2022 o 14:08
3.5k
110

Téma zakládám jako pokračování Vánočního programu 2021, který je po Mrtvé vodě KSB spojením oddělených částí těla, déjà vu, vytažení draka na světlo, pojmenování zla, zobrazení zvířecí podstaty v nás.
https://ksbforum.eu/index.php?u=/topic/4281/v-aacute-no%C4%8Dn-iacute-program-2021/1
KSB může zodpovědět otázky minulosti v jazyce rozumu, ale k bohu se mohl dostat člověk i v pravěku, tak to s tím čtením hrubých knih moc nehroťte a snažte se zvyšovat mravnost tím, co už dávno máme a s pomocí vědomostí to přibližujte ostatním lidskou formou, třeba i dětem, hrou, příkladem, nezraňováním

Ukázka podobenství s naším životem v čase, Istina skutečných hodnot, odkaz předků.


Cyklicky dochází k návratu temné síly a je jedno za co se maskuje, touha mít a něčemu vládnout je vždy lež převlečená za Pravdu.


C.G. Jung - psychiatr, psycholog a také umělec, velký badatel lidské duše a kolektivního nevědomí. Zobrazení snové představy temné části lidské podstaty

Člověk na koni(v sedle, řídí), zabíjí draka(zvíře) - podobenství boje s vlastní podstatou, psyché(Letora) je pod kontrolou, práce na člověku dokončena. Všechny strachy, blouznění a falešná pobožnost je usmrcena. Svatozář značí korunní čakru, vedení ze zdroje.

Živá voda oslavuje celého Člověka, ukazuje ne-moc draka a omezenost zvířecích pudů. Láska je silnější než zlo a smrt.Všechny fašistické diktatury vznikající v čase ničí jako první umění a svobodu druhých lidí, Lásku, poznání, pálí knihy, obrazy, snaží se přetrhnout nit spojující minulost se současností.

Omezenost zabíjí ve jménu ideologie, nejdřív útočí skrytě, slovem, vábí nespokojené na sladké řeči o spravedlivé pomstě za příkoří a strasti života, slibuje nápravu, návrat práva silou, ale o budoucnosti mlčí, po získání moci řídí strachem a ze stáda, které ji pomohlo udělá opět ovce, z těch nejzkaženějších zrůd dráby a poskoky, jejich nízkost pudů umocňuje degradaci společnosti až do dalšího výbuchu vzdoru, pořád dokola.(poz.: Májové, Indiáni, Egypt - pyramidy nejsou výtvorem geniality předchozí civilizace, ale ukázka nadvlády nad otroky, jinak by bylo v okolí daleko víc monumentů pro lidi, chybějící vrcholy na dolarových bankovkách jsou symbol nadvlády, oko symbolizuje ztrátu intuice, ovce jsou slepé, nadvláda nad otroky, tak prosté)

Nenávist a touha po pomstě zatemňuje mozek komukoliv, ideály lžou, celý Člověk lhát nemůže.


Začneme obrazy, mluveným slovem, poezií, pohádkami, filmem a budeme pokračovat dalšími projevy oslavující tvoření člověka napříč časem. Budu rád když se další přidají a je jedno jestli jako celý Člověk, hledající nebo jako učební pomůcka nezkroceného zvířete(démon), každý je vítán.

Toto téma ať je inspirací také bratrům z východu. Zamlčovat nebo odsouvat důležitost astrologie a nejvyšší priority řízení Lásky a jejích projevů je buď neznalost nebo záměr, je to stále více viditelné, něco schází, znalosti patří všem.
Matrix

Déjà vu (francouzsky „již viděno“, označuje v psychologii jev, kdy má člověk z ničeho nic intenzivní pocit něčeho už dříve prožitého, viděného nebo slyšeného.


1.) Probouzení slovem
Živá voda-rozhlasová pohádka.mp3
https://ulozto.cz/file/k4Uw5Zx3/ziva-voda-rozhlasova-pohadka-mp3


Jak poznat živou a mrtvou vodu

Upírat umění jeho význam nebo se omezovat jen na Ruskou kulturu je ukázkou degradace jednotlivců, omezeného vnímání, kaleidoskop bez nadhledu. Důvodem zamlčení podstaty může být touha po pomstě nebo jen další kruh získání moci, prospěchu.


Paměť je klíčem k současnosti a naší budoucnosti, tak si ji hleďme..


Posledný príspevok od Kryštof30  ·  23. 2. 2022 o 11:40
765
1

Ruská armáda dostala zbrane, ktoré nemajú vo svete obdobu, povedal ruský prezident Vladimir Putin v príhovore pri príležitosti osláv Dňa obrancov vlasti.


Rusko podľa Gosudara Putina mieni pokračovať vo vytváraní a vývoji nových generácií obranných systémov.


"Budeme pokračovať vo vývoji sľubných zbraňových systémov, vrátane hypersonických zbraní a zbraní založených na nových fyzikálnych princípoch, aby sme rozšírili využitie pokročilých digitálnych technológií a využitie umelej inteligencie," povedal Putin.


zdroj: https://riafan.ru/1613099-putin-rossiya-poluchila-oruzhie-kotoromu-v-mire-net-ravnyh


Posledný príspevok od LFS  ·  23. 2. 2022 o 10:23
4.1k
47

organizovaná skupina sa dá opísať
-staticky to je štruktúra (odpoveď na otázku kto?)
-dynamicky, to je vektor cieľov a riadiace projekty (odpoveď na otázku čo?)
-konceptuálne, to je koncept riadenia (odpoveď na otázku ako?)


https://ksbforum.eu/index.php?u=/topic/3124/glob-aacute-lny-prediktor-scaron-trukt-uacute-ra/1#post-27316


GP
Posledný príspevok od Rusofil  ·  23. 2. 2022 o 07:50
2.9k
23

Vojenská zmluva s USA. Prinesie benefity, nie americké základne, ubezpečujú politici aj vojaci


Rezorty obrany a zahraničných vecí predstavili zmluvu o obrannej spolupráci s USA. Pred troma rokmi sa ju nepodarilo podpísať pre odpor národniarov z SNS, ktorí strašili budovaním amerických vojenských základní na Slovensku. V súčasnosti by s prijatím zmluvy nemal byť problém, keďže ju údajne podporuje celá vládna koalícia. V prípade ratifikácie by mala zmluva s USA pomôcť aj dvojici vojenských letísk, ktoré by získali viac ako 100 miliónov eur na modernizáciu.


https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/610896-vojenska-zmluva-s-usa-prinesie-benefity-nie-americke-zakladne-ubezpecuju-politici-aj-vojaci/


Posledný príspevok od TauRus  ·  22. 2. 2022 o 21:01
553
6

Návrhy na úpravu slovenského pravopisu


Zrušiť X a namiesto toho používať KS
Zrušiť Ä a namiesto toho používať IA Odporúčam, namiesto Ä dajtě v slovách IA a pochopíte prečo…ja dám menšiu ochutnávku: miakčeň, miakký, miaso, pamiať, opiať, piať, spiať, deviať, sviatý, viačší, zviaz, semia…
Zrušiť Q
Zrušiť W
Zrušiť miakké I pri množnom čísle pri tvrdých spoluhláskach, napríklad: svedomitý ľudia, alě napríklad: dobrí ľudia
Okrem našich dvojhlások IA, IE, IU, Ô zaviesť aj dvojhlásky pre zápis cudzích slov podľa našeho pravopisu: YA, YE, IO, YO, YU, napríklad: dyár, dyéta
Výnimka snáď lěn pre určité mená, priezviská a napríklad názvy miest, značiek…
Zaviesť „české” Ě pre miakké D, T, N, L, napríklad: děti, dědo, děň
Máme Slovensko, Slovenky, slovenský jazyk, tak už by bolo načase úradně zaviesť aj Sloven a Sloveni
Zaviesť úradný kalendár so slovanskými názvami, tých možností je docela mnoho, napríklad môj návrh:
Január - sečeň сечень
Február - ľuteň льутэнь
Marec - brezeň брезень
Apríl - dubeň дубень
Máj - kveteň кветэнь
Jún - červeň червень
Júl - lipeň липень
August - klaseň класень
September - vreseň вресень
Október - rujeň руйень
November - listopad листопад
December - prosiněc просинец


Prísne dodržiavanie, vrátaně cudzích slov
Ď - di dě ди де D - dy de ды дэ
Ť - ti tě ти те T - ty te ты тэ
Ň - ni ně ни не N - ny ne ны нэ
Ľ - li lě ли ле L - ly le лы лэ
Č - či če чи че
Š - ši še ши ше
Ž - ži že жи же
Dž - dži dže джи дже


Vytvoriť a zrovnoprávniť slovenskú cyrilyku, môj návrh: prevziať ruskú cyrilyku s nasledovnými úpravami
Словенска абецеда
А a А a
Б б B b
Ц ц C c
Ч ч Č č
Д д D d
Дь дь Ď ď
Дз дз Dz dz
Дж дж Dž dž
Э э „tvrdé” E e
Е е E e
Ф ф F f
Г г G g
Ґ ґ H h
Х х Ch ch
И и I i
Й й J j
К к K k
Л л L l
Ль ль Ľ ľ
М м M m
Н н N n
Нь нь Ň ň
О о O o
Ȏ  ȏ Ô ô
П п P p
Р р R r
С с S s
Ш ш Š š
Т т T t
Ть ть Ť ť
У у U u
В в V v
Ы ы Y y
З з Z z
Ж ж Ž ž


Словенска азбука
А а A a
Б б B b
В в V v
Г г G g
Ґ ґ H h
Д д D d
Дз дз Dz dz
Дж дж Dž dž
Ж ж Ž ž
З з Z z
И и I i
Й й J j
К к K k
Л л L l
М м M m
Н н N n
О о O o
Ȏ  ȏ Ô ô
П п P p
Р р R r
С с S s
Т т T t
У у U u
Ф ф F f
Х х Ch ch
Ц ц C c
Ч ч Č č
Ш ш Š š
Щ щ Šč šč
Ъ ъ tvrdý znak
Ы ы Y y
Ь ь miakký znak
Э э „tvrdé” E e
Е е E e
Ю ю Ju ju
Я я Ja ja


Взоровы писаяв (писаны преяв)
Боґ ние йе ґорливы, але памятливы.
Кто друґему яму копе, сам до ней спадне.
Дарованэму коньови на зубы непозерай.


Vzorový písajav (písaný prejav)
Boh nie je horlivý, alě pamiatlivý.
Kto druhému jamu kope, sám do něj spadně.
Darovanému koňovi na zuby něpozeraj.


Красна зем - йей кончины валны Дунай влажи, а Татра скалноу ґрадбоу окол ней са вяжи: Та зем, тые пышнэ ґоры, тые жирнэ моравы: то власть их, то колиска давна сынов славы.
Krásna zem - jej končiny valný Dunaj vlaží,
a Tatra skalnou hradbou okol nej sa viaží:
Tá zem, tye pyšné hory, tye žírne moravy:
to vlasť ich, to kolíska dávna synov slávy.


Зем, ктору в удел далы Словяном небеса, та зем ґробом каждэму враґови стане са. Нуж, поведзже нам царе! моцна рука твоя чоже нам несие: чи меч, чи ветву покоя?


Zem, ktorú v úděl daly Slovianom něbesá,
tá zem hrobom každému vrahovi staně sa.
Nuž, povedzže nám, cáre! mocná ruka tvoja
čože nám něsie: či meč, či vetvu pokoja?


Патри медзи наше найвызнамнейшие ґрады, кедьже ґо вдьака йеґо розлоґе а ґисторицкему вызнаму познаю ай во звышку Еуропы. Спишскы ґрад йе ґрдоу доминантоу Спиша, ктора ма за себоу путаве а бурливе дейины. Днес уж патри к найнавштевованейшим памяткам на Словенску, але наприек тому сталэ докаже преквапить множством зауйимавости. Спишскы ґрад са розпрестиера на плохе штырох ґектаров. Вдьака тому са стал найвячшим ґрадным комплэксом в стреднэй Еуропе а заровень патри медзи найрозсяґлэйшие ґраднэ руины зо стредовеку.
Patrí medzi naše najvýznamnějšie hrady, keďže ho vďaka jeho rozlohe a historickému významu poznajú aj vo zvyšku Európy. Spišský hrad je hrdou dominantou Spiša, ktorá má za sebou pútavé a búrlivé dějiny. Dněs už patrí k najnavštěvovanějším pamiatkam na Slovensku, alě napriek tomu stále dokáže prekvapiť množstvom zaujímavostí. Spišský hrad sa rozprestiera na ploche štyroch hektárov. Vďaka tomu sa stal najviačším hradným kompleksom v strednej Európe a zároveň patrí medzi najrozsiahlejšie hradné ruiny zo stredoveku.


Návrhy na úpravu českého pravopisu


Zrušiť X a namiesto toho používať KS
Zrušiť Q
Zrušiť W
Držať sa pravidiel pravopisu aj pri cudzích slovách, čiže okrem IA, IE, IO, IU, aj YA, YE, YO, YU, napríklad: dyář, dyeta
Výnimka snáď lěn pre určité mená, priezviská a napríklad názvy miest, značiek…


Prísne dodržiavanie, vrátaně cudzích slov
Ď - di dě ди де D - dy de ды дэ
Ť - ti tě ти те T - ty te ты тэ
Ň - ni ně ни не N - ny ne ны нэ Č - či če чи че
Š - ši še ши ше
Ž - ži že жи же
V češtině nie je DZ, DŽ, Ľ, Ô. Naopak, na rozdiel od slovenčiny má Ě, Ř a Ů.


Vytvoriť a zrovnoprávniť českú cyriliku
Ческа абецеда
А а A a
Б б Bb
Ц ц C c
Ч ч Č č
Д д D d
Дь дь Ď ď
Э э „tvrdé” E e
Е е E e
Ĕ ĕ Ě ě
Ф ф F f
Г г G g
Ґ ґ H h
Х х Ch ch
И и I i
Й й J j
К к K k
Л л L l
М м M m
Н н N n
Нь нь Ň ň
О о O o
П п P p
Р р R r
P̆ p̆ Ř ř
С с S s
Ш ш Š š
Т т T t
Ть ть Ť ť
У у U u
У̊ у̊ Ů ů
В в V v
Ы ы Y y
З з Z z
Ж ж Ž ž


Ческа азбука
А а A a
Б б B b
В в V v
Г г G g
Ґ ґ H h
Д д D d
Ĕ ĕ Ě ě
Ж ж Ž ž
З з Z z
И и I i
Й й J j
К к K k
Л л L l
М м M m
Н н N n
О о O o
П п P p
Р р R r
P̆ p̆ Ř ř
С с S s
Т т T t
У у U u
У̊ у̊ Ů ů
Ф ф F f
Х х Ch ch
Ц ц C c
Ч ч Č č
Ш ш Š š
Щ щ Šč šč
Ъ ъ tvrdý znak
Ы ы Y y
Ь ь miakký znak
Э э „tvrdé” E e
Е е E e
Ю ю Ju ju
Я я Ja ja


Взоровы псайев (псаны пройев)
Кдо йинэму яму копа, сам до ни пада.
Влкы женэ з лесу̊ ґлад.
Праце шлехти чловĕка.
Кдыж дуб паднэ, кдэкдо тp̆искы сбира.


Vzorový psajev (psaný projev)
Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá.
Vlky žene z lesů hlad.
Práce šlechtí člověka.
Když dub padne, kdekdo třísky sbírá.


Ктож су божи бойовници
а закона йеґо,
простэж од Боґа помоци
а уфайтэ в неґо,
же конэчне вждыцкы с ним свитезитэ.


Ktož sú boží bojovníci
 a zákona jeho,
prostež od Boha pomoci
a úfajte v něho,
že konečně vždycky s ním svítězíte.
Нэпp̆атэл се нэлекайтэ, на множствие нэґледьтэ, пана свеґо в срдци мĕйтэ, пронь а с ним боюйтэ а пp̆ед нэпp̆атэли нэутиекайтэ!
Nepřátel se nelekajte,
na množstvie nehleďte,
pána svého v srdci mějte,
proň a s ním bojujte
a před nepřáteli neutiekajte!
Жижка мĕл нэймодэрнейши ґрад стp̆едовĕке Европы. Калих был добовы уныкат. В Ческем стp̆едоґоp̆и йе зp̆иценина ґраду скоро на каждэм друґем копци. Йедна, на ниж се правĕ интэнзивне працуйе, ма але нэчекане велкы вызнам про наше дейины. Пру̊зкум ґраду Калих доказуйе геныалиту ґуситскеґо ґейтмана Яна Жижкы. Археологицкы вызкум а доставба башты на Калиху, кдыси соукромем сидлэ ґуситскеґо ґейтмана Яна Жижкы, пp̆инашейи информаце о геныалите Жижковĕ и йеґо ставитэлу̊. Зp̆иценина над Тp̆ебушинэм на Литомĕp̆ицку, кдэ йеште нэдавно нэбыло про лаика патрнэ скоро ниц, выдава ду̊казы о том, же нэйпрогресивнейши войенске ставитэлстви по Европĕ нэшиp̆или в 15. столети Немци нэбо Англичанэ, але войаци з ґуситскеґо войска.


Žižka měl nejmodernější hrad středověké Evropy. Kalich byl dobový unykát. V Českém středohoří je zřícenina hradu skoro na každém druhém kopci. Jedna, na níž se právě intenzivně pracuje, má ale nečekaně velký význam pro naše dějiny. Průzkum hradu Kalich dokazuje genyalitu husitského hejtmana Jana Žižky. Archeologický výzkum a dostavba bašty na Kalichu, kdysi soukromém sídle husitského hejtmana Jana Žižky, přinášejí informace o genyalitě Žižkově i jeho stavitelů. Zřícenina nad Třebušínem na Litoměřicku, kde ještě nedávno nebylo pro laika patrné skoro nic, vydává důkazy o tom, že nejprogresivnější vojenské stavitelství po Evropě nešířili v 15. století Němci nebo Angličané, ale vojáci z husitského vojska.


Posledný príspevok od Atom  ·  22. 2. 2022 o 20:48
9.3k
91

Kolegové,
mám na Vás dotaz, nemám s kým bych se o tom podebatoval, tak to zkusím tady.


Všichni víme, že se blíží asi pořádná inflace a pád ekonomik.
Zvažuji kam zainvestovat prostředky, které mi teď leží na účtu.


Mám byt na hypo, kde zbývá větší část doplatit. Jedna z variant je, že bych to doplatil a spořil dál na dům. Který, bychom v budoucnu chtěli se ženou. A stavbu domu bych financoval z prodeje bytu.


Uvažujeme i o tom, že si byt necháme a budeme jej pronajímat a mít pasivní příjem z pronájmu. Za našetřené peníze si koupit pozemek a na něm postavit z nového hypa Dům. A Hypo mořit částečně i výdělkem z pronájmu.


Já se přikláním k variantě splatit hypo na bytu a koupit pozemek, ten zatím nechat jako investici. A žít dále v bytě. A po čase, až zase něco našetříme, horizont cca 5. let začít stavět.


Máte někdo podobné dilema? Prostě nechci nechat peníze na účtu, aby mi je inflace požrala...


Děkuji za vaše postřehy a náměty. Tris


Posledný príspevok od JankaS  ·  22. 2. 2022 o 16:52
829
3

Slovenskí hokejisti sa odmietli stretnúť s politikmi. „Od tejto chvíle sú to pre mňa zlatí chlapci. Mali by sa z nich poučiť aj odborári, živnostníci a učitelia,“ myslí si Danko


https://www.hlavnespravy.sk/slovenski-hokejisti-sa-odmietli-stretnut-s-politikmi-od-tejto-chvile-su-to-pre-mna-zlati-chlapci-mali-by-sa-z-nich-poucit-aj-odborari-zivnostnici-a-ucitelia-mysli-si-danko/2869204


Nie je veľmi čo k tomu dodať. Hokejisti sa vyjadrili za celý národ. Každý na Slovensku vidí, že to čo je v parlamente je tak na úrovni cigánov luníka 9, niektorí jedinci sú dokonca ešte nižšie. Toto sa zapíše do dejín. Inak ako sa krásne dá vidieť reálny názor Slováka ... nei to čo propaguje TV a médiá ale to čo si reálne myslí Slovák. Koaliční neľudia by sa už mali začať teraz pakovať, lebo Slovensko bude pre nich malé.


Posledný príspevok od JankA  ·  22. 2. 2022 o 15:55
10.2k
123

https://www.youtube.com/watch?v=QyfzhciiGLw


Už jsem na to narazil dříve na netu, ale myslel jsem, že je to hoax, jinak by to rozebíral a kritizoval Okamura a jiní z SPD, ale jak to tak začíná vypadat, tak to asi hoax není.


Víte o tom někdo něco ?


Posledný príspevok od Quilgen  ·  21. 2. 2022 o 22:25
165
0

Dňa 24. februára sa bude konať v Bratislave celonárodné občianske zhromaždenie na podporu petícií a referenda za zrušenie tzv. dohody o obrannej spolupráci medzi Slovenskou republikou a Spojenými štátmi americkými, odsúdenie vládnucej moci a vyhlásenie Dňa národnej zrady. (HSP)


Zhromaždenie ako prejav demokratického a v Ústave SR zakotveného práva na obranu slobody slovenského národa, zvrchovanosti územia nášho štátu a mieru organizujú občianske organizácie Združenie slovenskej inteligencie, Aliancia národných síl, Pán občan, Spolok Archa, Národný front Slovenska, Slovenskí katolíci, Spájame občanov Slovenska a Národný snem jednoty Slovenska.


Na zhromaždení vystúpia odborné autority, experti a osobnosti v oblasti bezpečnostnej a obrannej politiky, ústavného práva, duchovného života, životného prostredia a ďalšie osobnosti.


„Sme presvedčení, že len spoločné úsilie všetkých národných síl môže priniesť požadovaný cieľ – ubránenie si národnej slobody ako práva zvrchovane rozhodovať o vlastnom osude,“ vysvetľujú organizátori.


2.2k
10

Čeští hokejisté dnes v Pekingu ve vyřazovacích bojích nastoupili proti Švýcarsku. Ačkoli se Česko v první třetině dostalo do vedení, špatný výkon nakonec na Švýcarsko nestačil, Švýcaři tak po výhře 4:2 postupují do čtvrtfinále olympijského turnaje. Češi jedou domů.
Čeští hokejisté do dnešního utkání nevstoupili špatně, dokonce se v první třetině dostali do vedení, v 11. minutě od modré čáry nahodil Lukáš Klok a puk skončil v síti.
Následně však Švýcaři dostali možnost přesilové hry, kterou v 15. minutě využil Andres Ambhul. O pár vteřin později však bylo s českým týmem ještě hůř, Švýcarsko celé utkání otočilo. V 16. minutě vstřelil branku Killian Mottet.
Ve druhé třetině si Švýcarsko svůj náskok hlídalo, Česko do velkého tlaku nepouštělo. Skóre se však přece jen měnilo, třetí branku Švýcarů ve 30. minutě zaznamenal Denis Malgin.
Češi se s porážkou smířit nechtěli, ke konci třetí třetiny vybojovali přesilovou hru, kterou se jim podařilo využít. V 56. minutě na 4:2 snížil kapitán Roman Červenka. Češi na závěr ještě zkusili hru bez brankáře. Porážce však nezabránili.
Švýcarsko se ve čtvrfinále postaví Finsku. V ranním utkání do čtvrfinále postoupilo také Slovensko, které bude hrát s dosud neporaženými USA.

Drtiva vyhra Slovenska

Slováci rozdrtili Německo a na Zimních olympijských hrách v Pekingu postupují do čtvrfinále.
Slovenští hokejisté se mezi nejlepší osmičku probojovali po dvanácti letech. O semifinále budou Slováci bojovat s dosud neporazenymi USA, zápas je na programu ve středu v 5:10 SEČ.
zde


Y
Posledný príspevok od Tristan  ·  21. 2. 2022 o 16:43
Kategórie
Akcie
Skryť popisy k témam
Povoliť nekonečné posúvanie
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Predchádzajúca stránka
12345678 ... 66
Nasledujúca stránka
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber tém
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept