Zobraziť kategórie

Koncepcia sociálnej bezpečnosti – základ lepšej, dlhodobo udržateľnej spoločnosti

Každý v miere svojho chápania pracuje pre seba a svojich blízkych a v miere svojho nechápania pracuje na tých, ktorí chápu a rozumejú viac.

168
0

Správa železnic představí začátkem června veřejnosti francouzský vysokorychlostní vlak TGV. Průkopník rychlého železničního spojení na evropském kontinentu postupně navštíví Prahu, Brno, Jihlavu a Ústí nad Labem. Nejvíce času stráví v jihomoravské metropoli, kde bude od 7. do 9. června součástí expozice Správy železnic na veletrhu Rail Business Days.
Desetivozová francouzská vysokorychlostní jednotka přijede do Česka přes Německo, nejprve se představí veřejnosti 6. června na pražském hlavním nádraží, kde bude stát od 11 hodin v blízkosti východu z nového podchodu na Žižkov.
Večer bude následovat přesun do areálu brněnského výstaviště, kde bude po tři dny součástí venkovní expozice na tamním kolejišti. V průběhu konání akce poslouží také k prezentaci francouzských drah SNCF a projektu rychlých spojení v naší republice.
Dalšími zastávkami vlaku bude 10. června stanice Jihlava a o den později hlavní nádraží v Ústí nad Labem.
Následně se opět přes Německo vrátí do své domovské země. Na přepravě soupravy po českém území bude Správa železnic spolupracovat s dopravcem ČD Cargo.
Prezentovanou jednotku typu TGV PSE s evidenčním číslem 16 dodala v roce 1980 společnost Alstom pro projekt TGV Sud-Est (jihovýchod), který přinesl bezkonkurenční vlakové spojení Paříže s Lyonem.
Šlo o součást série 109 jednotek s nepřehlédnutelným oranžovým nátěrem. Vlak tvoří dva hnací a osm vložených vozů o celkové délce 200 metrů, v původní konfiguraci nabízel celkem 368 míst.
V roce 1981 dosáhl rychlostního rekordu 380 km/h, na běžných spojích jezdil 300 km/h.
V pravidelném provozu sloužil do roku 2018, celkem najel 13 383 189 km.https://ekonomickydenik.cz/v-ceske-republice-se-v-cervnu-predstavi-francouzsky-vysokorychlostni-vlak-tgv/?sznclid=agMOV1NZUlteWFhYWF1ZWFxYWllZUhYeV1tcWFhSXVpcX1xEWVtTFh4PV1tcX1tcWVNYW1tEXFNeFglXL1wrXFpaXlhYL15dWlgpLihdLCwpWywrLC5aWCgvUys&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu


22k
180
Berenika zverejnil(a) 26. 2. 2021 o 17:14
Zahraničná politika

Podľa Merkelovej vraj na samite EÚ s Covid pasmi súhlasili všetci.


Nemecká kancelárka Angela Merkelová počas štvrtkového virtuálneho stretnutia členských štátov EÚ tvrdila, že v Európskej únii existuje jednomyseľná dohoda o zavedení Covidového pasu. Pasu, ktorí potvrdzuje očkovanie vakcínou proti koronavírusu, informuje Breitbart.


Merkelová po stretnutí európskych vodcov uviedla, že „všetci súhlasili s tým, že potrebujeme digitálny očkovací preukaz“. Uistila, že takýto systém je možné zaviesť už v lete. Tvrdila však, že zavedenie očkovacieho pasu „neznamená, že môžu cestovať iba tí, ktorí majú očkovací pas“.


V rámci EÚ zatiaľ nedošlo k nijakej dohode o štandardizovanom systéme. Predsedníčka EK von der Leyenová uviedla, že Komisia pracuje na vytvorení „brány pre interoperabilitu medzi národmi“.


Takže členské štáty budú „musieť konať rýchlo,“ ak chcú začať vydávať pasy ešte pred letom. Európska únia k dnešnému dňu zaočkovala iba osem percent svojej populácie, v porovnaní s takmer 30 percentami v Británii .
https://www.hlavnydennik.sk/2021/02/26/podla-merkelovej-vraj-na-samite-eu-s-covid-pasmi-suhlasili-vsetci-takze-v-lete-do-krcmy-s-pasom/


Posledný príspevok od dasa  ·  4. 5. 2022 o 07:51
393
2

Nová Kniha Klausa Schwaba je detailným návodom na zavedenie globálneho korporátneho fašizmu.


Druhá časť „Veľkého resetu“ Klausa Schwaba sa volá „Veľký príbeh“ a nesie pochybný podtitul „Pre lepšiu budúcnosť“. Neuspokojí sa s tým, že spôsobí masovú smrť prostredníctvom lockdownu a experimentálnej génovej liečby, ale plánujú ďalej ničiť naše spoločnosti a slobody, aby sa mohli „lepšie prestavať“ s topánkami, ktoré vám stoja na krku. Zdá sa, že nebudeme vlastniť nič (kto potom bude vlastniť všetko, Klaus?) a náš finančný systém bude premenený na to, čo je v podstate high-tech sledovacia a kontrolná sieť, na ktorú dohliada skupina mužov, ktorí by mali byť vo väzení. za zločiny proti ľudskosti. Prečítajte si to – budete otrasení – a potom začnite bojovať za svoj život a slobodu.


Predstavte si človeka, ktorý nazýva 6,5 miliardy ľudí „zbytočnými jedákmi“ a máte Klausa Schwaba. Jeho peniaze kúpili takmer každého politika na Zemi, aby sa pokúsil priviesť ľudstvo do svojho „Veľkého resetu“, ktorý je pre neho „skvelý“, ale nie tak skvelý pre vás. V skutočnosti sníva o úplnom vyhladení „zbytočných jedákov“. Cíti sa vo vnútri veľmi vrelý a milý, viete?


Dalo by sa očakávať, že to bude pochádzať prinajmenšom z modelu genetickej dokonalosti, ale Klaus je nafúkaný, neatraktívny a nie príliš inteligentný – jeho jediným charakteristickým rysom bolo, že sa narodil bohatý.


Zdesenie by nemuselo byť na mieste, ak by bol Klaus Schwab iba nejaký okrajový “pisálek”. Lenže on je naopak tým, kto si doslova „vodí na šnúrke“ mnoho vlád a politikov. Dnes sa už vie, že všetko, čo sa deje posledné 2 roky, sa nedeje náhodou, ide o plánované procesy globálnych elít – a to sme ešte len v začiatkoch realizácie ich zvrhlých plánov.


Svetovládne elity sa so svojimi plánmi nijako netaja, nemajú dôvod. Väčšina ľudí verí iba tomu, čo si prečítajú v týmito elitami ovládaných korporátnych médiách a o viac sa nezaujímajú. Lenže korporátne médiá o týchto plánoch mlčia a pokiaľ z nich niečo vyjde na povrch, tak to bagatelizujú.


Teraz tak už napríklad štyri krajiny EÚ – Taliansko, Nemecko, Rakúsko a Holandsko – testujú systém sociálnych kreditov, mnoho vlád testuje digitálnu menu a EÚ už pre nás všetkých pripravuje digitálnu peňaženku, ktorá má byť „naostro“ zavedená v tomto roku tak, aby na ňu boli napojení všetci občania EÚ v priebehu niekoľko málo rokov. Detaily o funkciách týchto totalitných nástrojov moci ste si mohli prečítať v článkoch o sociálnych kreditoch, digitálnej mene a ich previazaní.


Nová kniha Klausa Schwaba zatiaľ vyšla v dvoch jazykových verziách – anglickej a nemeckej.


A zatiaľ čo nad predchádzajúcou knihou o Veľkom resete mnohí ľudia krútili hlavou, o druhej knihe, ktorá väčšinu čitateľov vydesila, už bez obalu hovoria: ŠIALENÉ !!!
https://zemavek.sk/nova-kniha-klausa-schwaba-je-detailnym-navodom-na-zavedenie-globalneho-korporatneho-fasizmu/


Posledný príspevok od Quilgen  ·  3. 5. 2022 o 21:21
610
5

Sleduji zprávy, videa a podcasty z oblasti financí a investování a poslední dobou (rok až dva) se často objevuje osoba Radovana Vávry, ke kterému je vzhlíženo jako k finančnímu "guru" (můj dojem), i přesto že před tím o něm nebylo moc slyšet (opětovné použití kádru?). Často v diskusích čtu, že by měl být ministr financí a opět je k němu vzhlíženo posluchači/čtenáři. Z toho, co jsem od něj už slyšel, tak je velký zastánce kapitalismu a svatých devadesátek, kluci z USA vždy ví, jak to dělat správně, komunisti tu prostě budou dokud nevychcípou (jeho termín), prezentuje se jako spasitel Komerční banky před její privatizací a zmiňoval, že si různě jednal s Klausem i Zemanem, odpůrce Ruska a Číny, rovněž velký zastánce elektromobilů, atd. Přijde mi celkem dost namyšlený a pro ty, kteří také sledují svět kolem investic se pokusím shrnout p. Vávru, abychom nezapomněli smile (budu rád za doplnění).


jeho stránka: https://www.radovanvavra.com/


https://www.kurzy.cz/zpravy/1790-vite-co-delal-radovan-vavra/


Vzdělání


1987 – 1991 Vysoká škola ekonomická v Praze, Fakulta Výrobně Ekonomická, obor Ekonomika průmyslu


1992 – 1993 University of South Carolina, College of Business Administration, Columbia, South Carolina USA


Praxe v 90. a začátek milénia:
1990 – 1992 DHL Int‘l Czechoslovakia, a.s., Credit Controller
1993 – 1994 Creditanstalt Securities, a.s., Mergers & Acquisitions Consultant
1994 – 1996 Creditanstalt Investiční Společnost, a.s., ředitel pro analýzy a obchodování
1996 – 1997 Citicorp Securities (CR) s.r.o., jednatel a generální ředitel
1997 – 1998 Citicorp Investiční společnost, a.s., předseda představenstva a generální ředitel
1998 – 2000 Citibank a.s., člen představenstva, viceprezident pro malou a střední podnikovou klientelu
2000 - 2001 Komerční banka, předseda představenstva
2002 - 2003 Union banka, předseda představenstva


Celkový přehled praxe zde https://rejstrik-firem.kurzy.cz/osoba/162139/


Dle obchodního rejstříku má bydliště na adrese Žižkovo nám. 3/3, Tábor. Na stejné adrese má sídlo i Městský úřad Tábor. Pravděpodobně tedy má trvalé bydliště hlášené na městském úřadě.


Společnosti, ve kterých je v současné době aktivní sídlí mj. na adrese Bohdalecká 1490/25, Michle, 101 00 Praha 10, kde v současné době sídlí celkem 72 právnických osob a na adrese Hvězdova 1716/2b, Nusle, 140 00 Praha 4, kde v současné době sídlí celkem 471 právnických osob. Je tedy možné předpokládat, že se může jednat o tzv. virtuální sídlo (viz https://cs.wikipedia.org/wiki/Virtu%C3%A1ln%C3%AD_s%C3%ADdlo).


teď to zajímavé:
https://www.lidovky.cz/domov/zalobci-nedovoli-obvinit-bankere.A090227_104625_ln_ekonomika_bat


Žalobci nedovolí obvinit bankéře


Olomoucký vrchní státní zástupce Martin Suchý navrhuje zastavit trestní stíhání Radovana Vávry, který je spolu s dalšími šesti manažery podezřelý z finančních machinací, jež vedly ke krachu Union banky.


MfD napsala, že podřízený státní zástupce Alexandr Dadam se chystal po pěti letech vyšetřování obvinit celé sedmičlenné vedení banky. Jeho nadřízený vrchní státní zástupce Suchý ale navrhl vynechat bývalého generálního ředitele Komerční banky Radovana Vávru, který Union banku vedl v době krachu.


Proč vrchní státní zástupce doporučil vynechat Vávru, není jasné. "To je interní věc," řekl Suchý. "Bylo mi písemně nařízeno, že nesmím o kauze Union banky vůbec mluvit s novináři," řekl listu státní zástupce Dadam.


https://www.tyden.cz/rubriky/byznys/cesko/kariera-radovana-vavry-tryskac-ktery-havaroval_15568.html


Kariéra Radovana Vávry: Tryskáč, který havaroval


"Bývalý ředitel Komerční banky Radovan Vávra upadl z milionových výdělků do problémů a půjček. Kromě toho, že čelí obvinění z porušování povinností při správě cizího majetku v Union bance, jeho firma X-Sport šla před pár dny do konkurzu. Vávrově poradenské firmě nedávno poskytl čtyřmilionovou půjčku lobbista Milan Velek prostřednictvím své společnosti Vemco."


Jeho pád začal nástupem do problémové Union banky, v jejímž čele stál necelých pět měsíců. Poslední Vávrovou akcí bylo uzavření poboček. Banka zkrachovala, což mu způsobilo a dosud působí obrovské potíže. V současnosti čelí obvinění z porušování povinností při správě cizího majetku, kterého se měl podle policie dopustit během působení v Union bance. Hrozí mu mnohaleté vězení a zároveň mu byl zablokován majetek za pětatřicet milionů korun. Vávra mimo jiné vlastní rozsáhlé stavení a přes třináct tisíc metrů pozemků v Senohrabech u Prahy.


Finanční situace Vávrovy poradenské firmy Ing. Radovan Vávra, s.r.o. nebude také pravděpodobně příliš růžová. Vávra si totiž půjčil od společnosti Vemco čtyři miliony korun. Oproti úvěru zastavil svůj podíl v poradenské společnosti. Vemco patří lobbistovi a zdatnému spekulantovi s pozemky Milanu Velkovi, jenž je blízkým přítelem prezidenta Václava Klause. „Nemám k tomu žádný komentář,“ prohlásil k půjčce Radovan Vávra, jenž sám sebe v roce 2001 označil za nejlepšího českého bankéře.


Vávra již dříve označil Velka za velkého kamaráda, který je jeho sousedem v Senohrabech. Velek byl Vávrovi za svědka na svatbě a naučil ho tenis. Podle dřívějších informací tisku byl dokonce bývalý člen nejvyššího vedení zkrachovalého Centrotexu, po němž zbyly mnohamiliardové dluhy, účastníkem schůzek, kde se rozhodovalo o jmenování Vávrova týmu do čela Komerční banky.


Umožnila mu to opoziční smlouva ODS a Zemanovy ČSSD i jeho nadstandardní vztahy s Klausem. Velek a Vávra se v letech 2003 a 2004 sešli jako společníci ve firmě Improwest. Mezi Velkovy dobré známé patří známý lobbista a poslední šéf SSM Martin Ulčák.


https://www.novinky.cz/krimi/clanek/zalobce-podal-stiznost-kvuli-amnestii-pro-aktery-kauzy-union-banky-179150


Žalobce podal stížnost kvůli amnestii pro aktéry kauzy Union Banky


Jak Právo jako první informovalo na začátku ledna, ostravský krajský soudce Igor Krajdl zastavil stíhání všech obžalovaných už několik dní po novoroční amnestii Václava Klause. Učinil tak proto, že trestní stíhání trvá déle než osm let. V kauze byli obžalováni Jiří Babiš, Miroslav Fučík, Tomáš Michal, Tomáš Seidler a Alena Pejčochová. Mezi obviněnými byl původně také bývalý generální ředitel Komerční banky Radovan Vávra, který vedl Union banku v době jejího krachu. Po zásahu Vrchního státního zastupitelství v Olomouci ale bylo stíhání Vávry později zastaveno.


https://www.youtube.com/watch?v=3ku-U8Vkr_k


Radovan Vávra - první vyjádření k obvinění v kauze Union banky


V tomto podcastu se vyjadřuje (soudím zatím pouze dle názvu, jelikož jsem ten podcast ještě neslyšel) ke kauze Union banky


Posledný príspevok od goulem  ·  3. 5. 2022 o 12:43
7.2k
34

Pokračovanie témy Nahle umrtia po vakcinacii, v ktorej prestalo poriadne fungovať stránkovanie bez možnosti jednoduchej opravy.


Pod očkovaním sa rozumie génová manipulácia a ostatné technológie vytvárajúce hrotový proteín v telách nešťastníkov napriek tomu, že sa o očkovanie nejedná.


Posledný príspevok od kulich  ·  3. 5. 2022 o 10:52
951
4
kata zverejnil(a) 22. 3. 2022 o 17:51
Zahraničná politika
afrika

NIGÉRIA:


https://tass.ru/obschestvo/14146983
PRETORIA, 22. marca. /TASS/. Nigérijský prezident Muhammadu Buhari v utorok slávnostne otvoril najväčšiu továreň na výrobu hnojív v Afrike na predmestí ekonomického hlavného mesta krajiny Lagosu.


„Továreň poskytne Nigérii príležitosť posilniť potravinovú bezpečnosť v týchto ťažkých časoch,“ citovala Arise TV slová hlavy štátu .


Výrobný komplex, ktorého vytvorenie si vyžiadalo 2,5 miliardy dolárov, je schopný vyprodukovať až 3 milióny ton hnojív ročne, predovšetkým dusíkatých hnojív. Závod patrí do jedného z najväčších nigérijských priemyselných konglomerátov – Dangote Group.


K dnešnému dňu má Nigéria podľa Svetovej banky jednu z najnižších mier používania hnojív v národnom poľnohospodárskom sektore – asi 20 kg na hektár. Odborníci odporúčajú na efektívne hospodárenie použiť až 100 kg na hektár. Nigéria teraz dováža až 80 % svojich potrieb minerálnych hnojív. To vedie k zvýšeniu cien potravín a zvýšeniu deficitu tvrdej meny v krajine. Spustením nového závodu Nigéria plne uspokojí svoje potreby v oblasti hnojív a zároveň sa bude môcť stať ich vývozcom, poznamenal televízny kanál.


Posledný príspevok od Peter MMXX  ·  3. 5. 2022 o 08:03
5.1k
50

Komunistická strana Ruské federace navrhuje nahradit ruskou trikolóru vlajkou SSSR, aby zajistila Rusku princip nástupnictví Unie na jeho území, odpovídající dokument byl zveřejněn v elektronické databázi Dumy .


"Státní vlajka Ruské federace je červené obdélníkové plátno s vyobrazením v horním rohu u hole, zlatým srpem a kladivem a nad nimi červenou pěticípou hvězdou orámovanou zlatým okrajem. Poměr šířky vlajky na její délku je 1:2,“ je navrženo v čl. 1 návrhu zákona.


V odůvodnění k návrhu zákona se uvádí, že tyto změny odstraní historickou mezeru a pokusy o nejednoznačný výklad legislativy, přispějí k vlastenecké výchově občanů.
„Přijetí tohoto federálního ústavního zákona odstraní dosavadní historickou mezeru a pokusy o nejednoznačný výklad legislativy a také přispěje k vlastenecké výchově občanů, umožní vám svobodně a otevřeně projevovat pocity hrdosti na svou zemi, lásku a respekt k němu, zachovat úctu a památku našich předků - obránců vlasti. Rusko vrátí symbol slavných vítězství a velké světové velmoci," píše se ve vysvětlivce k návrhu zákona.


Podle vysvětlující poznámky byla otázka státních národních barev opakovaně nastolena za vlády dynastie Romanovců, včetně roku 1910, kdy bylo navrženo zrušit bílo-modro-červenou vlajku.


"Takže 10. května 1910 byla pod Ministerstvem spravedlnosti Ruské říše zřízena zvláštní schůze, která měla objasnit otázku ruských státních národních barev. Tato schůzka odhalila absenci přísných heraldických důvodů pro oba zastánce bílo-modré -červené a černo-žluto-bílé vlajky. Zvláštní schůze opravena: „Ani jedna ani druhá není historická ruská vlajka.“ Schůze navrhla zrušit bílo-modro-červenou vlajku (ponechat ji pouze pro obchodní lodě ve vnitrozemních vodách),“ uvádí se ve vysvětlivce k návrhu zákona.
Náklady na implementaci zákona si vyžádají vládní financování a rozpočtové změny.
https://ria.ru/20220419/kprf-1784306624.html?utm_source=yxnews&utm_medium=desktop


Posledný príspevok od Quilgen  ·  2. 5. 2022 o 23:46
398
2

V mimoriadne zaujímavom dátume 1. mája vyhral vo finále hokejový Slovan nad Nitrou. Stalo sa to v Nitre a víťazný gól v podstate strelil obranca Golian. Tie zvyšné dva do prázdnej brány nepočítam.


Zaujímavé prepojenie SNP a 1.májovej tradície. Znamená to, že naša verzia SNP sa začne práve v tomto mesiaci?


Posledný príspevok od kulich  ·  2. 5. 2022 o 12:40
3.1k
57
constanze zverejnil(a) 12. 4. 2022 o 12:39
Mimo kategórií

dovolim si zalozit toto vlakno, ktere muze castecne byt vnimano jako nedulezite, ale jen v prvoplanovem pohledu.
ideal krasy se samozrejme menil behem stoleti a take byl jiny v evrope nebo africe. ovsem dnes mi prijde, ze ten ideal krasy se jakymsi zpusobem sjednotil a deformoval.
osobne nemam nic proti tetovani, kdyz je v umirnene forme, ne, kdyz je zena potetovana od hlavy k pate. take nejsem zastancem toho, aby zena byla vychrtla, ale kdyz jdu pres mesto, tak vidim, ze zatimco starsi zeny se snazi o sebe dbat, mlade zeny a divky si radeji daji v "mekaci" hamburgera, nez aby si sli zacvicit.
kdyz mi kamaradka rekne, ze jeji 19-leta dcera chodi na botox a na vyplne rtu, rikam si, proc tak mlada holka tohle dela.
vlakno je urceno pro odlehceni a nazory muzskych kolegu:-)


https://zvedavec.news/komentare/2022/04/9098-kam-se-podely-pekne-holky.htm


Posledný príspevok od Martin  ·  1. 5. 2022 o 22:10
63.8k
397
TauRus zverejnil(a) 14. 5. 2021 o 23:26
Zahraničná politika

V prostorách Novosibirské nápravné kolonie č. 8 byly instalovány červené telefonní budky, které vytvářejí atmosféru Londýna, píše „Taiga.info“.Vedení FSIN poznamenalo, že taková designová inovace by vězňům umožnila obnovit „společensky užitečné vazby“. Na zdi za kabinami vězni malovali hlavní památky Londýna.


„Pro maximální přenos atmosféry Londýna vytvořili účastníci uměleckého kroužku v této místnosti ilustraci hodinové věže Westminsterského paláce, běžně známého také jako Big Ben,“ uvedlo regionální oddělení Novosibirské federální vězeňské služby.


Pro vězně v červených kabinách byly instalovány telefony a videotaxofony.
https://avatars.mds.yandex.net/i?id=2a000001796adbad8c5ece1ff9086b29c8a8-1607927-fast-images&n=13&exp=1


Pro ruskou kompradorskou elitu jen to nejlepší...smile


Ptají se jednoho ruského oligarchy, kde stráví svůj důchodek? A on odpoví: Tam, kde jsem naplánoval - v Londýně. smile


Posledný príspevok od dasa  ·  1. 5. 2022 o 16:05
11k
135
Ludvík zverejnil(a) 2. 9. 2021 o 13:38
Politika v ČR

PhDr. Josef Skála, CSc
https://www.parlamentnilisty.cz/profily/PhDr-Josef-Skala-CSc-46766/otazka/Green-Deal-148449


Dotaz
23.08.2021 18:07:39 - nogender
Green Deal ?
Pane doktore ! O ekologii nejde. tak o co jde a jak tahle katastrofa skončí ?


Odpověď


24.08.2021 15:12:28 - PhDr. Josef Skála, CSc.
Máte naprostou pravdu. Kdo chce nahlédnout do zvrhlých plánů "globálních elit", musí rozumět bludnému kruhu, v němž střečkují. To, co nazval tak přesně Marx pojmem "nadvýroba kapitálu", překročilo všechny historické meze. Kupní síla všech, z koho se dojí privátní zisk, je s to dál zhodnocovat jen stále menší část kapitálu. Tím víc se reprodukuje švindlem všeho druhu, kterému přezdívá "finanční trhy". Tady se žádná nová hodnota nerodí z principu. Ty čárymáry se točí zády i ke všem skutečným lidským potřebám. Oč déle ten šílený tanec trvá, tím větší hromadí manka a ztráty. Ukázat nám panstvo své reálné účetnictví, lidé je umlátí čepicemi.
Postaru nám vládnout už není s to. Svou moc si však chce nejen udržet, ale dál znásobit. Jde za tím cestou ďábelských intrik, apelujících na pud sebezáchovy. Jednou z nich je i "Green Deal", předstírající záchranu životního prostředí a celé přírody. Je zlatým dolem pro práskané vykuky u koryt. Přihrává jim gigantické zisky ze všelijakých "zelených projektů", jejichž reálné náklady i "důvody" jsou přísně střeženým tajemstvím. Na nás všechny, kdo si v té bavlnce nehovíme, přitom navalí i další děsivá břemena - od raketového růstu ceny energií (zdaleka nejen přes "emisní povolenky"smile až po elektromobily, dostupné jen "high society" a prstenci jejího korumpovaného služebnictva (kdy auto na benzín či naftu bude zatíženo "ekologickým" zdaněním a nakonec zřejmě i zakázáno).


Všechen dosavadní odpor však míří jen proti následkům (a většinou dokonce následkům následků). Proti erárnímu žvástu, děsícímu zdravotní a ekologickou katastrofou, je tak bezzubý a mnohdy i kontraproduktivní. "Elity" dělají vše pro to, aby to tak i zůstalo. Průlom je s to přinést jen drobnohled, zpřehledňující skutečné příčiny v pozadí. Jeho základem jsou však právě Marxovy velké objevy. Těm ale rozumí jako petrželi i tváře dnešní parlamentní levice. Především to musíme změnit co možná brzy a důrazně. Držte nám palce!


Posledný príspevok od dasa  ·  1. 5. 2022 o 13:11
827
3

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Za-Babise-bylo-lip-Co-to-visi-v-ulicich-nasi-zeme-Uz-si-vsimli-i-v-CT-700700?utm_campaign=abtest189_panel_sluzeb_varCC&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz


„Za Babiše bylo líp!“ Co to visí v ulicích naší země? Už si všimli i v ČT


Zdá se mi, že začal proces Návratu Babiše "Zachránce". Pád vlády a pak nové volby nebo úřednická vláda v čele s Babišem ?
Skočí mu na to lidé (znova) nebo se prosadí jiné subjekty do PS ?
A co ty zmiňované volební podvody ?


Posledný príspevok od Quilgen  ·  30. 4. 2022 o 22:06
2.9k
19

V novom čísle autorského programu „BesogonTV“ Nikita Michalkov ponúka rozhovor o tom, kto je Klaus Schwab a ako sa stal hlavným ideológom na svete. Ako pandémia súvisí s úzkym oknom príležitostí na rozdelenie sveta? A čo sa v skutočnosti skrýva pod nádherným a domýšľavým výrazom „veľký reset“? O tomto a mnohých ďalších veciach, ktoré zaujímajú milióny ľudí, navrhuje Nikita Sergejevič hovoriť v novom čísle s názvom „Jedem das Seine / Každému svoje“.


https://www.besogontv.ru/videos/jedem-das-seine-kazhdomu-svoe/


Posledný príspevok od dasa  ·  30. 4. 2022 o 13:08
2.1k
39
Joe JumperUp zverejnil(a) 27. 1. 2022 o 22:36
KSB a DVTR

Vzhledem k emoční vypjatosti v části dnešní diskuze v rámci vlákna Jednání Rusko vs. USA,NATO, jsem se rozhodl po nějaké době přeložit další z pojmů z encyklopedie KOB:
http://wiki.kob.su/%D0%95%D0%B2%D1%80%D0%B5%D0%B9%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE


Židovstvo


Židovstvo je nástrojem vyššího (svobodného) zednářství, nadjudaistického znacharstva sociálních technologií, které jsou pro něj nezbytné, dobře řiditelným generátorem sociálního dění, samovolně (autosynchronně) zapojující (vtahující) celou davo-elitární společnost do libovolného procesu. Vše funguje proto, že existuje nemyslící (lehkomyslný) dav gojů a neméně nemyslící „intelektuální elita“ lidstva – židovstvo. To vše se pak projevuje (vypadá) jako zjevný sion(istický)-internacismus nebo jako zjevný anti-“semitismus“, avšak samo nazírání závisí ne na davu, nýbrž na žrečestvu.


S odkazem na autoritu Tóry nebo darwinismu, všichni židoobdivní(uchvácení) (židé i gojové) chápou židovstvo jako (pokládají za) intelektuální“elitu“ lidstva. Židovstvo tedy celkově (obecně):


 • se chová jako GLOBÁLNÍ rasistická „elita“, neuznávající státní a národní zájmy;
 • po staletí (od nepaměti) vystupovala (nosila se) jako jediná korporace věřitelů, podřízená jedné generalitě (velení) mafie, vykládající pro ně všechny společný zákon, v souladu s okolnostmi a s pokyny nadjudaistického prediktoru.
 • Vystupovalo vždy, jako na povel, v roli iniciátorů a stmelené (soudržné) avantgardy (předvoje) libovolné (jakékoliv) společenské inovace, ať se jedná o liberalismus, marxismus, militantní komunismus, represe, přestavba (perestrojka). Jako na povel, po roce 1917 většina židů byla komunisty nebo patrioty SSSR, po roce 1987 opět, jako na povel, většina židů byla příznivci radikálně kapitalistických reforem a integrace SSSR do společného evropského domu, tzn. byla antipatrioty.**

Tučné zvýraznění posledního odtrhu na konci v originále není. Zvýraznění se mi zdálo vhodné vzhledem k rychle nazrávající společenské stuaci. U pamětníků maškarního reje v listopadu 1989 patrně tento odstavec vyvolá úsměv.


Posledný príspevok od Joe JumperUp  ·  30. 4. 2022 o 09:37
5.2k
37

Pápež očakáva, že posledné dni svojho života strávi v Ríme


Líder 1,3 miliardy katolíkov celého sveta je pokladaný za mimoriadne zdravotne ohrozeného nielen vzhľadom na svoj vek – v roku 1957 ako 21-ročný takmer zomrel.


Pápež František očakáva, že zomrie v Ríme, stále ako hlava katolíckej cirkvi. Nevráti sa do rodnej Argentíny stráviť posledné dni svojho života. Uvádza sa to v novej knihe nazvanej "The Health of Popes" (Zdravie pápežov), informovala v nedeľu tlačová agentúra AFP.


Pápež poskytol vo Vatikáne vo februári 2019 interview argentínskemu novinárovi a lekárovi Nelsonovi Castrovi pre jeho knihu. V tomto rozhovore povedal, že o smrti rozmýšľa, ale nebojí sa jej.


Pasáže z knihy boli v sobotu zverejnené v argentínskom denníku La Nación.


Na otázku, ako vidí svoje posledné dni života, 84-ročný František odpovedal: "Budem pápež, aktívny alebo emeritný, a budem v Ríme. Nevrátim sa do Argentíny."


František musel v posledných mesiacoch zrušiť niektoré podujatia, pretože ho trápil ischias, zápal sedacieho nervu, a spôsoboval mu bolesti. Nie je však známe, či to trápia aj iné vážne choroby.


Vatikán bol vždy diskrétny, pokiaľ išlo o zdravie akéhokoľvek pápeža.


Podľa novej knihy "je toto prvý raz, čo nejaký pápež hovorí o svojom zdraví s takou otvorenosťou, akú ukázal František".
Pápež, niekdajší arcibiskup argentínskeho hlavného mesta Buenos Aires, vyhlásil, že mu rodná Argentína nechýba. Narodil sa tam ako syn talianskych prisťahovalcov Jorge Mario Bergoglio.


"Nie, nechýba mi. Žil som tam 76 rokov. To, čo ma bolí, sú jej problémy," povedal František. Myslel tým ekonomické krízu, ktorá otriasa juhoamerickou krajinou.


Pápež už je zaočkovaný proti ochoreniu COVID-19.


Líder 1,3 miliardy katolíkov celého sveta je pokladaný za mimoriadne zdravotne ohrozeného nielen vzhľadom na svoj vek - v roku 1957 ako 21-ročný takmer zomrel. Dostal totiž zápal pohrudnice a z toho dôvodu mu museli odstrániť časť pravej strany pľúc.
https://www.teraz.sk/zahranicie/nova-kniha-papez-ocakava-ze-posl/531470-clanok.html


Posledný príspevok od Zora  ·  30. 4. 2022 o 07:54
2.8k
33

Uz viac krat na fore som videl prispevky o "neprisposobivych obcanoch".... nie stale su pozitivne ladene. Tak by som chcel vytvorit vlakno kde sa bude rozoberat tato problematika.


Najprv dam par svojich postrehov. Ked si zoberieme standardnu rodinu, tak v kazdej je cierna ovca. Je to sposobene vplyvom genetickej kombinacie alebo geneticky kod je taky isty ale duch (softver) je iny? V minulosti ako uz bolo spomenute to bolo riesene vyhnanim "nepodarenych" zo spolocnosti a mohli sa vratit len ak dosiahli clovecenske kvality. Avsak to nebolo dobre, lebo tych nepodarenych sa potom nakopilo prilis vela a dobili aj tych "podarenych".
Lev spominal vybornu myslienku - vytvorit oblasti roznych ludi. T.j. clovek sa narodi v urcitom spolocenstve. Vyrastie a vidi, ze kultura toho spolocenstva prilis tlaci na jeho psychiku. Dajme tomu, ze jeho duch je na urovni 3 a spolocnost na urovni 10. Nie je mozne sa tolko pozdvihnut duchovne v jednom zivote, jedinec je tym frustrovany a tak odchadza do inej spolocnsoti, kde je uroven kultury dajme tomu na cisle 6. 3 sice aj tato spolocnsot tlaci na jeho psychiku - vytvara hybnu silu aby sa dalej vyvyjal - ale uz dokaze dobehnut tu medzeru a zostava v tom spolocenstve.
Mali by sme podobnu schcemu upevnit aj v skolstve? Nerobili tak nahodou komunisti, ked "neprisposobive" deti davali do osobitnych skol?


Dalsi zaujimavy postreh - ked sa duch inkarnuje na zem, tak sa hlada pre neho dusa (telo).
Mozu nastat 2 situacie -


 1. Dusa je slabsia nez duch - duch je schopny telo roztrhat. Duch je ochotny dvihat 300 kg ale telo o vahe 50 kg pritom rozpuci. T.j. genetika nie je schopna niest na tolko silneho ducha.
 2. Duch nedokaze kontrolovat dusu. Napr zena ma poriadne telo, krasne, avsak nevie ho ovladat, lomcuju nou emocie, rozne "stavy", hormonalne vykyvy - duch nie je dostatocne silny \ rozvinuty aby kontroloval telo (neprisposobivi obcania?) .

Na zaklade uvedeneho dam par otazok do plena.


Na kolko vplyva genetika (krv) na moznost vyvoja jedinca?


Mozeme na zaklade genetiky (rasy) urcit aky maximalny stupen kultury je schopny jedinec dosiahnut?


Moze jedinec upadnut tak hlboko, ze nie je schopny dalsieho vyvoja?


Ako su na tom umelo vytvorene zive organizmy? Dajme tomu, ze naklonujeme cloveka alebo inak geneticky zmodifikujeme, je to vytvor bozi? Riadi sa bozimi zakonmi? Mame pravo ho len tak zabit?
Co ak by sme vytvorili klonovanim netvora, bez svedomia ... co s takymi jedincami? Mame sa pokusat ich spravit civilizovanymi ? T.j. mame ich tlacit do spolocnsoti pod zamerom ze sa "opravia"? Mame tlacit na ich dalsi vyvoj v cloveka?


Vyhynuli australopiteki, pitekantropi, nenadrtalci preto lebo nedokazali dalej niest clovecenske crty? (Tu berme do uvahy, ze neandrtalec pochadza z cloveka a nie opacne). Vyhynuli neandrtalci sami od seba alebo im v tom pomohol homo sapiens sapiens.


Mohli by sme aj v dnesnej dobe najst vetvy v civilizacii, ktore sa snazia o uplny odklon od cloveka a chcu sledovat cestu neandrtalca ? T.j. chcu zakoncit existenciu svojeje vyvojovej vetvy? Aku ulohu ma v tomto homo-sapiens-sapiens (clovek). Dokedy ma jedincovi pomahat sa vyvyjat a odkedy mu ma pomahat ukoncovat svoju vetvu vyvoja? - t.j. tak vetva zdegenerovala, ze uz nie je schopna dalej niest clovecensku kulturu?.


Nechyba nam akasi stupnica ktorou by sme mohli merat duchovny rozvoj jedinca \ spolocnosti? smile


Posledný príspevok od Milo  ·  29. 4. 2022 o 18:23
4.8k
27

Oceňuji tu rychlost, jak byl připraven tento dokument, který zahrnuje jak okonosti, které vedly k provedení operace na Ukrajině, tak i informaci o samotné operaci a západní reakce na ní. Rusové začali operativněji reagovat na informační tlaky.
https://www.youtube.com/watch?v=wOSDA4FGO28


Posledný príspevok od Zoja  ·  29. 4. 2022 o 14:47
2.1k
22

Když Putin zavře kohoutky s plynem, pomůže kravský trus, navrhuje Jurečka


https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-politika-kdyz-putin-zavre-kohoutky-s-plynem-pomuze-kravsky-trus-navrhuje-jurecka-199941#source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz


Z diskuze:
"... Tak stacilo by, kdyby Marketa vypustila obsah sve hlavy a muzou se bioplynky rozjet naplno. ..."


Doba, kdy už Češi konečně v nahé pravdě uvidí, jaké stádo vymaštěných imbecilů, totálně vylízaných kreténů a naprostých debilů jim vládne, je velmi blízko ...


P.S.
Troufám si predikovat, že v rpnu září se naše republika od Maďarů vypůjčí letecký kerosen, vysokozdvižným vozíkem naloží Zemana do letadla a ten s Babišem, který bude hlavou úřednické vlády odletí do Moskvy sjednat pro Česko slušné a přijatelné ceny za dlouhodobý kontakt na dodávky zemního plynu ...


Posledný príspevok od Kiru  ·  29. 4. 2022 o 14:13
457
0

O úkolech ruské speciální operace a roli Spojených států při podpoře neonacistů hovořil v rozhovoru pro Rossijskaja gazeta Nikolaj Patrušev, tajemník Rady bezpečnosti Ruské federace. A také - o blízké budoucnosti Evropy, ruských zlatých a devizových rezervách a sankcích. A také o tom, jaké změny čekají naši zemi v nejbližší době.


Nikolaji Platonoviči, dnes už se snad termín „druhá studená válka“ nezdá být přehnaný. Američané neváhají říci, že konfrontaci se SSSR vyhráli a nyní také vyhrají. Jak hodnotíte tyto pohledy?


Nikolaj Patrušev: Tragické scénáře světových krizí, jak v minulých letech, tak i dnes, jsou vnucovány Washingtonem ve své touze upevnit svou hegemonii a vzdorovat kolapsu unipolárního světa. Spojené státy dělají vše pro to, aby se ostatní centra multipolárního světa neodvážila ani zvednout hlavu a naše země se nejen odváží, ale veřejně prohlašuje, že nebude hrát podle nařízených pravidel. Snažili se donutit Rusko, aby se vzdalo své suverenity, sebevědomí, kultury, nezávislé zahraniční a domácí politiky. Nemáme právo s takovým přístupem souhlasit.


Ve snaze potlačit Rusko se Američané pomocí svých chráněnců v Kyjevě rozhodli vytvořit antipod pro naši zemi, cynicky si pro to zvolili Ukrajinu, snažící se rozdělit v podstatě jediný národ. Washington nenašel žádný pozitivní základ pro získání Ukrajinců na svou stranu, a tak dlouho před státním převratem v roce 2014 vštípil Ukrajincům výlučnost jejich národa a nenávist ke všemu ruskému. Historie však učí, že nenávist se nikdy nemůže stát spolehlivým faktorem národní jednoty. Jestli dnes něco spojuje národy žijící na Ukrajině, je to jedině strach ze zvěrstev nacionalistických praporů. Výsledkem politiky Západu a kyjevského režimu pod jeho kontrolou proto může být jedině rozpad Ukrajiny na několik států.


Evropa, jak jste před rokem varoval, nakonec čelila bezprecedentní krizi, včetně krize způsobené přílivem ukrajinských uprchlíků. Jak to může ovlivnit vnitřní situaci v samotných evropských zemích?


Nikolay Patrushev: Evropa čelí hluboké hospodářské a politické krizi svých zemí. Rostoucí inflace a klesající životní úroveň se již projevuje na peněženkách a náladách Evropanů. Navíc migrace ve velkém měřítku přidává nové výzvy ke starým bezpečnostním hrozbám, jako je obchodování s drogami a nadnárodní zločin. Do Evropy už dorazilo téměř pět milionů ukrajinských migrantů. V blízké budoucnosti se jejich počet rozroste na deset milionů. Většina Ukrajinců, kteří přišli na Západ, věří, že Evropané by je měli podporovat a zajišťovat, a když jsou nuceni pracovat, začnou se bouřit.


Zástupci zločinecké komunity, kteří uprchli z Ukrajiny, se budou snažit obsadit výklenky, které jsou pro ně výhodné, dostat místní zločinecké skupiny pod kontrolu, což bude nepochybně provázet komplikace kriminogenní situace v Evropě. Tak rozšířený byznys, jakým je obchod se sirotky vyvezenými z Ukrajiny k následné nelegální adopci v Evropě, také dostane „nový dech“. Západ již čelil oživení stínového trhu nákupu lidských orgánů od sociálně zranitelných skupin obyvatel Ukrajiny pro tajné transplantační operace pro evropské pacienty.


Příliv migrantů z Ukrajiny začal dávno před rokem 2022 a nyní Evropě připomněl dávno zapomenuté nemoci. Vždyť jen desetina uprchlíků z Ukrajiny je očkována proti koronavirové infekci, virové hepatitidě, tuberkulóze, zarděnkám a spalničkám. Protože v této bývalé prosperující republice Sovětského svazu je systém hygienické a epidemiologické kontroly a primární zdravotní péče téměř úplně zničen.


Ale jsou to zřejmě jen květiny?


Nikolay Patrushev: Máte pravdu. To je jen začátek. Na pozadí protiruských sankcí se svět postupně propadá do bezprecedentní potravinové krize. Desítky milionů lidí v Africe nebo na Blízkém východě se vinou Západu ocitnou na pokraji hladu. Aby přežili, spěchají do Evropy. Nejsem si jistý, že Evropa krizi přežije. Politické instituce, nadnárodní sdružení, ekonomika, kultura, tradice se mohou stát minulostí. Evropa toho bude ještě litovat a Amerika se osvobodí od svého hlavního geopolitického strachu – politického a ekonomického spojení Ruska a Evropy.


Spojené státy a jejich spojenci tupě ignorují neonacisty a otevřenou fašistickou ideologii na Ukrajině a pumpují do ní nejmodernější zbraně. Není načase, abychom řadu nepřátelských zemí uznali za země – příznivce fašismu se všemi důsledky, které z toho plynou?
Nikolaj Patrušev: Evropa už čelí zesilování oficiálně zakázaných projevů fašismu a neonacismu, když spolu s migranty z Ukrajiny prchají před nevyhnutelným trestním stíháním banderovci živení zločinci s neonacistickými názory. To povede k oživení nacistických idejí v Evropě, k projevům, které ještě nedávno byly považovány za nemožné. Nelze vyloučit růst ultrapravicových nálad, živený desítkami tisíc vycvičených a v boji zkušených ukrajinských radikálů, kteří již našli společnou řeč s Hitlerovými evropskými fanoušky.


Historie se vyvíjí ve spirále. Ostatně Západ téměř až do září 1939 popíral nebezpečí nacistického režimu. V roce 1938 časopis Time uznal Hitlera jako Mužem roku.

Nikolaj Patrušev: Západ ve 30. letech nejen nepopíral, ale aktivně přispíval k formování a růstu moci fašismu v Německu. Velký byznys byl obzvláště významný. Později, po válce, vytvořili západní historikové mýtus o německých průmyslnících, kteří údajně hlavní měrou přispěli k vytvoření Hitlerova válečného hospodářství. Některé americké firmy vesměs spolupracovaly s nacisty až do roku 1943, tedy do rozhodujícího zlomu ve válce.


Existuje dokonce verze, že plyn Cyklon B, který nacisté používali k zabíjení lidí v táborech smrti, byl vytvořen pomocí západních technologií.


Nikolaj Patrušev: A čtete o tom, jak nacisté celý tento proces vybudovali. Každý zná například IBM. Právě na jejích počítacích strojích nacisté vedli záznamy a plánovali procesy vyhlazování lidí v koncentračních táborech. Její generální ředitel Watson dostal objednávku od Hitlera. A to je jen jeden z mnoha příkladů. Nyní se historie opakuje. Západ stále nejaktivněji podporuje ukrajinské neonacisty a nadále pumpuje na Ukrajinu zbraně.


Americký a evropský vojensko-průmyslový komplex jásá, protože díky krizi na Ukrajině nemá se zakázkami konec. Není divu, že na rozdíl od Ruska, které má zájem na rychlém dokončení speciální vojenské operace a minimalizaci ztrát ze všech stran, je Západ odhodlán to protáhnout i do posledního Ukrajince. Z nějakého důvodu si svět stále myslí, že militaristé a agresoři musí nosit uniformy. Ale nenechte se zmást anglosaskou vážností. Žádný zbrusu nový kostým nemůže zamaskovat nenávist, hněv a nelidskost.


Mnoho našich odpůrců ve světě říká, že nerozumí nebo neuznávají cíle speciální vojenské operace, protože se domnívají, že jsou přitažené za vlasy.


Nikolaj Patrušev: Speciální vojenská operace má konkrétní cíle, jejichž dosažení závisí nejen na blahobytu, ale na životech milionů lidí, záchrana obyvatelstva LPR a DLR před genocidou, kterou ukrajinští neonacisté páchají už 8 let. Kdysi Hitlerův fašismus snil o zničení celé ruské populace a dnes se o to jeho stoupenci podle Hitlerových předpisů rouhavě snaží rukama Slovanů. Rusko to nedovolí.


Když už mluvíme o denacifikaci, naším cílem je zničit opěrný bod neonacismu vytvořený úsilím Západu u našich hranic. Potřeba demilitarizace je způsobena skutečností, že Ukrajina, nasycená zbraněmi, představuje pro Rusko hrozbu, a to i z hlediska vývoje a použití jaderných, chemických a biologických zbraní.


Myslíte si, že Spojené státy skutečně dokážou takové provokace na Ukrajině zorganizovat?


Nikolaj Patrušev: Mluvíte o zemi, jejíž elita není schopna ocenit životy jiných lidí. Američané jsou zvyklí chodit po spálené zemi. Již od druhé světové války byla celá města vymazána z povrchu zemského bombardováním, včetně jaderných. Zaplavili vietnamskou džungli jedem, Srby bombardovali radioaktivní municí, zaživa upalovali Iráčany bílým fosforem a pomáhali teroristům otrávit Syřany chlórem. Nemyslím si, že životy Ukrajinců trápí Spojené státy, které opakovaně prokázaly svou agresivní protilidskou povahu. Jak ukazuje historie, NATO také nikdy nebylo obrannou aliancí, ale pouze útočnou.


Proč to všechno americké elity potřebují?

Nikolaj Patrušev: Amerika již dlouho rozděluje celý svět na vazaly a nepřátele. Ve Spojených státech je lidem od dětství vtloukáno do hlavy, že Amerika je zářící město na kopci a zbytek lidstva je jen testovací pole pro experimenty a přívěsek zdrojů. Před čtyřmi sty lety imigranti z Anglie okrádali a zabíjeli indiány, protože je považovali za necivilizované divochy. Nyní to vše vystřídala demokratizace a lidskoprávní rétorika, ale pirátství pokračuje v celosvětovém měřítku. Americké elity si pamatují, jak se USA po dvou světových válkách dokázaly stát supervelmocí, a nyní se nechtějí smířit s tím, že americké globální impérium je ve smrtelné agónii.


Je podle vás kolaps americko-centrického světa realitou?


Nikolai Patrushev: Toto je realita, ve které člověk musí žít a vybudovat si optimální linii chování. V tomto ohledu si Rusko zvolilo cestu plné obrany své suverenity, pevné obrany národních zájmů, kulturní a duchovní identity, tradičních hodnot a historické paměti.


Naše duchovní a morální hodnoty nám umožňují zůstat sami sebou, být upřímní ke svým předkům, chránit jednotlivce, společnost a stát. Evropané se například rozhodli jinak. Přijal tzv. liberální hodnoty, i když ve skutečnosti jde o neoliberalismus. Prosazuje přednost soukromého před veřejným, individualismus potlačující lásku k vlasti a postupné odumírání státu. Nyní je zřejmé, že s takovou doktrínou nemá Evropa a evropská civilizace žádnou budoucnost. Zřejmě se budou opět opakovat neodučené lekce.


Co přesně?


Nikolay Patrushev: Je jich mnoho. Pamatujte, že všechny historické otřesy začínají šířením populárních, ale potenciálně destruktivních myšlenek. Vzpomeňte si na francouzskou revoluci. Z jejich dezinterpretovaných hesel vzešla tyranie Napoleona, který utopil polovinu Evropy v krvi, ale vylámal si zuby na Rusku.


Co naše země udělala? Rozdělila Francii, spálila Paříž? Ne, císař Alexandr I. obnovil francouzskou státnost a v roce 1815 inicioval vytvoření Svaté aliance v Evropě. Unie měla za cíl respektovat územní celistvost států, potlačovat nacionalistická hnutí a zajistila Evropě čtyřicet let mírové existence.


O něco málo přes sto let později se objevila ideologie nacismu. Sovětský svaz udělal vše pro jeho zničení, ale zároveň se stal iniciátorem obrody samostatného německého státu. Stalin na Jaltské konferenci na tom trval. SSSR byl první, kdo koncem 80. let podpořil sjednocení Německa. Naše země hrála historicky zvláštní roli při utváření nejen geopolitického, ale i morálního klimatu ve světě.


Anglo-americký styl komunikace se světem jste obrazně popsal jako pirátství. Nyní Západ podniká stejný pirátský nájezd proti Rusku. A v tomto ohledu se nabízí otázka, jak oprávněné bylo rozhodnutí umístit zlaté a devizové rezervy do zahraničí?


Nikolaj Patrušev: Toto rozhodnutí se ukázalo z hlediska finančního zabezpečení státu jako neopodstatněné. Jiná věc je, že tím Západ zasáhne nejen Rusko, ale i sám sebe. Stávající globální finanční systém je postaven výhradně na důvěře, včetně Spojených států jako emitenta světové rezervní měny. Před půl stoletím existoval faktor zlata, ale v roce 1971 státy vyvázaly svou měnu z kotací, což umožnilo tisknout peníze prakticky bez kontroly.


Ve snaze podpořit svou ekonomiku v neustálém stavu před krizí Spojené státy aktivně pumpují své banky, podniky a obyvatelstvo penězi zajištěnými vládními závazky. Výsledkem byla vysoká míra inflace v Americe a Evropě. Vnější dluh Spojených států přitom přesáhl 30 bilionů dolarů. A z nějakého důvodu Američané diskutují o možném selhání Ruska. Je čas, aby se dostali do výchozího stavu. K překonání negativních důsledků a novému obohacení vytvářejí Spojené státy imělou globální krizi. To znamená, že chtějí řešit své problémy na úkor zemí zbytku světa, mimochodem především Evropy.


Evropany to podle mě netrápí.


Nikolaj Patrušev: Navíc šťastně kráčejí směrem k propasti, kterou pro ně vyhloubily Spojené státy. Od studené války se v tomto smyslu mnohé změnilo. Tehdy Evropané vzdorovali Washingtonu sebevědoměji. Zřejmě kvůli tomu, že staré generace realistických politiků ještě neodešly do minulosti. V té době byla zeď v Berlíně a současná evropská elita má zeď v hlavě .


V 80. letech se Spojené státy ve snaze oslabit sovětskou ekonomiku pokusily zakázat evropským společnostem nákup uhlovodíků z Moskvy.Ale Evropa nenásledovala příklad Washingtonu. Spojené státy zakázaly svým vlastním společnostem prodávat technologie pro pobřežní vrty do SSSR, v důsledku čehož utrpěly desítky amerických a japonských firem. Ke zpoždění výstavby plynovodu do Evropy v Sovětském svazu použil Washington dezinformace. Nepřipomíná vám to nic?


A co musíme udělat, abychom zajistili suverenitu rublu?

Nikolaj Patrušev: Pro suverenizaci jakéhokoli národního finančního systému musí mít jeho platební prostředky vnitřní hodnotu a cenovou stabilitu a nesmí být vázány na dolar. Nyní odborníci pracují na projektu navrženém vědeckou komunitou s cílem vytvořit dvoéukonturový měnový a finanční systém. Zejména se navrhuje určit hodnotu rublu, který by měl být kryt jak zlatem, tak skupinou zboží, které jsou měnovými hodnotami, aby byl směnný kurz rublu v souladu s paritou reálné kupní síly.


Podobné myšlenky zazněly již dříve. Řada odborníků však uvedla, že jsou v rozporu se závěry ekonomické teorie...


Nikolaj Patrušev: Nejsou v rozporu se závěry ekonomické vědy, ale jsou v rozporu se závěry západních učebnic ekonomie. Západ si jednostranně přivlastnil intelektuální monopol na optimální uspořádání společnosti a toho využívá již více než deset let. Připomínám, že šokové reformy z 90. let u nás probíhaly přísně podle amerických příruček.


Rizikovým faktorem je vášeň našich podnikatelů, kteří vzešli z té doby, pouze pro tržní mechanismy, aniž by zohledňovali specifika naší země. Nebráníme se tržní ekonomice a účasti ve světových produkčních řetězcích, ale jasně si uvědomujeme, že Západ dovoluje ostatním zemím, aby byly jeho partnerem, jen když je to pro něj výhodné. Nejdůležitější podmínkou pro zajištění ekonomické bezpečnosti Ruska je proto spoléhání se na vnitřní potenciál země, strukturální přestavbu národního hospodářství na moderní technologické bázi.


Jak úspěšně se tento úkol dnes řeší? Nyní se opět hodně mluví o náhradě importu, ale pro nikoho není tajemstvím, že ještě nebylo dosaženo rozhodujícího průlomu.


Nikolay Patrushev: Úkoly a priority jsou naprosto správné a budeme je nadále plnit. Další věcí je, že je nutné výrazně zpřísnit kázeň jejich provádění, a to i mezi příslušnými resorty.


Pokud by byly včas splněny všechny pokyny hlavy státu v oblasti substituce dovozu, mohli bychom se vyhnout mnoha problémům, se kterými se dnes ruská ekonomika potýká.


Dám vám příklad. Vzniku závodu v Petrohradě na výrobu vysoce kvalitního inzulínu se bránila řada struktur. Dnes jde o seriózní podnik, jehož výroba léčiv je s výjimkou obalů zcela nezávislá na dovozu. I ten si však musíme vyrobit sami, říkají nám o tom například výrobci potravin. Samozřejmě bychom neměli zavírat oči před významnými úspěchy. Významných úspěchů v substituci dovozu dosáhly podniky korporace Rostec, především ty vyrábějící produkty obranného průmyslu.


Další příklad. Díky Doktríně potravinové bezpečnosti vypracované Radou bezpečnosti bylo možné provést přesné výpočty a zvýšit soběstačnost naší země základními druhy potravin. To je velmi vážný úspěch, kterého se naší zemi v celém 20. století plně nepodařilo dosáhnout. Všechny pokusy obyvatel Západu přesunout odpovědnost za globální potravinovou krizi, kterou vyvolali, na Rusko, jsou proto zjevně odsouzeny k neúspěchu.


Rusko bude muset rozšířit sortiment domácích high-tech produktů. Je důležité co nejdříve podporovat domácí vývoj ve výrobě. Zvláštní pozornost budeme věnovat kvalitativním změnám ve výběru vědeckých pracovníků a hodnocení efektivity jejich činnosti. Ruská věda se musí stát vedoucí výrobní silou, jednou z hnacích sil rozvoje naší země.


Jsem si jistý, že vyřešíme všechny problémy, které vznikly v důsledku omezení sankcí. Dnes se Rusko přeorientovává z evropského trhu na africký, asijský a latinskoamerický trh. Přednostně se věnujeme EAEU, jejíž význam v současných podmínkách mnohonásobně narůstá. Budujeme spolupráci se zeměmi BRICS a ŠOS, které sdružují asi tři a půl miliardy lidí na planetě.


Zmínil jste vědu, ale v moderních podmínkách se zdá, že je nutné restrukturalizovat nejen ji, ale i vysoké školství a školství.


Nikolaj Patrušev: Jsem upřímně přesvědčen, že se nemůžeme úspěšně rozvíjet, aniž by celá společnost jasně pochopila naše národní cíle a záměry, celou hloubku naší duchovní a historické identity. Proto by každý obyvatel naší země, každý Rus od dětství měl vědět a chápat, ve jménu čeho jsme jako jednotný národ žijeme a pracujeme, o co usilujeme.


Západ však i nadále jedná v souladu s nelidskou doktrínou „zlaté miliardy“, z níž vyplývá výrazné snížení světové populace různými způsoby. Za tímto účelem Západ ohavně vytvořil říši lží, která zahrnuje ponížení a zničení Ruska a dalších nežádoucích států. Plive nám do očí, ale tvrdí, že je to boží rosa.


Washington a Brusel se netají tím, že jejich sankce mají za cíl materiální i duchovní zbídačení Rusů. Zničit naše školství tím, že nám budou vnucovány tzv. progresivní modely vzdělávání, je to pro obyvatele Západu stejně strategický úkol, jako například přiblížit NATO k našim hranicím.


Ve skutečnosti tam není nic progresivního. Například v USA už hodně lidí říká, že na hodinách matematiky se má zpívat a tančit, protože řešení problémů a rovnic někoho deprimuje a diskriminuje. Takový „pokrok“ nepotřebujeme. Současná situace dokazuje nutnost prosazování tradičních ruských duchovních a mravních hodnot, reformy školství a osvěty s návratem historicky oprávněných výhod národní školy. Stále jsem přesvědčen, že sovětská pedagogická škola byla historicky nejvyspělejší a nejprogresivnější na světě a pokrok je třeba dělat s ohledem na to.


Co přesně je potřeba udělat?


Nikolaj Patrušev: Je potřeba více dbát na rozvoj logického myšlení, utvářet si stabilní znalosti a schopnost samostatného rozhodování a ne jen dávat křížky do testů. Rozvíjet aplikované použití základních věd.


Nelze spoléhat pouze na digitalizaci vzdělávání, protože internet může být nejen zdrojem encyklopedických informací, ale i zpolitizovaných dezinformací. Základem všeho je rozvoj osobních intelektuálních a duchovních kvalit. Řádně vychované, všestranně vzdělané, fyzicky i morálně zdravé děti, které znají a rozumí historii a kultuře své vlasti, to je naše bohatství a záruka zaručeně úspěšného rozvoje Ruska. V zájmu budoucnosti našich dětí, v zájmu prosperující a soběstačné země, ve které budou žít, dnes pracujeme.
https://rg.ru/2022/04/26/patrushev-zapad-sozdal-imperiiu-lzhi-predpolagaiushchuiu-unichtozhenie-rossii.html


1.6k
13
delnas zverejnil(a) 5. 6. 2021 o 23:48
Mimo kategórií

Черёмушкин #СтинЯкобсен #ИнтервьюИнтервью с главным стратегом Saxo Bank Стином Якобсеном - Дмитрий Черёмушкин140588 views•May 28 20217.2K180SHARESAVE


Zdravim...neprelozil by to nekdo ??


Posledný príspevok od dasa  ·  28. 4. 2022 o 09:13
1k
3

Proč vlastně? Nikdo z nás to neví. Vy ano? ptá se Čaputová ruských vojáků ...


Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/caputova-projev-rustina-valka-ukrajina.A220427_065625_zahranicni_bur


Nikdo z vás ve Slovenské vládě to neví ? Opravdu ? Jak je tedy možné, že část slovenské veřejnosti to dobře ví ?


Kde jsi byla ty blonďatá sorošovská princezno, když ukrajinské granáty zabíjely malé ukrajinské děti na Donbasu a v Lugansku ?
Jestli chceš vědět, proč dnes rusové bojují na Ukrajině, měla by jsi se vypravit do Aleje andělů, která byla otevřená v Doněcku už před sedmi lety 5. května 2015 a kde je pochována část z několika set malých dětí zavražděných od dubna 2014 ukrajinskou armádou, kterou teď česká a slovenská vláda zásobuje velkorážovými granáty, aby mohla dál ukrajinské děti zabíjet.


6268f559c349e


Alej andělů:
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%BB%D0%BB%D0%B5%D1%8F_%D0%B0%D0%BD%D0%B3%D0%B5%D0%BB%D0%BE%D0%B2


Posledný príspevok od kulich  ·  28. 4. 2022 o 07:38
10.8k
105

Ceny zemního plynu v Evropě trhají ještě před začátkem zimní topné sezony rekordy. Letos stouply o více než 250 procent. Zásoby v Evropě jsou přitom na rekordně nízké úrovni a dodávky plynovodů z Ruska a Norska jsou omezené...,“ říká v rozhovoru pro Radiožurnál Václav Bartuška, zvláštní velvyslanec Česka pro otázky energetické bezpečnosti.
https://www.irozhlas.cz/ekonomika/zasoby-zemniho-plynu-dodavatele-nedostatek-dojde-plyn_2109281528_vtk


"Jak jsme na tom se zásobou plynu v Česku?
Stavy jsou reálně pod běžným stavem, který byl v tuto dobu před zimou. Jsme na tom ale stále relativně dobře, na rozdíl od našich sousedů.


Jak moc jsou ty stavy pod tím, kde jsme byli loni touto dobou?
Stavy zásobníků nechtějí provozovatelé sdělovat, je to komerční tajemství. Promiňte.


Co se bude dít ve chvíli, kdy plyn u nás a v Evropě dojde?
Nedojde ze dne na den, pořád máme poměrně slušné zásoby. Nicméně samozřejmě jsme v nějakém duchu plynové války. Ano, jsme. Je dobře, že si to uvědomujeme už nyní v září a že se na to chystáme."


Aha. Hrozí tedy i Česku v zimě něco jako energetická krize a zvyšování cen plynu a elektřiny?
Záleží na tom, jak bude silná zima. Samozřejmě, pokud bude silná, tak dojde plyn nejenom u nás, ale i jinde v Evropě.


A hned na to:


"‚Náš trh, naše pravidla‘

Jak v téhle válce bojovat? Co se dá v tuto chvíli dělat?

Základní je pokračovat v tom, co děláme dosud. To znamená být mnohem tvrdší v ochraně našeho trhu, donutit dodavatele, aby hráli podle našich pravidel, podle pravidel Evropské unie, ne těch svých. Musíme být obecně tvrdší, Evropa je příliš dlouho příliš jemná a měkká ke svým dodavatelům. Příliš hodná. To musí skončit.


Jaké karty má Evropa v ruce ve chvíli, kdy nemá dostatek, ceny jdou nahoru. Co znamená to „být tvrdší“?
Máme obrovské karty v ruce. Jsme největší odběratelé plynu na světě, jsme největší trh na světě. To, že jsme byli dosud příliš hodní na Rusy, Nory, Alžířany je naše chyba. Musíme být tvrdí odběratelé. Chovat se úměrně své velikosti, moci, svému bohatství."


Takového vola, jako Bartuška by člověk pohledal.
To snad ani komentovat netřeba.


Posledný príspevok od Radar  ·  27. 4. 2022 o 22:27
2.7k
18

Nedávno som na FB zo zvedavosti začala sledovať skupinu s názvom "Slovenská royalistická spoločnosť".
Včera ráno som tam našla jednu správu v tal. origináli, prepracovala som sa k tal. FB zdroju - Haus Habsburg Italia.
Aby ma nikto neobvinil, že to je fake, tak som si pozrela ešte stránku https://www.georgsorden.at/de/aktuelles/, kde rytiersky rád uverejňuje svoje novinky.
Ak máte pocit, že sú vám tí rytieri akýsi povedomí, spomínali sme ich v septembri tu:
-https://ksbforum.eu/index.php?u=/topic/3469/%C4%8Dlen-r%C3%A1du-nemeck%C3%BDch-rytierov-%C4%8Darnogursk%C3%BD-nem%C3%A1-n%C3%A1zor-na-pland%C3%A9miu-ani-ju-nepova%C5%BEuje-za-prekurzor-k-ve%C4%BEk%C3%A9mu-resetu/post-32719#post-32719
-https://ksbforum.eu/index.php?u=/topic/3460/r%C3%A1d-sv-juraja-a-slov%C3%A1ci


Takže čo arcivojvoda Karol napísal - slov. preklad:
AKTUALIZÁCIA: VYHLÁSENIE KARLA VON HABSBURG K AKTUÁLNEMU VÝVOJE NA UKRAJINE
Putinovým cieľom je ovládnuť Ukrajinu
Predsedníctvo Bezpečnostnej rady OSN vedie proti Ukrajine brutálnu dobyvačnú vojnu.
Zatiaľ čo sa pôvodne špekulovalo, že Putinovo nasadenie vojsk by mohlo byť zamerané na anexiu oblastí na východe Ukrajiny, ktoré už boli okupované ruskými žoldniermi, masívny útok teraz jasne ukázal, že jeho cieľom je dobyť celú Ukrajinu. Putin pri tom postupuje podľa scenára známeho z predchádzajúcich dobyvačných vojen, ktoré spustili diktátori poháňaní veľmocenskými fantáziami.


Z tohto dôvodu sa treba obávať, že pri ďalšom postupe ruských jednotiek dôjde k masívnym čistkám a zriaďovaniu táborov smrti, či už ide o koncentračné tábory alebo gulagy. Ak nie je možné dobyť celú Ukrajinu, potom sa Putin určite pokúsi zmocniť sa pozemnej cesty do Tiraspolu, a tým odrezať Ukrajine prístup k Čiernemu moru a spôsobiť čo najväčšiu skazu zvyšku krajiny.


Teraz nastal čas, aby slobodný svet masívne zvýšil sankcie proti Rusku a odrezal krajinu od platobného systému SWIFT. Zároveň bude potrebné uvaliť priame sankcie na Putina a jeho bezprostredné okolie zodpovedné za túto vojnu. Musia byť odrezaní od svojich aktív v Európe a iných častiach slobodného sveta.


Brutálny cynizmus, s akým Putin postupuje, dokazuje skutočnosť, že útočná vojna sa rozpútava v čase, keď Rusko predsedá Bezpečnostnej rade OSN. To vyvoláva otázku, či je táto Bezpečnostná rada ešte vôbec schopná konať.


Musí sa pripraviť obžaloba Putina pred Medzinárodným trestným súdom. Európske spravodajské služby však budú mať tiež veľa práce v boji proti masívnym dezinformačným kampaniam, ktoré po európskych krajinách šíria prívrženci ruského diktátora.


V každom prípade sa teraz Európe odporúča pripraviť sa na vlnu ľudí utekajúcich pred vojnou a nebyrokraticky pomôcť týmto obetiam Putinovej agresie.


Zverejnené 24. februára 2022.


Nem. zdroj: https://www.georgsorden.at/de/update-stellungname-karl-von-habsburg/


A ešte predchádzajúce vyhlásenie z 22.02.2022:
Ukrajina bráni slobodu Európy
EÚ musí teraz dokázať, že je schopná konať v zahraničnej politike.


Stalo sa to, čo pozorovatelia dlho očakávali. Ruský prezident Vladimir Putin na žiadosť Dumy – dokonca aj diktátori vojnových štvaním si radi obliekajú plášť bezchybnej demokracie – uznal nezávislosť dvoch ukrajinských regiónov Doneck a Luhansk a teraz do týchto regiónov oficiálne posiela vojakov. Každý, kto pozná mapu Ukrajiny, vie, že tieto dve oblasti znamenajú oveľa viac ako časť východnej Ukrajiny okupovaná ruskými žoldniermi. Taktika je známa z mnohých iných ruských agresií (napr. Gruzínsko 2008 ).


Na základe minulých skúseností môže Putin samozrejme očakávať, že slobodný svet bude na jeho vojnu reagovať len prázdnymi slovami. To by bolo pozvanie, aby nechal svoje tanky postupovať ďalej na Ukrajinu.


Šialené politické cesty do Moskvy umožňujú ruskému prezidentovi prostredníctvom svojich propagandistických médií ukázať ruskému ľudu, že ich krajina je opäť svetovou veľmocou a že on, Putin, je muž, ktorý tento čin vykonal. Všetci sa s ním rozprávajú ako za studenej vojny, keď bol aj ZSSR svetovou veľmocou.


EÚ je teraz vyzvaná, aby preukázala svoju schopnosť konať v zahraničnej politike. To si vyžaduje cielené sankcie zamerané priamo na ruského prezidenta a jeho najbližšie okolie, ktoré túto vojnu vyvoláva. Všetci majú svoje sídla v Európe, svoje účty v západných bankách, svoje jachty v západných vodách a svoje podniky v slobodnom svete. Musia byť odrezaní od tohto luxusu. Bývalí západní lídri, ktorí pracujú pre ruské spoločnosti, by teraz mali mať tú slušnosť a rezignovať na Putinov systém.


Samotná Ukrajina je pripravená brániť sa. Na to však krajina potrebuje podporu zo strany EÚ, konkrétne vojenskú techniku, teda zbrane, ktoré zvyšujú jej obranyschopnosť. Pretože musíme mať jasno v jednej veci: Ukrajina bráni nielen svoju slobodu, ale aj slobodu Európy.


Zverejnené: 22.02.2022
https://www.georgsorden.at/de/weblog-ukraine-02-2022/


A pre doplnenie, článok v origináli zo dňa arcivojvodových narodenín z min. roka 11.01.2021:
https://www.paneuropa.at/rede-zur-zukunft-europas-2/


Ak má niekto čas a chuť, môže si pozrieť:
https://www.georgsorden.at/de/


Posledný príspevok od Zora  ·  27. 4. 2022 o 19:07
507
3

Teploty byly o vikendu az 50°C. V tomto rocnim obdobi jsou takove teploty neobvykle. Uz v breznu byly teploty tak vysoke, jako naposled pred 120 lety. Na vychodu zeme byla horka nejvetsi a byla doprovazena extremnim suchem. Srazek bylo o ctvrtinu a az o tretinu mene. Horkem trpi vice jak 1 mld. lidi. Pocita se s tim, ze takove teploty budou i nadale.
Bude to mit vliv i na produkci psenice, kde se ocekava nizka uroda. zde


Y
Posledný príspevok od Rusofil  ·  27. 4. 2022 o 15:18
2.1k
19

https://www.youtube.com/watch?v=-vxY1cE8o-o


Tak já nevím, ale mám pocit, že paní Bobošíková je součástí "Pražské Havlérky", jak to popsal pan Koller. Tváří se, že jsou patrioti, ale přitom skutečné patrioty podrývají a (např.) obírají je o hlasy ve volbách.


Posledný príspevok od dasa  ·  27. 4. 2022 o 11:02
4.8k
48
Berenika zverejnil(a) 27. 2. 2021 o 05:22
Zahraničná politika

Splnili dohody prezidentov “: Bielorusko vyrobilo skúšobnú dávku vakcíny Sputnik V.


Bielorusko vyrobilo skúšobnú sériu ruskej vakcíny proti koronavírusom Sputnik V.


Šéf ministerstva zdravotníctva republiky Dmitrij Pinevič spresnil, že priemyselnú výrobu drogy v krajine plánujú spustiť koncom marca. Používanie látky „Sputnik V“ schválilo aj Moldavsko a Vietnam.
Šéf RDIF Kirill Dmitriev poznamenal, že vytvorenie tejto drogy je veľkým úspechom vedcov v Rusku, na ktorých by mali byť hrdí.


Spresnil, že skúšobná šarža drogy bola vyrobená na základe miestneho podniku Belmedpreparaty, a tento krok označil za dôležitý výsledok spolupráce medzi Moskvou a Minskom.


"Splnili sme dohody našich prezidentov o spoločnej liečbe šírenia infekcie." Očkovanie je dnes neoddeliteľným faktorom v boji proti epidemickému procesu, “citovala ho agentúra RIA Novosti.


Minister dodal, že majú v úmysle zahájiť priemyselnú výrobu ruskej vakcíny v republike koncom marca.


"Teraz všetko kontrolujeme, vykonávame všetok výskum, do mesiaca ho dávame ruskej strane, ktorá všetko overuje a potvrdzuje identitu drogy," uviedol.


Vedúci ruského fondu priamych investícií (RDIF) Kirill Dmitriev zase poznamenal, že Bielorusko je schopné ruskú vakcínu nielen vyrábať, ale po uspokojení časti domáceho dopytu ju aj dodávať na vývoz, čo pomôže tretím krajinám v boj proti pandémii.


Ruský prezident Vladimir Putin 22. februára na stretnutí s bieloruským prezidentom Alexandrom Lukašenkom oznámil prevod technológie na vývoj vakcíny proti koronavírusu do Minsku. Pripomeňme, že Bielorusko sa stalo prvým cudzím štátom, kde bol zaregistrovaný Sputnik V.
https://russian.rt.com/ussr/article/836891-vakcina-sputnik-v-koronavirus


Posledný príspevok od kata  ·  27. 4. 2022 o 10:12
1.9k
9

Tu je otvorený list na podporu Dr. Weissa, organizuje to spolok Archa. Myslím, že je potrebné ho podporiť, ak nenapíšete vlastný list, tak aspoň takto:


https://www.peticie.com/otvoreny_list_obanov_sr_vo_veci_disciplinarneho_stihania_judr_petra_weisa?s=95296282


Dávam tému ako prioritnú, disciplinárne konanie je 29.4.2022, potom to zmením.
Moderátor

Posledný príspevok od Ogar Valach  ·  26. 4. 2022 o 18:04
5.6k
75

Obcas na OZ Biosféra vide docela dobry clanok, co stoji za pozornost, tak tu robim vlakno, pre take clanky.


Napriklad teraz vysiel dost zaujimavy clanok Dobré skutky môžu liečiť
https://www.biosferaklub.info/dobre-skutky-mozu-liecit/
Ako hned 2 postrehy su tam zaujimave


Hippokrates povedal, že nemá zmysel liečiť pacienta, ktorý nie je pripravený vzdať sa zvykov, ktoré ho viedli k chorobe.


Keď človek vidí plody svojej nesebeckej práce, zapína to v ňom konkrétne, hlboké uspokojenie (čoho sa tak temní majstri sveta tak boja!), ktoré je sprevádzané uvoľňovaním endorfínov do krvi a ich pozitívnymi vlastnosťami vplyvu na homeostázu. Spokojnosť spôsobuje u človeka vysoké vibrácie, čo je silný epigenetický faktor.


Posledný príspevok od Ogar Valach  ·  26. 4. 2022 o 11:22
171
0

Narazila jsem na tento článek:Pistole CZ 75 TOBRUK byla vydražena za 5 milionů korun, které poputují na pomoc Ukrajině. Zbraň z limitované edice k 80. výročí bojů československých vojáků v Tobruku získala nového majitele na aukčním večeru pořádaném Forbes a iniciativou Svobodu Ukrajině.
„Pistolí Tobruk jsme vyrobili jen osmdesát kusů,“ připomněl její unikátnost Radek Hauerland, mluvčí uherskobrodské společnosti CZUB.
Limitovaná edice připomíná 739 příslušníků Československého pěšího praporu 11 - Východního, kteří se na podzim 1941 zapojili do obrany libyjského přístavního města Tobruk, obleženého německo-italskými vojsky.
Základem pistole Tobruk je celoocelový model CZ 75 B ráže 9 mm Luger. Rám, závěr i hlaveň jsou leštěny na vysoký lesk. Na levé straně zbraně jsou letopočty 1941 - 2021, na pravé nápis Tobruk, Libye. Edice má vyhrazena unikátní výrobní čísla 1941-01 až 1941-80. „Na rámu je ještě citát z dobového snímku Na bezpráví vybudována moc je pomíjivá nad názvem jednotky Československý pěší prapor 11 - Východní, jeho poselství je stále aktuální,“ dodal Hauerland.
Aukční večer v pražském Rudolfinu nakonec Ukrajině vynesl rekordních 27,8 milionu korun.Zdroj: https://www.idobryden.cz/zpravy/pistole-tobruk-se-vydrazila-za-5-milionu-55417.html


2.2k
41
jardob zverejnil(a) 21. 4. 2022 o 18:46
KSB a DVTR

Generál Petrov má neuveriteľný talent vysvetľovať zložité veci jednoducho a zrozumiteľne. Skúsim tu pretlmočiť vlastnými slovami pár jeho myšlienok.
Viete, čo je to konceptuálna moc a prečo je autokratická?
(t.j. nepodriaďuje sa žiadnym cudzím zákonom ani pravidlám)
-Autokratická je preto, lebo KONCEPTUÁLNA MOC je v skutočnosti SVOJVÔĽA.
(Konceptuálna moc je sila ľudskej svojvôle, a je to aj sila idey, ktorá dokáže vyvolať túto svojvôľu v človeku)


A existujú len dva druhy KONCEPTUÁLNEJ MOCI, t.j. SVOJVÔLE


 1. Mravná: ktorá sa orientuje na ciele, ktoré stanovil pre každého človeka a ľudstvo Hierarchicky Najvyšší Rozum (Boh)
 2. Nemravná: ktorá sa orientuje na ciele, ktoré sú v rozpore s Božími zámermi a cieľmi.

Sú to dve veľké základné IDEY (Koncepcie). Na priblíženie týchto ideí ľuďom slúži ideológia.


Keďže cieľom nemravnej koncepcie sú rôzne formy zneužívania, parazitovania a zla, tak potrebuje ľudí oklamať. Potrebuje svoju IDEU, svoj hlavný zámer zaobaliť do príťažlivých foriem. Preto ju oblieka do rôznych lživých ideológií (náboženských alebo svetských), ktoré sú na pohľad príťažlivé a budia dojem spravodlivosti, ale pri bližšom pohľade sú plné protirečení a zamlčaných vecí. A časom sa ľudia presvedčia, že tieto ideológie sú nepoužiteľné. GP potrebuje týchto ideológií veľa, lebo pracuje na princípe "rozdeľuj, rozoštvávaj a panuj".
Keď sa predstavitelia ideológií medzi sebou hádajú, tak upadajú do fanatizmu a nepremýšľajú nad podstatou samotných ideológií ani nad tým, k akým reálnym cieľom ich vedie. A keď aj ľudia odhalia ideológický podvod, GP má vo vrecku ďalšie "šité na mieru", a ľudia znova skáču na tie isté prelakované hrable.


Keďže cieľom mravnej koncepcie je spravodlivá spoločnosť v súlade s Božími cieľmi. Tak nemá čo skrývať, preto nepotrebuje množstvo ideológií, stačí jej len jedna. T.j. bližší opis toho, ako by mal život v spravodlivej spoločnosti vyzerať a fungovať + nejaký scenár ako k tomuto cieľu napredovať.
Spoločnosť rozdelená na množstvo ideologických, často znepriatelených skupín, sa podobá kaleidoskopu, ktorého obraz sa v hádkach medzi sebou preskupuje (trasenie trubicou kaleidoskopu) a mení celkové vzory. My ale potrebujeme aby spoločnosť tvorila stabilnú mozaiku. Práve preto mravná koncepcia pracuje na opačnom princípe než GP. Pracuje na princípe "zjednocuj a tvor". Ľudí je ľahké rozhádať, ale ťažké je ich udobriť (Putinovi sa to darí). My potrebujeme odstraňovať zo spoločnosti všetky klamstvá a nešváry, a hľadať cesty ako ľudí spájať, zmierovať, dať im priestor harmonicky tvoriť a rozvíjať sa. Takže "Zjednocuj a tvor" (Podobné heslo je: Konsenzus a Kooperácia)


Koncepcia je koreň stromu, ideológia je kmeň, a z tohto kmeňa vyrastajú ďalšie vetvy moci.


Mravnú koncepciu Petrov označuje ľudovo ako Božskú (sleduje Božie zámery, logicky dedukované) a nemravnú koncepciu označuje za satanskú.


Z toho vlastne vyplýva. Že konceptuálne mocný človek (slúžiaci Dobru) sa neriadi zákonmi ani inými ľudskými pravidlami, ak protirečia jeho svedomiu a Božím zámerom (tak ako ich chápe). Konceptuálne mocný človek je AKTÍVNY. Poháňa ho jeho mravná svojvôľa zameraná na Vyššie ciele, spravodlivosť, dobro.


Posledný príspevok od jardob  ·  25. 4. 2022 o 23:41
5.8k
34
GBB zverejnil(a) 11. 6. 2021 o 17:45
Zahraničná politika
Anglicko

Škandál: Významnú historickú osobnosť bielej rasy filmári nahradili černoškou
Britská televízia odvysielala seriálovú novinku o anglickej kráľovnej a druhej manželke kráľa Henricha VIII. Tudora Anne Boleynovej. Zarážajúce však je, že významnú historickú osobnosť bielej rasy hrá černošská herečka.
https://www.extraplus.sk/clanok/skandal-vyznamnu-historicku-osobnost-bielej-rasy-filmari-nahradili-cernoskou


60c3833d8513b


Posledný príspevok od Peter MMXX  ·  24. 4. 2022 o 17:12
476
0

2022-04-22 1. díl - TVOŘÍME NOVOU BUDOUCNOST - Nový interaktivní pořad Proudu národní hrdosti a platformy Kob-forum.eu. Své otázky, náměty a podněty pište na mail: yvett.ry@volny.cz a staňte se tak společně s námi aktivními tvůrci Nové budoucnosti 😎. Dnes začínáme od píky - zamýšlíme se nad tím, co je to řízení, jak probíhá proces řízení a proč je důležité se s touto oblastí důkladně seznámit. Přejeme vám příjemný poslech a těšíme se na vaše podněty. Všem vašim otázkám a námětům se budeme věnovat a doufáme, že díky nim se tento pořad vyvine v živou diskuzi, jejímž prostřednictvím společně "vykouzlíme" jasný obraz Nové společnosti (budoucnosti), kterou pak postupně, krok za krokem, přivedeme k životu. Přejeme vám krásné dny a hodně inspirace. Srdečně zdraví Yveta, Boletus a Ježura


https://t.me/Proudnarodnihrdosti/875


Tu k vypočutiu na Odysee
https://odysee.com/@ProudN%C3%A1rodn%C3%ADHrdosti:4/2022-04-22-1.-d%C3%ADl---Tvo%C5%99%C3%ADme-novou-budoucnost-Co-je-%C5%99%C3%ADzen%C3%AD-:9?r=5zvTa1TVuoR2kWtSZPuXpdeaX4NsUmnt

3.4k
21

Saker: Rusko je ve Válce


https://thesaker.is/russia-at-war/


Toto a informace z posledních týdnů (formování informačního pole kolem jaderných zbraní a "prohrávajících zoufalého Ruska/Putina) o pohybech vojsk a k tomu přičteny pohyby techniky, kterou jsem nikdy neviděl, se vracet mě dovádí k obavám z Velké Války.


Přidám-li k tomu svou malou analýzu { https://ksbforum.eu/index.php?u=/topic/5155/zpr-aacute-vy-z-fronty-3/1#post-68191 } situace na Ukrajině, konkrétně na Donbasu (a zmíněnou hrozbu použití atomové zbraně), tak se začínám obávat reálně velké války.


Vidím to takto, buď bude Západ jen z dálky podporovat Ukrajinu a po nevyhnutelném vítězství RF se pokusí přeskupit a zatlačit jinak a jinde (například Pákistán, Čína a Indie nebo zase Střední Východ), na což však už nemají nejspíše dost času a zdrojů (domácí a surovinová situace) A ONI TO VÍ !
Nebo se pokusí ať už s použitím jaderné hlavice, či bez ní připojit k Ukrajině a rozjet plnohodnotnou válku NATO vs RF.


Jaderná hlavice a situace Čína => Thaj-Wan jsou v tomto 2 divoké karty, které celou záležitost mohou silně ovlivnit.


Připomínám, že SSSR zmizelo asi 10 hlavic v době rozpadu, takže by jednu z nich mohli mít NeoConi někde ulitou a použít ji. Jednak by to mohli lépe hodit na Rusy a jednak by tím mohli obejít kontrolu Globalistů, kteří mají (předpokládám) jinak pod palce oficiální atomový arzenál USA.


Myslíte si, že jen blafují ? Já ne, nemají moc jinou možnost a ve své aroganci a hamižnosti se s ničím menším, než zničením Ruska a jeho doslova "znásilněním" nespokojí.
Otázka tak spíše stojí, jestli se jim to povede nebo ne.
Pozice RF a NeoConů je jasné, stejně tak podpindosů a vedení Nazikrajiny, ale co GP a Globalisti ? Ti by sice rádi zničili NeoCony a zbavili se konečně jejich vlivu ve světě. Na druhou stranu by také chtějí hodně oslabit Rusko a v budoucnu ho nechat rozparcelovat Čínou. Co je bod zlomu, jsou jaderné zbraně, které by oni nejraději vymazali z existence i paměti lidí.


Takže kdo se jak rozhodně a na jakou stranu se v tomto případě přikloní ?


Posledný príspevok od jardob  ·  23. 4. 2022 o 19:01
3.2k
10
delnas zverejnil(a) 12. 4. 2022 o 02:10
Otázky a odpovede
?

Pokud
jste jeste neposlouchali Panarina ?...tak tedy....
Jak vite tak /" neutralni "rakousky kancler priletel honem do Moskvy....za Putinem ... orodovat za 200 vysokych officiru z NATO....kteri jsou v podzemnich katakombach pod Mariupolem obkliceni a zablokovani..../ muzete si predstavit , ze to nejsou zadne nevyznamne prdelky s delnickym puvodem ....ale ""chlapci s modrou nacistickou krvi"" ze zapadnich slechtickych rodu....
Proto tedy tolik pozornosti.../ ten nedavny interview s Peskovem.../.proto ty plamenne vyzvy zeleneho muzicka z Kyjeva... ze se musi zachranit Mariupol za kazdou cenu...etc.
Ano, to jsou ti hajdalaci, kteri skolili fashisticke pluky "azov & Agar etc..""


No a ted si s nimi mohou rusove hrat jako kocka s mysi.....


Hosani to nejsou zadny malo-petr , zednicek nebo petrzalka....to jsou deticky ci vnoucci...tech nejvyssich z EURO
Takze budou ustupky a moc a moc penizku se prevede do cizich kapes....
Jo kdo si hraje se zapalkami tak riskuje ohen...a ten ted vzplal jasnym plamenem....
Klobouk dolu pred ruskou 5-tkou ....jsou to vynikajici sachiste....


?
Posledný príspevok od dasa  ·  23. 4. 2022 o 09:53
1.2k
3

Správa prvá
Slovák iba v ponožkách v ukradnutom lietadle preletel z Talianska do Francúzska s listom v angličtine:
Francúzi zachytili ukradnuté lietadlo. Pilotoval ho Slovák bez topánok
30.3.22
Francúzske letectvo v stredu zachytilo ľahké lietadlo, ktoré nelegálne vstúpilo do vzdušného priestoru krajiny a preletelo cez niekoľko bezletových zón. Pilota napokon prinútili pristáť na miestnom letisku. Informovala o tom agentúra DPA. Podľa rozhlasovej stanice Europe 1 stroj pilotoval 33-ročný Slovák, ktorý údajne lietadlo ukradol v Taliansku. Stanica Europe 1 spresnila, že francúzska stíhačka typu Mirage 2000 vzlietla v stredu okolo 10.40 h SELČ, aby zachytila lietadlo, ktoré bolo v ten deň ukradnuté v Taliansku. Pilot, hlásiaci sa k slovenskej národnosti, preletel nad námornou základňou Toulon, čo viedlo miestne úrady k uzavretiu vzdušného priestoru nad mestom Nice na približne tridsať minút.
Po malom lietadle pátral okrem francúzskej stíhačky aj policajný vrtuľník typu Eurocopter Fennec. Ukradnutý stroj napokon lokalizovali a pilota prinútili pristáť na letisku Aix-en-Provence, kde bol muž následne zatknutý. Dôvody jeho činu zostávajú podľa DPA nejasné. Muž poslúchol príkaz francúzskeho vojenského pilota a nekládol žiadny odpor. Podľa informácií Europe 1 išlo o muža bez dokladov totožnosti, ktorý deklaroval, že sa narodil 19. septembra 1988 na Slovensku. Nemal obuté topánky a ukradnutý stroj pilotoval len v ponožkách. Po pristátí odovzdal policajtom list napísaný v angličtine. Pilot skončil v rukách miestnej polície. V súčasnosti sa nachádza vo vyšetrovacej väzbe.
https://ereport.sk/francuzi-zachytili-ukradnute-lietadlo-pilotoval-ho-slovak-bez-topanok/
Správa druhá
2 bomby - SR a ČR – s odstupom 1 dňa:
Pri železničnej stanici v Nových Zámkoch našli 220-kilovú bombu
7.4.22
https://www.noviny.sk/slovensko/674226-pri-zeleznicnej-stanici-v-novych-zamkoch-nasli-220-kilovu-bombu
Výbuch sovětské pumy v Ostravě: Jeden mrtvý! Dělník narazil na "trubku", chtěl ji rozřezat, bouchlo to
8.4.22
https://www.blesk.cz/clanek/regiony-ostrava/709205/vybuch-sovetske-pumy-v-ostrave-jeden-mrtvy-delnik-narazil-na-trubku-chtel-ji-rozrezat-bouchlo-to.html
Správa tretia
Rus v poľskom kamióne zastavil vlaky:
Rus v polském kamionu vjel na přejezd ve Studénce na červenou, zastavil vlaky
30.března 2022
K další závažné nehodě se schylovalo na železničním přejezdu ve Studénce na Novojičínsku. Zvukového a světelného výstražného signálu tam v pondělí nedbal ruský řidič polského kamionu, který zastavil až v okamžiku, kdy se začaly sklápět závory. Jedna dokonce narazila do kabiny kamionu.
Právě na tomto přejezdu se v roce 2015 stala tragédie, když rovněž polský kamion zastavil až v kolejišti a do soupravy narazilo pendolino. Tři cestující ve vlaku zemřeli, další včetně strojvedoucího mají doživotní následky. Viník dostal sedm let vězení. Další incident se tam stal v pondělí před půl dvanáctou dopoledne. Kamion navzdory blikajícímu červenému světlu začal vjíždět na přejezd, naštěstí si řidič všiml, že se začínají sklápět závory a zastavil. Jedna ze závor narazila do kabiny soupravy.
„Důsledkem toho došlo na železničním koridoru u Studénky k přerušení vlakového provozu zhruba na patnáct minut. Řidiči, pětatřicetiletému cizinci, byla provedena dechová zkouška na přítomnost alkoholu s negativním výsledkem,“ uvedla policejní mluvčí Eva Michalíková.
Podle informací iDNES.cz šlo o polský kamion, za volantem však seděl řidič ruské národnosti.
Přivolaní policisté řidiči udělili kauci ve výši pět tisíc korun, kterou na místě zaplatil. Případ budou dále projednávat úřady, který nejspíše rozhodnou o dalším postihu.
Od tragické nehody v roce 2015 se hovoří o zvýšení bezpečnostních opatření na přejezdu. Kamiony mají být odkloněny na objížďku a pro zbytek motorových vozidel se vybuduje podjezd. Jenže vše komplikuje nutný výkup pozemků, nedaří se dohoda s jedním vlastníkem - společností AK 1324. Ani několikrát posunuté zahájení stavby v roce 2023 se tak zřejmě nedodrží. https://www.idnes.cz/ostrava/zpravy/studenka-zeleznicni-prejezd-michalikova-rusky-ridic-kamion.A220330_134223_ostrava-zpravy_jog
Správa štvrtá
Zemetrasenie v Banskej Bystrici 6.4.22:


Zemetrasenie v Banskej Bystrici: Ľudia cítili otrasy
Išlo o zemetrasenie s epicentrom medzi krajským mestom a Slovenskou Ľupčou.

https://www.aktuality.sk/clanok/RCbC1mr/zemetrasenie-v-banskej-bystrici-ludia-citili-otrasy/


V Banskej Bystrici zaznamenali zemetrasenie. Otrasy boli citeľné
V stredu podvečer seizmograf vo Vyhniach zaznamenal slabšie zemetrasenie v okolí Banskej Bystrice.
Otrasy ľudia pocítili a opisujú ho ako slabé chvenie a počuli aj silný zvuk ako pri náraze. Škody hlásené neboli.
Región Banskej Bystrice sa nachádza na úrovni stredoslovenského zlomového systému a čertovickej línie.
https://www.imeteo.sk/clanok/v-banskej-bystrici-zaznamenali-zemetrasenie-otrasy-boli-citelne


Zemetrasenie v okolí Banskej Bystrice: Ľudia opisujú silný náraz, trhnutie a chvenie!
https://www.cas.sk/clanok/2664671/zemetrasenie-v-okoli-banskej-bystrice-ludia-opisuju-silny-naraz-trhnutie-a-chvenie/


Zemetrasenie v okolí Banskej Bystrice: Zdalo sa mi, akoby mi poskočil dom
Najvýraznejšie otrasy pôdy vnímali obyvatelia dedín Slovenská Ľupča (okr. Banská Bystrica) a Horná Mičiná (okr. Banská Bystrica). Miestni pocítili chvenie a zvláštny zvuk, všetko však trvalo len pár sekúnd. Podľa seizmológov išlo o slabé zemetrasenie s lokálnou magnitúdou 2,1.
„Boli presne 4 minúty po siedmej večer. Pocítila som, akoby prešla nejaká vlnka a na chvíľu poskočil dom. Tiež som počula zvuk, ako keď pukne stena.
Evidujú 64 makroseizmických dotazníkov z 22 lokalít, v ktorých ľudia opisujú situáciu.
https://www.cas.sk/clanok/2665047/zemetrasenie-v-okoli-banskej-bystrice-zdalo-sa-mi-akoby-mi-poskocil-dom/
Správa piata
Tiger a lev:
Smutná správa: V bratislavskej ZOO sa rozhodli pre eutanáziu majestátneho leva Haldira
3.3.22
Ako informuje ZOO Bratislava na svojej webovej stránke, Haldir sa narodil vo francúzskej Zoo Parc Beauval 18. mája 2004. Obaja jeho rodičia žili v tejto záhrade, no pochádzali z divej prírody južnej Afriky. https://www.bratislavskenoviny.sk/aktuality/bratislava/70651-smutna-sprava-v-bratislavskej-zoo-sa-rozhodli-pre-eutanaziu-majestatneho-leva-haldira
Bratislavská zoo prišla po 16 rokoch o ikonickú šelmu: Majestátny Haldir odišiel do zvieracieho neba
https://www.cas.sk/clanok/2650713/bratislavska-zoo-prisla-po-16-rokoch-o-ikonicku-selmu-majestatny-haldir-odisiel-do-zvieracieho-neba/
Lev je okrem iného aj erbové zviera Habsburgovcov.
Haldir – fiktívna postava - z knihy Pán prsteňov https://cs.wikipedia.org/wiki/Haldir https://www.postavy.cz/haldir/


Smútok v USA: Milovaný Putin zomrel na infarkt!
25.3.22
SAINT PAUL - V zoologickej záhrade v americkej Minnesote zomrel tiger menom Putin. Príčinou úhynu bolo srdcové zlyhanie počas preventívnej zdravotnej prehliadky, oznámila vo štvrtok zoo v meste Apple Valley, ktorú citoval britský denník The Independent.
Putin sa narodil v roku 2009 v Českej republike a v americkej zoologickej záhrade bol od roku 2015. Predtým žil šesť rokov v Dánsku. Zoologická záhrada opísala stredajší zákrok ako "rutinný", avšak "napriek hrdinskému núdzovému úsiliu veterinárov a ošetrovateľov" 12-ročný tiger neprežil. Putinovo genetické dedičstvo však podľa zoo žije ďalej, pretože splodil niekoľko mláďat, vrátane jedného narodeného v roku 2017 v zoologickej záhrade v Minnesote. Podľa Združenia zoologických záhrad a akvárií (AZA) žije vo vyše 200 akreditovaných zariadeniach v USA a ďalších krajinách Severnej Ameriky približne 103 tigrov amurských (ussurijských). Predpokladá sa, že vo voľnej prírode – v tajge v povodí rieky Amur v Rusku - žije menej než 500 týchto tigrov.
https://www.topky.sk/cl/11/2285249/Smutok-v-USA--Milovany-Putin-zomrel-na-infarkt-
Správa šiesta
Simulácia jadrovej vojny na Princetonskej univerzite:
Miliony mrtvých a varovný výstřel u Česka. Univerzita ukázala, jak by vypadala jaderná válka
4.dubna 2022 06:06
Zástupci Fakulty vědy a globální bezpečnosti (SGS) z prestižní americké Princetonské univerzity vytvořili simulaci případné jaderné války mezi Ruskem a zeměmi NATO. Během několika hodin by v ní bylo zabito nebo zraněno přes 90 milionů lidí napříč celým světem. První varovný výstřel ze strany Ruska by pak dopadl na hranici Česka, Polska a Německa.
Simulace začíná v kontextu konvenčního konfliktu. V naději, že Rusko zastaví postup USA a NATO, vypálí ze základny poblíž města Kaliningrad varovný jaderný výstřel, který dopadne do oblasti hranice mezi Českem, Polskem a Německem. NATO následně odpoví taktickým úderem právě ke Kaliningradu.
https://cnn.iprima.cz/desitky-milionu-mrtvych-varovny-vystrel-u-ceskych-hranic-jak-by-vypadala-jaderna-valka-89103
trojmezí - https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Trojmez%C3%AD


Posledný príspevok od Zora  ·  23. 4. 2022 o 06:19
4.6k
31
Ludvík zverejnil(a) 19. 8. 2021 o 10:40
Zahraničná politika

Čínská ekonomika. Realita skrytá lží
https://colonelcassad.livejournal.com/6995751.html


"Za veškerým bohatstvím oranžových a majdanových technologií je tedy především ideologické studium obyvatelstva v duchu "udělejme to, co na Západě", "Západ nám pomůže", "budeme žít jako v Evropě", "přestaňme se krmit..."
Myšlenka, že západní země pomohou růstu příjmů na obyvatele, chtějí silné a svobodné Rusko, Ukrajinu, Polsko, pobaltské státy atd., včetně Číny, je vrcholem naivity. To je lež podporovaná tisíci publikacemi, vysíláními a projevy, která není nižší v úrovni arogance vůči rasistickým teoriím, že "bílý muž" přinesl do kolonií světlo civilizace, a ne genocidu, loupeže a pogromy."


Posledný príspevok od Peter MMXX  ·  22. 4. 2022 o 23:19
2.8k
42
Lin zverejnil(a) 20. 4. 2022 o 20:20
Politika v ČR
domácí politika migrace

Na spřátelených stránkách jsem našla odkaz na velmi pěkné zamyšlení. Stojí za přečtení a nejen to. Stojí za zamyšlení.
https://vk.com/@707904899-invaze-ukrajinc-do-esk-republiky@707904899-invaze-ukrajinc-do-esk-republiky

S autorem bezvýhradně souhlasím. A sdílím jeho obavy. A obavy nejsou šovinismus. Vycházejí z genetické paměti příslušnice národa, který chtějí zničit víc jak tisíciletí a který měl již několikrát na kahánku.
Poslední snaha o vymazání národa probíhala jako "idea" jiného národa, který byl v naší vlasti menšinový. Tehdy nejpočetnější menšina tvořila asi 20% počtu majority. A určitě si vzpomeneme, jak to všechno dopadlo. Co se dělo před i po zatím největších lidských jatek. Brzy budeme slavit výročí osvobození - a kdyby jeho nebylo, nebyl by ani náš národ a ve vlastním státě - aspoň na oko.
Nyní tvoří nejpočetnější menšinu národ jiný. Ale s lítostí nemohu říct, že národ k nám přátelský.
Už loni jich tu bylo oficiálně na 200 tisíc. Neoficiálně už kolem 500 tisíc. Nyní jich přišlo téměř 300 tisíc - a zase - jsou to ti, o kterých úřady vědí. I kdybychom se měli držet oficiálních čísel - tedy těch, kteří se někde na úřadě přihlásili - je jich tu nejméně 500 tisíc. Což není málo. Také není ještě všem migračním dnům konec.
A tak si kladu stejnou otázku jako autor toho výborného článku. A přidávám další, svou otázku:
Co nás jako národ ještě čeká? Další protektorát?


https://infocizinci.cz/cr/migrace-mensiny-a-cizinci-v-cr-2021/
https://cs.wikipedia.org/wiki/N%C3%A1rodnostn%C3%AD_slo%C5%BEen%C3%AD_prvn%C3%AD_%C4%8Ceskoslovensk%C3%A9_republiky


Posledný príspevok od constanze  ·  22. 4. 2022 o 05:24
1.2k
2

original je tu https://www.bloomberg.com/opinion/articles/2022-04-14/russia-ukraine-war-u-s-is-running-out-of-weapons-aiding-kyiv


autor Hal Brands je americký vedec pre zahraničnú politiku USA. Je významným profesorom globálnych záležitostí Henryho A. Kissingera na Vysokej škole pokročilých medzinárodných štúdií na Univerzite Johnsa Hopkinsa a rezidentným učencom na Americkom podnikovom inštitúte.


Clanok (strojovy preklad a jemna korekcia):


Vojna na Ukrajine vyčerpáva americký arzenál demokracie


Západní spojenci stoja pred voľbou: poslať viac zbraní do Kyjeva, alebo ušetriť svoje zásoby na vlastnú obranu.


Amerika na Ukrajine uplatňuje stratégiu "arzenálu demokracie": V spolupráci so spojencami a partnermi poskytuje kyjevskej vláde peniaze a zbrane.


Táto stratégia, pripomínajúca americkú podporu Veľkej Británii v rokoch 1940 - 1941, priniesla zázraky. Keď sa však vojna dostáva do kritickej fázy a Rusi sa pripravujú na upevnenie svojej moci na východnej Ukrajine, arzenál demokracie sa vyčerpáva.


To by mohlo spôsobiť fatálny nedostatok ukrajinských síl v tomto konflikte a odhaľuje to americké slabiny, ktoré by sa mohli obnažiť v ďalšom veľmocenskom boji.


Zo všetkej podpory, ktorú USA a ich priatelia poskytli Ukrajine, mali najväčší význam zbrane. Dodávky bezpilotných lietadiel, protitankových a protilietadlových zbraní, munície a ďalších prostriedkov pomohli Ukrajine spustošiť ruské sily, aj keď Moskva zničila priemyselnú základňu krajiny.


Generál Mark Milley, predseda Zboru náčelníkov štábov USA, povedal v Kongrese, že Západ dodal Kyjevu 60 000 protitankových zbraní a 25 000 protilietadlových zbraní. Pentagón teraz pripravuje plány na urýchlené dodanie ďalšieho delostrelectva, bezpilotných lietadiel na obranu pobrežia a ďalšieho materiálu na Ukrajinu. Biely dom v stredu oznámil nový balík v hodnote 800 miliónov dolárov vrátane vrtuľníkov a obrnených transportérov.


Prezident Joe Biden však nikdy neplánoval takúto vojnu. Predpokladal, že Rusko rýchlo dobyje veľkú časť krajiny, takže USA budú podporovať dusivé, málo intenzívne ukrajinské povstanie. Namiesto toho úspešný odpor Ukrajiny viedol k pokračujúcemu konvenčnému boju vysokej intenzity s obrovskou spotrebou munície a intenzívnym úbytkom kľúčových vojenských prostriedkov.


Predstavitelia Pentagónu tvrdia, že Kyjev každý deň vyčerpá týždenné dodávky protitankovej munície. Takisto mu chýbajú použiteľné lietadlá, pretože ruské nálety a bojové straty si vyberajú svoju daň. V Mariupole a ďalších oblastiach sa munícia stala nedostatočnou.


Západné krajiny tak stoja pred ťažkou voľbou, či dodať Ukrajine viac zásob, alebo zachovať obmedzené kapacity, ktoré môžu potrebovať na vlastnú obranu.


Nemecko odmietlo poslať Ukrajine tanky s odôvodnením, že si to nemôže dovoliť a potrebuje ich pre seba. Kanade rýchlo došli raketomety a ďalšie vybavenie, ktoré Ukrajinci zúfalo potrebujú. USA poskytli tretinu svojich celkových zásob protitankových rakiet Javelin. Nemôžu jednoducho dodať viac bez toho, aby sa ich vlastné sklady výrazne vyčerpali - a môže trvať mesiace alebo roky, kým sa výrazne zvýši výroba.


Pred vstupom USA do druhej svetovej vojny viedol prezident Franklin Roosevelt a jeho vojenskí poradcovia intenzívne debaty o tom, či by USA mali urýchlene dodať zbrane obliehanej Británii, alebo si ich ponechať pre prípad, že by sa Amerika musela brániť. Bidenova stratégia "arzenálu demokracie" sa na Ukrajine dostáva do podobného bodu zlomu.


Kyjev bude potrebovať oveľa väčšiu podporu Západu, aby mohol odraziť ruské sily zhromažďujúce sa na východe, kde je relatívne otvorený terén menej priaznivý pre obranu. Bude tiež potrebovať sofistikovanejšie zbrane, ako sú tanky a lietadlá, aby mohol Rusku odoprieť rozhodujúcu prevahu - a možno prevziať iniciatívu, ak východná ofenzíva Moskvy oslabí. Tvrdý ukrajinský odpor dáva Kyjevu primeranú šancu vyhrať túto vojnu, ale cena akéhokoľvek víťazstva, a to nielen vo vybavení, ale aj v životoch, bude ohromujúca.


Z toho istého dôvodu je vojna na Ukrajine triezvym náhľadom na problémy, ktorým by USA čelili v konflikte proti Rusku alebo Číne. Ak by bol Washington nútený začať vojnu vo východnej Európe alebo v západnom Tichomorí, svoje zásoby rakiet, presne navádzanej munície a ďalších dôležitých spôsobilostí by spotreboval za niekoľko dní alebo týždňov. Pravdepodobne by utrpel vážne straty tankov, lietadiel, lodí a ďalších prostriedkov, ktoré sú sofistikované, nákladné a ťažko nahraditeľné.


Počas prvej svetovej vojny viedli ofenzívy v roku 1914 k "hladomoru po nábojoch", keďže európske bojujúce strany vyčerpali svoj arzenál. Ak dôjde k vojne veľmocí, pripravte sa na "raketový hladomor".


Vo svetových vojnách v minulom storočí viedla Ameriku k víťazstvu jedinečná výrobná základňa. Dnes však doplnenie arzenálu slobodného sveta nemusí byť také jednoduché.


Americké hospodárske prvenstvo už nie je založené predovšetkým na výrobe. Nedostatok obrábacích strojov, kvalifikovanej pracovnej sily a voľných výrobných kapacít by mohol spomaliť úsilie o opätovné vyzbrojenie počas vojny. USA napríklad nemôžu rýchlo rozšíriť výrobu rakiet Stinger pre Ukrajinu, pretože na to už neexistuje potrebná pracovná sila.


Americké zásoby kľúčových zbraní sú menšie, než by sa mohlo zdať, čiastočne kvôli obmedzeniam vo výrobe a čiastočne preto, že väčšina rozpočtu Pentagónu vo výške približne 750 miliárd dolárov ide na ľudské zdroje, zdravotnú starostlivosť a iné veci ako náboje a bomby.


Nevsádzajte proti vedúcej svetovej ekonomike - a všetkým jej demokratickým spojencom - v dlhej vojne. Nemyslite si však, že by Amerika bez námahy vyrobila to, čo potrebuje na víťazstvo.


Problém nie je neriešiteľný. Pomôcť môžu väčšie investície do obrannej priemyselnej základne a agresívnejší nákup a skladovanie kľúčovej munície. Za preskúmanie stojí vytvorenie rezervného priemyselného zboru (civilisti, ktorí majú základný výcvik v čase mieru, aby mohli prispieť k vojnovej výrobe). Kľúčoví spojenci, ako napríklad Japonsko, môžu pomôcť USA zvýšiť výrobu v lodiarstve a iných oblastiach.


Malé vojny zvyčajne predpovedajú to, čo príde vo väčších vojnách. Konflikt na Ukrajine ukazuje, čo bude potrebné urobiť, aby arzenál demokracie zodpovedal tejto úlohe.


Posledný príspevok od Joe JumperUp  ·  22. 4. 2022 o 01:35
6.8k
77

Může mi někdo vysvětlit, proč je tolik lidí zmanipulovaných a nevidí, že to co se děje, je jen další dějství ve velkém resetu? Dneska vyšel článek, že je zde Putinova drahota, už to není Filova, ale Putinova. To nechápou tu prostou věc, že se s Ukrajinci vrátíme cca o 10 let zpět, co se týče úrovně životní a platů, kdy to co jsme si vybojovali, tedy alespoň nějaký růst i u dělníků a střední vrstvy, půjde do prdele? Že probíhá regulérní korporátní fašismus, kdy firmy reagují na válku na Ukrajině tím, že zastavují obchod s Ruskem, nechápou, že jejich pozice zabere Čína a USA? Ti nebudou mít problém s Ruskem obchodovat a dodávat tam svůj tovar, ale mi si zlikvidujeme ekonomiku a budoucnost, díky vy k*rvy prodejné, co za mrzký peníz pohřbíváte vlastní národ, už se nemohu dívat na ty sociální sítě, kde ženy sténají za šaškem Želenským, že by ho chtěli do postele a jaký je to hrdina. Jak náš stát řeší růst cen energií a paliv? Mají to u prdele!


Posledný príspevok od Ogar Valach  ·  21. 4. 2022 o 17:34
8.9k
69

V Černém moři byla ukrajinskou raketou Uran zasažena Moskva, raketový křižník a vlajková loď ruské černomořské flotily. Podle zpráv po zasažení muničního skladu loď hoří a posádka byla evakuována.


https://t.me/tass_agency/127209Podle mého je tato událost projevem čisté zrady, protože není možné aby se špičkovými zbraněmi vybavené lodi a která se pohybuje v zóně bojů s neaktivovaným zbraňovým systémem mohlo stát něco takového. Událost má i matriční symbolický podtext: Uran a Moskva. Dle mého ta událost byla připravena a loď byla k břehům Ukrajiny poslána na popravu.


P.S.
Ukrajinská raketa Neptun je ukrajinská verze sovětské/ruské rakety Ch-35U Uran.


https://topwar.ru/172442-naskolko-opasen-ukrainskij-neptun.html?


Posledný príspevok od Ogar Valach  ·  21. 4. 2022 o 15:10
69.7k
507
Uzavretá
TauRus zverejnil(a) 20. 2. 2022 o 13:53
Zahraničná politika

MZV Velké Británie informovalo o vytvoření centra pro odhalení „dezinformací“ ze strany Ruska
Britská ministryně zahraničí Liz Trussová sdělila v rozhovoru pro list The Mail On Sunday, že bylo založeno vládní informační středisko zaměřené na boj s dezinformacemi ze strany Ruska na pozadí situace kolem Ukrajiny.
„Na konci studené války jsme rozpustili naši informační jednotku, avšak Rusko nerozpustilo svoji, a proto jsme dlouhá léta měli co dělat s ruskými dezinformacemi,“ řekla Trussová.
Od začátku února bylo, podle jejích slov, odhaleno 40 případů šíření falešných informací ze strany Ruska.
https://cz.sputniknews.com/20220220/mzv-velke-britanie-informovalo-o-vytvoreni-centra-pro-odhaleni-dezinformaci-ze-strany-ruska-17706346.html


Takže, Velká Británie, která po staletí využívá dezinformace, jako účinnou zbraň k rozdělení národů a dobývání cizích území, zakládá "centum pro odhalení dezinformací Ruska ohledně Ukrajiny".
Jak bude vypadat boj proti "ruským dezinformacím, si umí každý představit. Lež a opět stokrát lež!
Domnívám se, že i naše kolaborantská vláda se připojí k této dezinformační iniciativě britské vlády.


Proto, se domnívám, že by bylo účelné založit vlastní centrim pro boj s dezinformacemi, kde budou shromážděná podložená videí, fotografiemi a dokumenty fakta o Ukrajině. Klidně od začátku Majdanu v roce 2014.
Jako první příspěvek sem dávám dokument:


Nová Chatyň - masakr v Oděse CZ titulky
https://www.youtube.com/watch?v=Lyzhu0JWmQM


Také navrhuji, aby někdo, kdo se na to cítí, šel do první linie boje s dezinformacemi a účastnili se diskuzí pod dezinformačními články mainstreamu s těmi důkazy, které zpochybní protiruskou mediální dezinformační kampaň.
Hledejme způsoby jak informačně být prospěšny sílám dobra. Ta aktivita se může projevit i na facebooku nebo jiných platformách. Aby všechna informace, která zde bude shromážděná se dostala k co nejvíce lidem. A je jedno, jestli ze začátku jí budou odmítat přijímat. "Voda i kámen točí".
Prostě, dělejmě to, co umíme nejlíp. Nikdo, kromě nás ten boj nevybojuje. Pro inspiraci doporučuji si přečíst článek Ireny na Fórum KOB:
Co zmůže jeden malý bezvýznamný človíček? Porazit Napoleona!
https://kob-forum.eu/page/2/


Posledný príspevok od Lavazza  ·  21. 4. 2022 o 13:12
156
0

Reuters:
Čínský prezident Si navrhuje "globální bezpečnostní iniciativu"


https://www.reuters.com/world/china/chinas-xi-says-unilateral-sanctions-will-not-work-2022-04-21/


Čínský prezident Si Ťin-pching ve čtvrtek navrhl "globální bezpečnostní iniciativu", která by prosazovala zásadu "nedělitelné bezpečnosti", což je koncepce, kterou podpořilo i Rusko, ačkoli neuvedl žádné podrobnosti o tom, jak by měla být prováděna.


Během videoprojektu na výročním asijském fóru v Boao Si uvedl, že svět by měl respektovat suverenitu a územní celistvost všech zemí a zároveň věnovat pozornost "legitimním" bezpečnostním zájmům všech.


"Měli bychom dodržovat zásadu nedělitelnosti bezpečnosti, budovat vyváženou, účinnou a udržitelnou bezpečnostní architekturu a bránit budování národní bezpečnosti na základě nejistoty v jiných zemích," řekl Si na shromáždění na jihočínském ostrově Chaj-nan.


Analytici poznamenávají, že je to poprvé, kdy se Čína vyslovila pro "nedělitelnou bezpečnost" mimo kontext rusko-ukrajinské krize, což má dopad na kroky USA v Asii.


"Pokud bude Čína považovat kroky USA a jejich spojenců na Tchaj-wanu nebo v Jihočínském moři za přehlížení svých bezpečnostních zájmů, mohla by se odvolat na koncept "nedělitelné bezpečnosti" a požadovat morální výhodu v odvetě," řekl Li Mingjiang, docent na S. Rajaratnam School of International Studies v Singapuru.


Wang Jiangyu, profesor práva na Městské univerzitě v Hongkongu, uvedl, že Čína může doufat, že vyvoláním konceptu "nedělitelné bezpečnosti", který pochází z Evropy, se její kroky na obranu svých základních zájmů budou ostatním zemím zdát legitimnější.


Si rovněž zopakoval, že Čína se staví proti jednostranným sankcím a "jurisdikci dlouhých rukou", aniž by přímo zmínil trestné kroky Západu vůči Rusku za jeho invazi na Ukrajinu.


Čína opakovaně kritizovala západní sankce, včetně sankcí proti Rusku, ale zároveň si dávala pozor, aby neposkytovala Moskvě pomoc, která by mohla vést k uvalení sankcí na Peking.


Si uvedl, že je třeba vyvinout úsilí o stabilizaci globálních dodavatelských řetězců, ale také řekl, že čínská ekonomika je odolná a že se její dlouhodobý trend nezměnil.


1.7k
12

https://www.veteranstoday.com/ upozornil Tomáš Hlaváč na IV. Tak som to začala čítať, ja viem len trochu rusky, ale zato dobre po anglicky, tak bude sem dávať, články a výcuc z nich. Píšu hodne o Ukrajine, Covide.


Hlavným editorom je Gordon Duff. Gordon Duff je námorný bojový veterán z vojny vo Vietname. Je invalidným veteránom a celé desaťročia sa venuje problematike veteránov a vojnových zajatcov.


Gordon je akreditovaný diplomat a je všeobecne akceptovaný ako jeden z popredných globálnych spravodajských špecialistov. Riadi najväčšiu súkromnú spravodajskú organizáciu na svete a pravidelne konzultuje s vládami, ktoré sú vystavené bezpečnostným problémom.


Keď sa vlákna neujme, tak zmažem. Ale považujem za zaujímavé dávať info aj z druhej strany (teda nie ruskej). Prípadne dajte like, ak je to pre Vás zaujímavé, nepotrebujem vlákno pre seba:-)


Ale toto je sila, toto píše Američan a diplomat, takže žiadna ruská propaganda.


Posledný príspevok od Kancelar  ·  21. 4. 2022 o 07:27
2.8k
23
dasa zverejnil(a) 24. 6. 2021 o 10:30
Zahraničná politika
Londýn

Assange má příznaky psychologického mučení a ponižování, tvrdí expert OSN


615abf0b7d45d


https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/expert-osn-assange-ma-symptomy-obeti-psychologickeho-muceni/r~c203b95a839911e9a049ac1f6b220ee8/


Přítelkyně Juliana Assange ho poprvé po osmi měsících navštívila ve vězení
Zakladatel WikiLeaks zůstává ve vězení Belmarsh, kde čeká na odvolání poté, co vyhrál boj o své vydání.
Osmatřicetiletá Stella Morrisová https://twitter.com/StellaMoris1
po sobotní návštěvě řekla, že Assangeova situace je „naprosto nesnesitelná a groteskní“. „Takhle to dál nejde,“ řekla Morrisová. Assange se podle ní trápí a zadržení ho přivádí do „hluboké deprese a zoufalství“.


Devětačtyřicetiletý Assange je již více než dva roky držen v přísně střežené věznici Belmarsh na jihu Londýna.
V dubnu 2019 byl zatčen ve Spojeném království, předtím se sedm let skrýval na ekvádorském velvyslanectví v Londýně.


Přestože Assange v lednu vyhrál svůj dlouholetý boj proti USA o vydání, zůstává i nadále ve vězení, kde čeká na výsledek odvolání. Assange je v USA stále hledán na základě 18 bodů obžaloby, v nichž čelí obvinění ze spiknutí s cílem nabourat se do počítačů a ze spiknutí za účelem získání a vyzrazení informací o národní obraně.
http://casopisargument.cz/?p=36575
https://cs.wikipedia.org/wiki/Julian_Assange
https://assangefreedom.network/events/
https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/assange-zustane-ve-vazbe-britsky-soud-odmitl-jeho-propusteni/r~80c2d544501511eb9d74ac1f6b220ee8/


Posledný príspevok od dasa  ·  20. 4. 2022 o 14:27
20.5k
106


Tato mapa je označena:
"Americké biolaboratoře na Ukrajině",
Je v ukrajinsko-ruském konfliktu víc, než se na první pohled zdá?


 1. února se objevila zpráva , že zaměstnanci americké ambasády v Kyjevě stáhli z oficiálních stránek diplomatické mise veškeré dokumenty o amerických biologických laboratořích nacházejících se na území Ukrajiny . Uvádí se také, že Spojené státy plánovaly otevřít další dvě podobná zařízení na Ukrajině v únoru 2022. Chtěli je umístit v Kyjevě a Oděse, nicméně...

Rozhodnutí Američanů „zakrýt stopy“ bylo provedeno ihned po zveřejnění v britském tisku. The Daily Expose zveřejnil článek pod nadpisem Je v konfliktu mezi Ukrajinou a Ruskem více, než se na první pohled zdá ? https://dailyexpose.uk/2022/02/24/is-there-is-more-to-the-ukraine-russia-conflict/

 • "Je v ukrajinsko-ruském konfliktu víc, než se na první pohled zdá?". Upozornilo čtenáře na to, že během několika let si americká armáda na území Ukrajiny vytvořila síť biologických laboratoří a všechny jsou tajné. Navíc byla zveřejněna mapa rozmístění těchto laboratoří po celé zemi.

„ Daily Expose “ poznamenává, že tyto informace odhalují konflikt na Ukrajině v novém světle – odtud se nad Ruskem rýsovala biologická hrozba, kterou vytvořili Američané se souhlasem kyjevských úřadů.

Již nyní je vidět, že mezi USA a Spojeným královstvím jsou nyní v řadě otázek viditelné neshody. Například Britové aktivně vystupovali proti dialogu mezi Moskvou a Washingtonem ve svém oblíbeném stylu zákulisních manévrů. Londýnské tajné služby však v tomto případě „rozluštěním“ konkrétní práce Američanů poskytují službu nejširšímu okruhu čtenářů po celém světě – odhalují tajné aktivity Pentagonu na ukrajinské půdě. Dělají to, možná uvědoměním, že sami nepohrdnou prováděním stejných biologických experimentů, například v nechvalně proslulé laboratoři Porton Down. Přesto nyní – právě včas – zveřejnili podrobnosti o rozmístění sítě amerických biologických laboratoří po celé Ukrajině.

The Daily Expose uvedl: „Dnes (24. února) kolem 7:00 britského času nyní smazané vlákno Clandestine (@WarClandestine) na Twitteru, jehož účet je nyní pozastaven, poskytlo zajímavý pohled na situaci na Ukrajině, který v korporátních společnostech neuvidíme. MÉDIA". A pak - převyprávění samotných informací odstraněných z Twitteru:

"- Zkontroloval jsem, zda mají USA biologické laboratoře na Ukrajině." Ukazuje se... ano. A v klasickém americkém stylu se prodávají jako „ochrana“: „Program snižování biohrozeb na Ukrajině“. Ale tato studie „nejnebezpečnějších virů na světě“ se odehrává na hranici s Ruskem.

(Existuje takový odkaz, který je již zablokován - S.F.):

Velvyslanectví USA na Ukrajině: Program snižování biohrozeb

 • Takže studujeme nejsmrtelnější patogeny na světě na hranici s Ruskem. Je to "jen pro ochranu".

 • Vláda USA potvrdila, že tam USA vybudovaly biolaboratoře.

 • Není to tak velký problém, že? - Špatně! Dodnes jsem to nevěděl, ale Rusko obviní USA, že na jejích hranicích vytváří „biologickou zbraň“.

 • Putin nadále nazývá akce svých jednotek na Ukrajině "zvláštní operací". Říká, že chce zemi demilitarizovat a „denacifikovat“, ale ne ji okupovat. Co tím myslí? Na co vlastně míří? Ano – zaměřuje se na letiště a vojenská zařízení, ale pokud Putin skutečně věří, jak již několikrát veřejně prohlásil, že USA staví biologické zbraně na ruských hranicích, pak může být celá tato situace mnohem větší.

 • Potřebujeme reportéra, který by se zeptal Bidenovy administrativy: co vědí o těchto amerických biolaboratořích na Ukrajině?

 • Zdá se, že Putin zamířil své útoky na Ukrajinu do míst, kde se nacházejí americké biologické laboratoře. 100% hledá podezřelou biologickou zbraň."


Spolu s tímto textem – je tam také něco napsáno o Wu-chanu a zdrojích COVID- 19, ale zatím to není relevantní – autor zveřejňuje mapu s umístěním amerických biologických laboratoří po celé Ukrajině.


Všimněte si, že tento Angličan považuje Krym za území Ukrajiny, a proto ho maluje stejnou barvou. Tuto poznámku konkrétně uvádíme. Změnit cokoli v tomto dokumentu, například změnit barevné schéma mapy, znamená zbavit ji pravosti.


Viz vysvětlení k mapě. Jsou tam uvedena města, kde se tyto biolaboratoře Pentagonu nacházejí: Oděsa, Vinnice, Užhorod, Lvov (tři), Kyjev (tři), Cherson, Ternopil, Luhansk a jedna poblíž Krymu.


Dodejme následující.


Jednak je známá informace, že americká armáda vytvořila desítky biolaboratoří kolem Ruska, a psali jsme o tom například v materiálu „ Americké biologické experimenty u hranic Ruska “.
https://interaffairs.ru/news/show/20717
Proto jsou nové informace, které unikly Brity, důležité pro další studium této hrozby i pro její potlačení. Doufáme, že tato hrozba bude na ukrajinské půdě odstraněna.


Zadruhé opakujeme, že velvyslanectví USA na Ukrajině okamžitě po tomto zveřejnění vymazalo ze svých webových stránek všechny odkazy na tyto laboratoře a jejich programy. To se také shodovalo se zahájením ruské vojenské operace na Ukrajině.


Za třetí, což je obzvláště zajímavé, samotní Britové se zabývají stejným biologickým výzkumem, takže přesměrování výhybek na Američany může být způsoben tím, že existují otázky pro samotné ostrovany.


A nakonec, publikace tohoto druhu právě v britském tisku a Daily Expose je poměrně populární nezávislá investigativní publikace, také naznačuje problémy ve vztazích mezi Londýnem a Washingtonem, což samo o sobě svědčí o hodnocení pevnosti "atlantické solidarity".


Každopádně na Ukrajině i v řadě postsovětských republik existují americké biologické laboratoře a je načase odhalit jejich tajemství.
https://serfilatov.livejournal.com/2719243.html


Autor publikace je redaktor časopisu "Meždunarodnaja žizň"
https://interaffairs.ru/author/show/33


Posledný príspevok od Joe JumperUp  ·  20. 4. 2022 o 10:18
2k
11

Pro ty, kteří mají krátkou paměť anebo nesledují světové události:


V Sýrii dodnes zuří válka stejně jako dnes na Ukrajině. V Sýrii od roku 2014 bojuje prezident Asad podporovaný Ruskem proti Islámskému státu podporovanému NATO a hlavně USA. Stejně jako teď na Ukrajině už tehdy Západ v Sýrii používal cílenou profesionálně dělanou fejkovou propagandu. V přiloženém dokumentu je řada fotek dokumentující záchranu lidí z trosek domů po barbarském bombardování civilních čtvrtí Aleppa tzv. „Bílými helmami" po barbarském bombardování města asadovským letectvem. A jimi zachráněná holčička. Do této chvíle je to celkem jasné. Z trosek po barbarském bombardování bylo zachráněné dítě. Na tom by nebylo nic divného, kdyby ta holčička nebyla zachráněna z trosek opakovaně. A na různých místech města. Samozřejmě vždy za doprovodu objektivů kamer světových zpravodajských agentur a TV štábů. Je jasné, že si toho bystřejší pozorovatelé všimli dříve, a ta ubohá Asadem pronásledovaná a několikrát bombardovaná nebohá syrská holčička byla několikrát mediálně zrecyklovaná.


Krátce před tím, než syrská válka mediálně vyčpěla, se na světlo světa dostaly snímky profesionálního propagandistického týmu IS, který tyto fejky vyráběl.


624b54e27beeb


Je všeobecně známo, že obří „fake team“ ukrajinské armády má několik set lidí a denně vyrobí několik desítek reportáží, záběrů a snímků, kterými pravidelně zásobují celý svět. Když ruská armáda opustila ukrajinskou Buču, tak ukrajinci ještě čtyři dny vedli na toto liduprázdné město dělostřeleckou palbu, než se odvážili do ní vstoupit. A po té natočili reportáž, jak automobil s kamerou projíždí rozstříleným městem plným „mrtvol“.


Zde máte reportáž ukrajinské televize Espreso TV (https://www.facebook.com/espreso.tv/ )


https://www.youtube.com/watch?v=Mx9JlNu_H1Y


Stejné video běželo na všech ukrajinských stanicích. Nejen na Espresu TV.


Podívejte se na 16 vteřinu této reportáže, kdy mrtvola „Rusy zavražděného ukrajince“ náhle obživne a uhne rukou před kolem projíždějícího auta“ (Záběr se dá pustit zpomaleně).
Celý „masakr civilního obyvatelstva v Buči ruskou armádou“ je čistý ukrajinský propagandistický fake …


Poznámka:
Zakladatel organizace „Bílé helmy“ založil bývalý příslušník britské tajné služby MI-6 James Mesurier a byl „vyskočen“ z okna své rezidence v Istanbulu po té, co byl vyšetřován pro podezření z defraudace finančních fondů své bohulibé mírové organizace.


https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/bile-helmy-james-le-mesurier-nalezen-mrtvy-turecko-vysetrovani-sebevrazda.A191114_141726_zahranicni_kha


Organizace „Bílé helmy“ byla navržena na Nobelovu cenu.


https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/2046636-nobelova-cena-jim-unikla-ted-dostali-syrsti-dobrovolnici-z-bilych-prileb-oscara


Posledný príspevok od constanze  ·  20. 4. 2022 o 09:35
9.3k
119

Dlouho jsem přemýšlel jestli otevřít toto téma. Ale myslím si, že to možná bude někoho zajímat. Nejedná se o jednorázový projekt, ale myslím, že by měl mít kolem 30 pokračování. Budu se snažit tady soustředit všechny své znalosti o jazyku Slovanů. Nebude to z hlediska gramatiky a dalších moderních hledisek nebo metod. Nebude to ani výklad Bukvice, který si můžete vyhledat na internetu. A nebude to také z velké míry mé autorství, moje poznatky tam budou tak z 20%. Budu vycházet z poznatků mých Ruských učitelů. Soustředím se na to nejpodstatnější.
Proč jinak? Protože současná hlediska a moderní metody k nám přišly ze západu a všichni naši jazykovědci „naskočili“ na společné západní principy. Myslím si, že Slovanský a potažmo Ruský jazyk může osvětlit, jenom Slovan (Rus) a pootevřít vrátka významu slov ve druhé i třetí významové rovině.
Garantuji Vám, že se dozvíte mnoho nového a zajímavého jak z dějin, společenských vztahů, etnografie a dalších oblastí. Pro zjednodušení budu mluvit o Ruském jazyce, ale platí to pro všechny Slovanské jazyky. Takže začínáme.


Díl 1.
Co je „jasna“ a čemu se říká „matice“ aneb, jak se tvoří slova.
Jak víme, v Bibli se píše, že na začátku bylo slovo. Správnější by bylo napsat, že to bylo slovo Ruské. Ruský jazyk je jediný jazyk na světě, který se skládá ze 4 věží (bašen). Nebo jinak řečeno, Ruský jazyk je jazykem 4 stěn.
Každá z věží je jedním ze způsobu tvorby slov jazyka, přičemž jsou všechny 4 věže tj. způsoby navzájem spojeny. Z toho plyne, že je jenom jeden způsob tvorby jazyka skládající se ze 4 navzájem spojených způsobů. Tomuto způsobu se říká „matice“, na západě „matrice“.
Podle „matice“ se netvoří jen slova, ale i pravidla, podle kterých se slova tvoří, postavení slov ve větě, všechny další vidy slov atd. Toto tvoření má 12 pravidel. Každé z těchto pravidel má své neměnné místo a tato pravidla jsou uzavřena v kruhu. Každé pravidlo je svázáno s předchozím a také následujícím pravidlem.
Tento kruh těchto 12 pravidel se nazývá „jasna“. Jasna má své vnitřní složité zákony. Jasna není vynálezem, jasna je odpozorována z přírodních procesů. Naši předci ji odpozorovali v hluboké minulosti a je nad zákony. Jinými slovy, je základním zákonem světa potažmo vesmíru. Jasna je souborem zákonů, podle kterých je stvořeno vše. Jakákoli zákonitost v přírodě probíhá podle tohoto scénáře. Každá věc na světě je definována těmito 12 pravidly.
Představte si kruhovou místnost, rozdělenou na 12 částí a kolem dokola této místnosti jsou poličky, podobné těm, jaké jsou v knihovnách. Každá z těch poliček má své označení a je projevem počátku jasny. Jestli u nějakého předmětu, nebo jevu určíme těch 12 pravidel, polička je definována. V tomto případě je předmět nebo jev člověku „jasný“.
Z toho pak pramení slova, jako projasnit, vyjasnit, rozjasnit, jasnovid, pokud člověk vyjasní problém, řekne „je mi to jasné“. To znamená, že všechna pravidla zapadla na ty správné poličky „jasny“. Z toho i pochází přísloví v Ruském jazyce „rozložit po polkach (poličkách)“.
Jestli se nám povedlo správně definovat věc nebo jev podle „jasny“ přichází další fáze. A sice, staví se její „oříšek“. Její tvrdá základní část. Od toho pochází úsloví „rozlousknout problém“, nebo,“ to je tvrdý oříšek“.
Podle „jasny“ jsou vystavena všechna slova, písmena, čárky, tečky, název číslic, všechny nuansy, které definují výslovnost, abeceda i pořadí písmen v abecedě. V současné době je toto pořadí písmen změněno, u jedněch víc u druhých méně. No současná lingvistika tomuto nevěnuje pozornost.
Každý národ měl svoje kulturní centrum, kde byly postaveny různé stavby jako chrámy, observatoře, stadiony. Všechny byly postaveny podle pravidel “ jasny“ a jejich soubor měl společné pojmenování „bašnja“ (věž). Tato věž byla centrem znalostí národů. U Rusů byla tato „bašnja“ největší, protože ruský jazyk byl prvotní, ze kterého pak vznikaly další jazyky. U Rusů se tato „bašnja“ ještě jmenovala „kolomna“, později se tak začalo nazývat město, které vyrostlo nedaleko od této „bašnji“. Město nese název Kolomna. Tato věž měla okruh své působnosti po celém Slovanském světě.
Dostal jsem se až na konec dnešního dílu. Rozlousknutím dnešního oříšku se nám vyjasnilo, proč Puškin napsal svoji povídku „Domik v Kolomně“ a ne například Domik v Novgorodu. Do své práce zašifroval místo, kde měli Rusové svůj chrám znalostí a kde byla uschována jejich „jasna“.
Také již víme, co znamená „Matice Slovenská“. Právě v ní je ukryta „jasna“ (věž) Slováků, a právě proto je proti ní veden takový boj.


Posledný príspevok od Ferry  ·  19. 4. 2022 o 09:22
Kategórie
Akcie
Skryť popisy k témam
Povoliť nekonečné posúvanie
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Predchádzajúca stránka
12345 ... 66
Nasledujúca stránka
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber tém
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept