Mimo kategórií
Radovan Vávra

Sleduji zprávy, videa a podcasty z oblasti financí a investování a poslední dobou (rok až dva) se často objevuje osoba Radovana Vávry, ke kterému je vzhlíženo jako k finančnímu "guru" (můj dojem), i přesto že před tím o něm nebylo moc slyšet (opětovné použití kádru?). Často v diskusích čtu, že by měl být ministr financí a opět je k němu vzhlíženo posluchači/čtenáři. Z toho, co jsem od něj už slyšel, tak je velký zastánce kapitalismu a svatých devadesátek, kluci z USA vždy ví, jak to dělat správně, komunisti tu prostě budou dokud nevychcípou (jeho termín), prezentuje se jako spasitel Komerční banky před její privatizací a zmiňoval, že si různě jednal s Klausem i Zemanem, odpůrce Ruska a Číny, rovněž velký zastánce elektromobilů, atd. Přijde mi celkem dost namyšlený a pro ty, kteří také sledují svět kolem investic se pokusím shrnout p. Vávru, abychom nezapomněli smile (budu rád za doplnění).


jeho stránka: https://www.radovanvavra.com/


https://www.kurzy.cz/zpravy/1790-vite-co-delal-radovan-vavra/


Vzdělání


1987 – 1991 Vysoká škola ekonomická v Praze, Fakulta Výrobně Ekonomická, obor Ekonomika průmyslu


1992 – 1993 University of South Carolina, College of Business Administration, Columbia, South Carolina USA


Praxe v 90. a začátek milénia:
1990 – 1992 DHL Int‘l Czechoslovakia, a.s., Credit Controller
1993 – 1994 Creditanstalt Securities, a.s., Mergers & Acquisitions Consultant
1994 – 1996 Creditanstalt Investiční Společnost, a.s., ředitel pro analýzy a obchodování
1996 – 1997 Citicorp Securities (CR) s.r.o., jednatel a generální ředitel
1997 – 1998 Citicorp Investiční společnost, a.s., předseda představenstva a generální ředitel
1998 – 2000 Citibank a.s., člen představenstva, viceprezident pro malou a střední podnikovou klientelu
2000 - 2001 Komerční banka, předseda představenstva
2002 - 2003 Union banka, předseda představenstva


Celkový přehled praxe zde https://rejstrik-firem.kurzy.cz/osoba/162139/


Dle obchodního rejstříku má bydliště na adrese Žižkovo nám. 3/3, Tábor. Na stejné adrese má sídlo i Městský úřad Tábor. Pravděpodobně tedy má trvalé bydliště hlášené na městském úřadě.


Společnosti, ve kterých je v současné době aktivní sídlí mj. na adrese Bohdalecká 1490/25, Michle, 101 00 Praha 10, kde v současné době sídlí celkem 72 právnických osob a na adrese Hvězdova 1716/2b, Nusle, 140 00 Praha 4, kde v současné době sídlí celkem 471 právnických osob. Je tedy možné předpokládat, že se může jednat o tzv. virtuální sídlo (viz https://cs.wikipedia.org/wiki/Virtu%C3%A1ln%C3%AD_s%C3%ADdlo).


teď to zajímavé:
https://www.lidovky.cz/domov/zalobci-nedovoli-obvinit-bankere.A090227_104625_ln_ekonomika_bat


Žalobci nedovolí obvinit bankéře


Olomoucký vrchní státní zástupce Martin Suchý navrhuje zastavit trestní stíhání Radovana Vávry, který je spolu s dalšími šesti manažery podezřelý z finančních machinací, jež vedly ke krachu Union banky.


MfD napsala, že podřízený státní zástupce Alexandr Dadam se chystal po pěti letech vyšetřování obvinit celé sedmičlenné vedení banky. Jeho nadřízený vrchní státní zástupce Suchý ale navrhl vynechat bývalého generálního ředitele Komerční banky Radovana Vávru, který Union banku vedl v době krachu.


Proč vrchní státní zástupce doporučil vynechat Vávru, není jasné. "To je interní věc," řekl Suchý. "Bylo mi písemně nařízeno, že nesmím o kauze Union banky vůbec mluvit s novináři," řekl listu státní zástupce Dadam.


https://www.tyden.cz/rubriky/byznys/cesko/kariera-radovana-vavry-tryskac-ktery-havaroval_15568.html


Kariéra Radovana Vávry: Tryskáč, který havaroval


"Bývalý ředitel Komerční banky Radovan Vávra upadl z milionových výdělků do problémů a půjček. Kromě toho, že čelí obvinění z porušování povinností při správě cizího majetku v Union bance, jeho firma X-Sport šla před pár dny do konkurzu. Vávrově poradenské firmě nedávno poskytl čtyřmilionovou půjčku lobbista Milan Velek prostřednictvím své společnosti Vemco."


Jeho pád začal nástupem do problémové Union banky, v jejímž čele stál necelých pět měsíců. Poslední Vávrovou akcí bylo uzavření poboček. Banka zkrachovala, což mu způsobilo a dosud působí obrovské potíže. V současnosti čelí obvinění z porušování povinností při správě cizího majetku, kterého se měl podle policie dopustit během působení v Union bance. Hrozí mu mnohaleté vězení a zároveň mu byl zablokován majetek za pětatřicet milionů korun. Vávra mimo jiné vlastní rozsáhlé stavení a přes třináct tisíc metrů pozemků v Senohrabech u Prahy.


Finanční situace Vávrovy poradenské firmy Ing. Radovan Vávra, s.r.o. nebude také pravděpodobně příliš růžová. Vávra si totiž půjčil od společnosti Vemco čtyři miliony korun. Oproti úvěru zastavil svůj podíl v poradenské společnosti. Vemco patří lobbistovi a zdatnému spekulantovi s pozemky Milanu Velkovi, jenž je blízkým přítelem prezidenta Václava Klause. „Nemám k tomu žádný komentář,“ prohlásil k půjčce Radovan Vávra, jenž sám sebe v roce 2001 označil za nejlepšího českého bankéře.


Vávra již dříve označil Velka za velkého kamaráda, který je jeho sousedem v Senohrabech. Velek byl Vávrovi za svědka na svatbě a naučil ho tenis. Podle dřívějších informací tisku byl dokonce bývalý člen nejvyššího vedení zkrachovalého Centrotexu, po němž zbyly mnohamiliardové dluhy, účastníkem schůzek, kde se rozhodovalo o jmenování Vávrova týmu do čela Komerční banky.


Umožnila mu to opoziční smlouva ODS a Zemanovy ČSSD i jeho nadstandardní vztahy s Klausem. Velek a Vávra se v letech 2003 a 2004 sešli jako společníci ve firmě Improwest. Mezi Velkovy dobré známé patří známý lobbista a poslední šéf SSM Martin Ulčák.


https://www.novinky.cz/krimi/clanek/zalobce-podal-stiznost-kvuli-amnestii-pro-aktery-kauzy-union-banky-179150


Žalobce podal stížnost kvůli amnestii pro aktéry kauzy Union Banky


Jak Právo jako první informovalo na začátku ledna, ostravský krajský soudce Igor Krajdl zastavil stíhání všech obžalovaných už několik dní po novoroční amnestii Václava Klause. Učinil tak proto, že trestní stíhání trvá déle než osm let. V kauze byli obžalováni Jiří Babiš, Miroslav Fučík, Tomáš Michal, Tomáš Seidler a Alena Pejčochová. Mezi obviněnými byl původně také bývalý generální ředitel Komerční banky Radovan Vávra, který vedl Union banku v době jejího krachu. Po zásahu Vrchního státního zastupitelství v Olomouci ale bylo stíhání Vávry později zastaveno.


https://www.youtube.com/watch?v=3ku-U8Vkr_k


Radovan Vávra - první vyjádření k obvinění v kauze Union banky


V tomto podcastu se vyjadřuje (soudím zatím pouze dle názvu, jelikož jsem ten podcast ještě neslyšel) ke kauze Union banky


Sleduji zprávy, videa a podcasty z oblasti financí a investování a poslední dobou (rok až dva) se často objevuje osoba Radovana Vávry, ke kterému je vzhlíženo jako k finančnímu "guru" (můj dojem), i přesto že před tím o něm nebylo moc slyšet (opětovné použití kádru?). Často v diskusích čtu, že by měl být ministr financí a opět je k němu vzhlíženo posluchači/čtenáři. Z toho, co jsem od něj už slyšel, tak je velký zastánce kapitalismu a svatých devadesátek, kluci z USA vždy ví, jak to dělat správně, komunisti tu prostě budou dokud nevychcípou (jeho termín), prezentuje se jako spasitel Komerční banky před její privatizací a zmiňoval, že si různě jednal s Klausem i Zemanem, odpůrce Ruska a Číny, rovněž velký zastánce elektromobilů, atd. Přijde mi celkem dost namyšlený a pro ty, kteří také sledují svět kolem investic se pokusím shrnout p. Vávru, abychom nezapomněli :) (budu rád za doplnění). jeho stránka: https://www.radovanvavra.com/ https://www.kurzy.cz/zpravy/1790-vite-co-delal-radovan-vavra/ Vzdělání 1987 – 1991 Vysoká škola ekonomická v Praze, Fakulta Výrobně Ekonomická, obor Ekonomika průmyslu 1992 – 1993 University of South Carolina, College of Business Administration, Columbia, South Carolina USA Praxe v 90. a začátek milénia: 1990 – 1992 DHL Int‘l Czechoslovakia, a.s., Credit Controller 1993 – 1994 Creditanstalt Securities, a.s., Mergers & Acquisitions Consultant 1994 – 1996 Creditanstalt Investiční Společnost, a.s., ředitel pro analýzy a obchodování 1996 – 1997 Citicorp Securities (CR) s.r.o., jednatel a generální ředitel 1997 – 1998 Citicorp Investiční společnost, a.s., předseda představenstva a generální ředitel 1998 – 2000 Citibank a.s., člen představenstva, viceprezident pro malou a střední podnikovou klientelu 2000 - 2001 Komerční banka, předseda představenstva 2002 - 2003 Union banka, předseda představenstva Celkový přehled praxe zde https://rejstrik-firem.kurzy.cz/osoba/162139/ Dle obchodního rejstříku má bydliště na adrese Žižkovo nám. 3/3, Tábor. Na stejné adrese má sídlo i Městský úřad Tábor. Pravděpodobně tedy má trvalé bydliště hlášené na městském úřadě. Společnosti, ve kterých je v současné době aktivní sídlí mj. na adrese Bohdalecká 1490/25, Michle, 101 00 Praha 10, kde v současné době sídlí celkem 72 právnických osob a na adrese Hvězdova 1716/2b, Nusle, 140 00 Praha 4, kde v současné době sídlí celkem 471 právnických osob. Je tedy možné předpokládat, že se může jednat o tzv. virtuální sídlo (viz https://cs.wikipedia.org/wiki/Virtu%C3%A1ln%C3%AD_s%C3%ADdlo). teď to zajímavé: https://www.lidovky.cz/domov/zalobci-nedovoli-obvinit-bankere.A090227_104625_ln_ekonomika_bat **Žalobci nedovolí obvinit bankéře** Olomoucký vrchní státní zástupce Martin Suchý navrhuje zastavit trestní stíhání Radovana Vávry, který je spolu s dalšími šesti manažery podezřelý z finančních machinací, jež vedly ke krachu Union banky. MfD napsala, že podřízený státní zástupce Alexandr Dadam se chystal po pěti letech vyšetřování obvinit celé sedmičlenné vedení banky. Jeho nadřízený vrchní státní zástupce Suchý ale navrhl vynechat bývalého generálního ředitele Komerční banky Radovana Vávru, který Union banku vedl v době krachu. Proč vrchní státní zástupce doporučil vynechat Vávru, není jasné. "To je interní věc," řekl Suchý. "Bylo mi písemně nařízeno, že nesmím o kauze Union banky vůbec mluvit s novináři," řekl listu státní zástupce Dadam. https://www.tyden.cz/rubriky/byznys/cesko/kariera-radovana-vavry-tryskac-ktery-havaroval_15568.html **Kariéra Radovana Vávry: Tryskáč, který havaroval** "Bývalý ředitel Komerční banky Radovan Vávra upadl z milionových výdělků do problémů a půjček. Kromě toho, že čelí obvinění z porušování povinností při správě cizího majetku v Union bance, jeho firma X-Sport šla před pár dny do konkurzu. Vávrově poradenské firmě nedávno poskytl čtyřmilionovou půjčku lobbista Milan Velek prostřednictvím své společnosti Vemco." Jeho pád začal nástupem do problémové Union banky, v jejímž čele stál necelých pět měsíců. Poslední Vávrovou akcí bylo uzavření poboček. Banka zkrachovala, což mu způsobilo a dosud působí obrovské potíže. V současnosti čelí obvinění z porušování povinností při správě cizího majetku, kterého se měl podle policie dopustit během působení v Union bance. Hrozí mu mnohaleté vězení a zároveň mu byl zablokován majetek za pětatřicet milionů korun. Vávra mimo jiné vlastní rozsáhlé stavení a přes třináct tisíc metrů pozemků v Senohrabech u Prahy. Finanční situace Vávrovy poradenské firmy Ing. Radovan Vávra, s.r.o. nebude také pravděpodobně příliš růžová. Vávra si totiž půjčil od společnosti Vemco čtyři miliony korun. Oproti úvěru zastavil svůj podíl v poradenské společnosti. Vemco patří lobbistovi a zdatnému spekulantovi s pozemky Milanu Velkovi, jenž je blízkým přítelem prezidenta Václava Klause. „Nemám k tomu žádný komentář,“ prohlásil k půjčce Radovan Vávra, jenž sám sebe v roce 2001 označil za nejlepšího českého bankéře. Vávra již dříve označil Velka za velkého kamaráda, který je jeho sousedem v Senohrabech. Velek byl Vávrovi za svědka na svatbě a naučil ho tenis. Podle dřívějších informací tisku byl dokonce bývalý člen nejvyššího vedení zkrachovalého Centrotexu, po němž zbyly mnohamiliardové dluhy, účastníkem schůzek, kde se rozhodovalo o jmenování Vávrova týmu do čela Komerční banky. Umožnila mu to opoziční smlouva ODS a Zemanovy ČSSD i jeho nadstandardní vztahy s Klausem. Velek a Vávra se v letech 2003 a 2004 sešli jako společníci ve firmě Improwest. Mezi Velkovy dobré známé patří známý lobbista a poslední šéf SSM Martin Ulčák. https://www.novinky.cz/krimi/clanek/zalobce-podal-stiznost-kvuli-amnestii-pro-aktery-kauzy-union-banky-179150 **Žalobce podal stížnost kvůli amnestii pro aktéry kauzy Union Banky** Jak Právo jako první informovalo na začátku ledna, ostravský krajský soudce Igor Krajdl zastavil stíhání všech obžalovaných už několik dní po novoroční amnestii Václava Klause. Učinil tak proto, že trestní stíhání trvá déle než osm let. V kauze byli obžalováni Jiří Babiš, Miroslav Fučík, Tomáš Michal, Tomáš Seidler a Alena Pejčochová. Mezi obviněnými byl původně také bývalý generální ředitel Komerční banky Radovan Vávra, který vedl Union banku v době jejího krachu. Po zásahu Vrchního státního zastupitelství v Olomouci ale bylo stíhání Vávry později zastaveno. https://www.youtube.com/watch?v=3ku-U8Vkr_k **Radovan Vávra - první vyjádření k obvinění v kauze Union banky** V tomto podcastu se vyjadřuje (soudím zatím pouze dle názvu, jelikož jsem ten podcast ještě neslyšel) ke kauze Union banky

Je to liberální parazitní podpindosník jak vyšitý, přímo vzorový.
Jak vypadá, tak takový je i ve skutečnosti.


Je to liberální parazitní podpindosník jak vyšitý, přímo vzorový. Jak vypadá, tak takový je i ve skutečnosti.

Je to liberální parazitní podpindosník jak vyšitý, přímo vzorový.
Jak vypadá, tak takový je i ve skutečnosti.


Souhlasím, ale bohužel si schválně přečti komentáře pod tím podcastem, na který jsem dal odkazsmile smile


[quote="pid:46230, uid:240"]Je to liberální parazitní podpindosník jak vyšitý, přímo vzorový. Jak vypadá, tak takový je i ve skutečnosti.[/quote] Souhlasím, ale bohužel si schválně přečti komentáře pod tím podcastem, na který jsem dal odkaz:( x(
Upravené 2. 12. 2021 o 10:58

ale bohužel si schválně přečti komentáře pod tím podcastem

Nepřijde mi to až tak zlé.


Jeden (ale zdaleka ne jediný) příklad za všechny:
"Kto zažil devadesiate roky tak sa tomulo len smeje... Prekvapuje ma, že mu to mladí žerú."


Asi mám na očích nějaký filtr neboco, páč mám pocit, že vidím převahu těch negativních komentářů.
Zatímco ty pozitivní mi přijdou více emocionální (ala "jo, je dobrej" ), tak ty negativní jsou více vyargumentované ("To je bajkař a pohádkář. Kdo si ho pamatuje z dřívějška, ví o čem píšu." ).


Aha, ty starší komentáře jsou převážně obdivné, ty novější už jsou realistické.


[quote="pid:46231, uid:473"]ale bohužel si schválně přečti komentáře pod tím podcastem[/quote] Nepřijde mi to až tak zlé. Jeden (ale zdaleka ne jediný) příklad za všechny: "Kto zažil devadesiate roky tak sa tomulo len smeje... Prekvapuje ma, že mu to mladí žerú." Asi mám na očích nějaký filtr neboco, páč mám pocit, že vidím převahu těch negativních komentářů. Zatímco ty pozitivní mi přijdou více emocionální (ala "jo, je dobrej" ), tak ty negativní jsou více vyargumentované ("To je bajkař a pohádkář. Kdo si ho pamatuje z dřívějška, ví o čem píšu." ). Aha, ty starší komentáře jsou převážně obdivné, ty novější už jsou realistické.
Upravené 2. 12. 2021 o 11:21

Ten kdo má školy-školení z Anglie a USA , je automaticky toxický a jako takový trvale zařazený coby nežádoucí .


Ten kdo má školy-školení z Anglie a USA , je automaticky toxický a jako takový trvale zařazený coby nežádoucí .

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-politika-cez-ma-kontrolovat-investor-vavra-ods-vysle-straniky-200758


V červnu se obmění dozorčí rada ČEZ. Seznam Zprávy zjistily, že TOP 09 nominuje do vlivné funkce bankéře Radovana Vávru. Za ODS získali nominaci šéf pardubické buňky a politik blízký ministrovi spravedlnosti.


Obsazení dozorčí rady českého energetického obra ČEZ patří k hlavním mocenským tahům každé nové vlády. To samé brzy učiní i kabinet Petra Fialy (ODS), který na valné hromadě ČEZ v červnu obmění složení kontrolního orgánu.


Některé vládní strany mají již jasno o svých nominacích, některé je ještě ladí. Podle zjištění Seznam Zpráv nominuje TOP 09 investora a finančníka Radovana Vávru.


„Do dozorčí rady ČEZ nominujeme Radovana Vávru, jde o zkušeného ekonoma, tudíž za nás jasná podpora,“ potvrdila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová.


Sám Vávra nedávno na sociální síti Twitter naznačil, že se blíží angažmá v odborné funkci ve státním sektoru.
„Dostal jsem nominaci od TOP 09, ale rozhoduje o tom ministerstvo financí, tedy pan ministr Zbyněk Stanjura. Zatím jsem neprošel ani personálním výborem. Je to ještě dlouhá cesta,“ řekl Seznam Zprávám Vávra, který v březnu po vypuknutí války na Ukrajině přerušil spolupráci s kontroverzní společností Xixoio.


Vávra získal návrh na nominaci člena dozorčí rady ČEZ od TOP 09 na Praze 1, kde je členem strany. Předseda celopražské organizace strany Jiří Pospíšil se k nominaci někdejšího ředitele Komerční banky nehlásil.


„Záleží na paní předsedkyni a vedení TOP 09, zda využije nominační seznam s několika desítkami jmen, který jsme jí předali. Nehovořil bych ale o tom, že pražská TOP 09 nominovala pana Vávru,“ uvedl europoslanec Pospíšil.


O Vávrovi už se spekulovalo loni na podzim po sněmovních volbách v souvislosti s ministerstvem dopravy – ať už v kontextu funkce náměstka ministra dopravy, či poradce ministra Martina Kupky. Z námluv nakonec sešlo. V kuloárech se spekuluje, že Vávrův politický vzestup nenesl příliš libě v zákulisí šéf ČEZ Daniel Beneš, což by nyní v případě Vávrova nástupu do dozorčí rady energetické společnosti bylo pikantní.


Tři místa pro ODS
Dozorčí rada ČEZ má 12 členů. Čtyři místa jsou vyhrazena pro zástupce zaměstnanců. Zbylých osm členů má politickou nominaci.


Tři místa si nárokuje ODS, hnutí STAN by mělo mít dva nominanty a zbylé strany po jednom zástupci.


Konkrétnější obrysy personálního složení se rýsují u ODS. Nominaci získal předseda pardubické ODS Radim Jirout. „Dostal jsem tuto příležitost, nominaci mohu potvrdit. „ČEZ čekají výzvy jako dostavba jaderných bloků a všichni čekáme, zda se nějak změní přístup ke Green Dealu kvůli válce na Ukrajině. Klíčové bude rozjet projektování a výstavbu jaderných elektráren, abychom navýšili vlastní energetickou soběstačnost,“ řekl Jirout Seznam Zprávám.


Dalším nominantem je jihomoravský funkcionář ODS Jiří Kadrnka, který v dozorčí radě ČEZ působil již v letech 2010 až 2014. Někdejší šéf občanských demokratů na jižní Moravě na dotaz do vydání článku nereagoval. Šéf jihomoravské ODS a ministr spravedlnosti Pavel Blažek však potvrdil, že Kadrnka byl jedním z nominantů.


Třetím aspirantem na funkci v dozorčí radě ČEZ byl donedávna poslanec a předseda ústecké ODS Karel Krejza, z jehož nominace však sešlo kvůli kauze s jeho politicko-podnikatelskými vazbami na litoměřické radnici, jak uvedl Deník N v únoru. O novém jménu za ODS do ČEZ se nyní stále jedná.


https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-politika-cez-ma-kontrolovat-investor-vavra-ods-vysle-straniky-200758 **V červnu se obmění dozorčí rada ČEZ. Seznam Zprávy zjistily, že TOP 09 nominuje do vlivné funkce bankéře Radovana Vávru. Za ODS získali nominaci šéf pardubické buňky a politik blízký ministrovi spravedlnosti. ** Obsazení dozorčí rady českého energetického obra ČEZ patří k hlavním mocenským tahům každé nové vlády. To samé brzy učiní i kabinet Petra Fialy (ODS), který na valné hromadě ČEZ v červnu obmění složení kontrolního orgánu. Některé vládní strany mají již jasno o svých nominacích, některé je ještě ladí. Podle zjištění Seznam Zpráv nominuje TOP 09 investora a finančníka Radovana Vávru. „Do dozorčí rady ČEZ nominujeme Radovana Vávru, jde o zkušeného ekonoma, tudíž za nás jasná podpora,“ potvrdila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Sám Vávra nedávno na sociální síti Twitter naznačil, že se blíží angažmá v odborné funkci ve státním sektoru. „Dostal jsem nominaci od TOP 09, ale rozhoduje o tom ministerstvo financí, tedy pan ministr Zbyněk Stanjura. Zatím jsem neprošel ani personálním výborem. Je to ještě dlouhá cesta,“ řekl Seznam Zprávám Vávra, který v březnu po vypuknutí války na Ukrajině přerušil spolupráci s kontroverzní společností Xixoio. Vávra získal návrh na nominaci člena dozorčí rady ČEZ od TOP 09 na Praze 1, kde je členem strany. Předseda celopražské organizace strany Jiří Pospíšil se k nominaci někdejšího ředitele Komerční banky nehlásil. „Záleží na paní předsedkyni a vedení TOP 09, zda využije nominační seznam s několika desítkami jmen, který jsme jí předali. Nehovořil bych ale o tom, že pražská TOP 09 nominovala pana Vávru,“ uvedl europoslanec Pospíšil. O Vávrovi už se spekulovalo loni na podzim po sněmovních volbách v souvislosti s ministerstvem dopravy – ať už v kontextu funkce náměstka ministra dopravy, či poradce ministra Martina Kupky. Z námluv nakonec sešlo. V kuloárech se spekuluje, že Vávrův politický vzestup nenesl příliš libě v zákulisí šéf ČEZ Daniel Beneš, což by nyní v případě Vávrova nástupu do dozorčí rady energetické společnosti bylo pikantní. Tři místa pro ODS Dozorčí rada ČEZ má 12 členů. Čtyři místa jsou vyhrazena pro zástupce zaměstnanců. Zbylých osm členů má politickou nominaci. Tři místa si nárokuje ODS, hnutí STAN by mělo mít dva nominanty a zbylé strany po jednom zástupci. Konkrétnější obrysy personálního složení se rýsují u ODS. Nominaci získal předseda pardubické ODS Radim Jirout. „Dostal jsem tuto příležitost, nominaci mohu potvrdit. „ČEZ čekají výzvy jako dostavba jaderných bloků a všichni čekáme, zda se nějak změní přístup ke Green Dealu kvůli válce na Ukrajině. Klíčové bude rozjet projektování a výstavbu jaderných elektráren, abychom navýšili vlastní energetickou soběstačnost,“ řekl Jirout Seznam Zprávám. Dalším nominantem je jihomoravský funkcionář ODS Jiří Kadrnka, který v dozorčí radě ČEZ působil již v letech 2010 až 2014. Někdejší šéf občanských demokratů na jižní Moravě na dotaz do vydání článku nereagoval. Šéf jihomoravské ODS a ministr spravedlnosti Pavel Blažek však potvrdil, že Kadrnka byl jedním z nominantů. Třetím aspirantem na funkci v dozorčí radě ČEZ byl donedávna poslanec a předseda ústecké ODS Karel Krejza, z jehož nominace však sešlo kvůli kauze s jeho politicko-podnikatelskými vazbami na litoměřické radnici, jak uvedl Deník N v únoru. O novém jménu za ODS do ČEZ se nyní stále jedná.
609
5
3
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept