Politika v SR
"Minister Mikulec musí skončiť" píše Denník N

Zaujmavá správa a mohla som ju dočítať celú😁
Že by bol Mikulec prvá obeť kaviarne? Jeseň sa blíži a s ňou aj voľby .... treba robiť PR


Autor je predseda strany Spolu, poslanec NR SR


Minister vnútra sa za dva roky nič nenaučil. Ako tak síce prežil pandémiu, ale teraz definitívne politicky, ale aj ľudsky zlyhal počas manažmentu utečeneckej krízy.


Roman Mikulec je vo funkcii dva roky. Aj napriek tomu, že sme počas pandémie všetci na vlastné oči videli kolabujúci systém, reakcia ministra bola aká? Nula. Mikulec za dva roky neurobil v podstate nič na zlepšenie systému krízového riadenia štátu. Iste, zdedil po smerákoch nefunkčnú a rozbitú štruktúru, ale podnetov, čo fixnúť a čo opraviť, boli desiatky, ak nie stovky. Videli ich ľudia v systéme, videli ich samosprávy, médiá aj mimovládky. Len minister nič. Je tam už dva roky a dodnes nemá riešenia, nemá snahu opraviť systém, nemá leadership.


Naopak. Po pandémii prišiel ruský útok na Ukrajinu a s tým spojená utečenecká kríza. Čo robí minister? Zaspal prvú reakciu a teraz sa vyhovára, útočí na iných – väčšinou na tých, ktorí mu svojou dobrovoľníckou činnosťou držia chrbát. No a najnovšie, zdá sa, aj klame o zmluve s eventovkou, ktorá má zachrániť manažment utečeneckej vlny. Maltézska pomoc aj slovenskí skauti popreli, že by akokoľvek vstupovali do výberu zazmluvnenej spoločnosti, ako tvrdil minister. Po profesionálnom zlyhaní prišlo aj zlyhanie ľudské.


Nehlasoval som pred pár týždňami za smerácky návrh na Mikulcovo odvolanie, nechcel som podporovať utilitárne smerácke motivácie. Ficovci robia všetko pre to, aby sa zastavil postup polície a ďalších orgánov spravodlivosti, ktoré sa zaoberajú ich protiprávnou činnosťou. Zdržal som sa vtedy.


Dnes by som už za odvolanie hlasoval. V krízových časoch je síce zmena hlavy systému rizikom, ale pokiaľ nezvláda manažment krízy ani komunikáciu tak fatálne ako minister vnútra, treba to urobiť. Kríza – humanitárna a ani pandemická (pozrite sa na vývoj čísel pozitívnych prípadov) – sa neskončí najbližšie mesiace a roky. Slovensko si nemôže dovoliť nemať na čele ministerstva vnútra človeka, ktorý je schopný takúto krízu zvládať. Minister Mikulec takým človekom jednoducho nie je.
https://dennikn.sk/2781509/minister-mikulec-musi-skoncit/


Zaujmavá správa a mohla som ju dočítať celú

Zaujmavá správa a mohla som ju dočítať celú😁
Že by bol Mikulec prvá obeť kaviarne? Jeseň sa blíži a s ňou aj voľby .... treba robiť PR

K tak tak Príde horší... Síce ťažko pochopiteľné ale tu nie je nič nemozne
Dostal je prikladom


[quote="pid:65081, uid:17"]Zaujmavá správa a mohla som ju dočítať celú
487
1
2
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept